SON DAKİKA MAMAK HABERLERİ

Son Dakika Mamak Haberleri

 • 15:56Güllüce: Güllüce: "Bir Ülkede İnşaat Yapılmıyorsa, O Ülke Geriye Gidiyor Demektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreni, - Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce'nin konuşması, - TOKİ Başkanı Turan'ın konuşması, - Akdoğan, Güllüce ve Turan'ın temel atması, Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: - "Eğer bir ülkede beton yapılmıyorsa bir ülkede inşaat yapılmıyorsa o ülke kalkınamıyor, geriye gidiyor demektir.
 • 15:50Dev Adamlar Ligin İlk Maçına ÇıkıyorDev Adamlar Ligin İlk Maçına ÇıkıyorBüyükşehir Basket, 10 Ekim Cumartesi günü TB1L’de ilk maçına çıkıyor.
 • 14:40Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Eğer bir ülkede beton yapılmıyorsa bir ülkede inşaat yapılmıyorsa o ülke kalkınamıyor, geriye gidiyor demektir.
 • 14:11Akdoğan: Akdoğan: "Kimler Terör Örgütünün Yandaşlarının Peşine Takılıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreni, - Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın konuşması, Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "Kimler terörle mücadelede hükümete destek oluyor, kimler de terör örgütünün yandaşlarının peşine takılıyor, onlara laf söylemek yerine devlete laf söylüyorlar.
 • 13:50Başbakan Yardımcı Akdoğan ve Bakan Güllüce Mamak'ta 870 Konutun Temel Atma Törenine KatıldıBaşbakan Yardımcı Akdoğan ve Bakan Güllüce Mamak'ta 870 Konutun Temel Atma Törenine KatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye’nin her tarafını şantiyeye çevirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin kalkındığı, geliştiğinin en güzel örneği Türkiye’nin her tarafının şantiye alanına dönüştürülmesidir” dedi.
 • 13:04Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Kimler terörle mücadelede hükümete destek oluyor, kimler de terör örgütünün yandaşlarının peşine takılıyor, onlara laf söylemek yerine devlete laf söylüyorlar.
 • 11:40Belko'dan Kömür SatışıBaşkent’te kaliteli Güney Afrika ithal kömürünün güvenilir adresi olan BELKO, 14 perakende satış deposuyla, bu kış da Ankaralıların kömür ihtiyacını karşılamak için hazırlıklarını tamamladı.
 • 10:45Akgül'e Eğitim TeşekkürüEğitimin en büyük destekçilerinden olan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e bir teşekkür ziyareti de 29 Ekim Ortaokulu Okul Aile Birliği’nden geldi.
 • 12:07Türk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Grubu, düzenlediği 'Kamu Basketbol Turnuvası' ile Türkiye'nin önde gelen 16 kamu kurumunu bir araya getiriyor.
 • 11:31Mavi Kapı Derneği'nden Akgül'e Ziyaret2014 yılında aile içi şiddete karşı ortak bir bilinç oluşturmak üzere kurulan Mavi Kapı Derneği, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti.
 • 10:36Kartaltepe 2. Etap HazırlığıModern yapılaşmanın her geçen gün arttığı Mamak’ta, halkın nefes alabileceği rekreasyon alanları oluşturan Mamak Belediyesi, Kartaltepe Kentpark’ın 1. etabını tamamlamasının ardından, 2 etabın da proje aşamasında sona yaklaştı.
 • 11:46Akgül'den En Fazla İhracat Yapan Üreticiye Takdir BelgesiAkgül'den En Fazla İhracat Yapan Üreticiye Takdir BelgesiMamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, son iki yıldır Türkiye’de en fazla bal ihracatı yapan Mamak sanayicilerinden Altın Petek Besin Üretim Sanayi Ticaret Limited Şirketi kurucusu Şaban Ençetin’e takdir belgesi verdi.
 • 11:37Ankara'da Kaçak Sigara OperasyonuBaşkent'te iki ayrı operasyonda, 95 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 13:55Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Cerrahisiz de Güzel Buruna Sahip Olabilirsiniz
 • 10:54Mamak Sanayileşmede Atağa KalktıMamak Belediyesi, Gökçeyurt (Nenek) Mahallesi’nde yaptığı imar uygulamasının ardından, 214 bin metrekarelik alanda fabrika ve işletmelere ait sanayi parsellerini tamamlayarak, hak sahiplerinin uzun yıllardır beklediği tapularını dağıttı.
 • 15:51Tbl'de 2015-2016 Sezonu 9 Ekim'de BaşlıyorTürkiye Basketbol Ligi’nde 2015-2016 sezonu 9 Ekim Cuma günü oynanacak karşılaşmalarla başlıyor.
 • 15:46Tbl Federasyon Kupası Sahibini BuluyorTofaş, Türkiye Basketbol Ligi Federasyon Kupası finalinde yarın Akhisar Belediye ile karşı karşıya gelecek.
 • 14:08Güvercinlere 'Mesken' Olan TOKİ Konutları TBMM Gündemine TaşındıGüvercinlere 'Mesken' Olan TOKİ Konutları TBMM Gündemine TaşındıBaşkent’teki Kusunlar TOKİ konutları Meclis gündemine taşındı.
 • 11:44İmar ve Şehircilikte Mamak FarkıYapılan yatırımlar sayesinde hızlı ve planlı olarak gelişen Mamak’ta yeni inşaatlar ve konutların yükselmesi istihdamın ve nüfusun artmasını beraberinde getiriyor.
 • 11:16Başkan Taşdelen, Tuzluçayır Cemevi'nde İnceleme YaptıBaşkan Taşdelen, Tuzluçayır Cemevi'nde İnceleme YaptıÇankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Cemevleri Yaptırma Derneği Tuzluçayır Cemevi’ni ziyaret etti.
 • 21:55Bursa - Kafes Filminin Galası Bursa?da YapıldıBursa - Kafes Filminin Galası Bursa?da YapıldıKafes filminin galası Bursa'da yapıldı Bursa'da yönetmenliğini Mahmut Kaptan'ın yaptığı 'Kafes' filmi, oyuncuları katıldığı gala ile seyirciyle buluştu.
 • 21:26Kafes Filminin Galası Bursa'da YapıldıKafes Filminin Galası Bursa'da YapıldıBursa'da yönetmenliğini Mahmut Kaptan'ın yaptığı 'Kafes' filmi, oyuncuları katıldığı gala ile seyirciyle buluştu.
 • 21:17KafesKafes" Filminin Galası YapıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın açıklaması- Yönetmen Mahmut Kaptan'ın açıklaması- Galadan detaylar "Kafes" filminin Bursa galası-Galaya MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Tevfik Topçu katıldı- Büyükataman: "Bir neslin dramına adeta tanıklık eden, bir neslin mücadelesini gündeme taşıyan böyle önemli bir teşebbüsü takdirle karşılıyorum"-Yönetmen Kaptan: "Filmimiz cuma günü yeni vizyona girdi ve hem Bursa'da hem de tüm Türkiye'de beklediğmizin üstünde bir ilgi var" Yönetmenliğini Mahmut Kaptan'ın yaptığı "Kafes" filminin Bursa galası gerçekleştirildi.
 • 20:24Kafes" Filminin Bursa GalasıYönetmenliğini Mahmut Kaptan'ın yaptığı "Kafes" filminin Bursa galası gerçekleştirildi.
 • 18:57Şehit Teğmen Davut Başaran'ın Baba EviŞehit Teğmen Davut Başaran'ın Baba EviGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit Teğmen Başaran'ın baba evi- Eve asılan bayraklar- Taziye çadırı- Dua okunması- Aileye başsağlığına gelenler Edirne'de askeri aracın devrilmesi- Kazada şehit olan Teğmen Başaran'ın Ankara'daki baba evinde yas var Edirne'de askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Teğmen Davut Başaran'ın baba evinde yas var.Teğmen'in şehadet haberi, Mamak Ekin Mahallesi 1630. Sokak'ta yaşayan annesi Sahure ile babası Eyüp Başaran'a askeri yetkililerce verildi.
 • 17:47Edirne'de Askeri Aracın DevrilmesiEdirne'de askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Teğmen Davut Başaran'ın baba evinde yas var. Teğmen'in şehadet haberi, Mamak Ekin Mahallesi 1630. Sokak'ta yaşayan annesi Sahure ile babası Eyüp Başaran'a askeri yetkililerce verildi.
 • 10:56Etkinliklerin Adresi Necmettin Erbakan Kongre MerkeziEtkinliklerin Adresi Necmettin Erbakan Kongre MerkeziAçıldığı günden bugüne Mamak’ta sosyal ve kültürel faaliyetlerin odağı haline gelen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde 2015 yılı oldukça hareketli geçti.
 • 09:42Milyonlar Harcanıp Yapılan TOKİ Konutlarına, Kuşlar PisliyorMilyonlar Harcanıp Yapılan TOKİ Konutlarına, Kuşlar PisliyorAnkara'da yaklaşık 400 TOKİ dairenin sahipleri su ve elektriğin olmadığı evlerine taşınamayınca 12'şer katlı 7 blok adeta 'çok katlı kuş yuvası'na dönüşmüş.
 • 14:55Topçu: Topçu: "Devletin Kararlılığıyla Hamdolsun, Terörün Beli Kırılmıştır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun valilik önünde karşılanması- Vali Ahmet Kara'nın brifingi- Bakan Topçu'nun terörle ilgili açıklamaları- Bakan Topçu'nun esnaf ziyareti- Bakan Topçu'nun İskilipli Atıf Hoca ile ilgili açıklamaları- Topçu'nun belediye, emniyet ve jandarma ziyareti Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'da- Bakan Topçu: - "Devletin kararlılığıyla hamdolsun, terörün beli kırılmıştır.
 • 13:55Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'daKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Ayasofya'yı açacak mısın?
 • 13:13Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “Bizler Selçuklunun varisi, Osmanlının torunu, genç cumhuriyetin çocuklarıyız” dedi.
 • 10:59Mamak Belediyesi'nden 2 Bin Öğrenciye Kırtasiye DesteğiMamak Belediyesi'nden 2 Bin Öğrenciye Kırtasiye DesteğiEğitim öğretim yılının başlaması ile ailelerin eğitim yükünü azaltan Mamak Belediyesi, öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.
 • 08:55Otobüs Şoförünün İlk İfadesi: Şoka GirdimOtobüs Şoförünün İlk İfadesi: Şoka GirdimBaşkent Ankara'da 12 kişinin hayatına mal olan kazaya neden olan otobüs şoförü Erol Ayaz ilk ifadesinde ''Şoka girdim. Yaptıklarımı hatırlamıyorum." dedi.
 • 20:16Ankara'da Otobüs Faciasının Olduğu Noktada Eylem YapıldıAnkara’da dün EGO otobüsü faciası sonrası kaza noktasında toplanan eylemciler olayı protesto etti.
 • 12:0912 Can Kaybının Sorumlusu Büyükşehir Belediyesi'Ankara’da Dikimevi Cemal Gürsel Caddesi üzerinde dün bir belediye otobüsünün kaldırıma çıkarak yayaların ve durakta bekleyenlerin arasına dalmasıyla 12 kişinin ölmesine neden olduğu kazanın yankıları sürüyor.
 • 13:23Şehit Binbaşı Kulaksız'ın İsmi Bir İlkokula VerildiMuş'un Malazgirt ilçesinde 27 Temmuz'da eşi ve çocuğunun da yer aldığı otomobile teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit edilen Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın adı Ankara'da bir ilkokula verildi.
 • 12:36Şehit Binbaşı Kulaksız'ın Eşi'nin Duygusal AnlarıŞehit Binbaşı Kulaksız'ın Eşi'nin Duygusal AnlarıPKK’lı teröristler tarafından aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız’ın ismi, Mamak’ta kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından yaptırılan bir okula verildi.
 • 11:13Mamak Belediyesi Dsi, Galatasaray'a Kafa TuttuMamak Belediyesi Dsi, Galatasaray'a Kafa TuttuLig başlamadan oynadığı hazırlık maçlarında ortaya koyduğu performansla göz dolduran Türkiye Basketbol 1. Lig takımlarından Mamak Belediyesi DSİ, yeni sezon hazırlıkları kapsamında evinde Galatasaray’ı konuk etti.
 • 17:58Ankara'nın 7 İlçesinde 1 Ekim Günü Elektrik Kesintisi YaşanacakBaşkent Elektrik Dağıtım Bölgesi'nde olan Ankara’nın 7 ilçesi ile birlikte 4 ilde 1 Ekim Perşembe günü elektrik verilemeyecek.
 • 13:56Mamak Belediyesi BayramlaştıMamak Belediyesi BayramlaştıMamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçe protokolü, vatandaşlar ve belediye personeli ile bayramlaştı.
 • 10:25Mamaklı Yüzücüler Moral DepoladıMamak Belediyesi Spor Kulübü Yüzme Takımı, uzman antrenörler eşliğinde sporcuların gerek kişisel gerekse sportif gelişimine katkı sağlamak için performans kampında buluştu.
 • 09:33Sayokan Alplerinden Gövde GösterisiSayokan Alplerinden Gövde GösterisiMamak’ta 7’den 70’e her yaşta sporcuyu bünyesinde barındıran Sayokan’da kuşak bağlama töreninin beşincisi gerçekleştirildi.
 • 10:04Mamak'ta Rahim Ağzı, Kalın Bağırsak ve Meme Kanseri Masaya YatırılacakMamak'ta Rahim Ağzı, Kalın Bağırsak ve Meme Kanseri Masaya YatırılacakHalk sağlığını ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Mamak Belediyesi ile Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle kanser seminerlerine yeniden başlıyor.
 • 14:20Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı Galatasaray'a HazırlanıyorMamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı Galatasaray'a HazırlanıyorYeni kadrosu ve teknik ekibi ile gözünü süper lige diken Mamak Belediyesi DSİ Basketbol Takımı ekim ayında başlayacak lig öncesi Galatasaray ile hazırlık maçında karşılaşacak.
 • 14:54Başkentte Kurban Kesim Alanları - YakacıkBaşkentte Kurban Kesim Alanları - YakacıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurban pazarındaki vatandaşlar, - Kurban kesimi yapanlar, - Kesim sonrası çevreye bırakılan atıklar, - Kesime götürülen hayvanlar, Kurban Bayramı kutlanıyor- Başkent'te vatandaşlar, kurbanlarını belediyelerin belirlediği alanlarda kesti- Hayvanlarının tamamını satan kurban satıcıları pazar yerindeki çadırlarını topladı Başkent'te vatandaşlar, kurbanlarını belediyelerin belirlediği alanlarda kesti.
 • 14:49Başkentte Kurban Kesim Alanları - EtimesgutBaşkentte Kurban Kesim Alanları - EtimesgutGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Etimesgut kurban kesim yerlerinden detay, Kurban Bayramı kutlanıyor- Başkent'te vatandaşlar, kurbanlarını belediyelerin belirlediği alanlarda kesti- Hayvanlarının tamamını satan kurban satıcıları pazar yerindeki çadırlarını topladı Başkent'te vatandaşlar, kurbanlarını belediyelerin belirlediği alanlarda kesti.
 • 14:29Kurban Bayramı KutlanıyorBaşkent'te vatandaşlar, kurbanlarını belediyelerin belirlediği alanlarda kesti.
 • 14:22Kimse Yok Mu, Yaklaşık 1000 Aileye Mamak'ta Kurban Eti Sevinci YaşattıKimse Yok Mu, Yaklaşık 1000 Aileye Mamak'ta Kurban Eti Sevinci YaşattıKimse Yok Mu Derneği, Kurban Bayramı vesilesiyle Mamak’ta yaklaşık 1000 aileye kurban eti yardımında bulundu.
 • 10:30Mamak Bilgi Evlerinde Teog BaşarısıMamak Bilgi Evlerinde Teog BaşarısıMamak Belediyesi’nin örnek eğitim projesi olan ve 13 ayrı mahallede faaliyet gösteren bilgi evleri başarısını tescilledi.
 • 22:47Kaçan Kurbanlık Boğa Başkent'i Birbirine KattıKaçan Kurbanlık Boğa Başkent'i Birbirine KattıAnkara’da kurbanlık bir boğa araçtan indirildiği sırada bir anda kaçtı.