SON DAKİKA MAMAK HABERLERİ

Son Dakika Mamak Haberleri

 • 16:24Orman Bölge Müdürü'nden Bartın'da İnceleme GezisiOrman Bölge Müdürü'nden Bartın'da İnceleme GezisiZonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bartın’da incelemelerde bulundu.
 • 11:263 Mahalle, 2 Ayrı İftar SofrasıRamazan geleneğini yaşatmak ve Ramazan ayının ruhuna uygun toplumsal kaynaşmayı sağlamak amacıyla 6 yıldır mahallelerde iftar programları düzenleyen Mamak Belediyesi, mahalle sakinlerini aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor.
 • 00:44Başkent'te İftar Dönüşü Feci KazaBaşkent'te İftar Dönüşü Feci KazaBaşkent’te içinde iftardan dönen bir ailenin bulunduğu otomobil, ambulansla çarpıştı.
 • 18:53Asiad, Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde İftar VerdiAsiad, Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde İftar VerdiAnkara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), yeni yönetimin ilk geleneksel iftar yemeğini Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde verdi.
 • 16:20Öğrenciler Teog ve Lys'de Doğru Tercih İçin Nata Vega Outlet'te BuluşuyorÖğrenciler Teog ve Lys'de Doğru Tercih İçin Nata Vega Outlet'te BuluşuyorBaşkent’te alışverişin merkezi Nata Vega Outlet, 6-16 Temmuz tarihleri arasında Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı rehber öğretmenlerle birlikte açılan stantlarda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ve Lisans Yerleştirme Sınavları(LYS) sonuçlarına göre tercih yapacak öğrenci ve velilerine danışmanlık hizmeti veriyor.
 • 14:13Seçim Sonrası Resmi Gazete'de Yayınlanan Atama Kararları7 Haziran’da yapılan milletvekili seçiminden sonra birçok kurum başkanlığına çok sayıda atama yapıldı.
 • 12:10Mamak Belediyesi Evlere Sağlık Ulaştırmaya Devam EdiyorMamak Belediyesi Evlere Sağlık Ulaştırmaya Devam EdiyorMamak Belediyesi, bakıma muhtaç kişileri evlerinde tedavi etmeye devam etti.
 • 12:10Akdoğan ve Güllüce, Mamak'ta İftara Konuk OlduAkdoğan ve Güllüce, Mamak'ta İftara Konuk OlduAK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nın, Temmuz Ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı iftar eşliğinde yapıldı.
 • 11:44Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde Asiad'den Anlamlı İftar Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), yeni yönetimin ilk geleneksel iftar yemeğini 500 kişilik katılımla Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde gerçekleştirdi.
 • 23:09Akdoğan: Akdoğan: "Bizim Kırmızı Çizgimiz Yok Ama İlke ve Değerlerimiz Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yalçın Akdoğan'ın konuşması-İdris Güllüce'nin konuşması AK Parti Mamak Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "Bizim hükumet kurma çalışmalarında kırmızı çizgimiz yok ama ilke ve değerlerimiz var. Bizim için Türkiye'nin çıkarları ve menfaatleri temel önceliktir"- "Kimse şart dikte etmesin.
 • 22:57Akdoğan: Akdoğan: "Milletin Mesajı: Türkiye'yi Hükumetsiz Bırakmayacaksınız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftar programına katılanlar-İlahi dinletisi-Yalçın Akdoğan'ın salona girişi-İdris Güllüce'nin gelişi-Akdoğan'ın kürsüdeki konuşması AK Parti Mamak Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Akdoğan: - "Bizim hükumet kurma çalışmalarında kırmızı çizgimiz yok ama ilke ve değerlerimiz var. Bizim için Türkiye'nin çıkarları ve menfaatleri temel önceliktir"- "Kimse şart dikte etmesin.
 • 22:09AK Parti Mamak Teşkilatı Danışma Meclisi ToplantısıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti olarak hükumet kurma çalışmalarında kırımzı çizgileri olmadığını belirterek, "Ama ilke ve değerlerimiz var. Bizim için Türkiye'nin çıkarları ve menfaatleri temel önceliktir" dedi.
 • 12:36Yeni Vekil İlk Konserini Mamak'ta VerdiYeni Vekil İlk Konserini Mamak'ta VerdiAK Parti'li vekil ve sanatçı Uğur Işılak, Mamak'ta 5 bin kişinin katıldığı iftar sonrası konser verdi. Işılak, "Hem vekil hem sanatçı olarak bu millete hizmet edeceğim" dedi.
 • 11:25Mamaklı Yüzücüler GururlandırdıMamak Belediyesi Yüzme Takımı, 26-28 Haziran tarihlerinde Eryaman Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde gerçekleşen 3.lig müsabakalarında 8 altın, 13 gümüş ve 6 bronz madalya kazanarak toplamda 27 madalyayı evine götürmeyi başardı.
 • 12:05Mamak'ta Öksüz ve Yetimlere Kardeşlik İftarıMamak'ta Öksüz ve Yetimlere Kardeşlik İftarıMamak Belediyesi, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yetim ve öksüzleri unutmadı.
 • 07:00Karne Hediyesi' Bisikletin Çalınma Anı Güvenlik KamerasındaKarne Hediyesi' Bisikletin Çalınma Anı Güvenlik KamerasındaAnkara’da 'karne hediyesi' olarak alındığı belirtilen bisikletin çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı.
 • 14:27MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya AçıklamasıMHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, hükümetin Ankara’nın 4 ilçesinde planladığı uygulamanın kentsel dönüşümle ilgisinin olmadığını iddia ederek, “MHP olarak kentsel dönüşüme karşı değiliz. Ancak yeşil alanlar üzerinde kentsel dönüşüm olmaz. Olsa olsa rantsal bölüşüm olur” dedi.
 • 12:59MHP'li Çetinkaya: Kentsel Dönüşüm Değil Rantsal DönüşümMHP'li Çetinkaya: Kentsel Dönüşüm Değil Rantsal DönüşümMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’da kentsel dönüşüme uğrayacak bazı alanların rantsal dönüşüm kurbanı olacağını söyledi.
 • 11:44Başkan Akgül, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda BuluştuMamak Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verdi.
 • 13:04Trabzon'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı KutlamalarıTrabzon'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı KutlamalarıTrabzon’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.
 • 12:09Balkanlarda Binlerce Kişi Aynı Sofrada BuluşuyorBalkanlarda Binlerce Kişi Aynı Sofrada BuluşuyorANKARA (İHA) – Mamak Belediyesi, kardeş belediyecilik kapsamında beşinci kez Kosova’da iftar çadırı kurdu.
 • 12:00Mamak Yüzme Havuzunda Profesyonel Dalış EğitimiMamak Yüzme Havuzunda Profesyonel Dalış EğitimiGenç, yaşlı, çocuk demeden 7’den 70’e her kesime hizmet veren Mamak Yüzme Havuzu’nda, su sporlarına olan merak her geçen gün artmaya devam ediyor.
 • 11:23Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklara İftarSevgi Evlerinde Kalan Çocuklara İftarTokat’ın Niksar ilçesinde Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla protokol iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:08Futbol Köyünde Parlayan Golcü Oğulcan Çağlayan'ın Hedefi Dünya Starı OlmakFutbol Köyünde Parlayan Golcü Oğulcan Çağlayan'ın Hedefi Dünya Starı OlmakFutbol köyünde parlayan golcü Oğulcan Çağlayan, henüz 19 yaşında olmasına rağmen bugüne kadar Ankaraspor'dan Bursaspor'a, Gaziantepspor'dan Kayseri Erciyesspor'a dört profesyonel takımda forma giydi.
 • 12:28Levent Gök, Bakanlar Kurulu 'Kentsel Dönüşüm' İlanını Meclis'e TaşıdıChp Grup Başkanvekili Levent Gök, Bakanlar Kurulu'nun aldığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilanına dayalı uygulamalara tepki gösterdi.
 • 11:08Mamak'ta İftar BereketiMamak'ta İftar BereketiHer akşam iki farklı mahallede iftar etkinliği düzenleyen Mamak Belediyesi Üreğil ve Kıbrısköy Mahallesi sakinlerini kurulan iftar sofralarında bir araya getirdi.
 • 12:19Mamak'ta İbadethaneler Düzenli Olarak TemizleniyorMamak'ta İbadethaneler Düzenli Olarak TemizleniyorSosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak ilçede bulunan ibadethanelerde düzenli olarak temizlik yapan Mamak Belediyesi yeni bir temizlik aracını daha hizmete sundu.
 • 13:33Irak Türkmenleri Irak Türkmenleri "Çalışma İzni" İstiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Irak Türkmenleri, - Mamak'taki Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkmenevi, - Giyecek, yiyecek, ev eşyası ve ilaç yardımından görüntüler, Irak Türkmenleri "çalışma izni" istiyor- Ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Irak Türkmenleri, çalışma izni talep ediyor- Yardım paketi almaktan utandıklarını, bunun yerine kendilerine iş verilmesini istediklerini belirten Türkmenler, sağlık hizmetinde de sıkıntı yaşadıklarını kaydetti Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Irak Türkmenleri, çalışma izni istiyor.
 • 11:24Mamak İlçe Protokolü İftarda BuluştuMamak İlçe Protokolü İftarda BuluştuMamak ilçe protokol iftarı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün ev sahipliğinde Saimekadın Meriç Tesisleri’nde gerçekleşti.
 • 16:26Uyuşturucu ve Kaçak Sigara Ele GeçirildiÇorum İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sungurlu ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda 20 adet extacy hap, 50 gram esrar maddesi ve 13 bin 60 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 12:24İl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras'a Veda Yemeğiİl Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras'a Veda YemeğiHatay İl Jandarma Komutanlığına atanan Albay Turgay Aras için dün gece DSİ Sosyal Tesislerinde veda yemeği düzenlendi.
 • 12:14Alo Mamak' Çok SevildiVatandaşlara hizmet için teknolojinin bütün imkanlarını kullanan Mamak Belediyesi, Alo Mamak hattından ve belediyenin mail adresinden bu yılın ilk altı ayı içerisinde toplam 34 bin 467 çağrı aldı.
 • 10:51Öğretmenlerden, Kimse Yok mu Aracılığıyla 225 Aileye Ramazan KolisiÖğretmenlerden, Kimse Yok mu Aracılığıyla 225 Aileye Ramazan KolisiAktif Eğitim-Sen Ankara şubesi üyeleri, Kimse Yok mu Derneği işbirliğiyle Ankara'da ihtiyaç sahibi 225 aileye gıda kolisi dağıttı.
 • 13:39Mamak Belediyesi-mamak Müftülüğü El Ele Haydi Çocuklar Kur'an ÖğrenmeyeMamak Belediyesi-mamak Müftülüğü El Ele Haydi Çocuklar Kur'an ÖğrenmeyeMamak Belediyesi ile Mamak Müftülüğü arasında geçtiğimiz yıl imzalanan protokol kapsamında uygulanan yaz Kur’an kursu uygulaması bu yıl yeniden başladı.
 • 13:34Mamak'ın Her Mahallesi İftar SofrasıMamak'ın Her Mahallesi İftar SofrasıRamazan ayının bütünlüğünü yaşatmak amacıyla Mamak Belediyesi’nce mahallelerin ortak yerleri belirlenerek iftar sofraları kurulan Mamak’ta devam eden mahalle iftarları kapsamında Lalahan ve Gökçeyurt Mahallesi sakinleri iftarda bir araya geldi.
 • 16:40Nata Vega'da Bahar Kozan RüzgarıNata Vega'da Bahar Kozan Rüzgarı‘Hafta içi her gün yayınlanan ve çekimleri Ankara’da yapılan “Beni Affet” dizisinde Bahar Kozan karakteriyle ekrana gelen Gaye Turgut Evin, Nata Vega Outlet’te hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.
 • 12:56Mimarlar Kentsel Dönüşüm Alanlarını Yargıya TaşıyorMimarlar Kentsel Dönüşüm Alanlarını Yargıya TaşıyorMimarlar Odası Ankara Şubesi, Resmi Gazete'de yayımlanan İmrahor, Mühye, Karataş, İmrahor, Gölbaşı, Çayyolu ve Mamak'ta Etimesgut alanlarının Bakanlar Kurulu kararı ile kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmesi ile ilgili kararları yargıya taşıyacaklarını açıkladı.
 • 01:19Cumhurbaşkanı Erdoğan İşçi Ailesiyle İftar YaptıCumhurbaşkanı Erdoğan İşçi Ailesiyle İftar YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Vatandaşların mahalleye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı karşılaması-Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocuğa oyuncak hediye etmesi-Çelik ailesinin evine giriş-Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan'ın Çelik ailesiyle birlikte iftar sofrasına oturup yemek yemeleri ve sohbet etmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan işçi ailesiyle iftar yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile iftarını Ankara'nın Doğantepe Mahallesi'nde Çelik ailesinin evinde yaptı.
 • 23:04Cumhurbaşkanı Erdoğan İşçi Ailesiyle İftar YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile iftarını Çelik ailesinin Ankara'nın Doğantepe Mahallesi'ndeki evinde yaptı.
 • 11:30Mamak'ta Sokak Hayvanları Rehabilite EdiliyorMamak Belediyesi, ilçede bulunan sokak hayvanlarını rehabilite ediyor.
 • 16:32Yaz Kur'an Kursları Açılış ProgramıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak istiyoruz ki, bu topraklarda hiçbir Müslüman evladı, hiçbir çocuğumuz, Kur’an-ı Kerim’den mahrum olmadan bir hayat yaşasın, Kur’an-ı Kerim’i öğrensin tanısın” dedi.
 • 11:293 Mahalle 2 Ayrı İftar Sofrası3 Mahalle 2 Ayrı İftar SofrasıMamak Belediyesi’nin mahalle iftarları kapsamında düzenlediği iftar sofralarının bu kez adresi, Kutludüğün, Bayındır ve Küçükkayaş mahalleleri oldu.
 • 03:58Ankara'da Kazazedelerin Yardımına Motorcu Gençler YetiştiAnkara'da, aynı istikamete seyreden iki otomobilin çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.
 • 16:51Askerden Huzurevine Babalar Günü ZiyaretiAskerden Huzurevine Babalar Günü ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 75. Yıl Huzurevi sakinlerinden detaylar- Askerlerin huzurevini ziyaretinden detaylar- Askerlerin huzurevi sakinlerinin ellerini öpmesi, çikolata ve kolonya dağıtması, sohbet etmesi- Huzurevi sakinleriyle röportaj Askerden huzurevine Babalar Günü ziyareti- Mamak'taki 4. Kolordu Komutanlığında vatani görevini yapan er ve erbaşlar, 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki yaşlıları ziyaret ederek, Babalar Günü'nü kutladı Mamak'taki 4. Kolordu Komutanlığında vatani görevini yapan er ve erbaşlar, Babalar Günü dolayısıyla 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
 • 15:20Askerden Huzurevine Babalar Günü ZiyaretiMamak'taki 4. Kolordu Komutanlığında vatani görevini yapan er ve erbaşlar, Babalar Günü dolayısıyla 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
 • 14:49Mamak'ta ProtestoMamak'ta evlerine elektrik ve su bulunmadığı için yerleşemeyen hak sahipleri, durumu protesto etti.
 • 11:34Mamak'ta Kuduz Aşısı Kampanyası Devam EdiyorMamak'ta Kuduz Aşısı Kampanyası Devam EdiyorMamak Belediyesi, her yıl gerçekleştirdiği kuduz aşısı kampanyasını bu yılda devam ettiriyor.
 • 15:46Başbakan Davutoğlu'dan Mamak'ta Sürpriz İftar ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve kızı Hacer Davutoğlu ile Ankara’nın Mamak semtinde yaşayan Baydan ailesinin iftar sofrasına konuk oldu.
 • 15:44Başbakan Davutoğlu Gecekonduda İftar AçtıBaşbakan Davutoğlu Gecekonduda İftar AçtıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, dün iftarını Mamak’ta bir gecekonduda yer sofrasında açtı.
 • 15:39Başbakan Davutoğlu'ndan Sürpriz İftar ZiyaretiBaşbakan Davutoğlu'ndan Sürpriz İftar ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve kızı Hacer Davutoğlu ile Ankara'nın Mamak semtinde yaşayan Baydan ailesine sürpriz yaparak iftar sofrasının konuğu oldu.