Sınır komşumuz Irak'ta bir günde rekor sayıda koronavirüs vakası tespit edildi

Irak'ta yeni tip koronavirüs salgınında son 24 saatte 2 bin 968 vaka kaydedildi. Bu sayının ülkede salgının başlangıcından bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısı olduğu belirtildi.

Irak'ta yeni tip koronavirüs salgınında bilanço ağırlaşıyor. Irak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 2 bin 968 vaka tespit edildiği, 2 bin 399 kişinin iyileştiği ve 68 kişinin ise virüse yenik düşerek hayatını kaybettiği bildirildi. Ülkede salgının baş göstermesinden bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısına ulaşılırken, toplam vaka sayısı 118 bin 300'e yükseldi.

KORONAVİRÜS NEDENİYLE YAŞAMINI KAYBEDENLER 5 BİNE YAKLAŞIYOR

Son verilerle birlikte Irak'ta virüsü yenerek sağlığına kavuşanların sayısı 83 bin 461'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bin 603'e ulaştı. Ülke genelinde 30 bin 236 kişinin hastanelerde tedavilerinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA
29 Temmuz 2020 Çarşamba 20:57
YORUMLAR (2)
  • Muhammed Beyatlı : Tunç06 boş boş konuşma bu hastalık dünya genelinde artmış ırakla Suriyeyle ne alakası var sen Türkçeni geliştir bence
  • tunç06 : bu sınırlar kapatılmadıkça biz de artar...bu insanalar geldi ıaraklı iaramlı suriyeli her şey bozuldu...hastalık artı artık önlem alın çok ciddi...

Son Dakika