Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sağlık Bakanlığı haberleri, Sağlık Bakanlığı son dakika, son dakika Sağlık Bakanlığı

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

Son dakika Sağlık Bakanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sağlık bakanlığı haberleri anında burada.


 • 12:45 DEÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıkta Kalite Değerlendirmesinden Yüksek Puan Aldı

  DEÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıkta Kalite Değerlendirmesinden Yüksek Puan Aldı Dokuz Eylül Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Değerlendirmesinden 97.30 puan alarak hizmet kalitesini tescillemiş oldu. Merkez, modern tekniklerle üst düzey tedavi imkanları sunmaktadır.

 • 11:39 Gazze'de 4 gün enkaz altında kalan küçük kız, yanındaki kardeşini Kur'an okuyarak avutmaya çalışmış

  Gazze'de 4 gün enkaz altında kalan küçük kız, yanındaki kardeşini Kur'an okuyarak avutmaya çalışmış İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında yıkılan evlerinin enkazından kız kardeşiyle beraber 4 gün sonra kurtarılan Filistinli kız çocuğu Mariya Ahmed Ebu Safi, enkaz altında kardeşini sakinleştirmek için Kur'an-ı Kerim okuduğunu ancak İsrail'in bombalamasından korktuğu için tank...

 • Dün Dün 23:07 Gazze'deki hastane yetersizliği nedeniyle yaralılar kan kaybından ölüyor

  Gazze'deki hastane yetersizliği nedeniyle yaralılar kan kaybından ölüyor Gazze Şeridi'ndeki El-Ehli Baptist Hastanesi, çok sayıda vaka nedeniyle kapasitesini yitirdi ve yaralılar kan kaybından ölüyor. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, uluslararası kurumlardan destek ve yardım çağrısında bulundu.

 • Dün Dün 22:31 112 acil ilk 10 dakikada vakaya ulaşıyor

  112 acil ilk 10 dakikada vakaya ulaşıyor Bursa İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Tahir, 112'ye gelen çağrılara şehir içinde yüzde 95 oranında ilk 10 dakika içerisinde ulaşıldığını belirtti. Hasta adres bilgilerinin doğru ve eksiksiz verilmesinin önemine vurgu yaptı.

 • Dün Dün 18:26 İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti

  İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 24 yaşındaki Abdunnasır Mustafa er-Reyyahi hayatını kaybetti. Reyyahi'nin Filistin Yönetimi Ulusal Güvenlik Servisi'nde görevli olduğu belirtildi. İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 264'e yükseldi.

 • Dün Dün 15:12 Gazze'de yerinden edilen Filistinliler Refah kentine göç ediyor

  Gazze'de yerinden edilen Filistinliler Refah kentine göç ediyor Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), İsrail saldırılarından kaçmak için Gazze Şeridi'nin en güneyindeki Refah kentine göç eden yerinden edilmiş Filistinlilerin rekor sayıda olduğunu bildirdi. Refah kentindeki barınma yerlerinin kapasitesinin dolu olması nedeniyle, yeni gelen kişilerin çoğunun caddelere ve boş alanlara çadır ve geçici barınaklar kurduğu belirtildi.

 • Dün Dün 14:51 İsrail askeri Batı Şeria'da kimliği olmadığı gerekçesi ile Filsinli zihinsel engelli adamı bacağında vurarak yaraladı

  İsrail askeri Batı Şeria'da kimliği olmadığı gerekçesi ile Filsinli zihinsel engelli adamı bacağında vurarak yaraladı CNN tarafından yayınlanan bir videoda, Batı Şeria'nın El Halil kenti yakınlarında, İsrail askerinin zihinsel engelli bir Filistinliyi vurduğu görülüyor. Durumun ardından İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), olayı doğruladı. İsrail-Hamas çatışmaları sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

 • Dün Dün 14:39 MEVKA Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Karaman'da Yapıldı

  MEVKA Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Karaman'da Yapıldı Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'in başkanlığında, Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın da katılımıyla Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Aralık Ayı Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

 • Dün Dün 14:03 Gazze'deki savaşta gazeteci Adnan El Bursh'un yaşadığı ikilem

  Gazze'deki savaşta gazeteci Adnan El Bursh'un yaşadığı ikilem BBC Arapça muhabiri Adnan El Bursh, Gazze'deki savaş nedeniyle ailesiyle birlikte birçok kez yer değiştirmek zorunda kaldı. Şimdi İsrail Gazze'nin güneyini bombalarken, karşı karşıya olduğu ikilemler artıyor.

 • Dün Dün 11:05 Sağlık Bakanlığı Hava Ambulansları 60 Binden Fazla Hasta ve Yaralıya Yardım Etti

  Sağlık Bakanlığı Hava Ambulansları 60 Binden Fazla Hasta ve Yaralıya Yardım Etti Sağlık Bakanlığı bünyesindeki uçak ve helikopter ambulanslar, yurt içi ve yurt dışında durumu acil 60 binden fazla hasta ve yaralının imdadına yetişti. Ambulans uçak ve helikopterlerde, hastaların nakil sırasında tedavilerinin aksamaması için gerekli tüm donanım yer alıyor ve bu şekilde durumu acil hastalara hızla müdahale edilebiliyor. Helikopter ambulanslar 42 binden fazla hasta ve yaralıyı taşırken, ambulans uçaklarla 87 ülkeden hasta nakli yapıldı. Hava ambulansları ayrıca depremzedelerin hastanelere nakledilmesini de sağladı.

 • Dün Dün 11:05 Helikopter ambulanslarla 11 ayda 2 bin 552 hasta sevki

  Helikopter ambulanslarla 11 ayda 2 bin 552 hasta sevki Sağlık Bakanlığı bünyesinde 13 ilde hizmet veren 13 helikopter ambulans ile bu yıl 11 ayda 2 bin 552, 2008'den bu yana ise 42 bin 749 hasta sevki gerçekleştirildi. Helikopter ambulanslar, yoğun bakım cihazlarıyla donatılmış olup en zorlu arazi koşullarında hastaların hastanelere sevki sağlanabiliyor.

 • Dün Dün 10:58 Sağlık Bakanlığı'nın Helikopter Ambulanslarıyla 42 Bin 749 Hasta Sevki Gerçekleştirildi

  Sağlık Bakanlığı'nın Helikopter Ambulanslarıyla 42 Bin 749 Hasta Sevki Gerçekleştirildi Sağlık Bakanlığı bünyesinde 13 ilde hizmet veren 13 helikopter ambulans ile bu yıl 11 ayda 2 bin 552, 2008'den bu yana ise 42 bin 749 hasta sevki gerçekleştirildi. Helikopter ambulanslar, en zorlu arazi koşullarında hastaların hastanelere sevki sağlayabiliyor.

 • Dün Dün 09:15 ABD Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Gazze'ye yardım girişi yeterli değil

  ABD Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Gazze'ye yardım girişi yeterli değil ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, İsrail'in Gazze'ye insani yardım girişi konusunda yeterli adımlar atmadığını belirtti. Miller, İsrail hükümetine bu konuda daha hızlı hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

 • Dün Dün 00:35 İsrail ordusu Gazze'deki tek devlet hastanesini hizmet dışı bıraktı

  İsrail ordusu Gazze'deki tek devlet hastanesini hizmet dışı bıraktı Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki tek devlet hastanesi olan Kemal Advan Hastanesini hizmet dışı bıraktığını duyurdu. İsrail'in Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik soykırımını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde 400 binden fazla kişi tamamen sağlık hizmetlerinden mahrum kaldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 21:49 Bakan Koca görüntülerini paylaşmıştı, sağlık çalışanı çift motosiklet ambulansla hayat kurtarıyor

  Bakan Koca görüntülerini paylaşmıştı, sağlık çalışanı çift motosiklet ambulansla hayat kurtarıyor Amasya'da yaşayan acil sağlık çalışanı Zafer Can Arslan ile eşi Hümeyra Arslan, Türkiye'de aynı motosiklette görev yapan tek çift olarak dikkat çekiyor. İki yıldır evli Arslan çifti, motosikletleriyle Amasya sokaklarında acil yardım bekleyen hastaların imdadına yetişerek hayatlarını kurtarıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da çiftin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:50 TBMM Genel Kurulu'nda 2024 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor

  TBMM Genel Kurulu'nda 2024 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor TBMM Genel Kurulu'nda, 2024 yılı bütçe görüşmeleri 11 Aralık'ta başlayacak ve 14 günde tamamlanacak. Görüşmelerde bütçenin tümü üzerinde tartışmalar yapılacak ve kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları ele alınacak. Bütçe mesaisi 24 Aralık'ta sona erecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:03 İsrail, Gazze'de "insani ara"nın bitmesinin ardından saldırılarını artırarak sürdürüyor

  İsrail, Gazze'de 'insani ara'nın bitmesinin ardından saldırılarını artırarak sürdürüyor İsrail ordusu, "insanı ara"nın sona ermesiyle Gazze Şeridi'ne yeniden başlattığı saldırılara şiddetini artırarak devam ediyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:34 Mozambik'te Kolera Salgınında 1100 Yeni Vaka Tespit Edildi

  Mozambik'te Kolera Salgınında 1100 Yeni Vaka Tespit Edildi Mozambik'te son iki haftada patlak veren kolera salgınında 1100 yeni vaka tespit edildi. Salgın nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti ve birçok bölgede salgın riski devam ediyor. Eylül 2022'den bu yana ise 153 kişi öldü, 40 binden fazla vaka kaydedildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:58 Şırnak'tan Şanlıurfa'ya Ambulans Helikopterle Sevk Edilen Hastanın Tedavisi Başladı

  Şırnak'tan Şanlıurfa'ya Ambulans Helikopterle Sevk Edilen Hastanın Tedavisi Başladı Şırnak'ın Silopi Devlet Hastanesinde tedavi gören 67 yaşındaki Asya Şengül, sağlık sorunları nedeniyle ambulans helikopterle Şanlıurfa'ya sevk edildi. Şengül, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:28 İsrail'in saldırıları sonucu 50 kişi hayatını kaybetti

  İsrail'in saldırıları sonucu 50 kişi hayatını kaybetti İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus ve Nuseyrat Mülteci Kampı'nı hedef alarak 50 kişinin ölümüne neden oldu. İsrail ayrım gözetmeksizin saldırılarını sürdürüyor. Han Yunus'ta gerçekleştirilen hava saldırılarında en az 40 sivil hayatını kaybederken, Nuseyrat Mülteci Kampı'ndaki bir evin hedef alındığı bombardımanda 10 sivil yaşamını yitirdi. İsrail askerleri ayrıca Kamal Adwan Hastanesi'ni kuşattı.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:11 Fermuar Sistemiyle Ambulanslar Hastaneye Zamanında Ulaşıyor

  Fermuar Sistemiyle Ambulanslar Hastaneye Zamanında Ulaşıyor Acil sağlık hizmeti ihtiyacı duyan vatandaşlar için istasyonlardan yola çıkan ambulanslar, trafikteki bilinçli sürücülerin fermuar sistemi oluşturmasıyla vakaları hastaneye zamanında ulaştırabiliyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:28 Eskişehir'den İstanbul'a Bisikletle 41 Saatte

  Eskişehir'den İstanbul'a Bisikletle 41 Saatte İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik abluka ve saldırılarına tepki göstermek isteyen bir grup, bisikletleriyle 41 saat boyunca pedal çevirerek İstanbul'a ulaştı. Bisiklet kortejinde Türk ve Filistin bayrakları açıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:18 Van'da Ambulans Helikopterle 169 Kişi Hastanelere Ulaştırıldı

  Van'da Ambulans Helikopterle 169 Kişi Hastanelere Ulaştırıldı Sağlık Bakanlığı tarafından Van'da konuşlandırılan ambulans helikopterle, bu yıl 11 aylık dönemde sorumluluk sahasındaki 7 ilde 169 kişi hastanelere ulaştırıldı. Ambulans helikopter, bölgenin coğrafi yapısı ve kış aylarında yaşanan ulaşım aksamaları nedeniyle insanların hastanelere ulaşmasında büyük bir öneme sahip.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:33 Sudan'da kolera vakalarında artış

  Sudan'da kolera vakalarında artış Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), çatışmalarla boğuşan Sudan'da kolera vakalarında yüzde 70 artış olduğunu duyurdu. Son üç haftada yaşanan artışla birlikte kolera salgını kötüleşmeye devam ediyor. Sudan'da 5.200'den fazla şüpheli kolera vakası bildirildi. BM ve insani yardım ortakları salgına müdahaleyi artırmaya devam ediyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:22 İsrail, Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdü, 4 Filistinliyi yaraladı

  İsrail, Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdü, 4 Filistinliyi yaraladı İsrail ordusu, Ramallah kenti ile Kudüs arasında bulunan Kalendiya Mülteci Kampı ve Beytüllahim'e düzenlediği baskınlarda bir Filistinliyi öldürdü, 4 Filistinliyi yaraladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, baskınlarda ölen ve yaralananların sayısını açıkladı. İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda ise bir polis memuru da hayatını kaybetti.

 • 04.12.2023 04 Ara 23:14 Türkiye'de Sismik İzolatör Üretimi

  Türkiye'de Sismik İzolatör Üretimi Türkiye, deprem kuşağında olmasıyla ve özellikle son yıllarda yaşadığı şiddetli depremlerle birlikte bu hafızasını sürekli güncel tutuyor. Sismik izolatör sistemi, yıkımları ve can kaybını önemli ölçüde etkileyen bir yöntemdir. TİS Teknoloji, Türkiye'deki deprem yalıtımlı bina ihtiyacına cevap vermek için yerli üretim sismik izolatörler üretmektedir.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:59 Hamas Yöneticisi: Gazze Modern Tarihin En Çirkin Savaşında Yanıyor

  Hamas Yöneticisi: Gazze Modern Tarihin En Çirkin Savaşında Yanıyor Hamas Hareketi yöneticilerinden Sami Ebu Zuhri, Gazze'nin modern tarihin gördüğü en çirkin savaşta yandığını söyledi. Ebu Zuhri, Gazze'deki duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve ümmetin harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:09 İsrail'in saldırılarından kaçan Filistinliler Mısır sınırına sığındı

  İsrail'in saldırılarından kaçan Filistinliler Mısır sınırına sığındı İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde kara işgalini genişletmesi ve saldırılarını yoğunlaştırmasının ardından yüzlerce Filistinli Mısır sınırı yakınlarındaki Refah bölgesinde yer alan açık alanlara sığındı. İsrail ordusu, Han Yunus'un etrafında zırhlı araç ve tanklarını konuşlandırarak kara saldırısına hazırlandı. Yüzlerce sivil, elektrik, temiz su ve yeterli gıdanın bulunmadığı açık arazide geçici çadır benzeri yapılar kurmaya çalıştı. BM'nin tahliye emri verdiği bölgede 117 bin Filistinli yaşıyordu. OCHA'nın verilerine göre, son 24 saatte 316 Filistinli öldürüldü ve 664 kişi yaralandı. Yardımların kesintiye uğraması nedeniyle sadece Refah kentine yardım dağıtılabildi. Gazze'deki Filistinli mültecilerin sayısı 1,9 milyon olarak açıklandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:47 Sağlık Bakanlığı: Aşı Takip Sistemi'nden kaynaklı tehlike iddiası gerçek dışı

  Sağlık Bakanlığı: Aşı Takip Sistemi'nden kaynaklı tehlike iddiası gerçek dışı Sağlık Bakanlığı, Aşı Takip Sistemi'nden kaynaklı aşılarda tehlike olduğu iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, aşıların soğuk zincir koşullarına ilişkin tereddüt duyulmasını gerektirecek bir durumun olmadığı vurgulandı. Ayrıca ATS'nin sürekli güncel ve çalışır durumda olduğu belirtildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:10 İnsan Hakları Kuruluşları Hollanda'ya Karşı Dava Açtı

  İnsan Hakları Kuruluşları Hollanda'ya Karşı Dava Açtı İnsan hakları kuruluşları, Hollanda'nın İsrail'e savaş uçağı parçaları satışını durdurması ve savaş yasalarının ihlaline katkıda bulunmaması için Lahey Mahkemesi'nde dava açtı. Mahkeme, kararını 15 Aralık'ta açıklayacak.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:40 İsrail, düzinelerce tankı Gazze'nin güneyine gönderdi

  İsrail, düzinelerce tankı Gazze'nin güneyine gönderdi İsrail'in 7 Ekim'den beri saldırılarda bulunduğu tam abluka altındaki Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 899'du buldu. Düzinelerce İsrail tankı Gazze Şeridi'nin güneyine yönelirken, Gazze içindeki yoğun yerleşim bölgelerindeki Filistinlilere ise tahliye emri gönderildi. Öte yandan Gazze şehri ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki iletişim hizmetleri tamamen durmuş durumda.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:16 Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 15 bin 899 sivil öldü

  Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 15 bin 899 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 15 bin 899 sivilin hayatını kaybettiğini, 42 bin sivilin ise yaralandığını duyurdu.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:32 Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı 376 artarak 15 bin 899 oldu.

  Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı 376 artarak 15 bin 899 oldu. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail'in saldırılarında ölenlerin sayısı 376 artarak 15 bin 899 oldu.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:44 İsrail ordusunda 2 bin asker psikolojik destek aldı

  İsrail ordusunda 2 bin asker psikolojik destek aldı İsrail ordusunda 7 Ekim'den bu yana 2 bin askerin savaş nedeniyle psikolojik destek aldığı bildirildi. Ayrıca, çatışmalarda 1200'den fazla İsrail askerinin sakat kaldığı belirtildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:39 İzmir'de YAŞAM ekipleri 101 bin 601 kişiye sağlık hizmeti sunuyor

  İzmir'de YAŞAM ekipleri 101 bin 601 kişiye sağlık hizmeti sunuyor İzmir'de Sağlık Bakanlığınca kurulan YAŞAM ekipleri, 101 bin 601 kişiye sağlık hizmeti sunuyor. Ekipler, evde muayene, randevu planlama ve hastaneye nakil gibi hizmetler sağlayarak ileri yaştaki vatandaşların sağlıklarıyla yakından ilgileniyor. Yaşlılar, bu hizmetten memnun kaldıklarını belirtiyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:30 İsrail Hava Saldırılarıyla Gazze Şeridi Vuruldu

  İsrail Hava Saldırılarıyla Gazze Şeridi Vuruldu Hamas yönetimindeki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirdi. İsrail'in hedef aldığı bölgeler arasında Cebaliye Kampı, Ebu İskender ve Yafa Caddesi bulunuyor. Gazze'deki El Muamalat Hastanesi'ne 84 ölünün nakledildiği belirtildi. Hükümet Medya Ofisi Direktörü ise son 24 saat içinde Gazze'de 700'den fazla Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 06:23 Sağlık Bakanlığı 419 adet Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alımı yapacak

  Sağlık Bakanlığı 419 adet Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alımı yapacak Sağlık Bakanlığı, Eski Hükümlü ve TMY statüsünde 419 işçi alımı yapacak. İşçiler temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek ve başvurular 4-8 Aralık tarihleri arasında online olarak alınacak.

 • 04.12.2023 04 Ara 00:37 Sağlık Bakanlığı, eski hükümlü/TMY statüsünde 419 sürekli işçi istihdam edecek

  Sağlık Bakanlığı, eski hükümlü/TMY statüsünde 419 sürekli işçi istihdam edecek Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında temizlik görevlisi olarak istihdam edilmek üzere 419 eski hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alımı yapacak. Başvurular 4-8 Aralık tarihleri arasında İŞKUR'un internet sitesinden yapılacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:58 AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, Samsun Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu

  AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, Samsun Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu AK Parti Samsun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, Samsun Şehir Hastanesi'nin inşaatını inceleyerek, hastanenin tamamlanması için çalışmaların hızlandırılması gerektiğini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:44 İsrail saldırılarında ölü sayısı 15 bin 523'e yükseldi

  İsrail saldırılarında ölü sayısı 15 bin 523'e yükseldi Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 15 bin 523'e, yaralıların sayısının ise 41 bin 316'ya yükseldiğini bildirdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:17 İsrail'in Gazze saldırılarında ölü sayısı 15 bin 523'e yükseldi

  İsrail'in Gazze saldırılarında ölü sayısı 15 bin 523'e yükseldi İsrail'in 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırıları sonucunda Gazze Şeridi'nde öldürülenlerin sayısı 316 artarak 15 bin 523'e yükseldi. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail'in saldırılarında yaralananların sayısının ise 41 bin 316'ya çıktığını belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:07 Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 361 artarak 15 bin 523'e yükseldi

  Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 361 artarak 15 bin 523'e yükseldi Gazze'deki Sağlık Bakanlığı: İsrail saldırılarında ölenlerin sayısı 361 artarak 15 bin 523'e yükseldi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:55 İsrail güçleri Beytüllahim'de sağlık personelini darbederek gözaltına aldı

  İsrail güçleri Beytüllahim'de sağlık personelini darbederek gözaltına aldı İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde Sağlık Bakanlığına bağlı bir personeli darbederek gözaltına aldı. Filistin Sağlık Bakanı Mey el-Keyle, İsrail'in sağlık personelini gözaltına almasını ve saldırılarını kınadı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:07 Van'da trafik kazası geçiren yaralı ambulans helikopterle hastaneye götürüldü

  Van'da trafik kazası geçiren yaralı ambulans helikopterle hastaneye götürüldü Van'ın Bahçesaray ilçesinde trafik kazası geçiren Mustafa Cicim, ambulans helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Tedaviye alınan Cicim'in sağlık durumu iyiye gidiyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:50 Ambulans helikopterle hastane sevk edilen yaralı

  Ambulans helikopterle hastane sevk edilen yaralı Van'ın Bahçesaray ilçesinde trafik kazası geçiren Mustafa Cicim, ambulans helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Tedaviye alınan Cicim'in sağlık durumu iyiye gidiyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:15 Van'da kalp rahatsızlığı tespit edilen bebek İstanbul'a uçakla götürüldü

  Van'da kalp rahatsızlığı tespit edilen bebek İstanbul'a uçakla götürüldü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni doğan bir bebeğe konjenital kalp hastalığı teşhisi konuldu. Bebeğin ileri tetkik ve tedavisi için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine sevk edilmesine karar verildi. Sağlık Bakanlığı tarafından bebek için ambulans uçak gönderildi ve bebek ambulansla Van Ferit Melen Havalimanı'na taşındıktan sonra İstanbul'a uçakla sevk edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:34 Türk doktorlar Bosna Hersek'te yoğun bakım eğitimi ve organ bağışı programında

  Türk doktorlar Bosna Hersek'te yoğun bakım eğitimi ve organ bağışı programında Türk doktorlar, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlenen genel yoğun bakım eğitimi ve organ bağışı programında Bosna Hersekli meslektaşlarıyla deneyimlerini paylaştı. Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci, organ bağışı ve naklinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran ise Bosna Hersekli meslektaşlarıyla bilgi paylaşımı için Saraybosna'da bulunduklarını ve geri bildirimlerin olumlu olduğunu ifade etti.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:15 Aysu Bankoğlu: "Engelli Vatandaşlarımızın Aylıkları Acilen İnsan Onuruna Yakışır Bir Seviyeye Yükseltilmeli ve Bu Ayıba Son Verilmelidir"

  Aysu Bankoğlu: 'Engelli Vatandaşlarımızın Aylıkları Acilen İnsan Onuruna Yakışır Bir Seviyeye Yükseltilmeli ve Bu Ayıba Son Verilmelidir' CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Engelli aylığı ülkenin bir utanç tablosu olarak karşımıza çıkıyor. 800 bin vatandaşımız, engelli aylığı alıyor. Yüzde 40-69 arası engelli aylığı 1874 TL, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığı 2 bin 811 TL. Bu parayla 250 kuru ekmek bile alınamıyor. Ağır engelli vatandaşlarımıza bakım yapan fertler başta olmak üzere, engelli vatandaşlarımızın aylıkları acilen insan onuruna yakışır bir seviyeye yükseltilmeli ve bu ayıba son verilmelidir” dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 22:08 İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 193 kişi öldü

  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 193 kişi öldü Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in düzenlediği saldırılarda 193 kişinin öldüğünü, 652 kişinin yaralandığını açıkladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 20:28 Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftinin avukatı: Hiçbir yere kaçmadılar

  Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftinin avukatı: Hiçbir yere kaçmadılar Haklarında 4 farklı soruşturma başlatılan, yurt dışına çıkış yasağı getirilmesinin ardından tüm mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomenleri Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti sessizliğini bozdu. Çiftin yurt dışına kaçtığı iddialarına ilişkin çiftin avukatı Serhat Çetin, ''Kimse hiçbir yere kaçmadı. Adli kolluk çalışmasını bitirip, soruşturma savcısı kararını verene dek, Öz ailesi resmi ikametgahlarında çocuklarıyla birlikte bekliyor olacaklar.'' ifadelerini kullandı.

Advertisement