SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 26 Haziran 2017 12:08 Dalyan'da Çamur Banyolarına Turist İlgisi Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi'ndeki çamur banyolarına yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor.
 • 26 Haziran 2017 11:02 Şeker-İş Sendikasından Obezite ile Mücadele Başlatan Sağlık Bakanlığına Çağrı Son yıllarda dünyada pek çok ülkenin obezite ile mücadelede sağlıksız yiyecek ve içeceklerin vergilendirme suretiyle tüketimini azaltmayı amaçladığını bildiren Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş), Sağlık Bakanlığına nişasta bazlı şekerin (NBŞ) kota artışına müdahale...
 • 26 Haziran 2017 09:37 Yeni Doğmuş Bebeğin Yardımına Ambulans Helikopter Yetişti Yeni Doğmuş Bebeğin Yardımına Ambulans Helikopter Yetişti Yeni doğmuş bebeğin yardımına ambulans helikopter yetiştiSAMSUN - Kastamonu'da dünyaya gelen solunup sıkıntısı çeken yeni doğmuş bebek ambulans helikopter ile Samsun'daki hastaneye sevk edildi.
 • 26 Haziran 2017 08:40 Kylie Jenner'ın Çakma Rujları Tehlike Saçıyor Kylie Jenner'ın Çakma Rujları Tehlike Saçıyor Uzmanlar dünya'da satış rekorları kıran ancak Türkiye'de satışı olmadığı halde pazarlarda satılan çakma 'Kylie Jenner' rujlar hakkında uyarıyor. Zira bu rujlar Avustralyalı bir kadının dudağında kimyasal yanık oluşturmasıyla ünlü.
 • 25 Haziran 2017 17:41 Bakan Akdağ: Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, askeri birliklerde gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak, "Toplu yemeklerin hazırlanma zincirinin bütününde çok itinalı davranmak lazım. Her bir kuruma ayrı ayrı vazife düşüyor.
 • 25 Haziran 2017 15:17 Bakan Akdağ: Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ askeri birliklerde gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak, "Toplu yemeklerin hazırlanma zincirinin bütününde çok itinalı davranmak lazım. Her bir kuruma ayrı ayrı vazife düşüyor.
 • 25 Haziran 2017 14:25 Erzurum Bakan Akdağ Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum Erzurum Bakan Akdağ Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum Sağlık Bakanı Recep Akdağ askeri birliklerde gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak, "Toplu yemeklerin hazırlanma zincirinin bütününde çok itinalı davranmak lazım. Her bir kuruma ayrı ayrı vazife düşüyor.
 • 25 Haziran 2017 13:28 Dha Yurt Bülteni-9 1)BAKAN AKDAĞ: ZEHİRLENMELERDE KURUMLARI UYARIYORUMSAĞLIK Bakanı Recep Akdağ askeri birliklerde gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak, "Toplu yemeklerin hazırlanma zincirinin bütününde çok itinalı davranmak lazım. Her bir kuruma ayrı ayrı vazife düşüyor.
 • 25 Haziran 2017 13:25 Bu Güzel Topraklarda Huzur İçerisinde Yaşıyoruz" Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Etrafımızdaki coğrafyada olanları hepimiz ibretle takip ediyoruz.
 • 25 Haziran 2017 13:17 Bakan Akdağ: Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum Bakan Akdağ: Zehirlenmelerde Kurumları Uyarıyorum SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, askeri birliklerde gıda zehirlenmeleri ile ilgili olarak, "Toplu yemeklerin hazırlanma zincirinin bütününde çok itinalı davranmak lazım. Her bir kuruma ayrı ayrı vazife düşüyor.
 • 25 Haziran 2017 11:38 Irmak ve Başak Organ Bekleyenler İçin Avrupa Yollarında Irmak ve Başak Organ Bekleyenler İçin Avrupa Yollarında ÇOCUKLUK arkadaşı olan 2 genç kız, organ nakli listesinde umut bekleyen 15 bini gence dikkati çekmek için 15 gün boyunca ellerinde pankart ve tişörtleriyle 4 ülkede 6 şehri dolaşacak.
 • 25 Haziran 2017 11:17 Duru Yaşamak İçin Zamanla Yarışıyor İZMİR'in Bornova ilçesinde yaşayan Meriç ailesi, kızları Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 14 aylık Duru Meriç'in hayatta kalmasını sağlayacak ilacı bulmak için zamanla yarışıyor.
 • 25 Haziran 2017 10:42 Izmir Duru Yaşamak Için Zamanla Yarışıyor Izmir Duru Yaşamak Için Zamanla Yarışıyor Izmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Meriç ailesi, kızları Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 14 aylık Duru Meriç'in hayatta kalmasını sağlayacak ilacı bulmak için zamanla yarışıyor.
 • 25 Haziran 2017 10:19 Dha Yurt Bülteni-3 1)TERHİS OLAN 2 ASTEĞMEN KAZADA ÖLDÜNİĞDE'de meydana gelen trafik kazasında terhis olup memleketlerine giden 2 asteğmen hayatını kaybetti.
 • 25 Haziran 2017 10:17 Duru Yaşamak İçin Zamanla Yarışıyor Duru Yaşamak İçin Zamanla Yarışıyor İZMİR'in Bornova ilçesinde yaşayan Meriç ailesi, kızları Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 14 aylık Duru Meriç'in hayatta kalmasını sağlayacak ilacı bulmak için zamanla yarışıyor.
 • 25 Haziran 2017 09:35 26 Haziran Uyuşturucu ile Mücadele Günü 26 Haziran Uyuşturucu ile Mücadele Günü AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, küresel bir halk sağlığı sorunu haline gelen uyuşturucu kullanımının, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit ettiğini belirterek, “Gençleri uyuşturucu illetinden korumak ve kurtarmak insani ve milli bir vazifedir” dedi.
 • 25 Haziran 2017 09:01 Milyon Dolarlık Proje ile Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları Disksiz Bilgisayarlarla Donatılacak Milyon Dolarlık Proje ile Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları Disksiz Bilgisayarlarla Donatılacak Milyon dolarlık proje ile Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları disksiz bilgisayarlarla donatılacak Tek bir server üzerinden yüzlerce bilgisayar yönetilebilecek Disksiz Bilgisayar Sistemleri Projesi (DİSKNET), YEPGEM ile hayata geçiriliyorİSTANBUL - Girişimci Dr.
 • 25 Haziran 2017 00:11 Bakan Akdağ'dan Bayram Mesajı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Vatandaşlarımızın ve ülkemizdeki misafirlerimizin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.
 • 24 Haziran 2017 22:28 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ülke genelinde 130 Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastasının tedavisinin yapıldığını belirterek, "Bunların 34'ünü geri ödemeye aldık, 128'i de Bilim Kurulu'nun incelemesinde.
 • 24 Haziran 2017 20:32 Bakan Yardımcısı Alpay, Bakan Yardımcısı Alpay, "Problemleri Aşmak İçin Şehitlerin Manevi Hatırında Yolumuza Devam Edeceğiz" Bakan Yardımcısı Alpay, "Problemleri aşmak için şehitlerin manevi hatırında yolumuza devam edeceğiz" " Elazığ önemli bir havacılık merkezi haline geliyor"ELAZIĞ - Elazığ'ın önemli bir havacılık merkezi olma noktasında önemli mesafeleri kat ettiğini belirten Milli Savunma Bakan Yardımcısı...
 • 24 Haziran 2017 18:06 Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay Açıklaması Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Manisa'da kışladaki gıda zehirlenmesine ilişkin, "Olay ilk duyulur duyulmaz hem Bakanlığımız hem Sağlık Bakanlığı, ilgili birimler süratle harekete geçti, gerekli tedbirler alındı.
 • 24 Haziran 2017 17:46 Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay Elazığ'da Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpay Elazığ'da Elazığ’ın önemli bir havacılık merkezi olma noktasında önemli mesafeleri kat ettiğini belirten Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Jandarma Genel Komutanlığının havacılık unsurlarının Elazığ’da konuşlandığını söyledi.
 • 24 Haziran 2017 14:33 Annesinden Helallik İstedikten 1 Saat Sonra Uygun Kalp Bulunup Nakil Oldu Annesinden Helallik İstedikten 1 Saat Sonra Uygun Kalp Bulunup Nakil Oldu AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde kalp nakli için bekleyen 22 yaşındaki Murat Özdemir'e, "Bana kalp çıkmayacak ve sanırım öleceğim. Rüyamda cenneti gördüm" deyip annesinden helallik istedikten 1 saat sonra uygun kalp bulundu.
 • 24 Haziran 2017 14:04 Gürdal'dan, Gürdal'dan, "Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" Açıklaması Afyonkarahisar Dinar Gerontologlar Derneği Başkanı Faruk Yaşar Gürdal “Uluslar arası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele” günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 24 Haziran 2017 11:37 Kırgızistanlı Elgisa, İzmir'de Sağlığına Kavuştu Kırgızistanlı Elgisa, İzmir'de Sağlığına Kavuştu KIRGIZİSTAN'da tüberküloz tedavisi olamayan 24 yaşındaki Elgisa Kasımbekova, geldiği İzmir'de sağlığına kavuştu.