Son dakika Irak haberleri, Irak son dakika, son dakika Irak

Son Dakika Irak Haberleri

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu
  14:26 Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) tamamlandı. Forumda küresel meseleler, krizler ve diğer konular uzmanlar tarafından tartışıldı. Ayrıca sergiler ve etkinlikler de düzenlendi. AA standı da ilgi gördü.

 • Haftanın tarihine bakış
  11:12 Haftanın tarihine bakış

  8 Mart, 1977'de Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "Dünya Kadınlar Günü" ilan edildi.

 • Türkiye Maarif Vakfı, Bağdat'ta mental matematik yarışması düzenledi
  23:25 Türkiye Maarif Vakfı, Bağdat'ta mental matematik yarışması düzenledi

  Türkiye Maarif Vakfı, Irak'ın başkenti Bağdat'taki Mansur Okulu'nda mental matematik yarışması düzenledi. Yarışmaya yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Yarışmanın sonuçları açıklandı ve kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Başarılı olan öğrencilere THY sponsorluğunda İstanbul'a gidiş dönüş bileti hediye edildi.

 • Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar Panelinde Diplomasi ve Uluslararası Dayanışmanın Önemi Vurgulandı
  20:47 Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar Panelinde Diplomasi ve Uluslararası Dayanışmanın Önemi Vurgulandı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar' başlıklı panelde, terörizmin küreselleştiği ve uluslararası dayanışmanın önemi vurgulandı. Somali Devlet Bakanı, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ve Güvenlik ve Araştırma Genel Müdürü konuşmacı olarak katıldı. Panelde, terörle mücadelede diplomasi ve bilgi paylaşımının önemi vurgulandı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi
  19:51 Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi

  Antalya Diplomasi Forumu'na katılan ülke liderleri ve dışişleri bakanları, Anadolu Ajansı'nın 'Kanıt' kitabını inceledi. Kitap, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarını belgeleyen fotoğrafları içeriyor.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  17:49 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık" başlıklı "ADF Round"da uluslararası ticarette bağlantısallık ve birbirine bağımlılık konuşuldu.

 • Fransız Aile, Filistin'e Bisikletle Yolculuk Yapıyor
  15:37 Fransız Aile, Filistin'e Bisikletle Yolculuk Yapıyor

  Fransa'dan bisikletleriyle yola çıkan 4 çocuklu aile, Bulgaristan'da tanıştıkları bir kişinin de katılımıyla sürdürdükleri yolculukları kapsamında Kocaeli'ye geldi. Aile, Türkiye, Irak ve Ürdün'ü geçerek Filistin'e ulaşmayı hedefliyor. Filistin'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek isteyen aile, İsrail'in saldırılarını durdurmasını ve Filistin'in özgür olmasını istiyor.

 • Filistin Dışişleri Bakanı: Yerleşimciler yasa dışıdır, İsrail'e dönmelidir
  14:42 Filistin Dışişleri Bakanı: Yerleşimciler yasa dışıdır, İsrail'e dönmelidir

  Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Batı Şeria'da çok sayıda Yahudi yerleşimci olduğunu anımsatarak, "Yerleşimciler yasa dışıdır.

 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayında 985,1 Milyon Dolarlık İhracat Yaptı
  14:28 Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayında 985,1 Milyon Dolarlık İhracat Yaptı

  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, bölge ihracatının artması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Şubat ayında bölgenin ihracatının 985,1 milyon dolar olduğunu ve Gaziantep'in ihracatının ise 863,6 milyon dolar olduğunu açıkladı. Kileci, depremlerin ardından bölgenin dayanışma azmiyle ihracatta ve üretimde iddialı hedefler koymaya başladığını vurguladı. Ayrıca, 183 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini ve Irak, ABD ve Suriye'nin dış satımda ilk sıralarda yer aldığını ifade etti.

 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayı İhracat Rakamları Açıklandı
  14:22 Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat Ayı İhracat Rakamları Açıklandı

  Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat'ın katılımıyla Adıyaman'da açıklanan verilere göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubat ayında 985,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bölgedeki diğer illerin ihracat rakamları da açıklandı. İlk iki ayda toplam 183 ülkeye ihracat yapılan bölgede, Irak, ABD, Suriye, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık gibi ülkeler ön plana çıktı. Makine Halısı, Pastacılık Ürünleri, Plastikler ve Mamulleri gibi ürünler en çok ihraç edilenler arasında yer aldı. GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, Adıyaman'ın depremden en fazla etkilenen şehirlerden biri olduğunu belirterek, bölgedeki firmaların ihracat potansiyellerini açığa çıkarmak istediklerini söyledi. Ayrıca, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Şubat ayı faaliyetlerini de değerlendirdi.

 • Bakan Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
  13:51 Bakan Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Antalya Diplomasi Forumu için Antalya'ya gelen IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile ikili görüşme gerçekleştirdi. İkili arasındaki görüşmede güncel konular ele alındı.

 • Emine Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nun Kadın, Barış ve Güvenlik Oturumu'nda konuştu Açıklaması
  13:29 Emine Erdoğan Antalya Diplomasi Forumu'nun Kadın, Barış ve Güvenlik Oturumu'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Unutmamalıyız ki, kalıcı ve sürdürülebilir bir barış, kimsenin geride bırakılmadığı bir süreçten doğar. Toplumun temel ve dönüştürücü bir parçası olan kadınların dahil edilmediği bir barış sürecinin başarıyla sonuçlanması beklenemez." dedi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi
  12:45 Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi

  Antalya Diplomasi Forumu'na katılan ülke liderleri ve dışişleri bakanları, Anadolu Ajansı'nın 'Kanıt' kitabını inceledi. Kitap, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarını belgeleyen fotoğrafları içeriyor. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, kitabın İsrail'in Gazze'deki katliam ve vahşeti gösterme işlevi üstlenebileceğini belirtti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü
  12:33 Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Antalya Diplomasi Forumu için Türkiye'ye gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Güler'in, Barzani'yi kabul ettiği belirtildi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü
  12:29 Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Antalya Diplomasi Forumu için Antalya'ya gelen IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede güncel konular ele alındı.

 • TİM Başkanı: Şubat Ayı İhracatı Tarihin En Yükseği
  12:17 TİM Başkanı: Şubat Ayı İhracatı Tarihin En Yükseği

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, şubat ayında gerçekleştirilen 21,1 milyar dolarlık ihracatın, 2023 hedeflerine göre yüzde 13,6 artış gösterdiğini belirtti. Gültepe, deprem bölgesindeki ihracatın da artış gösterdiğini ve normalleşmenin çarkların dönmesiyle sağlandığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin milli gelirinin ilk defa 1 trilyon doların üzerine çıktığını ve ihracatçıların pazarlardaki gelişmeleri takip etmek için TİM-İhracat Pazar Monitörü'nü kullanacaklarını duyurdu.

 • Dışişleri Bakan Yardımcısı: Türkiye, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına en dürüst şekilde yaklaşıyor
  11:54 Dışişleri Bakan Yardımcısı: Türkiye, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına en dürüst şekilde yaklaşıyor

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin, "Yaşananların unutulmaması için kaydını alıyoruz.

 • TGDF Ocak ayı dış ticaret verilerini açıkladı
  10:52 TGDF Ocak ayı dış ticaret verilerini açıkladı

  Türkiye'nin tarım, gıda ve içecek sektörü bu yıl ocak ayında 2,42 milyar dolar ihracat, 1,6 milyar dolar ithalat yaptı.

 • Pençe-Kaplan Operasyonu Bölgesinde Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi
  10:47 Pençe-Kaplan Operasyonu Bölgesinde Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşıma göre, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde yapılan arama-tarama faaliyetinde teröristlere ait sığınak tespit edildi. Tespit edilen sığınakta 39 adet 120 milimetre havan tahrip mühimmatı, 8 adet havan sis mühimmatı, 2 adet 120 milimetre havan aydınlatma mühimmatı ve 1 adet 120 milimetre havan mühimmatı ele geçirildi.

 • Pençe-Kaplan Operasyonu Bölgesinde Teröristlere Ait Mühimmat Ele Geçirildi
  10:39 Pençe-Kaplan Operasyonu Bölgesinde Teröristlere Ait Mühimmat Ele Geçirildi

  Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde yapılan arama-tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini duyurdu. Aramalarda 39 adet 120 mm havan tahrip mühimmatı, 8 havan sis mühimmatı, 2 adet 120 mm havan aydınlatma mühimmatı ve 120 mm havan mühimmatı bulundu.

 • Neçirvan Barzani ile görüşen Erdoğan'dan bölge ülkelerini kalkındıracak projeye tam destek
  09:16 Neçirvan Barzani ile görüşen Erdoğan'dan bölge ülkelerini kalkındıracak projeye tam destek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Kürdistan Bölgesel Yönetimi başkanı Neçirvan İdris Barzani ile görüştü. Görüşmede Erdoğan, Kalkınma Yolu Projesi'nin Irak ve Türkiye başta olmak üzere bölge ülkeleri için önemli olduğunu, Türkiye'nin projeye tam desteğinin süreceğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli
  01 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli

  CHP Beylikdüzü Vefa Ödülleri Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ulusal çapta gelişmiş ülkelerdeki en önemli vefanın, kurucu kadrolara duyulan vefa olduğunu vurguladı. Özel, Cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve aydınlanma devrimlerine sahip çıkanların bu vefayı göstereceği günlerin yakın olduğunu belirtti.

 • AK Parti ve DEM Partili vekiller arasında gergin anlar: Keşke azıcık o demden sana da nasip olsa
  01 Mar AK Parti ve DEM Partili vekiller arasında gergin anlar: Keşke azıcık o demden sana da nasip olsa

  TBMM'de, CHP'nin 1 Mart 2003 Irak tezkeresi ile ilgili grup önerisi sırasında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin ile DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit arasında tartışma yaşandı. Şahin'in ''DEM çizgisinde demlenen'' sözlerine tepki gösteren Koçyiğit, ''Keşke azıcık o demden sana nasip olsa da insanlık öğrensen.'' ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalkınma Yolu Projesi'ne tam destek verdi
  01 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalkınma Yolu Projesi'ne tam destek verdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani'yi kabulünde, Kalkınma Yolu Projesi'nin Irak ve Türkiye başta olmak üzere bölge ülkeleri için önemli olduğunu ve Türkiye'nin projeye tam desteğinin süreceğini ifade etti. Ayrıca, terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye karşı ortak mücadele anlayışının huzur ve istikrar açısından önemine dikkat çekti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti
  01 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında devlet ve hükümet başkanları ile görüşmelerine devam ederek, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti.

 • CHP'nin 1 Mart tezkeresinin reddedilmesi TBMM'de tartışmalara yol açtı
  01 Mar CHP'nin 1 Mart tezkeresinin reddedilmesi TBMM'de tartışmalara yol açtı

  CHP'nin 1 Mart tezkeresinin TBMM'de reddedilmesinin ekonomik, sosyal ve siyasal sonuçlarının araştırılması amacıyla verdiği Meclis araştırması önergesinin diğer önergelerin önüne alınarak görüşülmesi için TBMM Genel Kurulu'na verdiği grup önerisi AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

 • Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu
  01 Mar Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu

  Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Türkiye ile Irak arasında aralık ayında PKK ve güvenlik sorunlarının konuşulduğu toplantıda bir sonraki toplantıya sunulmak üzere iki bildiri hazırlamaya karar verildiğini söyledi. Hüseyin, Irak tarafının güvenlik, sınır güvenliği ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güvenliğiyle ilgili belgeyi şimdiden hazırladığını ve gelecek ay Bağdat'ta buluşmayı ve bu belgeleri tartışarak bir plan geliştirmeyi umut ettiklerini belirtti. Ayrıca, Hüseyin petrol ihracatının yeniden başlaması ve Kalkınma Yolu Koridoru projesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi
  01 Mar Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

  Tekirdağ'da jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Kapaklı Mimarsinan Mahallesindeki bir depoda 20 ton sahte deterjan ve şampuan üretimi yapıldığı tespit edildi. Irak uyruklu 2 şüpheli ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  01 Mar Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Gazze Temas Grubu" başlıklı panelde, bölgede artan istikrarsızlık ve yayılma riskine vurgu yapılırken, Gazze'deki Filistinlilere insani yardımların ulaşması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 • Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi
  01 Mar Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda, Kapaklı Mimarsinan Mahallesi'ndeki bir depoda 20 ton sahte deterjan ve şampuan ele geçirildi. Operasyonda ayrıca çeşitli malzemeler de bulundu ve şüpheli 2 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 • TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerileri kabul edilmedi
  01 Mar TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulu'nda CHP, DEM Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Saadet Partisi gıda katkı maddeleri, İYİ Parti Bursa'da keşfedilen fay hattı, DEM Parti enflasyon ve CHP 1 Mart 2003 Irak tezkeresi ile ilgili grup önerilerini görüşmüştür. Ancak bu öneriler kabul edilmemiştir.

 • Yetim Vakfı, 21 ülkede 200 binden fazla yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor
  01 Mar Yetim Vakfı, 21 ülkede 200 binden fazla yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor

  Yetim Vakfı, 'Bu Ramazan Kalbine Dokun' sloganıyla Türkiye ve Filistin başta olmak üzere 21 ülkede 200 binden fazla yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Zorlu yaşam koşullarıyla mücadele eden yetim ailelere kumanya, çocuk paketi, iftar ikramı, zekat, fitre, fidye desteği ve bayramlık kıyafetler hediye edilecek. Geçen sene yapılan kampanyada 386 bin 526 kişiye ulaşılmış ve depremzedelere yardım dağıtılmıştı.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: İsrail'in Filistin'deki Fiilleri Uluslararası Hukuka Aykırıdır
  01 Mar AK Parti Grup Başkanvekili: İsrail'in Filistin'deki Fiilleri Uluslararası Hukuka Aykırıdır

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Türkiye olarak Uluslararası Adalet Divanından beklentimiz, İsrail'in Filistin topraklarındaki fiillerinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu ilan etmesi ve tüm eylemlerinden sorumlu tutulmasıdır.

 • İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu: 21 düzensiz göçmen hakkında işlem yapıldı, 7 şüpheli tutuklandı
  01 Mar İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu: 21 düzensiz göçmen hakkında işlem yapıldı, 7 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, 21 düzensiz göçmen hakkında adli ve idari işlem yapıldı. Ayrıca, denetimlerde yakalanan 7 şüpheli tutuklandı. Operasyonlar sonucunda ele geçirilen sahte pasaportlar, para ve diğer malzemeler de delil olarak kullanıldı.

 • İstanbul'da düzensiz göçmenlere yönelik denetim: 21 göçmen yakalandı, 7 şüpheli tutuklandı
  01 Mar İstanbul'da düzensiz göçmenlere yönelik denetim: 21 göçmen yakalandı, 7 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzensiz göçmenlere yönelik yapılan denetimlerde 21 göçmen yakalandı. Ayrıca, denetimlerde yakalanan 7 şüpheli tutuklandı. Ayrıca, sahte pasaport ticareti yapan bir iş yerine düzenlenen operasyonda 3 şüpheli gözaltına alındı ve 193 adet sahte pasaport ele geçirildi. Göçmen kaçakçılığı ve resmi belgede sahtecilik suçlarından aranan bir kişi de yakalandı. Operasyonlar sonucunda tutuklanan şüpheliler cezaevine gönderilirken, yakalanan düzensiz göçmenler ise sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresine sevk edildi.

 • Çevre Bakanı: Türkiye'de tehlikeli ve riskli faylar bulunuyor
  01 Mar Çevre Bakanı: Türkiye'de tehlikeli ve riskli faylar bulunuyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'de Kuzey Anadolu, Doğu Anadolu ve Ege Bölgesi gibi çok tehlikeli ve riskli fayların bulunduğunu belirterek, depremsellik gerçeğini bilerek hareket etmek gerektiğini söyledi. Özhaseki, ayrıca ülkede son yüzyılda meydana gelen depremlerin sayısını ve etkilerini de paylaştı.

 • Tarihçi: 'Kürdistan' ifadesi tarih sürecinde kullanılmadı
  01 Mar Tarihçi: 'Kürdistan' ifadesi tarih sürecinde kullanılmadı

  Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Eğilmez, tarih süreci içinde 'Kürdistan' ifadesinin kullanılmadığını ifade etti. Terör örgütünün siyasi uzantısı olan DEM Partisi'nin bölücü söylemlerde bulunduğunu hatırlatan Eğilmez, Türk-Kürt kardeşliğinin bozulmadığını vurguladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştü
  29 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu öncesinde Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile bir araya geldi. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak ziyareti ve Güvenlik Zirvesi hazırlıkları ele alındı. Ayrıca, Irak'taki güvenlik durumu, bölgedeki son gelişmeler ve Kalkınma Yolu Projesi de değerlendirildi.

 • Van'da Şehit Başkomiser Nihat Akbaş'ın Adı Verilen Kontrol Botu Hizmete Alındı
  29 Şub Van'da Şehit Başkomiser Nihat Akbaş'ın Adı Verilen Kontrol Botu Hizmete Alındı

  Van'da İl Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilen ve 2004'te Irak'ın Musul kentinde şehit olan Başkomiser Nihat Akbaş'ın adının verildiği kontrol botu hizmete alındı.

 • Milli Savunma Bakanlığı'ndan F-16 Tedarik ve Modernizasyonu Açıklaması
  29 Şub Milli Savunma Bakanlığı'ndan F-16 Tedarik ve Modernizasyonu Açıklaması

  Milli Savunma Bakanlığı, ABD tarafından gönderilen 'Taslak Teklif ve Kabul Mektupları'nın Bakanlığa ulaştığını duyurdu. Bakanlık ayrıca terörle mücadele, hudut güvenliği ve diğer ulusal meselelere ilişkin çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü belirtti. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dost ve kardeş ülkelerle olan ilişkilerine vurgu yapıldı ve KFOR Birliği'nin göreve başlama tarihi açıklandı.

 • Irak'ın Amedi ilçesinde 200 yıllık su değirmeninde üretilen tahin, bölge halkının vazgeçilmezi
  29 Şub Irak'ın Amedi ilçesinde 200 yıllık su değirmeninde üretilen tahin, bölge halkının vazgeçilmezi

  Irak'ın Duhok kentine bağlı Amedi ilçesinde 200 yıldır babadan oğula geçen su değirmeninde geleneksel yöntemlerle üretilen tahin, bölge halkının vazgeçemediği lezzetlerin başında geliyor. Amedi ilçesindeki 200 yıllık su değirmeni bölgenin sembollerinden biri haline gelen tahin üretiminde kullanılırken, burada üretilen tahine bölge halkı ve Irak'ın diğer kentleri ve yurt dışından da talep oluyor. Tahin işi baba ve dedelerden gelen bir miras olan değirmen, su ve taş yardımıyla tahin üretimi yapıyor. Değirmenin geleneksel yöntemle üretilen tahinine, bölge ülkeleri, Irak ve Avrupa'dan bile talep olduğu belirtiliyor. Bölge sakini İsam Abdurrahman, bu değirmende üretilen tahinin tadının diğer elektrikle çalışan değirmen ve fabrikaların tahininden çok farklı olduğunu söyleyerek, insanların burayı tercih etmesinin en önemli sebebi olduğunu ifade etti. Geleneksel yöntemlerle katkısız üretilen tahinlerden ayda 2-3 kilo aldıklarını dile getiren Abdurrahman, turistlerin gelip bu eski tarihi değirmeni görmelerini istediklerini belirtti.

 • Karabük Üniversitesi Rektörü, Türk Dünyası Öğrencileriyle Buluştu
  29 Şub Karabük Üniversitesi Rektörü, Türk Dünyası Öğrencileriyle Buluştu

  Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan ve Irak Türkmenlerinden oluşan uluslararası öğrenci heyetiyle bir araya geldi. Rektör Kırışık, buluşmada ülkeler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve Karabük Üniversitesinin kaliteli eğitim anlayışını vurgulayarak, öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması konusunda çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Ayrıca, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk Ulusal ve Uluslararası Sosyal Bilimler Festivali'nde uluslararası öğrencilerin çalışmalarına yer verileceği bilgisini paylaştı. Rektör Kırışık, Karabük Üniversitesinin uluslararası öğrencilere sunduğu olanaklar ve eğitim kalitesiyle dikkat çektiğini belirtti.

 • MSB, F-16 tedarik ve modernizasyonu için ABD'den teklif aldı
  29 Şub MSB, F-16 tedarik ve modernizasyonu için ABD'den teklif aldı

  Milli Savunma Bakanlığı'na ABD tarafından gönderilen 'Taslak Teklif ve Kabul Mektupları' ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda 40 adet yeni F-16 Blok-70'in tedariki ve mevcut 79 adet F-16'nın modernizasyonu için talep yapıldı.

 • Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı
  29 Şub Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 40 yeni F-16 Blok-70'in tedariki, mevcut 79'unun ise modernizasyonu, mühimmat ve teçhizatını içeren talebe ilişkin ABD'den "Taslak Teklif ve Kabul Mektubu"nun Bakanlığa ulaştığını bildirdi.

 • ABD'nin 40 adet F-16 için teklif mektubu Milli Savunma Bakanlığı'na ulaştı
  29 Şub ABD'nin 40 adet F-16 için teklif mektubu Milli Savunma Bakanlığı'na ulaştı

  ABD'den alınacak F-16'larla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD tarafından gönderilen "Taslak Teklif ve Kabul Mektupları"nın bakanlığa ulaştığı, ilgili birimlerin inceleme ve değerlendirmelere başladığı belirtildi.

 • CodePink Kurucusu: İsrail'in Gazze'deki Yıkımı 'Soykırım'
  29 Şub CodePink Kurucusu: İsrail'in Gazze'deki Yıkımı 'Soykırım'

  Amerikalı Yahudi aktivist ve savaş karşıtı sivil toplum örgütü CodePink'in kurucusu Medea Benjamin, İsrail'in Gazze'deki yıkımının 'soykırım' olduğunu belirterek, 'Biden yönetimine sesleniyorum, (Gazze'de) yaptıklarınızdan dolayı yazıklar olsun. Bu yönetimin ve Kongre üyelerinin elinde (Gazze'nin) kan var.' dedi. Gazze'deki saldırıları korkunç olarak tanımlayan Benjamin, ABD Kongresinin halen İsrail'e yeni yardım göndermeye çalıştığını ve Amerikan medyasının da Gazze'de olanlarla ilgili dürüst yayıncılık yapmadığını vurguladı. Benjamin, uluslararası kamuoyunu Refah'a ve Gazze'nin diğer bölgelerine acilen insani yardımların ulaştırılması için sınır ve limanların açılması noktasında acilen birlik olmaya çağırdı.

 • KBÜ'de Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi
  28 Şub KBÜ'de Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu, İslami ilimlerde güncel sorunlar ve çözüm önerilerini ele aldı. Sempozyuma Türkiye, Katar, Nijerya, Yemen, Libya, Suriye, Irak, Fas, Cezayir, Lübnan, Malezya, Mısır, Etiyopya, Endonezya, Burkino Faso ve Mali'den 73 lisansüstü öğrenci katıldı.

 • Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı
  28 Şub Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) yöneticileri, ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'nin ocak ayı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolara ulaştı. Mobilya sektörü ihracata en yüksek katkıyı sağlayan sektörler arasında yer aldı. Yöneticiler, sürdürülebilir bir sanayi ve ihracat için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Kayseri'nin Ocak Ayı İhracatı Yüzde 2,98 Arttı
  28 Şub Kayseri'nin Ocak Ayı İhracatı Yüzde 2,98 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Kayseri'nin Ocak ayı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolar olarak gerçekleşti. Başkan Mehmet Büyüksimitci, ihracatta aralık ayına göre düşüş yaşandığını belirtirken, mobilya sektörünün en yüksek katkıyı sağladığını ve Almanya, Irak ve ABD'nin en fazla ihracat yapılan ülkeler olduğunu ifade etti. Büyüksimitci, Kayseri'nin cari fazla veren nadir illerden biri olduğunu ve sürdürülebilir bir sanayi ve ihracat için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Irak'ın Süleymaniye kentinde KYB'nin PKK/YPG'ye verdiği destek güvenlik sorununa neden oluyor
  28 Şub Irak'ın Süleymaniye kentinde KYB'nin PKK/YPG'ye verdiği destek güvenlik sorununa neden oluyor

  Irak'ın Süleymaniye kentindeki vatandaşlar, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) terör örgütü PKK/YPG'ye alan açarak destek vermesinin kentte güvenlik sorunu, yatırımların engellenmesi ve mağduriyete neden olduğunu, hükümet ve halka zarar verdiğini belirtiyor. KYB'nin terör örgütüne verdiği destek konusunda kendisini düzeltmesi ya da Türkiye'nin kendisine karşı politikalarının sorumluluğunu üstlenmesi gerektiği ifade ediliyor.

 • Kayseri İhracatı 2024 Yılına Artışla Başladı
  28 Şub Kayseri İhracatı 2024 Yılına Artışla Başladı

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2024 yılında Kayseri'nin ihracatının yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolara ulaştığını açıkladı. Başkan Gülsoy, ihracatçı üyelerin azim ve gayretiyle Kayseri'nin gelişimine katkı sağlanacağını belirtti.

 • Kayseri'nin 2024 Yılı İhracatı 4 Milyar Doların Üstüne Çıkacak
  28 Şub Kayseri'nin 2024 Yılı İhracatı 4 Milyar Doların Üstüne Çıkacak

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2024 yılı Ocak ayı ihracat-ithalat rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Yalçın, "Kayseri'nin 2024 yılı ihracatını 4 milyar doların üstüne çıkaracak gücü, heyecanı ve alt yapısı var" dedi.

 • Van'ın Abalı Kayak Merkezi, 50 Bin Kayaksevere Ev Sahipliği Yaptı
  28 Şub Van'ın Abalı Kayak Merkezi, 50 Bin Kayaksevere Ev Sahipliği Yaptı

  Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Merkezi, sezonun açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı yaklaşık 50 bin kayaksevere ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 2,5 kilometrelik pisti ve telesiyej hattıyla bölgenin önemli kayak merkezleri arasında yer alan merkez, Van'ın kış turizminde de öne çıkmasını sağladı. Merkez, çevre illerin yanı sıra İran ve Irak'tan da ziyaretçilerin geldiği bir nokta haline geldi.

 • Şehit Yasin Karaca'nın babaocağı yeniden inşa ediliyor
  28 Şub Şehit Yasin Karaca'nın babaocağı yeniden inşa ediliyor

  Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca'nın Tokat'taki babaocağı, devlet tarafından yeniden inşa ediliyor. Aile, evin yıkım işlemlerinin başladığını ve yeni ev yapılana kadar komşularında kaldıklarını belirtti. Şehit annesi Zahide Karaca, evin yenilenmesini isteyen oğlunun dileğinin gerçekleşmesinden dolayı devlete teşekkür etti.

 • Edirne'de 42 düzensiz göçmen yakalandı
  28 Şub Edirne'de 42 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmalarda, sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan Fas, Suriye, Filistin, Irak ve Pakistan uyruklu 42 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Bayburt'ta Ocak Ayında İhracat ve İthalat Rakamları
  28 Şub Bayburt'ta Ocak Ayında İhracat ve İthalat Rakamları

  Bayburt'ta Ocak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat 77 bin dolar, ithalat 4 bin dolar olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ise Ocak ayında ihracat 19 milyar 991 milyon dolar, ithalat 26 milyar 218 milyon dolar olarak gerçekleşti. Enerji ürünleri ve altın hariç ihracat yüzde 3 artarken, ithalat yüzde 6,2 azaldı. Dış ticaret açığı yüzde 56,4 azalarak 6 milyar 227 milyon dolara geriledi. İmalat sanayinin toplam ihracattaki payı yüzde 93,0 oldu. Almanya en fazla ihracat yapılan ülke olurken, Rusya Federasyonu en fazla ithalat yapılan ülke oldu.

 • Erzincan'da Ocak Ayında İhracat ve İthalat Rakamları
  28 Şub Erzincan'da Ocak Ayında İhracat ve İthalat Rakamları

  Erzincan'da Ocak ayında genel ticaret sistemine göre ihracat 3 milyon 51 bin dolar, ithalat 463 bin dolar olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ise Ocak ayında ihracat 19 milyar 991 milyon dolar, ithalat 26 milyar 218 milyon dolar olarak gerçekleşti. Enerji ürünleri ve altın hariç ihracat yüzde 3 artarken, ithalat yüzde 6,2 azaldı. Dış ticaret açığı yüzde 56,4 azalarak 6 milyar 227 milyon dolara geriledi. İmalat sanayinin toplam ihracattaki payı yüzde 93,0 oldu. Almanya en fazla ihracat yapılan ülke olurken, Rusya Federasyonu en fazla ithalat yapılan ülke oldu.

 • Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu
  28 Şub Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu

  Hollanda'dan getirilip Türkiye üzerinden Irak'a götürülmek istenen bir tırda, Kapıkule sınır kapısının karşı kısmındaki Kaptan Andreevo Emniyet Müdürlüğü gümrük memurları tarafından beyan edilmeyen 153 bin euro bulundu. Tırın detaylı bir gümrük incelemesine tabi tutulması sonucunda, yarı römorkun soğutma ünitesinde euro banknot paketleri bulundu. Haskovo - Svilengrad Bölge Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 153 bin euroya el konuldu ve ön duruşma başlatıldı. Kaptan Andreevo sınır kapısında 2024 yılından bu yana toplamda 750 milyon euro beyan edilmeyen para ele geçirildi.

 • Diyanet İşleri Başkanı: Müslümanlar olarak güçlü olduğumuzda Gazze'de, Filistin'de katliam olamaz
  27 Şub Diyanet İşleri Başkanı: Müslümanlar olarak güçlü olduğumuzda Gazze'de, Filistin'de katliam olamaz

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye'de eğitim gören öğrencilerle buluştuğu sabah namazında, müslümanların güçlü olduğu zamanlarda Gazze'de ve Filistin'de katliam olamayacağını belirtti. Erbaş, gençlere sabır ve çalışmanın önemini vurgulayarak, dua ederek Filistinliler ve dünya mazlumları için yardım talebinde bulundu.

 • Şehit Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca'nın babaevi yeniden inşa ediliyor
  27 Şub Şehit Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca'nın babaevi yeniden inşa ediliyor

  Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca'nın Tokat'taki babaevinin yeniden inşası için çalışma başlatıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın talimatıyla evin yıkım işlemleri devam ediyor. Almus Kaymakamı, ailenin talebi üzerine evin eski yerine yapılacağını ve en geç bir sene içinde tamamlanacağını belirtti.

 • PKK'nın varlığı tarım ve turizmi olumsuz etkiliyor
  27 Şub PKK'nın varlığı tarım ve turizmi olumsuz etkiliyor

  Irak'ın Duhok kentine bağlı Amedi ilçesinde halk, terör örgütü PKK'nın köyleri işgal etmesi nedeniyle tarım ve turizmin olumsuz etkilendiğini belirterek, terör örgütünün bölgedeki varlığına son verilmesini istiyor. Terör örgütü, köylere erişimi engelleyerek bölgedeki iş alanlarının önünü tıkıyor. Halk, terör örgütünün varlığının sona ermesiyle tarım faaliyetlerinin canlanacağını ve turizmin gelişeceğini dile getiriyor.

 • MİT, YPG-YPJ'nin sözde sorumlularından Emine Seyid Ahmed'i etkisiz hale getirdi
  27 Şub MİT, YPG-YPJ'nin sözde sorumlularından Emine Seyid Ahmed'i etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü YPG-YPJ'nin sözde sorumlularından Suriye uyruklu 'Azadi Derik' kod adlı Emine Seyid Ahmed'i Kamışlı'da düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi. Ahmed, Türk güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin planlayıcısı ve katılımcısı olarak tespit edilmişti.

 • MİT, YPG-YPJ'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  27 Şub MİT, YPG-YPJ'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  MİT, terör örgütü YPG-YPJ'nin sözde sorumlularından Suriye uyruklu Emine Seyid Ahmed'i, Kamışlı'da etkisiz hale getirdi.

 • Afyonkarahisar'da İki Nehir Arasında belgeselinin Türkiye galası yapıldı
  27 Şub Afyonkarahisar'da İki Nehir Arasında belgeselinin Türkiye galası yapıldı

  Afyonkarahisar'da düzenlenen basın toplantısında, 1. Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin anılarını konu alan 'İki Nehir Arasında' belgeselinin Türkiye galası öncesi bilgiler paylaşıldı. Belgesel, Kut Savaşı'nda esir düşmüş İngilizler ile Basra'da esir düşmüş Türklerin yaşadığı hikayeleri ele alıyor ve uluslararası barışa hizmet etmeyi amaçlıyor.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz'
  26 Şub AK Parti Sözcüsü Çelik: "Sınırlarımızın yakınlarında teröristan bölgeciklerinin, devletçiklerinin kurdurulmaya çalışıldığını biliyoruz"

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı gibi hareketler çok güçlü bir şekilde yapılmasaydı birtakım siyasi projeler, bölgenin haritasını değiştirmek isteyen bir takım karanlık emeller çerçevesinde sınırlarımızın da yakınlarında bir takım teröristan bölgeciklerinin,...

 • AK Parti Sözcüsü: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla Terörist Devletçikler Önleniyor
  26 Şub AK Parti Sözcüsü: Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla Terörist Devletçikler Önleniyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Eğer Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlar çok güçlü bir şekilde yapılmasaydı birtakım siyasi projeler, bölgenin haritasını değiştirmek isteyen birtakım karanlık emeller çerçevesinde sınırlarımızın da yakınlarında...

 • Erdoğan: F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş vaziyetteyiz
  26 Şub Erdoğan: F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş vaziyetteyiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, F-35 projesine ilişkin olarak, 'Bizim şu andaki planımız, programımız, F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş vaziyetteyiz' dedi. Ayrıca Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin doğum gününü kutladığını ve Manisa'ya yapacağı ziyaret hakkında bilgi verdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: F-16 süreci F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş durumda
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: F-16 süreci F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş durumda

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri'nden alınacak olan F-16 sürecine ilişkin, "Şu andaki planımız, programımız F-35'ten öte artık F-16'ya kilitlenmiş vaziyette" dedi.

 • Pençe-Kilit Harekatı şehidi Müslüm Özdemir'in ailesine yeni ev teslim edildi
  26 Şub Pençe-Kilit Harekatı şehidi Müslüm Özdemir'in ailesine yeni ev teslim edildi

  Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesine yeni evi teslim edildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a gelerek şehidin ailesine yapılan evi teslim etti. Bakan Özhaseki, ayrıca diğer depremzedelerin evlerinin yapımının devam ettiğini ve 6-8 ay içinde tamamlanacağını belirtti.

 • Irak Türkmen Cephesi Türkmen Basın Günü etkinliği düzenlendi
  25 Şub Irak Türkmen Cephesi Türkmen Basın Günü etkinliği düzenlendi

  Irak'ın Kerkük kentinde, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkmen Basın Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. ITC Başkanı Hasan Turan, Türkmen basınının, Türkmenlerin Irak'taki varlığını sürdürmeleri konusunda önemli rol oynadığını belirtti. Kudsizade Türkmen Medya ve Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Haşim Salihi, Türkmen basınının gelişmelere daha ciddi şekilde ayak uydurması gerektiğini ifade etti.

 • Irak'ta Türkmen Basın Günü Etkinliği Gerçekleştirildi
  25 Şub Irak'ta Türkmen Basın Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

  Irak'ın Erbil kentinde düzenlenen '25 Şubat Türkmen Basın Günü' etkinliğine, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı, Türkmen siyasetçiler, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, Türkmen basınının önemi vurgulandı ve Anadolu Ajansı ile bazı medya kuruluşlarına plaket takdim edildi. 25 Şubat 1911'de yayımlanmaya başlayan Havadis gazetesi ise Türkmen Basın Günü olarak kutlanıyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Kalkınma Yolu Koridoru ile Yük Taşıma Süresi 21 Güne İnecek
  25 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Kalkınma Yolu Koridoru ile Yük Taşıma Süresi 21 Güne İnecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Süveyş Kanalı'ndaki sıkıntılar nedeniyle yük taşıma süresinin arttığını belirterek, Kalkınma Yolu Koridoru'nun tamamlanmasıyla bu sürenin 21 güne ineceğini söyledi. Bakan Uraloğlu, ayrıca ulaşım alanında yapılan ve yapılacak yatırımları ve hedefleri paylaştı.

 • Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor
  25 Şub Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor

  Şırnak'ın Uludere ilçesindeki sınır köylerinde terörden arındırılan bölgelerde yer altı kaynaklarından kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor. Yöre halkı çıkarılan kömürlerin satılması için Hakkari-Şırnak kara yolu kenarında kömür yığını oluşturuyor. İşletme sahipleri ise kömürlerin değerinde satılamaması nedeniyle işletme fabrikalarının açılmasını istiyor.

 • Edirne'de sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 29 düzensiz göçmen yakalandı
  25 Şub Edirne'de sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 29 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçlerinin sınırı geçmeye çalışan gruplara yönelik yaptığı çalışmada Fas, Suriye, Filistin, Irak ve Pakistan uyruklu 29 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Siyaset Akademisi'ne katılan kadınlara sertifikaları verildi
  25 Şub Siyaset Akademisi'ne katılan kadınlara sertifikaları verildi

  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Sertifika Töreni'nde, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala siyasetin toplumsal işlerde en az maliyet ile en çok çözüm üretme sanatı olduğunu belirtti. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ise siyasetin çözüm bulma sanatı olduğunu vurguladı.

 • GAÜN tarafından Suriye'nin kuzeyinde deprem sempozyumu düzenlenecek
  24 Şub GAÜN tarafından Suriye'nin kuzeyinde deprem sempozyumu düzenlenecek

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından Suriye'nin kuzeyindeki Azez'de 'Uluslararası Dini ve Beşeri Açıdan Deprem Sempozyumu' düzenlenecek. Sempozyuma Türkiye'nin dışında birçok ülkeden akademisyenler katılacak ve depremlerin sosyal, beşeri, dini ve felsefi yönleri ele alınacak. GAÜN Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ünverdi, depreme karşı tedbirli olunması gerektiğini vurgulayarak, İslam'ın deprem konusunda sorumluluk gerektirdiğini belirtti.

 • AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyaset Akademisi Sertifika Töreni Düzenlendi
  24 Şub AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyaset Akademisi Sertifika Töreni Düzenlendi

  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Sertifika Töreni'nde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, siyasetin toplumsal işlerde en az maliyet ile en çok çözüm üretme sanatı olduğunu belirtti. Törene katılan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da siyasetin vatandaşların sıkıntılarını giderme sanatı olduğunu vurguladı. Siyaset Akademisi'ne katılan kadınlara sertifikaları takdim edildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayinde güçlü olmak bir beka meselesidir
  24 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayinde güçlü olmak bir beka meselesidir

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin güçlü bir orduya ve savunma sanayine sahip olmanın bir mecburiyet olduğunu vurguladı. Ayrıca, diğer ülkelerin yaşadığı zulmü ve düşmanlıkla karşılaşmamak için Türkiye'nin güçlü olması gerektiğini belirtti. Erdoğan, savunma sanayindeki başarıları ve ihracat rakamlarını da paylaştı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: '130 ülkede 143 noktaya doğrudan uçuş yapan ülkeyiz'
  24 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: "130 ülkede 143 noktaya doğrudan uçuş yapan ülkeyiz"

  İzmir'de düzenlenen 'Lojistik Sektörü ve Gelecek Trendleri' toplantısına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Her 15 saniyede bir ülkemizden uçak geçiyor.

Advertisement