Milli Savunma Bakanlığı, Doğu Akdeniz'de gerginlik yaşadığımız Yunanistan'a savaş gemileriyle gözdağı verdi

Yunanistan ile Mısır arasında imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasına bir tepki de Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Mavi Vatanımızdaki her türlü hak, alaka ve menfaatimizi sonuna kadar koruyacağız. Misakımız Mavi Vatanımızdır" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan ve Mısır'ın Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi saf dışı bırakmak için imzaladığı deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasına tepki gösterdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Mavi Vatan'daki her türlü hak ve menfaatin sonuna kadar korunacağı belirtildi.

"MİSAKIMIZ MAVİ VATANIMIZDIR"

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Şanlı tarihimizden, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığımız ilhamla Mavi Vatanımızdaki her türlü hak, alaka ve menfaatimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar korumakta kararlıyız, buna muktediriz. Misakımız Mavi Vatanımızdır." ifadelerine yer verildi.

11 Ağustos 2020 Salı 20:56
YORUMLAR (9)
  • Akıl : Allah'ım vatanımızı milletimizi güçlü kıl düşmanlarımıza karşı bizi daima güçlü kıl
  • ünay : Yunan değil 7 düvel gelsin.BİZ TÜRK MİLLETİYİZ.OĞUZHANIN,CENGİZHANIN EVLATLARIYIZ.DÜNYAYI TİTRETİRİZ.
  • Neco : Bir milletin millet olma vasfı milliyetçilik duygularına sahip olmadan geçer. Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen bir zihniyete hiç sordunuzmu amacın ne. Bu ülkede ırk vasfı sozedilmeden bu ülkeyi sevme,toplumu ve bu toplumun amaç birliğine yönelik milliyetçiliğe karşı art niyetinizin sebebi ne diye. Bizi bir arada tutan milliyetçiligimizden,Türküm demekten,dedirtmemek niye gocunuyorsunuz. Amacınız ne diye. Amaç belli. Ilkel,biatçı,sorgulamayan,hurafeci,ücretimden,insan halklarından kopuk bir sözde ümmetçi akımı getirmek. Birkere onu geçin. Böyle bir soytarılık yer yüzünde bu yüzyılda olmaz. Bu ülkenin milliyet kökenleri o kadar sağlamki sizide ,daha önce ingilize kaçanlar gibi süpürür.
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika