SON DAKİKA ALİM IŞIK HABERLERİ

Son Dakika Alim Işık Haberleri


ALİM IŞIK

Alim Işık, 3 Şubat 1959'da Kütahya Simav'da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Meryem'dir. Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalı'nda... Devamı

09:34
İşsizlik Maaşına Başvurularda Rekor 2014'te işsizlik maaşı içi başvuranların sayısı yarım milyona dayandı. Devlet geçen yıl 1.5 milyar TL ödeme yaptı.
İşsizlik Maaşına Başvurularda Rekor
17:44
Maden Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda CHP İzmir Milletvekili Susam: "Bakanlık bütün olaylarda olduğu gibi, bu işlerden elini ayağını çekip özel sektöre devredilince her şey düzelecekmiş anlayışı içinde.
12:19
CHP Milletvekili Tunay: Bu Okullar Kimsenin Değil, Türk Milletine Mal Olmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Etiyopya ziyaretinde ‘Türk okullarını kapatın, yenisini açalım’ sözlerine muhalefet partisi milletvekilleri ve Türkiye-Etiyopya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Üyesi milletvekilleri tepki gösterdi.
11:43
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi Kütahya'nın Simav ilçesinde geçen yılın son günü başlayan ve iki hafta süren yoğun kar yağışında seraların çökmesiyle zarara uğrayan üreticiler devletten destek bekliyor.
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi
11:25
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi Kütahya'nın Simav ilçesinde yoğun kar yağışı sonucu seralarının çatılarının çökmesiyle mahsulleri zarar gören üreticiler devletten destek beklediklerini söyledi.
Simavlı Seracılar Borçlarının 1 Yıl Ertelenmesini İstedi
11:34
Alim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e Devredilecek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, SLİ ve Termik Sitesi lojmanlarının, TÜRGEV’e devredileceğini iddia etti.
Alim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e Devredilecek
17:25
TBMM Genel Kurulu Toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.
17:23
Maden Kanunu Tasarısı Komisyonda Tasarının görüşmeleri sırasında muhalefet milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşlarının taşınmazlarıyla ilgili Başbakanlık Genelgesi'nin sektöre olumsuz etkileri olduğuna ilişkin eleştirilerde bulundu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Kilci: "Başbakanlık Genelgesi, Başbakanlık makamının bir tasarrufudur, mevzuat hükümlerine göre alınmış bir tasarruftur.
Maden Kanunu Tasarısı Komisyonda
22:15
Maden Kanunu Tasarısı Komisyonda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız "Tasarıda, bürokrasinin azaltılması ile maden sektöründe iş güvenliğiyle ilgili olumlu düzenlemeler var." dedi.
19:51
Perakende Ticaret Kanunu TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li Susam: "Türkiye, AVM kültürüyle yatıp kalkıyor.
19:45
TBMM Genel Kurulu CHP'nin, SBS sonuçlarına ilişkin yargı kararını uygulamayarak, görevini kötüye kullandığı iddiasıyla Milli Eğitim Bakanı Avcı hakkında verdiği soruşturma önergesi görüşülüyor CHP'li Ayaydın: "Sayın Avcı, sen ne padişahsın ne şahsın.
10:04
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık Kütahya'ya Zarar Veriyor TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, MHP’li Alim Işık’ın Kütahya’ya zarar verdiğini söyledi.
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık Kütahya'ya Zarar Veriyor
10:15
Askeri Personele İyi Haber, Askere Zam Geliyor Miili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Düşük rütbeli personelle, astsubaylar ve uzman erbaşlara yüzde 20 zam yapılacak" dedi.
Askeri Personele İyi Haber, Askere Zam Geliyor
09:29
Askere 'İyileştirme Zammı' Geliyor Miili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Düşük rütbeli personelle, astsubaylar ve uzman erbaşlara yüzde 20 zam yapılacak" dedi.
Askere 'İyileştirme Zammı' Geliyor
17:47
Tavşanlı MHP'de Muhittin Uz Dönemi… MHP’de görev değişimi yaşandı.
Tavşanlı MHP'de Muhittin Uz Dönemi…
20:33
Maliye Bakanı Şimşek: Cumhurbaşkanlığı Sarayı Sigortalı Değil Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortasının yapılmadığını söyledi.
15:00
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Maliye Bakanı Şimşek: "Sendikal gösteriler anayasa ve demokrasi gereği bir haktır.
17:23
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHPAnkara Milletvekili Topcu: "AKP'nin yeni Türkiyesi'nde sınavın yerini torpil, adaletin yerini kayırma almıştır, diploma yerine ise, parti üyeliği aranır hale gelmiştir" MHP Kütahya Milletvekili Işık: "17 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftasında, iktidar partisi yöneticisi, yakını ve yandaşı.
17:32
Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı Ankara'da atama bekleyen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Veterinerler ile Teknikerler eylem yaptı.
Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı
16:16
Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı! Atama bekleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı atama bekleyen branşları Ankara'da eylem yaptı.
Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı!
11:57
Mehmet Oyan 5 Yıl Aradan Sonra İkinci Kez Seçildi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gediz İlçe Başkanı değişti.
Mehmet Oyan 5 Yıl Aradan Sonra İkinci Kez Seçildi
16:18
Pazarlar MHP'de Osman Ünal Güven Tazeledi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pazarlar İlçe Başkanlığı 11. Olağan Kongresinde Osman Ünal tek aday olarak katıldığı kongrede yeniden başkan seçildi.
Pazarlar MHP'de Osman Ünal Güven Tazeledi
08:26
Perakende Ticaret Tasarısı Komisyon'da TESK Genel Başkanı Palandöken'in, tasarıyı desteklediklerini ve mevcut haliyle bu gece içinde kabul edilmesini arzuladıklarını söylemesine, iktidar ve muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi AK Parti'li Külünk: "Parlamenter sistemin iflasının bir kez daha tescil olduğu bir an yaşıyoruz.
08:20
Perakende Ticaret Tasarısı Komisyon'da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na 2 bin 200 kadro ihdası için verilen önerge tartışmaya yol açtı Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Gümrükleri zapturapt altına almaya çalışıyoruz.
09:22
MHP'li Işık: Bedelli Paraları Şehit ve Gazi Ailelerine Harcanmalı MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, bedelli ile toplanan paralar şehit ailelerine, gazilere ve malullere harcanması gerektiğini bildirdi.
MHP'li Işık: Bedelli Paraları Şehit ve Gazi Ailelerine Harcanmalı
19:12
TBMM Genel Kurulu HDP'nin, 2015 yılı bütçesine yazdığı muhalefet şerhinde, "Kürt" ve "Kürdistan" kelimelerinin geçmesi hedeniyle Komisyon raporunda yer almaması tartışma yarattı.
17:44
Alim Işık: Bedelli Askerlik Paralarını Mültecilere Harcayan Hükümet Sınıfta Kalmıştır Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi görüşmelerinde milletvekilleri söz aldı.
12:26
Böbrek Hastasına Babasından Sonra Eşi de Böbreğini Verdi Kocaeli'de 14 yıl önce babasından nakledilen böbrekle yaşama tutunan Mehmet Akif Işık'ın böbreği tekrar iflas edince, bu kez böbreği eşi verdi.
Böbrek Hastasına Babasından Sonra Eşi de Böbreğini Verdi
13:43
Düzeltme: Bozdağ'dan Ak Saray Özrü: Yanlışı 'Doğru' Diye Takdim Ettim Sayın Abonemiz; "Bozdağ’dan Ak Saray özrü: Yanlışı 'doğru' diye takdim ettim, kusura bakmayın" başlığı ile 27.11.2014 saat 11.47.18'de servis edilen haberimizde görüşleri yer alan CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek'in söy ismi sehven 'Dilbek' yazılmıştır.
02:07
Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkındaki idare mahkemesi kararları gündeme geldi.
Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda
02:06
Yargıtay'ın "Bize Danışılmadı" Dediği Pakette 20 Madde Kabul Edildi Yargıtay Başkanı, hükümetin hazırladığı yargı paketine tepki gösterip "Bize danışılmadı" demişti. Paketin 1. bölümünde yer alan 20 madde kabul edildi.
Yargıtay'ın 'Bize Danışılmadı' Dediği Pakette 20 Madde Kabul Edildi
15:04
PKK'nın Elinde Olduğu İddia Edilen İnfaz Listesi Meclis Gündeminde MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için TBMM Başkanlığına iki adet soru önergesi verdi.
16:46
Muhsin Yazıcıoğlu'nun Öldüğü Helikopter Kazası Meclis Gündeminde MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, TBMM Başkanlığına BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soru önergesi verdi.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun Öldüğü Helikopter Kazası Meclis Gündeminde
20:30
Kaçakçılık Faaliyetlerinin Önlenmesi İçin Sınır Birlikleri Takviye Edildi Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yasa dışı geçiş ve kaçakçılık faaliyetlerinin artması nedeniyle Suriye hududunda görev yapan birliklerin personel ve teçhizat yönünden takviye edildiğini söyledi.
Kaçakçılık Faaliyetlerinin Önlenmesi İçin Sınır Birlikleri Takviye Edildi
16:04
MHP Milletvekili Işık, Başbakan'a Cizre ve Silopi'yi Sordu MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi.
17:04
Türkiye'de 270 Bin İnsan Denetimli Serbestlik Kapsamında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şu anda Türkiye'de 270 bin civarında insanın denetimli serbestlik kapsamında bir infaza tabi durumda olduğunu söyledi.
15:17
Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması MHP Kütahya Milletvekili Işık: "Bu maden kazasında yeraltında kalan 18 vatandaşımızın ailelerine, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması
11:40
Yaş Kararları ile TSK'dan 11 Yılda 199 Askeri Personelin İlişiği Kesildi' Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2003-2014 yılları arasında 199 askeri personelin Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ilişiğinin kesildiğini açıkladı.
14:21
Alim Işık'tan Başkan Kamil Saraçoğlu'na Jet Yanıt MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, TÜRGEV şikayetiyle ilgili Yargıtay'ın kararına jet hızıyla yanıt verdi.
Alim Işık'tan Başkan Kamil Saraçoğlu'na Jet Yanıt
13:59
Kamil Saraçoğlu'nun 'Arsa Bağışı Karşılığında Aday Gösterilmediği' İspatlandı Kütahya’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, MHP Milletvekili Alim Işık’ın, özelleştirilen Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait (EÜAŞ) arazinin, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) ’usulsüz olarak devredilip, karşılığında da kendisinin aday gösterildiği’ yönündeki iddiaların, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’şikayet evrakının işlemden kaldırılıp kaydının kapatılması’na karar verildiğini bildirdi.
Kamil Saraçoğlu'nun 'Arsa Bağışı Karşılığında Aday Gösterilmediği' İspatlandı
20:55
Başkan Kamil Saraçoğlu: Alim Işık ile İlgili Önemli Gelişmeyi Yarın Açıklayacağım Kütahya’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, MHP Milletvekili Alim Işık’ın ileri sürdüğü TÜRGEV iddiaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandığını ifade etti.
Başkan Kamil Saraçoğlu: Alim Işık ile İlgili Önemli Gelişmeyi Yarın Açıklayacağım
20:33
Kamil Saraçoğlu: MHP'li Alim Işık'ın İddialarıyla İlgili Önemli Gelişmeyi Yarın Açıklayacağım Kütahya’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, MHP Milletvekili Alim Işık’ın ileri sürdüğü TÜRGEV iddiaları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandığı ifade etti.
Kamil Saraçoğlu: MHP'li Alim Işık'ın İddialarıyla İlgili Önemli Gelişmeyi Yarın Açıklayacağım
18:54
TBMM Genel Kurulu CHP'nin, Murgul'da siyanür havuzu kurulması ile ilgili önergenin görüşülmesine ilişkin önerisi kabul edilmedi.
20:16
"Bor Madeni, AK Parti Hükumetleri Zamanında Özelleşmeyecek" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Bor madeni, AK Parti hükumetleri zamanında özelleşmeyecek." dedi.
09:26
İibf Mezunlarının İstihdam Problemi Meclis Gündeminde MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının istihdam sorunlarının çözülmesi için konuyu meclis gündemine taşıdı.
İibf Mezunlarının İstihdam Problemi Meclis Gündeminde
11:43
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık'ı Esefle Kınıyorum TBMM KİT Komisyonu Başkanı Hasan Fehmi Kinay, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın, gazeteleri tek tek dolaşarak, ’Zafer Havalimanı’nın zarar ettiği’ yönünde beyanatlar verdiğini, bu sebeple kendisini esefle kınadığını bildirdi.
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık'ı Esefle Kınıyorum
14:58
Görevden Alınan Okul Müdürleriyle İlgili Meclis Araştırması İstedi MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık başta olmak üzere MHP Grubu milletvekilleri, "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Görevden Alınan Okul Müdürlerine Yapılan Haksızlık ve Usulsüzlüklerin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi" amacıyla Meclis Araştırması açılması için önerge verdi.
10:58
Kimse Yok mu Derneği'ne Kumpas Kurulduğu İddiaları Meclis Gündeminde MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kimse Yok Mu Derneği'nin yardım toplama izninin AK Parti iktidarı tarafından geri alınması yönündeki girişim ile kumpas iddialarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
Kimse Yok mu Derneği'ne Kumpas Kurulduğu İddiaları Meclis Gündeminde
16:29
MHP'li Alim Işık: Kimse Yok Mu'ya Yapılan Hukuki Değildir, Türkiye Kaybeder MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, iktidarın Kimse Yok mu Derneği'ne yönelik girişiminin kabul edilebilir, anlaşılabilir olmadığını belirterek bunun hukuki de olmadığını vurguladı.
18:05
TBMM Kit Komisyonu Başkanı Kinay Açıklaması "TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı görevini ve sorumluluğunu tüm Kütahyalı hemşehrilerim adına gururla yürütmekteyim. Bu noktada bir itibar var ise Kütahya'nındır"
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:30:08. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ALİM IŞIK HABERLERİ
[Hata Bildir]