SON DAKİKA DİYADİN HABERLERİ

Son Dakika Diyadin Haberleri

 • 20:56Diyadin'de Dolu Yağışı Hayatı Olumsuz EtkilediAğrı’nın Diyadin İlçesinde, yağmurla birlikte aniden bastıran dolu, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 23:35Demirtaş: Barajı Yüksek Puanla Geçersek AKP DağılacakDemirtaş: Barajı Yüksek Puanla Geçersek AKP DağılacakHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim barajını yüksek bir puanla geçmeleri durumunda AK Parti’nin dağılacağını söyledi.
 • 23:30Demirtaş: Eğer Biz Barajı Yüksek Bir Puanla Geçersek AKP DağılacakDemirtaş: Eğer Biz Barajı Yüksek Bir Puanla Geçersek AKP DağılacakKadıköy Yoğurtçu Parkı'nda halka seslenen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer biz barajı yüksek bir puanla barajı geçersek AKP dağılacak." dedi.
 • 23:27Demirtaş: Eğer Biz Barajı Yüksek Bir Puanla Geçersek AKP DağılacakDemirtaş: Eğer Biz Barajı Yüksek Bir Puanla Geçersek AKP Dağılacakhalkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında akşam saatlerinde Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda halka seslendi.
 • 23:13Demirtaş, 'Halkların Demokratik Festivali'ne KatıldıHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “AK Parti’deki panik sadece ‘HDP barajı aşacak, bizim AK Parti olarak milletvekili sayımızı düşürecek’ paniği değil, ortada ciddi bir ideolojik yarış var. İdeolojik çatışma, ideolojik mücadele var” dedi.
 • 07:26Erdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorErdoğan: Mursi'nin İdam Kararı Kanıma DokunuyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi'ye verilen idam kararı için "Açık ve net söylüyorum, bu benim kanıma dokunuyor. Hazmedemiyorum." dedi.
 • 01:28Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şuanda Belli Şeyler Yapılmıyorsa, Bu Süreç Gölgelenmesin Diye Yapılmıyor"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Böyle bir adım atmaya yeltenecek olurlarsa, bunun faturasını çok ağır öderler.
 • 01:01Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz bu ülkede mal güvenliğini sağlamakla görevliyiz, can güvenliğini sağlamakla görevliyiz.
 • 13:20Diyadin: Genç İsimlerin Maliyeti Çok YüksekGöztepe teknik direktörü Metin Diyadin, yeni sezon için yabancı futbolcu arayışlarını yurt dışında sürdürürken, transfer çalışmaları hakkında acı tespitlerde bulundu.
 • 11:31Yüksekova'da Asker ile Polis Çatıştı' İddiasını Başbakan'a SorduHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, özel harekat polisleri ile operasyona çıkmak istemeyen askerler arasında Yüksekova'da yaşandığı öne sürülen çatışma iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
 • 18:22Van - Yüksekdağ Van'da Engelliler ile Bir Araya GeldiVan - Yüksekdağ Van'da Engelliler ile Bir Araya GeldiYüksekdağ Van'da engelliler ile bir araya geldi (ek) "HİÇ BİR GÜCÜN ÖNÜNDE EĞİLMEDİK" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Van'ın Gevaş ilçesinde halka hitap etti.
 • 17:58Yüksekdağ: Saldırıların Arkasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı VarYüksekdağ: Saldırıların Arkasında AK Parti ve Cumhurbaşkanı VarHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Türkiye'nin her yerinde HDP seçim bürolarına saldırılar olduğunu ve bunların arkasında AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olduğunu iddia etti.
 • 17:31Yüksekdağ Van'da Engelliler ile Bir Araya Geldi (2)Yüksekdağ Van'da Engelliler ile Bir Araya Geldi (2)"hiç BİR GÜCÜN ÖNÜNDE EĞİLMEDİK" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Van'ın Gevaş ilçesinde halka hitap etti.
 • 15:14Hdp Binalarındaki Saldırılar Protesto EdildiHdp Binalarındaki Saldırılar Protesto EdildiAdana’da, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Seyhan İlçe Başkanlığı ve Mersin İl Başkanlığı binasına düzenlenen eş zamanlı saldırılar protesto edildi.
 • 14:14Göztepe'de Liste KabarıyorGöztepe'de Liste KabarıyorYeni sezonun kadrosunu oluşturmak için Avrupa turuna çıkan PTT 1'inci Ligi'nin yeni ekibi Göztepe'nin teknik direktörü Metin Diyadin'in transfer listesi iyice kabardı.
 • 20:24Demirtaş: Demirtaş: "Bugünkü Saldırılar Büyük Bir Katliam Girişimiydi"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş, bugün Mersin ve Adana’da HDP binalarına yapılan saldırıların büyük bir katliam girişimi olduğunu öne sürerek, “Allah korudu.
 • 18:37Demirtaş: Bu Katliam Girişimiydi, Yöneticilerimizi Allah Korudu (1)Ali Ekber ŞEN- Mustafa ERCAN- Yusuf BAŞTUĞ- Mustafa İNSAN- İbrahim MAŞE/ MERSİN, 'DHA)- HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Mersin mitinginde, sabah parti binasındaki bombalı saldırıyla ilgili olarak partilileri sağduyulu olmaya çağırarak, "Parti yöneticelerinin her gün toplantı yaptığı bir saatte düzenlenen saldırı bir katliam girişimiydi.
 • 18:34Mersin - Demirtaş: Allah Korudu ve Adana ve Mersin'den Çok Sayıda Cenaze ÇıkmadıMersin - Demirtaş: Allah Korudu ve Adana ve Mersin'den Çok Sayıda Cenaze ÇıkmadıDemirtaş: Allah korudu ve Adana ve Mersin'den çok sayıda cenaze çıkmadı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin'de düzenlediği mitingde Adana ve Mersin'deki HDP binalarına yapılan saldırıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 18:34Mersin - Demirtaş: Allah Korudu ve Adana ve Mersin'den Çok Sayıda Cenaze ÇıkmadıMersin - Demirtaş: Allah Korudu ve Adana ve Mersin'den Çok Sayıda Cenaze ÇıkmadıDemirtaş: Allah korudu ve Adana ve Mersin'den çok sayıda cenaze çıkmadı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin'de düzenlediği mitingde Adana ve Mersin'deki HDP binalarına yapılan saldırıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 15:14Diyadin'de Şehir İçi Toplu Taşıma İhalesiDiyadin'de Şehir İçi Toplu Taşıma İhalesiAğrı’nın Diyadin ilçesinde şehir içi toplu taşıma hatlarının ihalesi yapıldı.
 • 17:12Ağrı Jeotermal Tarımda Antalya ile YarışacakAğrı Jeotermal Tarımda Antalya ile YarışacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinden detay- Yetiştirilen domateslerden detaylar- Vali Musa Işın'ın açıklaması- Seralardan detay - Diyadin ilçesinde kurulacak Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Ağrı'nın sebze üretiminde söz sahibi olması hedefleniyor Ağrı'nın Diyadin ilçesinde kurulacak Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, kentin kaderini değiştirecek.
 • 16:15Diyadin Sebze Üretiminde Antalya'yla YarışacakDiyadin Sebze Üretiminde Antalya'yla YarışacakAğrı Valisi Musa Işın, Diyadin ilçesinde kurulacak olan Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi ile sebze üretiminde Antalya’yla çok rahat şekilde yarışabileceklerini söyledi.
 • 14:22Ağrı Jeotermal Tarımda Antalya ile YarışacakAğrı'nın Diyadin ilçesinde kurulacak Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, kentin kaderini değiştirecek.
 • 12:34Göztepe'de Kiralıklara Gün DoğduPtt 1'inci Ligi'nde mücadele edeceği yeni sezonda şampiyonluğu hedefleyen Göztepe'de kiralık futbolculara gün doğdu.
 • 14:57Göztepe Avrupa'ya AçıldıPtt 1'inci Ligi'nde gelecek sezon zirveye oynayacak kadronun çalışmalarına start veren Göztepe, Avrupa'ya açıldı.
 • 09:51Demirtaş: Necdet Özel'le İlgili Yapılan Açıklama ManidarDemirtaş: Necdet Özel'le İlgili Yapılan Açıklama ManidarSeçim çalışmalarını sürdüren HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Necdet Özel'in sağlık durumuyla ilgili kısa süre önce yapılan açıklamanın özel bir anlamı olabileceğini savundu.
 • 16:55Kocaeli'de 7 Haziran seçimleri öncesi hazırlıkKocaeli'de 7 Haziran seçimleri öncesi hazırlıkHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Seçim'in düzen içinde ve dürüstlük ilkelerine uygun olarak yapılmasının sağlanması amacıyla Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yaptıkları başvuruya ilişkin, "Cumhurbaşkanı'nın şu anda yaptığı suçtur.
 • 14:21Genel Seçime DoğruAK Parti Ağrı milletvekili adayı Abdullah Atalay, Ağrı merkez ve ilçelerinde yaşanan elektrik sorununun en kısa sürede çözüleceğinin müjdesini verdi.
 • 12:12Ağrı'da Elektrik Sorunu ÇözülüyorAğrı'da Elektrik Sorunu ÇözülüyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ağrı Milletvekili Adayı Abdullah Atalay, Ağrı merkez ve ilçelerinde yaşanan elektrik sorununun en kısa sürede çözüleceği müjdesini verdi.
 • 18:17Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partilerinin, seçim barajını geçtiğini herkesin bildiğini söyledi.
 • 15:56Yılmaz, Aa Editör Masası'na Konuk OlduMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Gerek Özgür Suriye Ordusu, gerek Peşmerge, her ikisini de öneren Türkiye olmuştur.
 • 12:52Göztepe Umut ve Egemen'den İndirim İstiyorGöztepe Umut ve Egemen'den İndirim İstiyorGöztepe'de yeni sezonda takımda kalıp kalmayacakları henüz netleşmeyen Umut ile kaleci Egemen'in geleceği, yapacakları fedakarlığa göre belirlenecek.
 • 16:35Yüksekdağ: Erdoğan, Siirt Seni Başbakan Yaptı Ama Başkan YapmayacakYüksekdağ: Erdoğan, Siirt Seni Başbakan Yaptı Ama Başkan YapmayacakHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Siirt'te düzenlediği mitingde, Cumhuriyet Meydanı'nda sağnak yağmur altında halka hitap etti.
 • 14:07Göztepe 22 Futbolcuyu EskittiPtt 1'inci Lig'de mücadele edeceği yeni sezon öncesi şampiyon olan Göztepe, en istikrarlı görüntüyü verdiği sezonda bile tam 22 futbolcu eskitti.
 • 17:20Ağrı'da Kur-an'ı Kerim'i Güzel Okuma YarışmasıAğrı'da Kur-an'ı Kerim'i Güzel Okuma YarışmasıAğrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kız öğrencileri arasında Kur-an’ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.
 • 13:35Göztepe'de Diyadin'e Göztepe'de Diyadin'e "Timur Kalsın" MesajıPtt 1'inci Lig'in yeni takımlarından Göztepe'de teknik direktör Metin Diyadin'in gönderilecekler listesine aldığı golcü Timur Kosovalı, sarı kırmızılıları ikiye böldü.
 • 17:11Hdp'li Yüksekdağ: AKP Savaş ve Gerilim Dili ile İktidar Kurma PeşindeHdp'li Yüksekdağ: AKP Savaş ve Gerilim Dili ile İktidar Kurma PeşindeHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ AK Parti hükümetinin Türkiye’de savaş ve gerilim dili ile iktidar kurma peşinde olduğunu söyledi.
 • 16:46Hdp'nin Kahramanmaraş Mitingi Sönük GeçtiHdp'nin Kahramanmaraş Mitingi Sönük GeçtiHakların Demokratik Partisi’nin (HDP), Kahramanmaraş mitingi sönük geçti.
 • 14:14Göztepe Transferde Acele EtmeyecekSpor Toto 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta sezonu şampiyon tamamlayarak PTT 1'inci Lig'e adını yazdıran Göztepe, transferde aceleci davranmayacak.
 • 14:42Önder: AKP'liler, Başka Partilerle Televizyona Çıkarsa Madara OlurlarÖnder: AKP'liler, Başka Partilerle Televizyona Çıkarsa Madara OlurlarHDPli Sırrı Süreyya Önder, AK Partili Beşir Atalay'ı istediği televizyon kanalında seçim beyannamesi ve çözüm sürecini tartışmaya davet etti ve meydan okudu.
 • 11:45Diyadin Belediyesinden Ücretsiz Fidan DağıtımıDiyadin Belediyesinden Ücretsiz Fidan DağıtımıAğrı’nın Diyadin Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz bin 600 çam fidanı dağıtıldı.
 • 11:38Diyadin'de Fidan DağıtımıDiyadin Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz bin 600 çam fidanı dağıtıldı.
 • 16:06Mazlumder: Yaralıları Korucuların Götürdüğüne Dair Somut Bulgu YokMazlumder’in Ağrı’nın Diyadin kırsalında yaşanan çatışma ile ilgili raporunda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK’lı teröristler arasındaki çatışmanın ‘sivil halkın müdahalesi sonrasında sona erdiği’ belirtildi.
 • 21:29Davutoğlu: Davutoğlu: "Gençlerimizi Dağda Değil Üniversitelerde Görmek İstiyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu AK Parti'nin Ağrı mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)"Biz Ağrılı gençlerimizi, o güzel çocuklarımızı, kızlarımızı, erkeklerimizi bilgisayar başında görmek istiyoruz, dağda değil, bilgisayar başında görmek istiyoruz.
 • 19:44AK Parti'nin Ağrı MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "Biz Ağrılı gençlerimizi, o güzel çocuklarımızı, kızlarımızı, erkeklerimizi bilgisayar başında görmek istiyoruz, dağda değil, bilgisayar başında görmek istiyoruz.
 • 19:07Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşHdp Eş Genel Başkanı DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın soruları yanıtlaması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: -"(HDP'nin YSK'ya başvurusu) YSK'nın adil olmadığı, adil olmadığının tescil edildiği bir ortamda doğrusu seçim güvenliğini nasıl sağlayacağız veya seçmen güvenliğini nasıl sağlayacağız? Bu ciddi bir tartışma konusudur artık"- "(Gazetecilerin ODTÜ'ye alınmaması) Polis üniforması giyseydiniz daha rahat girerdiniz üniversiteye. Çünkü polisler rahat giriyor biliyorsunuz, o konuda sıkıntı olmuyor" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yaptığı başvurusunun reddedilmesine ilişkin, "YSK'nın adil olmadığı, adil olmadığının tescil edildiği bir ortamda doğrusu seçim güvenliğini nasıl sağlayacağız veya seçmen güvenliğini nasıl sağlayacağız? Bu ciddi bir tartışma konusudur artık" dedi.
 • 17:57Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yaptığı başvurusunun reddedilmesine ilişkin, "YSK'nın adil olmadığı, adil olmadığının tescil edildiği bir ortamda doğrusu seçim güvenliğini nasıl sağlayacağız veya seçmen güvenliğini nasıl sağlayacağız? Bu ciddi bir tartışma konusudur artık" dedi.
 • 17:24AK Parti'nin Muş MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim çözüm sürecinden anladığımız, annelerin çocuklarıyla ebediyen ayrılmamasıdır.
 • 16:56Demirtaş: Suç İşlendiğinin Farkında, Ysk Bunu TescillemiyorDemirtaş: Suç İşlendiğinin Farkında, Ysk Bunu TescillemiyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesi ile Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılan başvurunun reddedilmesine tepki gösterdi.
 • 16:38Demirtaş, Anayasa Mahkemesine Başvuracaklarını AçıkladıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim yasaklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı başvurunun reddedildiği için konuyla ilgili Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı.