Son Dakika Haberleri: "Sivil Terör Mağduru" Olmak İçin Valiliğe Başvuracak

"Sivil Terör Mağduru" Olmak İçin Valiliğe Başvuracak

5 yıl önce

Adana'da yaklaşık 3 yıl önce çöpteki poşette bulduğu bombanın patlaması sonucu sol kolu ve sol gözü ile duyma yetisini kaybeden Abdullah Akarsu (52), "sivil terör mağduru" maaşı alabilmek için Adana Valiliği'ne başvuracak.

Adana'da yaklaşık 3 yıl önce çöpteki poşette bulduğu bombanın patlaması sonucu sol kolu ve sol gözü ile duyma yetisini kaybeden Abdullah Akarsu (52), "sivil terör mağduru" maaşı alabilmek için  Adana Valiliği'ne başvuracak.Akarsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce kağıt toplayıcılığı yaptığını, şu an ise işsiz olduğunu söyledi.Yaklaşık 3 yıl önce merkez  Seyhan ilçesi Şehit Duran Mahallesi'ndeki bir çöpte bulduğu poşeti evine getirdiğini, poşette bulunan bombanın patlaması sonucu yaralandığını ifade eden Akarsu, "Patlamanın ardından yaklaşık 2 ay  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedavi gördüm. Sol kolumu, sol gözümü kaybettim, kulak zarım patladı, vücudumda yaralar oluştu" dedi.Kime sığınacağını bilemediğini dile getiren Akarsu, "İş de yapamam. Kolumun ağrısı beynime vuruyor. Her gün ağlıyorum. Bakkallara, tüpçüye borcum var, kime gideceğimi bilmiyorum" diye konuştu.Akarsu, "sivil terör mağduru" sayılarak maaş alabilmek için belgeleri hazırlayarak  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yakınları Derneği  Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar'a vereceğini, Güluçar'ın kendisi adına işlemlerini yürüteceğini kaydetti.Muhabir:  İbrahim Erikan - Ömer YıldızYayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ADANA
"Bylock" Kullandığı Ortaya Çıkan Sütçünün Savunması 'Pes' Dedirtti Referandum Sonrası Yeni Anket! Yarın Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
Dışişleri'nden Türk Bayrağının Yakılmasına Sert Tepki: Bu Hain Eylemi Şiddetle Lanetliyoruz

1