SON DAKİKA ALPER AKINOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Alper Akınoğlu Haberleri


ALPER AKINOĞLU

1951 yılında Osmaniye´de doğan Prof.Dr. Akınoğlu, Ankara Atatürk Lisesi´nden sonra 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Uzmanlığını 1979 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında tamamlayan Akınoğlu, 1984 yılında Doçent, 1990 yılında da... Devamı

16:07
Çukurova Üniversitesindeki Usulsüzlük Soruşturması Çukurova Üniversitesi'nde ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında aralarında eski rektör Prof. Dr. Akınoğlu'nun da bulunduğu tutuksuz 48 şüpheli hakkında dava açıldı.
15:01
Eski Rektör Akınoğlu İçin 82 Yıl Hapis İstemi Çukurova Üniversitesi’nde 2 dönem rektörlük yapan Prof. Dr. Alper Akınoğlu’nun, bazı binaların inşaat ve onarım işlerinde yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin olarak 2.5 yıldır devam eden savcılık soruşturması tamamlandı.
12:59
Adana Çukurova Eski Rektörüne 82 Yıl Hapis İstemi Çukurova Üniversitesi eski rektörü Akınoğlu'nun dönemine ilişkin soruşturma sonunda açılan davada, Akınoğlu'nun yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla 82 yıl hapsi istendi.
Adana Çukurova Eski Rektörüne 82 Yıl Hapis İstemi
11:59
Çukurova Eski Rektörüne 82 Yıl Hapis İstemi Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde 2 dönem rektörlük yapan Prof.Dr. Alper Akınoğlu'nun dönemine ilişkin olarak 2.5 yıldır devam eden savcılık soruşturması tamamlandı.
Çukurova Eski Rektörüne 82 Yıl Hapis İstemi
14:31
Profesörün Ardından Davul Çalınması Davası Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi’ndeki öğretim üyeliği görevinden emekli olan Prof. Dr. Rıza Kanber’in arkasından davul çaldırdığı iddiasıyla eski Rektör Prof. Dr. Alper Akınoğlu hakkındaki idari soruşturmada, YÖK’ün ardından Danıştay da "kovuşturmaya gerek olmadığı"na karar verdi.
Profesörün Ardından Davul Çalınması Davası
12:27
Profesörün Ardından 'Davul Çalınması' Davasında İdari Soruşturmaya Takipsizlik Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi'ndeki öğretim üyeliği görevinden emekli olan Prof. Dr. Rıza Kanber'in arkasından davul zurna çaldırdığı gerekçesiyle eski Rektör Prof. Dr. Alper Akınoğlu hakkındaki idari soruşturmada YÖK'ten sonra Danıştay da 'kovuşturmaya gerek olmadığı' yönünde karar verdi.
Profesörün Ardından 'Davul Çalınması' Davasında İdari Soruşturmaya Takipsizlik
15:32
Çü 57. Alay Şehitleri Camii İnşaatı Parasızlıktan Durdu Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan 57.Alay Şehitleri Camii'nin inşaatı parasızlık nedeniyle durdu.
Çü 57. Alay Şehitleri Camii İnşaatı Parasızlıktan Durdu
14:22
Yargıtay, Eski Rektöre Verilen Ceza Kararını Bozdu 2 yıl önce Çukurova Üniversitesi'nden emekli olan Prof. Dr. Rıza Kamber'in ardından davul çaldıran rektör hakkında verilen ceza kararı bozuldu.
Yargıtay, Eski Rektöre Verilen Ceza Kararını Bozdu
13:12
Sarıçam Belediyesi Yürüyüş Yolu ve Çevre Düzenlemesini Tamamladı Sarıçam Belediyesi Ocak 2013'de Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) imzaladığı protokol ile tahsisini üslendiği arazi üzerine yürüyüş yolu yaptı.
Sarıçam Belediyesi Yürüyüş Yolu ve Çevre Düzenlemesini Tamamladı
11:55
Osmaniye Bahar Şenliğinde Havai Fişek Kazası Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahar Şenliği'nde meydana gelen havai fişek kazasında 7 öğrenci yaralandı.
Osmaniye Bahar Şenliğinde Havai Fişek Kazası
11:43
Bahar Şenliğinde Havai Fişek Kazası: 7 Yaralı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahar Şenliği'nde meydana gelen havai fişek kazasında 7 öğrenci yaralandı.
Bahar Şenliğinde Havai Fişek Kazası: 7 Yaralı
15:24
Eski Rektör Kekeç'ten Redhack Açıklaması Kendilerini 'Redhack' olarak adlandıran hacker grubunun düzenlediği saldırılara eski rektörden açıklama geldi.
Eski Rektör Kekeç'ten Redhack Açıklaması
14:14
Redhack'dan Çukurova Üniversitesi Bombası Redhack, bugün Çukurova Üniversitesi'ne ilişkin ele geçirdiği belgeleri açıkladı.
Redhack'dan Çukurova Üniversitesi Bombası
15:49
Profesörün Peşinden Davul Çaldıran Rektör, 5 Bin Lira Tazminat Ödeyecek Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi'ndeki öğretim üyeliği görevinden emekli olan Prof.Dr.Rıza Kamber'in peşinden davul zurna çaldırdığını iddia ettiği dönemin rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu 5 bin lira tazminat ödemeye mahkum...
Profesörün Peşinden Davul Çaldıran Rektör, 5 Bin Lira Tazminat Ödeyecek
15:07
Okü'de "İibf Günleri" Etkinliği "İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Günleri" kapsamında, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Gülcan konferans verdi.
12:41
Üniversiteliler Kariyer Planlamasını Mezun Olmadan Yapmalı Kişisel Gelişim Uzmanı Ferhat Deliktaş, genelde kişilerin üniversiteyi bitirdikten sonra bir boşlukta kaldığını söyledi.
Üniversiteliler Kariyer Planlamasını Mezun Olmadan Yapmalı
11:02
Kara Üniversite Yolundaki Çalışmaları Denetledi OKÜ şehir merkezine bağlayan yol; kaldırımıyla, orta refüjüyle, kaliteli asfalt dökümü ile otoban standartlarında bir bulvar haline getiriliyor.
Kara Üniversite Yolundaki Çalışmaları Denetledi
17:04
KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst Adana'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu'nu ziyaret etti.
KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst Adana'da
17:00
KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst, Adana'da Açıklaması KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, "Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) gibi önemli bir üniversitenin KKTC'de kampüs açma girişimi ve yapmış olduğu çalışmalar halkımız ve bizler tarafından takdir edilen olumlu bir durumdur" dedi.
18:12
İdare Mahkemesi: Pamuk Araştırma Merkezi Tarım Arazisidir Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, Pamuk Araştırma Merkezi'nin üzerinde bulunduğu yerin tarım arazisi kapsamından çıkartılması işleminin Adana 1.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini bildirdi.
10:46
Çü Rektörü Akınoğlu Üniversite Çalışanlarıyla Vedalaştı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, üniversite çalışanlarıyla vedalaştı.
10:40
Adana'da İş Adamlarına "Uluslararası Uzmanlık Sertifikası" "Uluslararası Rekabet Uzmanlığı, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı ve Dış Ticaret Uzmanlığı" eğitimini başarıyla tamamlayan iş adamlarına, sertifikaları törenle dağıtıldı.
11:39
İhale Komisyonu Üyeleri Korkunca, 15 Milyon Lira Ödenek Harcanamadı ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Akınoğlu, İhale Komisyonu üyelerinin ihalelere katılmaya korktuğunu, bu nedenle ayrılan bütçenin 15 milyon TL'sinin kullanılamadığını açıkladı.
İhale Komisyonu Üyeleri Korkunca, 15 Milyon Lira Ödenek Harcanamadı
14:27
"Çukurova Temizova Oluyor Projesi" Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Konseyi ÇÜ Rektörlüğü ve Çukurova Belediyesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği "Çukurova Temizova Oluyor Projesi" kapsamında toplanan öğrenciler ÇÜ kampüsündeki çöpleri topladı.
12:23
Çü Kongre ve Kültür Merkezi Hizmete Girdi Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, "2004'te göreve geldiğimizde verdiğimiz sözü tuttuğumuzun kanıtı olan kongre merkezi sadece ÇÜ'nün değil, tüm Türkiye ve Adana'nın kongre merkezidir" dedi.Prof.Dr.Akınoğlu, ÇÜ...
23:53
Alper Akınoğlu Kongre Salonu Açıldı Temeli 2008 yılında atılan ve 21 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Alper Akınoğlu Kongre Salonu'nun açılışı yapıldı.
Alper Akınoğlu Kongre Salonu Açıldı
12:36
Çü Tarihinde Bir İlk Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarihinde bir ilk yaşandı.
Çü Tarihinde Bir İlk
17:00
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin "Yer" Tartışması Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, "Kamuoyunda çok yer alan Çukurova Üniversitesi arazileri üzerinde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin kurulmasına ilişkin Adana 1.İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı"...
15:11
Btü'ye Tahsis Edilen Yerle İlgili Yürütmeyi Durdurma Kararı ÇÜ Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, Adana 1.İdare Mahkemesi'nin, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve hazineye ait arazilerin tahsislerin kaldırılarak yeni kurulacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne verilmesine ait idari işlem hakkında yürütmeyi...
14:11
Mahkemeden Adana Btü'ye Tahsis Edilen Yerle İlgili Yürütmeyi Durdurma Kararı Adana 1.İdare Mahkemesi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve hazineye ait arazilerin tahsislerin kaldırılarak yeni kurulacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne verilmesine ait idari işlem hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Mahkemeden Adana Btü'ye Tahsis Edilen Yerle İlgili Yürütmeyi Durdurma Kararı
13:54
Rektör Akınoğlu: Çü'ye Hizmet Etmeyi Varlık Nedenim Olarak Gördüm Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, iki dönem kurumdaki rektörlük görevini ülkenin verdiği büyük bir onur olarak değerlendirip, hizmet duygusuyla yürüttüğünü söyledi.
13:26
Rektör Akınoğlu'nun Veda Mesajı Görev süresi dolan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, yayımladığı veda mesajında, "Çukurova Üniversitesine hizmet etmeyi, adeta benim varlık nedenim gibi gördüm" ifadesini kullandı.
Rektör Akınoğlu'nun Veda Mesajı
13:03
Çü Rektörü Prof. Dr. Akınoğlu'ndan Veda Mesajı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, veda mesajı yayımladı.
12:49
Jammerlı, Böceksavarlı Rektör Gözyaşlarını Tutamadı Çukurova Üniversitesi'nde ihalelerde haksız çıkar sağlama ve ihaleye fesat karıştırma iddiasıyla 16 kişiyle birlikte gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakalın Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, hiç yapılmayan ihalelerin kendisine...
Jammerlı, Böceksavarlı Rektör Gözyaşlarını Tutamadı
06:34
Çü'de Yolsuzluk İddiaları: Rektör Akınoğlu Tutuksuz Yargılanacak Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) bazı binaların inşaat ve onarımlarında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla gözaltına alınan rektör Alper Akınoğlu ile üniversitenin Yapı İşleri Daire Başkanlığı çalışanları ve müteahhitlerin de arasında olduğu 17 kişi...
Çü'de Yolsuzluk İddiaları: Rektör Akınoğlu Tutuksuz Yargılanacak
02:43
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'ndeki soruşturma kapsamında nöbetçi mahkemeye sevk edilen 6 kişiden aralarında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu'nun da bulunduğu 5 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon
01:56
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 kişiden ÇÜ Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu'nun da aralarında bulunduğu 16 kişi serbest bırakıldı.
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon
01:26
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (5) Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nda sorgulanan 17 şüpheliden 6'sı tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi, 11 kişi ise serbest bırakıldı.
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (5)
22:26
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'ndeki soruşturma kapsamında gözaltına alınan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu ve beraberindeki 5 kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon
20:46
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (4) Çukurova Üniversitesi'ndeki ihalelerde haksız çıkar sağlama ve ihaleye fesat karıştırma iddialarıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan 8 yıllık Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu'nun da aralarında olduğu 14 kişi, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı...
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (4)
18:03
Gözaltına Alınan Rektör Adliyeye Sevk Edildi Çukurova Üniversitesi'ndeki ihalelerde "haksız çıkar sağlama ve ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla evinde ve makamında arama yapılan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, adliyeye sevk edildi.
Gözaltına Alınan Rektör Adliyeye Sevk Edildi
18:00
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, adliyeye sevk edildi.
17:54
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (3) Çukurova Üniversitesi'ndeki ihalelerde haksız çıkar sağlama ve ihaleye fesat karıştırma iddialarıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, sorgulanmak üzere götürüldüğü Adana Emniyet Müdürlüğü'nde susma hakkını kullandı.
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (3)
15:47
Rektöre "Örgüt Lideri" Suçlaması Çukurova Üniversitesi'ndeki ihalelerde "haksız çıkar sağlama ve ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla evinde ve makamında arama yapılan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldü.
Rektöre 'Örgüt Lideri' Suçlaması
15:40
Gözaltına Alınan Rektör Prof.dr. Akınoğlu, Sağlık Kontrolünden Geçirildi Çukurova Üniversitesi (ÇÜ)'nde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.
Gözaltına Alınan Rektör Prof.dr. Akınoğlu, Sağlık Kontrolünden Geçirildi
15:02
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) yürütülen soruşturma kapsamında Rektör Prof.Dr.Alper Akınoğlu, gözaltına alındı.
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon
14:56
Rektörün Makamı ve Evinde 'Jammer' ve 'Böceksavar' (2) Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu, ihalelerde haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak ve ihaleye fesat karıştırmak başta olmak üzere bir dizi suçlamayla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
13:39
Jammerlı, Böcek Savarlı Rektöre İhaleye Fesat Soruşturması Çukurova Üniversitesi'nde yapılan operasyonda "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla gözaltına alınan 16 kişi adliyeye sevk edildi.
Jammerlı, Böcek Savarlı Rektöre İhaleye Fesat Soruşturması
13:20
Çukurova Üniversitesi'ndeki Operasyon Çukurova Üniversitesi'nde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 16 kişi adliyeye sevk edildi.
12:50
Rektör Akınoğlu, 'Çıkar Amaçlı Örgüt Elebaşı' Olmakla Suçlanıyor Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) Teknokent'in de arasında olduğu 10'a yakın ihalede yolsuzluk iddialarıyla ilgili gözaltına alınan, aralarında müteahhitler ile üniversitenin yapı işleri dairesi çalışanların bulunduğu 16 kişi adli mercilere sevk edildi.
Rektör Akınoğlu, 'Çıkar Amaçlı Örgüt Elebaşı' Olmakla Suçlanıyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 19:43:01. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ALPER AKINOĞLU HABERLERİ
[Hata Bildir]