Ticari Dalış Merkezleri Derneği Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Ticari Dalış Merkezleri Derneği Toplantısı Yapıldı

17.03.2013 15:23
Ticari Dalış Merkezleri Derneği Toplantısı Yapıldı, System.String[]

Ticari Dalış Merkezleri Derneği (TDMD), sektörün sıkıntılarını tartışmak, meslek birliğini oluşturmak ve dalış yönetmeliği hazırlamak amacıyla Antalya'da toplandı.

Ticari Dalış Merkezleri Derneği (TDMD), sektörün sıkıntılarını tartışmak, meslek birliğini oluşturmak ve dalış yönetmeliği hazırlamak amacıyla Antalya'da toplandı.

TDMD tarafından Antalya Tenis ihtisas Kulübü'nde gerçekleştirilen toplantıya Antalya'daki dalış merkezleri temsilcileri katıldı.

TDMD Başkanı Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Asutay Akbayır, burada yaptığı konuşmada, ticari dalış merkezlerinin ülke ekonomisine büyük katkı yaptığını, ancak amatör spor hizmetleri veren Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından yönetildiğini, bunun da sektöre büyük zarar verdiğini söyledi.

Türkiye'de 300'e yakın ticari dalış merkezi bulunduğunu belirten Akbayır, sektörün daha ileri gitmesi ve uluslararası alanda başarılı olması için Ticari Dalış Merkezleri Yönetmeliğinin çıkarılması ve meslek birliğini oluşturmak için çalıştıklarını anlattı.

Akbayır, şöyle konuştu:

"Ülkemizde turizme hizmet eden ticari dalış merkezlerini Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu idare ediyor. Bu nedenle birçok sıkıtı yaşanıyor. Ticari dalış merkezleri amatör sporlar yönetmeliği ile yönetilemez. Ticari dalış merkezlerinden çok büyük gelirler elde eden federasyon bu işletmeleri bırakmamak için direniyor. Bunu yaparken de kendi sisteminin eğitimi verme zorunluluğu getiriyor. Federasyon haksız rekabete yol açıyor. Uluslararası dalış eğitiminin önünü tıkıyor. Bu da uluslararası dalış turizmini sekteye uğratıyor ve turizm gelirlerinin azaltıyor. Dalış turizminden Türkiye yılda en az 3 milyon lira gelir sağlıyor."

Akbayır, Türkiye'deki ticari dalış merkezlerinin yarısının Antalya'da faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Muhabir: Yunus İçen

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ticari Dalış Merkezleri Derneği Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Alanyasporlu futbolcuların penaltı beklediği pozisyonda hakemin verdiği karar sosyal medyada tepki gördü ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı