Son Dakika Haberleri: Yuvada Yaşanan İğrenç Olay

Yuvada Yaşanan İğrenç Olay

Bir çocukevinde bakıcılık yapan 26 yaşındaki H.T., çocuklara kendi dışkılarını yalattığı gerekçesi ile tutuklandı.

26.01.2012 19:38
Yuvada Yaşanan İğrenç Olay,
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ndeki bir çocukevinde, altlarına kaçıran iki çocuğa dışkılarını yalattığı iddia edilen 26 yaşındaki bakıcı H.T. tutuklandı.

Olay, geçen hafta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Çocukevleri Projesi kapsamında açılan ve 6 yaşındaki altı erkek çocuğun kaldığı Turgutlu Kartal Çocukevi'nde yaşandı. Burada yaklaşık iki yıldır bakıcı annelik yapan H.T.'nin, hastalığı sebebiyle altına kaçıran iki çocuğa kendi dışkılarını yalattığı iddia edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kararı doğrultusunda, yetiştirme yurdunda kalan çocukların ev ortamına alışmalarını sağlamak için Manisa'da çocuk evleri açıldı. Söz konusu evlerden 3'ünün bulunduğu Turgutlu İlçesi'ndeki bir çocuk evinde, 26 yaşındaki H.T., bakımını yaptığı 6 yaşındaki altı çocuktan 2'sine, tuvaletini tutamadığı için şiddet uyguladığı iddiasıyla görevden alındı.

İddiayla ilgili soruşturma başlatılırken, H.T., 11 Ocak'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Çocuk evindeki diğer iki bakıcının şikayeti üzerine olayın ortaya çıkmasının ardından H.T'nin, ifadesinde çocukları korkutmak için sözlü olarak uyardığını söylediği ileri sürüldü.

"GEREKEN YAPILMIŞTIR"


Olayın duyulmasının ardından soruşturma açıldığını söyleyen Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Yılmaz, "Bizim için bu proje çok önemli. Biz çocuklarımızı yetiştirme yurdundan ev ortamına geçirmeyi hedefliyoruz. Ancak bazı kendini bilmez insanlar bu güzel projeleri böyle olaylarla karalıyorlar. Olayın ortaya çıkmasıyla H.T'nin işine hemen son verildi. Bizim bilgimiz, altına kaçıran çocuklara psikolojik şiddet uyguladığı yönünde. Bu çocuklar çok özel çocuklardır. Kesinlikle böyle bir muameleye izin veremeyiz. Çocukların ve diğer bakıcı annelerin de ifadeleri ile bu olay ortaya çıkmıştır ve gereken yapılmıştır" diye konuştu.

"MANİSA'DA 8 ÇOCUK EVİ VAR"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yetiştirme yurtları yerine çocuk evlerini yaygınlaştırmak üzere hayata geçirdiği proje kapsamında, Manisa'da 4'ü merkez, 3'ü Turgutlu, 1'i de Akhisar İlçesi'nde olmak üzere toplam 8 çocuk evi açıldı. Adresleri gizli tutulan evlerde çocuklar aile ortamında büyüyor.

- İzmir

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 16:19:19. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Yuvada Yaşanan İğrenç Olay
  [Hata Bildir]