Bataklığa saplanan ineğinin başında sabahlayan Mehmet Amca bu bayram çok mutlu

Hakkari Yüksekova'da bataklığa saplanan ineğinin başında sabaha kadar beklediği fotoğrafla yüreklere dokunan Mehmet Emin Amca'nın, kendisine sağlanan ahır için malzeme ve 20 koyun desteği sonrasında bu bayram yüzü gülüyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aylar önce tek geçim kaynağı olan "Sarı Kız" isimli ineğin bataklığa saplanmasıyla başında sabahlayan Mehmet Emin Atasoy, yapılan destekle bu bayrama mutlu girdi.

"SARI KIZ" İKİ GÜN SONRA KURTULABİLMİŞTİ

İlçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Dedeler köyünde yaşayan Mehmet Emin Atasoy'a ait inek, Nehir Sazlığı yakınlarında otlanırken bataklığa saplanmıştı. Tüm çabalara rağmen ineğini saplandığı yerden çıkaramayınca başında sabahlayan Atasoy, köyden gelen vatandaşların yardımıyla "Sarı Kız"ı iki gün sonra kurtarabilmişti.

AHIR İÇİN MALZEME VE 20 KOYUN VERİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla tek geçim kaynağı olan ineğinin kurtarılmasının ardında Mehmet Emin amcaya 20 koyun verilirken, Yüksekova Kaymakamlığı tarafından da ahır için malzeme desteği sağlanmıştı. Bazı hayırsever vatandaşlar ise Mehmet Emin amcaya inekler hediye etmişti.

"BANA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Sarı Kız"ı artık yalnız bırakmayan Mehmet Emin Atasoy, bu bayramı daha mutlu geçiriyor. Mehmet Emin Atasoy, birkaç ay önce ineğinin Nehir Sazlığında bataklığa saplandığını hatırlatarak, "Tüm köy halkı gelip ineğimi sapladığı yerden kurtardı. İneğimin tedavisi yapıldı, şükür daha iyi. Beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bana Yüksekova Kaymakamlığı tarafından gönderin malzemelerle şimdi yeni ahır yapıyorum, inşallah kısa sürede biter. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.

Kaynak: İHA
01 Ağustos 2020 Cumartesi 13:15
YORUMLAR (5)
  • Anadolu : Bizim gerçek insanımız
  • okkes : Sarı kızda donek beyefendiye benziyor
  • Asdh : Gör bunu yüksekova teröre yataklık yapma otur da devletine sana sahip çıkan bu bayrağın insanlarına şükret
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika