Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tarım ve Orman Bakanı haberleri, Tarım ve Orman Bakanı son dakika, son dakika Tarım ve Orman Bakanı

Son Dakika Tarım Ve Orman Bakanı Haberleri

Son dakika Tarım Ve Orman Bakanı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tarım ve orman bakanı haberleri anında burada.


 • Dün Dün 12:41 AOÇ, Kadın Kooperatifleri ve Üretici Birliklerine 369 Milyon TL Destek Sağladı

  AOÇ, Kadın Kooperatifleri ve Üretici Birliklerine 369 Milyon TL Destek Sağladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Atatürk Orman Çiftliği'nin (AOÇ) 2020 yılından bu yana 369 milyon TL'lik ürün satın alarak kadın kooperatifleri ve üretici birliklerine destek sunduğunu açıkladı. AOÇ, kadın kooperatifleri ve birliklerinden çeşitli tarım ürünleri alarak bunları tüketiciyle buluşturuyor. Bakan Yumaklı, desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:19 Tarım ve Orman Bakanı Brüksel'de Türkiye - AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısına katıldı

  Tarım ve Orman Bakanı Brüksel'de Türkiye - AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısına katıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye - AB Yüksek Düzeyli Diyalog Toplantısı için Brüksel'e gitti. Toplantıda gıda güvenliği, coğrafi işaretler ve IPARD programı gibi konular ele alındı.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:04 Ayaş Domatesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı

  Ayaş Domatesi AB'den Coğrafi İşaret Tescili Aldı Tarım ve Orman Bakanlığı, Ayaş domatesinin Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili aldığını açıkladı. Ayaş domatesi, Türkiye'nin 15. AB coğrafi işareti olan ürünüdür. Ayaş domatesi, Ankara'nın ise ilk coğrafi işareti almış ürünüdür.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:11 Deprem Bölgesindeki Yerleşim Yerlerine İçme Suyu Temini

  Deprem Bölgesindeki Yerleşim Yerlerine İçme Suyu Temini TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, deprem bölgesinde inşa sürecindeki yeni yerleşim yerlerinin su ihtiyacının karşılanması için AFAD ve DSİ arasında protokol imzalandığını belirtti. Protokol kapsamında, 27 yerleşim yerinde yaklaşık 100 bin konutun içme suyu DSİ tarafından temin edilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:09 Depremzedelere içme ve kullanma suyu sağlanacak

  Depremzedelere içme ve kullanma suyu sağlanacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremlerden etkilenen illerde TOKİ tarafından yapılacak projeler için içme ve kullanma suyunun DSİ tarafından sağlanacağını açıkladı. DSİ tarafından açılan kuyularla binlerce vatandaşa içme suyu temin edildi ve hasarlar giderildi. AFAD ile yapılan protokol kapsamında ise yaklaşık 100 bin konutun içme ve kullanma suyu DSİ tarafından sağlanacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 01:34 Ulusal Su Kurulu, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı başkanlığında kuruldu

  Ulusal Su Kurulu, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı başkanlığında kuruldu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulusal Su Kurulunun kurulmasıyla Türkiye'nin su yönetimi alanındaki güçlü duruşunun pekiştirilerek su kaynaklarının korunmasına yönelik çok önemli bir adımın atılmış olduğunu bildirdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:05 Çay üreticilerine 303 milyon liralık ödeme perşembe günü yapılacak

  Çay üreticilerine 303 milyon liralık ödeme perşembe günü yapılacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 22 bin ton yaş çay alımı karşılığı 303 milyon 717 bin liralık ödemeyi çay üreticilerinin hesaplarına 30 Kasım Perşembe günü aktaracaklarını duyurdu.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:28 Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı. Toplantıda, On İkinci Kalkınma Planı, ihracatı desteklemek için ihracat görünümü ve eximbank ihracat kredileri gibi konular değerlendirildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:39 Fotokapana yakalanan Anadolu Parsı asaletiyle büyüledi

  Fotokapana yakalanan Anadolu Parsı asaletiyle büyüledi Türkiye topraklarında nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Anadolu Parsı 1974 yılından beri ilk defa 2018 yılında görülmüştü. 2018'den bu yana Anadolu parsından güzel haberler gelmeye devam ediyor. En son Tarım ve Orman Bakanlığının fotokapanına yakalanan Anadolu parsı asaletiyle dikkat çekti.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:14 Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor

  Küçükbaş hayvancılık destekleriyle hem hayvan sayısında hem verimlilikte artış hedefleniyor Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, küçükbaş hayvancılık desteklerindeki artışların memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Sağlanan destekler, üretimin sürdürülebilirliği, küçükbaş hayvan sayısının ve verimliliğin artmasına vesile...

 • 28.11.2023 28 Kas 11:12 Sanayi ve Teknoloji Bakanı ihracatçılarla çalışmaları istişare etti

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı ihracatçılarla çalışmaları istişare etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'nda ihracatçılarla katma değerli ve yüksek teknolojili ihracatı artırma, yatırımları hızlandırma ve sanayinin rekabet gücünü yükseltme konularında yürüttükleri çalışmaları istişare etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:49 Türkiye'deki Anadolu parsının yeni görüntüsü paylaşıldı

  Türkiye'deki Anadolu parsının yeni görüntüsü paylaşıldı TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, nesli tehlike altındaki Anadolu parsının fotokapana yansıyan yeni görüntüsünü paylaştı. Anadolu parsı, biyoçeşitlilik açısından Türkiye'nin en önemli yırtıcı memeli türü olup nesli 'en tehlikede' kategorisinde yer almaktadır.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:44 Anadolu parsı aylar sonra bir kez daha görüntülendi

  Anadolu parsı aylar sonra bir kez daha görüntülendi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Anadolu parsının aylar sonra bir kez daha fotokapanlara takıldığını bildirdi. Bakan Yumaklı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce doğaya yerleştiren fotokapanlara yansıyan Anadolu parsının görüntülerine yer verdiği paylaşımda, 'Muhteşem parsımız aylar sonra bir kez daha fotokapanımıza poz verdi. Gökyüzü yorganın, yeryüzü yastığın, Anadolu her daim yuvan olsun. Üniversitelerimiz, uzmanlarımız ve STK'lar iş birliğinde Anadolu Parsı'nın izini sürmeye, neslini korumaya devam edeceğiz' dedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:17 TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara'da yapıldı

  TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara'da yapıldı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun da katılımıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye'nin yeni pazarlara açılması ve yeni rekorlar kırması için yapılacak çalışmalar ele alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:39 Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü

  Çamlık Mahallesi'nde Tapu Sorunu Çözüldü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çamlık Mahallesi'nde uzun yıllardır devam eden tapu sorununu çözdüklerini açıkladı. 360 dönümlük alanda 230 parselde tapular hak sahiplerine teslim edildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:46 CHP Genel Başkan Yardımcısı: Çiftçilere verilen tarımsal destekler yetersiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı: Çiftçilere verilen tarımsal destekler yetersiz CHP Genel Başkan Yardımcısı, Gölge Kabine Tarım ve Köyişleri Bakanı Erhan Adem, 2024 yılında çiftçilere yapılacak tarımsal desteklerin yetersiz olduğunu belirterek, gübrede ve mazotta yüzde 50 sübvansiyon uygulanması gerektiğini söyledi.

 • 26.11.2023 26 Kas 15:04 Bakan Yumaklı: "Yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya, üretimimize güç katmaya devam edeceğiz"

  Bakan Yumaklı: 'Yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya, üretimimize güç katmaya devam edeceğiz' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya, üretimimize güç katmaya devam edeceğiz" dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:51 Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvancılık desteklerini artırdı

  Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvancılık desteklerini artırdı Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvancılıkta sürdürülebilirliği sağlamak ve verimliliği artırmak amacıyla 2023'te uygulanacak birçok destek kalemini yüzde 100-150 artırdı. Sürü yöneticisi desteği, koç ve teke alım desteği, buzağı desteği gibi birçok destek kalemi artış gösterdi. Bakan Yumaklı, desteklerin işletmelerin sürdürülebilirliğini sağlamak, verimlilik ve kaliteyi artırmak, üretici gelirlerini yükseltmek ve kırsaldan kente göçü azaltmak amacıyla verildiğini belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 05:49 Bakan Yumaklı Yağcılar köyünde incelemelerde bulundu

  Bakan Yumaklı Yağcılar köyünde incelemelerde bulundu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'nun Tosya ilçesindeki Yağcılar köyünde çıkan yangında kül olan evlerin enkaz bölgesinde incelemelerde bulundu. Yumaklı, yangın alanının krokisini inceleyerek bölge hakkında bilgi aldı ve evleri yanan vatandaşlarla görüştü.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:17 Bakan Yumaklı, Kastamonu'da yangın zararı gören köyü ziyaret etti

  Bakan Yumaklı, Kastamonu'da yangın zararı gören köyü ziyaret etti Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'nun Tosya ilçesine bağlı Yağcılar köyünde yangında zarar gören yapıları inceledi. Yumaklı, köy sakinleriyle görüşerek mağduriyetlerinin giderileceğini söyledi.

 • 25.11.2023 25 Kas 18:11 Tarım ve Orman Bakanı Tosya'da yangın sonrası incelemelerde bulundu

  Tarım ve Orman Bakanı Tosya'da yangın sonrası incelemelerde bulundu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde 53 evin yandığı köyde incelemelerde bulundu. Bakan Yumaklı, evleri yanan ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, devletin yanlarında olduğunu belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:36 Tarım ve Orman Bakanı Yağcılar köyünde incelemelerde bulundu

  Tarım ve Orman Bakanı Yağcılar köyünde incelemelerde bulundu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde çıkan yangında 53 evin kül olduğu Yağcılar köyüne ziyarette bulundu. Bakan Yumaklı, enkaz bölgesinde incelemelerde bulunarak bölge hakkında bilgi aldı. Daha sonra evleri yanan vatandaşlarla köy konağında bir araya gelen Bakan Yumaklı, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından köyden ayrıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:59 Tarım ve Orman Bakanı: 21 yılda 7 milyar tohum ve fidanı toprakla buluşturduk

  Tarım ve Orman Bakanı: 21 yılda 7 milyar tohum ve fidanı toprakla buluşturduk Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 21 yılda 7 milyar tohum ve fidanı toprakla buluşturduğunu belirtti. Yumaklı, bu orman zenginliğinin dünyadaki diğer ülkelerin de gıptayla baktığı bir durum olduğunu ifade etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:59 Bakan Yumaklı, köy yangınlarına dikkat çekti: "ORKÖY kredileriyle tesisatlarınızı yenileyin"

  Bakan Yumaklı, köy yangınlarına dikkat çekti: 'ORKÖY kredileriyle tesisatlarınızı yenileyin' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da 2023 yılında elektrik tesisatı kaynaklı 200 civarında yangın meydana geldiğine dikkat çekerek, "Yangınların herhangi bir sayı sınırı yok.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:26 Bakan Yumaklı: Ülkemizi huzur, istikrar ve güven içerisinde geleceğe taşıyacağız

  Bakan Yumaklı: Ülkemizi huzur, istikrar ve güven içerisinde geleceğe taşıyacağız TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Kastamonu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ülkenin huzur, istikrar ve güven içinde geleceğe taşınması için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, yerel seçimlere de değinen Yumaklı, bu seçimlerin son vuruş olduğunu ve sonrasında muhalefetin daha kötü durumlara düşeceğini ifade etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:19 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Bir tarafta lider, diğer tarafta pazarlık ustaları

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Bir tarafta lider, diğer tarafta pazarlık ustaları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da yaptığı konuşmada, bir tarafta liderin memleketi için her şeyini verdiğini, diğer tarafta ise koltuk elde etmek adına ülkeye dair her şeyi gözünü kırpmadan veren pazarlık ustalarının olduğunu söyledi. Yumaklı, yaklaşan yerel seçimlere işaret ederek, bu seçimlerin sonucunda muhalefetin daha kötü durumlara düşeceğini belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:30 Tarım ve Orman Bakanı: Muhalefete son darbeyi vurmak istiyoruz

  Tarım ve Orman Bakanı: Muhalefete son darbeyi vurmak istiyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da yaptığı konuşmada, 31 Mart yerel seçimlerinde muhalefet partilerine son darbeyi vurmak istediklerini belirtti. Bakan Yumaklı, ayrıca Türkiye'nin mazlum ülkelerin umudu haline geldiğini ifade etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:30 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, üreticilerin satış sorunlarına dikkat çekti

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, üreticilerin satış sorunlarına dikkat çekti Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop'ta yaptığı konuşmada, üreticilerin ürünlerini satışa sunarken karşılaşabilecekleri sorunlara dikkat çekerek, sözleşmeli üretim ve tip sözleşmelerin önemini vurguladı. Ayrıca, Mersin Balığı salım törenine katılan Bakan Yumaklı, nesli tükenmekte olan balıkları Karadeniz'e bıraktı.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:37 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, üreticilerin satış sorunlarına dikkat çekti

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, üreticilerin satış sorunlarına dikkat çekti Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop'ta yaptığı açıklamada, üreticilerin ürünlerini satışa sunarken karşılaşabilecekleri sorunlara dikkat çekti. Yumaklı, sözleşmeli üretim ve tip sözleşmelerin önemine vurgu yaparak, üreticilerin ve alıcıların arasında imzalanan sözleşmelerin bakanlık tarafından muhafaza altına alınacağını belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:37 Sinop'ta 11 Bin Mersin Balığı Yavrusu Denize Salındı

  Sinop'ta 11 Bin Mersin Balığı Yavrusu Denize Salındı Sinop'ta Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın katılımıyla, 11 bin adet Mersin balığı yavrusu denize salındı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan Mersin balığının canlı sayısının artması için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çalışma başlatıldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:41 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını açıkladı

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını açıkladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop Valiliği'ni ziyaret ederek suyu merkeze alan üretim çalışmasını başlattıklarını duyurdu. Bakan Yumaklı, üretim planlamasının Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu belirtti ve bütün illerde komiteler oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca, sözleşmeli üretimle ilgili düzenlemelerin tamamlandığını ve arabuluculuk müessesesi getirildiğini ifade etti.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:09 Karadeniz'e 11 Bin Mersin Balığı Salındı

  Karadeniz'e 11 Bin Mersin Balığı Salındı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop'ta gerçekleştirilen mersin balığı salımı programına katıldı. Yumaklı, Türkiye'de nesli tükenmekte olan mersin balığının yetiştirilmesi için yapılan çalışmalara değindi ve Karadeniz'in sularına 11 bin mersin balığının salındığını açıkladı. Bakan Yumaklı, balıkçılık sektörünün ülke ekonomisine katkısını vurgulayarak, bu yıl ihracat rakamlarının 2 milyar dolara ulaşmasını umduklarını belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:42 783,5 milyon liralık tarımsal destek ödemesi bugün hesaplarda olacak

  783,5 milyon liralık tarımsal destek ödemesi bugün hesaplarda olacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 783,5 milyon liralık tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Destekleme ödemeleri arasında bitkisel ürün sigortası, zeytinyağı, sertifikalı tohum üretimi, kırsal kalkınma yatırımı ve uzman eller projesi desteği bulunuyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:31 Suat Özçağdaş: "21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir.

  Suat Özçağdaş: '21 Yıllık AKP İktidarı Döneminde Öğretmenlik Mesleğinin Saygınlığı Yok Edilmiştir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, “21 yıllık AKP iktidarı döneminde öğretmenlik mesleğinin saygınlığı yok edilmiştir. Öğretmenler ücretli, sözleşmeli, öğretmen, uzman öğretmen ve başöğretmen şeklinde 5 farklı şekilde istihdam edilmek istenmektedir. Aynı işi yapan, aynı müfredatı uygulayan 5 farklı öğretmen... AKP’nin öğretmen politikalarının tamamı öğretmenlerin toplumdaki saygınlığının azalmasına neden olmuştur. Saygınlık, önlük vererek olmaz; saygınlık, öğretmenlere hak ettikleri değeri vererek olur. 2002 yılında 540 lira maaş alan bir öğretmen, kazancının dörtte birini kiraya ayırırken 2023 yılında öğretmenler, kirasını tek başına ödeyemeyecek hale gelmiştir. 25 yıl bu ülkeye hizmet etmiş bir öğretmen 24 bin 653 lira maaş almaktadır. Öğretmenlerin bir kısmı çözümü, 30’lu-40’lı yaşlarında ailelerinin evine dönmekte bulmuştur. Bu utanç da AKP iktidarına yeter. Öğretmenlerin tamamı, yoksulluk sınırının altında ücret almaktadır” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:35 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Çiftçilerimiz artık desteklerden yararlanabilecek

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Çiftçilerimiz artık desteklerden yararlanabilecek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yapılan değişiklikle mülkiyet ve miras sorunları sebebiyle kayıt yapamayan çiftçilerin artık desteklerden yararlanabileceğini açıkladı. Ayrıca sözleşmeli üretim alanında da yasal düzenlemelerin tamamlandığını belirten Yumaklı, üreticilere pazar garantisi verilerek ürün arzının sürekliliğini sağlayacaklarını ifade etti.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:37 Bakan Yumaklı: Eğitim Reformları Yasakçı ve Baskıcı Anlayıştan Kurtardı

  Bakan Yumaklı: Eğitim Reformları Yasakçı ve Baskıcı Anlayıştan Kurtardı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sinop'ta düzenlenen bir programa katılarak yaptığı konuşmada, yapılan eğitim reformlarının yasakçı ve baskıcı anlayıştan kurtardığını ifade etti. Yumaklı, öğretmenlere de teşekkür belgesi ve fidan hediye etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:20 Bakan Yumaklı: 'Yıl sonuna kadar orman alanımızı yüzde 30'a çıkaracağız'

  Bakan Yumaklı: 'Yıl sonuna kadar orman alanımızı yüzde 30'a çıkaracağız' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, son 22 yılda 7 milyar fidan ve tohum ektiklerini bildirerek, 'Tüm bunların sonucu olarak yıl sonuna kadar orman alanımızı dünya ortalaması olan yüzde 30'a çıkaracağız' dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:49 MHP'li Özdemir, TMO'ya ürün tesliminde yaşanan zorlukları sordu

  MHP'li Özdemir, TMO'ya ürün tesliminde yaşanan zorlukları sordu MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ürün teslim etmekte yaşadığı zorlukları Tarım ve Orman Bakanı'na sordu. Bakanlık, Kayseri'de 15'i TMO iş yeri, 12'si anlaşmalı lisanslı depo olmak üzere toplam 27 noktada TMO tarafından alım faaliyeti yürütüldüğünü açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:02 Tarım ve Orman Bakanı: Su Ürünleri İhracatı 2 Milyar Dolara Yaklaşacak

  Tarım ve Orman Bakanı: Su Ürünleri İhracatı 2 Milyar Dolara Yaklaşacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, su ürünleri ihracatının yıl sonuna kadar 2 milyar dolara yaklaşmasını beklediklerini bildirdi. Yumaklı, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde denizlerdeki sucul varlıkları korurken balıkçılık sektörünü de desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin balık üretimi, koruma faaliyetleri ve balıklandırma miktarı hakkında bilgi verdi.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:51 Türkiye Su Ürünleri İhracatını 2 Milyar Dolara Yaklaştırmayı Hedefliyor

  Türkiye Su Ürünleri İhracatını 2 Milyar Dolara Yaklaştırmayı Hedefliyor TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, su ürünleri ihracatının 2023 yıl sonuna kadar 2 milyar dolara yaklaşmasını beklediklerini bildirdi. Bakan Yumaklı, ayrıca sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde denizlerdeki sucul varlıkları korurken balıkçılık sektörünü desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Türk balıkçılarının uluslararası sularda da avcılık yaptığını vurgulayan Yumaklı, deniz ekosisteminin tamamının korunması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'de balık üretimi ve denetimlerin sürdüğü de haberde yer aldı.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:09 Tarımda Yenilenebilir Enerji Projelerine 2,8 Milyar TL Destek Sağlandı

  Tarımda Yenilenebilir Enerji Projelerine 2,8 Milyar TL Destek Sağlandı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımda yenilenebilir enerji projelerine Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü aracılığıyla toplamda yaklaşık 2,8 milyar lira destek sağlandığını açıkladı. Yumaklı, tarım sektöründe yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayarak, tarımda verimliliğin artırılması, minimum girdi kullanımı, gıda güvenliği, doğal kaynakların korunması gibi konularda teknolojik gelişmelerden faydalanılmasının hedeflendiğini belirtti. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından bugüne kadar birçok yenilenebilir enerji projesine hibe desteği sağlandığı ve desteklerin devam edeceği ifade edildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gitti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gitti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e gittiCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un daveti üzerine Cezayir'e gitti.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gitti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.00'da resmi ziyarette bulunmak üzere Cezayir'e gitti.

 • 19.11.2023 19 Kas 19:21 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'yı eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı'yı eleştirdi CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın su kıtlığına ilişkin sözlerini eleştirerek, orman yangınları ve rant konularına dikkat çekti.

 • 18.11.2023 18 Kas 09:43 Su Uzmanı Profesör Demir: Türkiye'de su seferberliği başlatılmalı

  Su Uzmanı Profesör Demir: Türkiye'de su seferberliği başlatılmalı Su uzmanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Türkiye'de su seferberliği başlatılması çağrısında bulunarak, 2040'lı yıllarda su krizlerinin yaşanabileceğine ve insanların doğal afetler yüzünden ülkelerinden göç etmek durumunda kalabileceğine dikkat çekti.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:28 Türkiye'nin su kıtlığı tehlikesi

  Türkiye'nin su kıtlığı tehlikesi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülkemizin su kıtlığı çeken ülkeler kategorisine inme riskine dikkat çekti. Yapılan hesaplamalara göre, 2030 yılında kişi başına düşen yıllık su miktarının 1000 metreküp altına düşmesi ve su yetersizliği tehlikesiyle karşı karşıya kalınması mümkün. Bakan Yumaklı, Su Verimliliği Seferberliği kapsamında su kaynaklarının korunması ve su verimliliğinin artırılması için çalışmaların hızlandırılacağını belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:26 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı 2030'u işaret etti: "Su kaynaklarımızın yüzde 20 azalması bekleniyor"

  Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı 2030'u işaret etti: 'Su kaynaklarımızın yüzde 20 azalması bekleniyor' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye ve dünyanın önümüzdeki yıllarda çok daha büyük su sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını belirterek, "2030'da su kaynaklarımızın yüzde 20 azalması öngörülüyor" dedi.

 • 17.11.2023 17 Kas 10:29 Bakan Yumaklı: 2030'da su kıtlığı çeken ülkeler arasına girebiliriz

  Bakan Yumaklı: 2030'da su kıtlığı çeken ülkeler arasına girebiliriz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, konuşma yaptığı Su Verimliliği Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı'nda su kıtlığına dikkat çekti. Yumaklı, ''2030 yılında ülkemiz nüfusunun yüzde 10 artacağını, su kaynaklarının ise yüzde 20 azalacağını görüyoruz. 2030'da su kıtlığı çeken ülkeler arasına girebiliriz.'' dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:23 AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, deprem bölgesi Malatya'daki çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya iletti

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, deprem bölgesi Malatya'daki çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya iletti AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, deprem bölgesi Malatya'daki çiftçilerin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya iletti. Milletvekili Ölmeztoprak, ziyaret sırasında çiftçilerin yaşadığı sorunları ve tarımın gelişmesi için projeleri Bakan Yumaklı'ya iletti.

 • 14.11.2023 14 Kas 12:50 CHP Milletvekili, gıda denetimindeki eksiklikleri gündeme getirdi

  CHP Milletvekili, gıda denetimindeki eksiklikleri gündeme getirdi CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Erzurum'da Atatürk'e hakaret eden dönerci olayıyla birlikte gıda denetimlerindeki sorunları tekrar gündeme getirdi. Emir, gıda kontrolörü ve mühendisi sayısının artırılmasını ve sahada tam olarak görev yapan kontrolör sayısının artırılmasını talep etti.

Advertisement