Son dakika Hakkari haberleri, Hakkari son dakika, son dakika Hakkari

Son Dakika Hakkari Haberleri

 • Kartalkaya'da En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi
  11:01 Kartalkaya'da En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye'deki kayak merkezleri arasında en fazla kar kalınlığı, 162 santimetreyle Kartalkaya'da kaydedildi. Hakkari'de 157, Palandöken'de 140, Sarıkamış'ta 132, Ergan'da 128, Yalnızçam'da 61, Erciyes'te 53, Yıldızdağı'nda 50, Haserek'te 46, Uludağ'da 40, Davraz'da 35, Ovacık'ta 27, Kartepe'de 23, Mersivan'da 21, Kop'ta 20, Denizli'de 17, Zigana'da 15, Gevaş'ta 6, Yıldıztepe ve Ilgaz'da 5 santimetre kar ölçüldü. Ayrıca, bazı kayak merkezlerinde en düşük ve en yüksek hava sıcaklık tahminleri de verildi.

 • 25 Yıllık Muhtardan Örnek Davranış: 'Artık Muhtarlığı Okumuş Gençler Yapsın'
  09:25 25 Yıllık Muhtardan Örnek Davranış: 'Artık Muhtarlığı Okumuş Gençler Yapsın'

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 25 yıldır muhtarlık görevini yapan Pervizhan Beşer, muhtarlığı okumuş gençlere bırakacağını belirterek örnek bir davranış sergiledi. Beşer, köy sakinlerinin yoğun isteğiyle muhtarlığı sürdürdüğünü ancak 25 yıl sonra görevi gençlere bırakmayı tercih ettiğini söyledi.

 • Hakkari'de 25 Yıl Muhtarlık Yapan Pervizhan Beşer Görevi Gençlere Bırakıyor
  08:53 Hakkari'de 25 Yıl Muhtarlık Yapan Pervizhan Beşer Görevi Gençlere Bırakıyor

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 25 yıldır muhtarlık görevini yapan Pervizhan Beşer, bundan sonra muhtarlığı okumuş gençlere bırakacağını belirterek örnek bir davranış sergiledi. Beşer, köy sakinlerinin yoğun isteğiyle muhtarlığı sürdürdüğünü ancak artık gençlerin bu görevi üstlenmesi gerektiğini ifade etti. Beşer, 25 yıl boyunca köy ve mezralarına birçok hizmet kazandırdığını ve yeni dönemde görev alacak genç muhtara her zaman destek olacağını söyledi.

 • Yüksekova'da 3 Bant Bilardo Turnuvası Düzenlendi
  15:22 Yüksekova'da 3 Bant Bilardo Turnuvası Düzenlendi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen '3 bant bilardo turnuvası'na 54 kişi katıldı. Turnuva 23 gün sürdü ve birinci Sedat Ataş, ikinci Çetin Yorgun ve üçüncü Cevdet Tuna oldu. Turnuvaya yoğun ilgi gösterildi.

 • Hakkari Valisi Ali Çelik, Liseli Öğrencilerle Söyleşi Yaptı
  10:41 Hakkari Valisi Ali Çelik, Liseli Öğrencilerle Söyleşi Yaptı

  Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, 'Gençlerle Yeni Ufuklara' temalı söyleşi kapsamında liseli öğrencilerle bir araya geldi. Vali Çelik, öğrencilere geleceğe ilişkin tavsiyelerde bulundu ve sorularını yanıtladı.

 • Hakkari'de polis ekipleri öğrencilere trafik eğitimi verdi
  01 Mar Hakkari'de polis ekipleri öğrencilere trafik eğitimi verdi

  Hakkari'de polis ekipleri, kent merkezi ve Yüksekova ilçesinde öğrencilere yönelik etkinlikler gerçekleştirdi, trafik eğitimi verdi.

 • Hakkari'de Arıcılar Kooperatifi Kuruldu
  01 Mar Hakkari'de Arıcılar Kooperatifi Kuruldu

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde arıcılıkla uğraşan çiftçileri bir araya getirmek amacıyla 'Hakkari Yüksekova Arıcılar Kooperatifi' kuruldu. Kooperatif, üreticilerin haklarını savunacak ve Hakkari balını tanıtmayı hedefliyor. Üye sayısı hızla artan kooperatif, ürettiği balları doğrudan tüketiciye ulaştıracak ve üyelerinden aidat almayacak. Kooperatifin kuruluşunda destek olan Hakkari Valisi ve diğer yetkililere teşekkür edildi.

 • Yüksekova'da kadınlar KADES'le güvende olacak
  01 Mar Yüksekova'da kadınlar KADES'le güvende olacak

  Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri, kadınların daha güvende olmaları için Kadın Acil İhbar Sistemi programını tanıtmaya devam ediyor. Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kadınlara yönelik bilgilendirmelerde bulunmaya devam ediyor. Kadınlara yönelik şiddeti azaltmak ve kadınların yanında olduklarını belirtmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan KADES uygulamasını tanıtan ekipler, tüm kadınların KADES programıyla güvende olacaklarını belirtti.

 • TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalar yapıldı
  01 Mar TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalar yapıldı

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Bozdağ, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline gündem dışı söz verdi. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, deprem konutlarına ilişkin güncellenen şartlar talep etti. AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık, 'Muhasebeciler Haftası'nı kutladı. DEM Parti Hakkari Milletvekili Onur Düşünmez ise seçim güvenliği konusunda konuştu.

 • Hakkari'de 'Trafik Dedektifleri' Projesiyle Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
  01 Mar Hakkari'de 'Trafik Dedektifleri' Projesiyle Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi

  Hakkari'de 'Trafik Dedektifleri' projesi kapsamında polis ekipleri, şehirlerarası taşımacılık yapan araçları denetlerken öğrencilere de uygulamalı trafik eğitimi verdi. Ekipler, trafik kuralları ve güvenli oyun alanları konularında bilgilendirme yaparak öğrencilere hediyeler verdi.

 • Hakkari'de Kasaplar Canlı Hayvan Bulamıyor
  01 Mar Hakkari'de Kasaplar Canlı Hayvan Bulamıyor

  Hakkari'de kasaplar canlı hayvan bulmakta zorlandıklarını söyledi. Bölgede hayvancılığın azalması nedeniyle köye dönüşlerin sağlanması gerektiğini belirten kasaplar, hayvancılığın canlanması için çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Hakkari'de hayvancılık ölmüş durumda ve et sıkıntısı yaşanıyor.

 • Hakkari'deki üs bölgelerinin yolu karla mücadele ekipleri tarafından açıldı
  29 Şub Hakkari'deki üs bölgelerinin yolu karla mücadele ekipleri tarafından açıldı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Lider Tepe ve Evliya Tepe üs bölgelerinin yolu, ekiplerin yoğun çalışması sonucu ulaşıma açıldı. Kar kalınlığının yer yer 4 metreyi bulduğu bölgelerde, karla mücadele ekipleri 3 gün boyunca çalışarak Lider Tepe Üs Bölgesi yolunu açtı. Aynı şekilde Evliya Tepe Üs Bölgesi yolunda da uzun uğraşlar sonucu ulaşım sağlandı.

 • Yüksekova'da 7 metrelik kar tünellerinde çalışmalar devam ediyor
  29 Şub Yüksekova'da 7 metrelik kar tünellerinde çalışmalar devam ediyor

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 7 metreyi aşan kar kalınlığına rağmen yapılan çalışmalar sonucunda açılan yollar, tünelleri andırıyor. İran sınırındaki Çobanpınar köyü yakınlarındaki Lider Tepe bölgesindeki yol çalışmaları, Hakkari İl Özel İdaresi ve Yüksekova İlçe Özel İdare Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülüyor. Ekipler, çığ tehlikesine rağmen gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürerek, yüksek kesimlerde yaşanabilecek sıkıntıları önlemek için tünelleri andıran yollar açıyor.

 • Hakkari'de kasaplar canlı hayvan bulmakta zorlanıyor
  29 Şub Hakkari'de kasaplar canlı hayvan bulmakta zorlanıyor

  Hakkari'deki kasaplar, bölgede hayvancılığın azalması nedeniyle canlı hayvan bulmakta zorlandıklarını belirtti. Kasaplar, hayvancılığın canlanması için köye dönüşlerin sağlanması ve çiftçilere destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Hakkari'de Sevilay ve Mahir Çağlar çifti 29 Şubat'ta nikahlandı
  29 Şub Hakkari'de Sevilay ve Mahir Çağlar çifti 29 Şubat'ta nikahlandı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde polis memuru Mahir Çağlar ile İngilizce öğretmeni Sevilay Çağlar, 4 yılda bir kez denk gelen 29 Şubat'ta nikahlandı. Çift, nikahlarını ilçe emniyet müdürlüğünde gerçekleştirdi ve nikah törenine yakın arkadaşları katıldı.

 • Yüksekova'da yerli çoban bulunamayınca İran'dan çoban getirildi
  29 Şub Yüksekova'da yerli çoban bulunamayınca İran'dan çoban getirildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kış mevsiminde 40 bin TL'ye kadar çalışacak yerli çoban bulunamayınca İran'dan çoban getirildi. İranlı çoban, 4 aydır köyde çiftçilerin koyunlarına bakıyor ve kışın bitmesiyle ülkesine dönecek.

 • Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlığı ve Hava Durumu
  29 Şub Kayak Merkezlerinde Kar Kalınlığı ve Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Hakkari ve Kartalkaya'da kayak merkezlerinde en fazla kar kalınlığı 159 santimetre olarak ölçüldü. Diğer kayak merkezlerinde ise kar kalınlığı farklılık gösterdi. Ayrıca bazı kayak merkezlerinde en düşük ve en yüksek hava sıcaklık tahminleri de verildi.

 • Van, Hakkari ve Muş'ta Barajlardaki Su Seviyesi Arttı
  29 Şub Van, Hakkari ve Muş'ta Barajlardaki Su Seviyesi Arttı

  Van, Hakkari ve Muş'ta etkili olan yağışlarla, enerji üretimi, içme ve tarımsal sulamada kullanılan 9 barajın su seviyesinin, geçen yılın aynı dönemine göre arttığı belirlendi. DSİ 17. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, yağışlar nedeniyle Koçköprü, Morgedik, Zernek, Sarımehmet, Alparslan1, Alparslan2, Dilimli, Aslandağ ve Beyyurdu barajlarında doluluk oranı arttı. DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna, bu durumun kısıntılı sulama hadisesini önleyeceğini belirtti.

 • Yüksekovalılar, çığın ardından tünellerin açılmasını istiyor
  28 Şub Yüksekovalılar, çığın ardından tünellerin açılmasını istiyor

  Hakkari-Van kara yolunda meydana gelen çığ felaketinde 1 kişi hayatını kaybederken 12 kişi yaralandı. Bu olayın ardından Yüksekovalılar, Güzeldere Geçidi'nde tünellerin acilen kullanıma açılmasını talep ediyor. STK temsilcileri ve vatandaşlar, yetkililere seslenerek bu tünellerin vatandaşların ulaşımına açılmasını istiyor.

 • Hakkari'de DAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
  28 Şub Hakkari'de DAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik başkanlığında, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda bölgenin kalkınması için atılacak adımlar ve projeler ele alındı.

 • AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesine İlişkin Açıklama Yaptı
  28 Şub AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesine İlişkin Açıklama Yaptı

  Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de AK Parti Teşkilatları, 28 Şubat darbesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamalarda, darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiği vurgulandı. Ayrıca, darbe dönemlerinde yaşanan hak ihlalleri ve kısıtlamaların milletin mücadelesiyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğü ifade edildi.

 • Hakkari'de Tehlike Saçan Kayalar İndirildi
  28 Şub Hakkari'de Tehlike Saçan Kayalar İndirildi

  Hakkari'nin Dağgöl Mahallesi'nde yerinden çıkan ve tehlike saçan kaya parçaları itfaiye ekibi tarafından indirildi.

 • Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, köyleri ziyaret etti
  28 Şub Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, köyleri ziyaret etti

  Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, merkeze bağlı 3 ayrı köyü ziyaret ederek, vatandaşların evine konuk oldu. Vali Çelik, köy sakinleri ile sohbet edip ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

 • Van Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Genç Tiyatro Ekibiyle Buluştu
  27 Şub Van Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Genç Tiyatro Ekibiyle Buluştu

  Van Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı genç tiyatro ekibiyle Van Kültür Merkezi Sahnesinde bir araya gelerek, oyunculuk kariyerlerine ilişkin tecrübelerini paylaştı.

 • Van-Hakkari karayolu çığ riski nedeniyle ulaşıma kapatıldı
  27 Şub Van-Hakkari karayolu çığ riski nedeniyle ulaşıma kapatıldı

  Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Van-Hakkari karayolunu çığ riski nedeniyle 18.00-07.00 saatleri arasında ulaşıma kapattı. Güzeldere Geçidi'nde meydana gelen çığ sonucunda bir kişi hayatını kaybederken 12 kişi yaralandı. Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

 • Van-Hakkari kara yolu çığ tehlikesi sonrası açıldı
  27 Şub Van-Hakkari kara yolu çığ tehlikesi sonrası açıldı

  Van-Hakkari kara yolu, Çığ Tehlikesini Belirleme ve İzleme Komisyonu'nun incelemesinin ardından araç geçişlerine açıldı. Güzeldere Geçidi bölgesinde düşen çığ sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı ve yol güvenlik gerekçesiyle kapatılmıştı. Komisyon üyeleri, çığın düştüğü bölgeye giderek kar tabakasını ölçtü ve yolun açılmasına karar verildi. Yol kontrollü olarak açıldı ve sürücüler araçlarıyla Van ve Hakkari istikametine hareket etti.

 • Hakkari'de Besiciler, Yeni Doğan Kuzuların Sağlıklı Büyümesi İçin Çaba Sarf Ediyor
  27 Şub Hakkari'de Besiciler, Yeni Doğan Kuzuların Sağlıklı Büyümesi İçin Çaba Sarf Ediyor

  Hakkari'nin Kırkdağ köyünde hayvancılıkla geçimini sağlayan besiciler, yeni doğan kuzuların sağlıklı büyümesi için özen gösteriyor. Kuzuların bakımını yapan besiciler, anneleriyle buluşmalarını sağlayarak sütle beslenmelerini sağlıyor. Zorluklara rağmen hayvancılığı seven besiciler, kuzuların doğmasıyla mutlu oluyor ve hayvancılık sürecini keyifle geçiriyor.

 • Van-Hakkari kara yolu çığ tehlikesi nedeniyle kapatıldı
  27 Şub Van-Hakkari kara yolu çığ tehlikesi nedeniyle kapatıldı

  Van'da meydana gelen çığ olayının ardından Van-Hakkari kara yolu güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. Çığ Tehlikesini Belirleme ve İzleme Komisyonu üyeleri, olay yerinde inceleme yaparak yolun trafiğe açılıp açılmayacağına karar verecek. Yolun kapalı olması nedeniyle araç kuyrukları oluştu ve sürücüler yolun açılmasını bekliyor. Çığın sürüklediği minibüste hafif yaralanan 12 kişi ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

 • Van'daki çığ faciasında 8 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti
  27 Şub Van'daki çığ faciasında 8 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti

  Van-Hakkari kara yoluna düşen çığın sürüklediği yolcu minibüsünün şarampole yuvarlanması sonucu yaralanan 12 vatandaş tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Çığ nedeniyle trafiğe kapanan Van-Hakkari yolu Güzeldere Geçidi'ndeki çalışmalar devam ediyor ve uzun kuyruklar oluştu.

 • Yüksekova'da hafif ticari araç iş makinesine çarptı, 1 kişi yaralandı
  27 Şub Yüksekova'da hafif ticari araç iş makinesine çarptı, 1 kişi yaralandı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kontrolden çıkan bir hafif ticari araç, yolda çalışan bir iş makinesine çarptı. Kazada araç sürücüsü yaralanırken, araçta maddi hasar meydana geldi. Yaralı kişi hastaneye kaldırıldı ve kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • Van-Hakkari kara yolu çığ nedeniyle kapatıldı, yeniden trafiğe açıldı
  27 Şub Van-Hakkari kara yolu çığ nedeniyle kapatıldı, yeniden trafiğe açıldı

  Van'ın Güzeldere Geçidi'ne düşen çığ nedeniyle kapatılan Van-Hakkari kara yolu, yapılan çalışmaların ardından yeniden trafiğe açıldı. Çığ sonucunda bir kişi hayatını kaybederken 12 kişi yaralandı. Çığ komisyonu ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından yol tekrar kullanıma açıldı.

 • Hakkari, Şırnak ve Van'ın bazı kesimleri için fırtına uyarısı
  27 Şub Hakkari, Şırnak ve Van'ın bazı kesimleri için fırtına uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Hakkari çevreleri, Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtınanın yarın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, baca gazı zehirlenmeleri, tipi, kar birikmesi ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 • Kartalkaya'da Kar Kalınlığı Rekor Seviyeye Ulaştı
  27 Şub Kartalkaya'da Kar Kalınlığı Rekor Seviyeye Ulaştı

  Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Kartalkaya'da kar kalınlığı 167 santimetre olarak ölçüldü. Hakkari ve Palandöken kayak merkezleri ise sırasıyla 161 ve 140 santimetre kar kalınlığına sahip. Bölgedeki oteller hafta sonları yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor. Kayak merkezinde toplam uzunluğu 75 kilometreyi bulan 25 pistte kayak ve snowboard yapmak mümkün.

 • Van-Hakkari yolu çığ felaketi: Yaralanan 12 kişi taburcu edildi
  27 Şub Van-Hakkari yolu çığ felaketi: Yaralanan 12 kişi taburcu edildi

  Van-Hakkari kara yolunda meydana gelen çığ felaketi sonucu şarampole yuvarlanan yolcu minibüsünde yaralanan 12 kişi tedavilerinin ardından taburcu edildi. Olayda hayatını kaybeden bir kişinin cenazesi ise defnedileceği belirtildi. Çığ nedeniyle trafiğe kapanan yolun açılması için çalışmalar devam ediyor.

 • Yüksekova'daki Dilimli Barajı Kısmen Dondu
  27 Şub Yüksekova'daki Dilimli Barajı Kısmen Dondu

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde günlerdir etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Dilimli Barajı kısmen dondu. Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından hüküm süren dondurucu soğuk hayat durma noktasına getirdi. Dilimli Barajı'nın donmasıyla güzel görüntüler de ortaya çıktı.

 • Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı
  26 Şub Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı

  Van-Hakkari kara yolunun Güzeldere Geçidi bölgesinde meydana gelen çığ felaketinde, bir minibüs kar kütlesi tarafından sürüklenerek şarampole yuvarlandı. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, 12 kişi yaralandı. Kurtarma ekipleri olay yerine sevk edilerek yaralılar hastanelere sevk edildi. Kızılay da bölgede bekleyen vatandaşlara yardım dağıttı.

 • Çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 14 yaralı
  26 Şub Çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 14 yaralı

  Van-Hakkari karayoluna düşen çığın sürüklediği yolcu minibüsü şarampole yuvarlandı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere sevk edilirken, hayatını kaybeden kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

 • Çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı
  26 Şub Çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı

  Van-Hakkari karayoluna düşen çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı. Olayda yaralılar olduğu bildirildi. Alınan bilgilere göre olay, Van-Hakkari karayolu üzerindeki Güzeldere Geçidi bölgesinde meydana geldi. Akşam saatlerinde bölgede çığın düşmesi sonucu kar yığınlarının sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı. Olayda yaralananlar olduğu öğrenilirken, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

 • Hakkari-Van karayolunda minibüsün üzerine çığ düştü: 1 ölü, 12 yaralı
  26 Şub Hakkari-Van karayolunda minibüsün üzerine çığ düştü: 1 ölü, 12 yaralı

  Hakkari-Van kara yolunda bir minibüsün üzerine çığ düştü. Düşen çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı. Çığın altında kalan minibüsteki 1 kadın hayatını kaybederken, 12 kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

 • Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı
  26 Şub Van-Hakkari kara yolunda çığın sürüklediği minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı

  Van-Hakkari kara yolunun Güzeldere Geçidi bölgesinde meydana gelen çığ felaketinde, bir minibüs kar kütlesi tarafından sürüklenerek şarampole yuvarlandı. Olayda bir kişi hayatını kaybederken, 12 kişi yaralandı. Bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Servis, Karayolları ve jandarma ekipleri sevk edildi ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yaralıların durumu iyi olup, hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 • Van-Hakkari karayolunda çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı
  26 Şub Van-Hakkari karayolunda çığın sürüklediği minibüs şarampole yuvarlandı

  Van-Hakkari karayolu üzerindeki Güzeldere Geçidi bölgesinde çığ düşmesi sonucu sürüklenen minibüs şarampole yuvarlandı. Olayda yaralılar olduğu bildirildi ve arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

 • Hakkari'de Mahsur Kalan Araçtaki 2 Kişi Kurtarıldı
  26 Şub Hakkari'de Mahsur Kalan Araçtaki 2 Kişi Kurtarıldı

  Hakkari'de şiddetli rüzgarın etkisiyle yolda biriken kar nedeniyle mahsur kalan hafif ticari araçtaki 2 kişi, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından kurtarıldı. Ekipler, aracı saplandığı yerden çıkarmak için çalışma yaptı ve sürücü ile yanındaki kişiye yardım etti.

 • Karda mahsur kalan araç kurtarıldı
  26 Şub Karda mahsur kalan araç kurtarıldı

  Hakkari'nin Durankaya beldesi yolunda fırtınanın etkisiyle karla kaplanan yolda mahsur kalan araç ve içerisindekiler, ekiplerin zorlu çalışmasıyla kurtarıldı. Yüksekova ilçesinden gelerek Mergabütan Kayak Merkezine gitmek isteyen araç, fırtınanın etkisiyle yoldan saplanarak mahsur kaldı. Hakkari İl Özel İdaresi ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaşarak aracı kurtardı ve içerisindeki iki kişiyi güvenli bir şekilde kurtardı. Mahsur kalan kişiler, ekiplere teşekkür etti.

 • Hakkari İl Müftüsü, üniversite öğrencilerine 'yaratılışın gayesi' konulu konferans verdi
  26 Şub Hakkari İl Müftüsü, üniversite öğrencilerine 'yaratılışın gayesi' konulu konferans verdi

  Hakkari İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, Hakkari'de KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine 'yaratılışın gayesi' konulu bir konferans verdi. Konferansta, İl Müftüsü Fakirullahoğlu, öğrencilere okumanın önemini vurgulayarak, faydalı ilim öğrenmeyi ve insanların mutluluğu için çaba sarf etmeyi tavsiye etti. Konuşmanın sonunda ise bir öğrenciye doğru cevap verdiği için tablet hediye edildi.

 • Şemdinli'de minibüste 13 kilogram altın ve elektronik malzeme ele geçirildi
  25 Şub Şemdinli'de minibüste 13 kilogram altın ve elektronik malzeme ele geçirildi

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yapılan operasyonda, bir minibüste ve sürücünün üzerinde birer kilogramlık 13 külçe altın ve çeşitli elektronik malzemeler ele geçirildi. Toplam değeri 27 milyon lira olan kaçak malzemelerle ilgili olarak sürücü gözaltına alındı ve adli tahkikat başlatıldı.

 • Hakkari'de minibüste 17 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildi
  25 Şub Hakkari'de minibüste 17 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildi

  Hakkari'de yapılan bir operasyonda, batı illerine sevk edilmek üzere olan bir minibüste yapılan aramada 4 pet şişe içinde dondurulmuş halde 17 kilo 300 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

 • Hakkari'de 17 Kilo Metamfetamin ve 13 Kilo Altın Ele Geçirildi
  25 Şub Hakkari'de 17 Kilo Metamfetamin ve 13 Kilo Altın Ele Geçirildi

  Hakkari'de polis ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 17 kilo 300 gram sıvı metamfetamin ve kaçak 13 kilo altın ile birlikte cep telefonu, adaptör, kablo ve marka ayakkabı ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda 1 şüpheli gözaltına alındı.

 • İran'da yaşanan sistemsel sorun nedeniyle Esendere Gümrük Kapısında bekleyen tır şoförlerine yardım
  25 Şub İran'da yaşanan sistemsel sorun nedeniyle Esendere Gümrük Kapısında bekleyen tır şoförlerine yardım

  İran'da yaşanan sistemsel sorun nedeniyle Esendere Gümrük Kapısında uzun kuyruklar oluşturan tır şoförlerine Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu yardım etti. Başkan Büyüksu, tır sürücülerine sıcak çorba dağıttı ve çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 • Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor
  25 Şub Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor

  Şırnak'ın Uludere ilçesindeki sınır köylerinde terörden arındırılan bölgelerde yer altı kaynaklarından kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor. Yöre halkı çıkarılan kömürlerin satılması için Hakkari-Şırnak kara yolu kenarında kömür yığını oluşturuyor. İşletme sahipleri ise kömürlerin değerinde satılamaması nedeniyle işletme fabrikalarının açılmasını istiyor.

 • Kara Yollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor
  25 Şub Kara Yollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

  Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yol durumu bültenine göre, birçok kesimde yapılan çalışmalar sebebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır. Bu kesimler arasında Kınalı ayrımı-Silivri-Büyükçekmece yolunun 22-25. kilometreleri, Çanakkale-Çan yolunun 18-20. kilometreleri, Taşova-Erbaa-Niksar yolunun 51-52. kilometreleri, Muğla-Denizli yolunun 0-1. kilometreleri, Nallıhan-Beypazarı yolunun 38-39. kilometreleri, Aydıncık-Anamur yolunun 23-25. kilometreleri, Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri, Adıyaman-Kahta yolunun 11-14. kilometreleri, Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 0-74. kilometreleri ve Hakkari-Yüksekova yolunun 1-2. kilometreleri bulunmaktadır.

 • Yüksekova'da Berat Kandili coşkusu
  24 Şub Yüksekova'da Berat Kandili coşkusu

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlar camilere akın ederek dua ve ibadetle geceyi idrak etti. Şaban ayının 15'inci gecesi olarak bilinen Berat Kandili, Yüksekova'da da ibadetlerle, okunan Kur'an-ı Kerim ve yapılan dualarla ihya ediliyor.

 • İran'da yaşanan sistemsel sorun nedeniyle Esendere Gümrük Kapısı'nda 15 kilometrelik tır kuyruğu oluştu
  24 Şub İran'da yaşanan sistemsel sorun nedeniyle Esendere Gümrük Kapısı'nda 15 kilometrelik tır kuyruğu oluştu

  İran tarafından yaşanan sistemsel sorunlar nedeniyle Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Esendere Gümrük Kapısı'nda tır kuyruğu oluştu. Esendere Sınır Kapısı'nda bekleyen tırların oluşturduğu kuyruk, yaklaşık 15 kilometreye ulaştı. Tır sürücüleri, İran'a geçmek ve yüklerini teslim etmek için uzun süre sıra beklemek zorunda kaldı. Tır sürücüleri, bu durumun İran tarafından kaynaklandığını belirtti ve kısa sürede sorunun çözülmesini umut etti.

 • Yüksekova Belediyespor, Silopi'yi 6-0 mağlup etti
  24 Şub Yüksekova Belediyespor, Silopi'yi 6-0 mağlup etti

  Yüksekova Belediyespor, Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 2. Lig D Grubu 12. hafta maçında Silopi Belediyesi Sportif Faaliyetler Kulübünü 6-0 yenerek liderliğini sürdürdü. Yüksekova ekibi, ikinci yarıda etkili oyunuyla 5 gol daha buldu ve maçtan 6-0 galip ayrıldı. Maçı Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, AK Parti Hakkari İl Başkanı Zeydin Kaya, Yüksekova Belediye Spor Kulübü Başkanı Fevzi Yıldırım ve birçok taraftar izledi.

 • Hakkari'de En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi
  24 Şub Hakkari'de En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, kayak merkezleri arasında en fazla kar kalınlığı, Hakkari'de 168 santimetre olarak ölçüldü. Diğer kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise sırasıyla Kartalkaya'da 167, Palandöken'de 145, Sarıkamış'ta 141, Ergan'da 137, Yalnızçam'da 64, Uludağ'da 57, Yıldızdağı, Erciyes ve Davraz'da 50, Haserek'te 47, Kartepe'de 45, Ovacık'ta 35, Ilgaz'da 25, Mersivan'da 22, Kop'ta 21, Denizli ve Zigana'da 20, Yıldıztepe'de 15, Murat Dağı'nda 13, Gevaş ve Keltepe'de 5 santimetre olarak kaydedildi. Ayrıca bazı kayak merkezlerinde en düşük ve en yüksek hava sıcaklık tahminleri de verildi.

 • Hakkari'deki Merga Bütan Kayak Merkezi'nde Kar Keyfi
  24 Şub Hakkari'deki Merga Bütan Kayak Merkezi'nde Kar Keyfi

  Hakkari'deki Merga Bütan Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının en fazla olduğu merkezlerden biri olan kayak merkezine gelenler, kayak ve snowboard yaparak eğlendi. 2 bin 800 rakımlı kayak merkezi, kristal yapıdaki kar örtüsü ve 10 kilometreyi bulan pistleriyle kayakseverleri cezbediyor. Hafta sonunda çevre illerden de gelen kayakseverler, kayak takımları ve snowboardlarla kaymanın keyfini yaşadı, çocuklar da kızaklarla eğlenceli anlar geçirdi. Ziyaretçiler, kayak merkezinin kent sakinleri için iyi bir imkan olduğunu belirterek, buraya herkesin gelmesini beklediklerini ifade etti.

 • Hakkari'de yapılan operasyonda 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi
  24 Şub Hakkari'de yapılan operasyonda 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin kırsalında jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, ilçe kırsalında yapılan arama faaliyeti sonucunda çuvallar içinde 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu bulundu.

 • Yüksekova'da yapılan operasyonda 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu bulundu
  23 Şub Yüksekova'da yapılan operasyonda 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu bulundu

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan arama faaliyeti sonucunda çuvallar içinde 40 kilo 556 gram sentetik uyuşturucu bulundu.

 • Hakkari'nin Çukurca ilçesinde üretilen tahin Ankara'da tanıtıldı
  23 Şub Hakkari'nin Çukurca ilçesinde üretilen tahin Ankara'da tanıtıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde geleneksel yöntemlerle üretilen tahin, Ankara'da düzenlenen 'Anadolu'dan Dünya'ya Kahvaltı Fuarı'nda tanıtıldı. Çukurca tahini, asırlık değirmenlerde öğütülen susamlarla üretiliyor ve yurdun her yerinden ilgi görüyor. Çukurca Kaymakamlığı, ilçenin markası haline gelen tahini fuarda tanıttı. Kaymakam Mert Kumcu, ilçenin artık terörle değil güzel şeylerle anıldığını belirterek, Çukurca tahininin coğrafi işaret tescili aldığını ve birçok ülkeye ihraç edildiğini söyledi.

 • Yüksekova'da Model Uçak Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi
  23 Şub Yüksekova'da Model Uçak Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen model uçak kursu tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan 160 öğrenciye sertifikaları Kitap Kafe'de düzenlenen törenle teslim edildi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, öğrencilere yaptığı konuşmada, aldıkları sertifikaların kendilerine rehberlik edeceğini ve daha büyük kapıları açacağını belirtti.

 • Çukurca'nın yerli ata tohumu tahini dünya kahvaltı fuarında tanıtıldı
  23 Şub Çukurca'nın yerli ata tohumu tahini dünya kahvaltı fuarında tanıtıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde yerli ata tohumundan üretilen susamlardan elde edilen tahin, 'Anadolu'dan Dünyaya Kahvaltı Fuarı'nda görücüye çıktı. Çukurca Kaymakamlığı tarafından tanıtılan tahin, 400 yıllık taş değirmenlerde öğütülerek üretiliyor ve dünyanın birçok yerine gönderiliyor.

 • Hakkari'de Amatör Spor Kulüpleri Programı Düzenlendi
  23 Şub Hakkari'de Amatör Spor Kulüpleri Programı Düzenlendi

  Hakkari'de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen programda spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcular bir araya geldi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, sağlıklı yaşam için sporun önemine değinerek, daveti tereddütsüz kabul ettiğini belirtti. ASKF İl Başkanı Erol Hanlıgil ise kentteki spor kulüplerine destek sunmak amacıyla bu programı düzenlediklerini ifade etti.

 • Hakkari Valisi Ali Çelik, Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi
  23 Şub Hakkari Valisi Ali Çelik, Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi

  Hakkari Valisi Ali Çelik, Hakkari Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyeleriyle bir araya gelerek sporun toplumsal birliği ve sağlıklı yaşam biçimi için önemini vurguladı.

 • Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kadın muhtar adayı
  23 Şub Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kadın muhtar adayı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Karlı köyünde yaşayan 2 çocuk annesi üniversite öğrencisi Aycan Canan, kendi köyünde 6 erkek rakibe karşı muhtarlık yarışına girdi. Canan, köyde yaşayan seçmenlerin evine tek tek giderek destek istiyor.

 • Trabzonlu Çiftçi Mehmetçiklere Bere Örerek Yürekleri Isıtıyor
  23 Şub Trabzonlu Çiftçi Mehmetçiklere Bere Örerek Yürekleri Isıtıyor

  Trabzon'un Maçka ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Reyhan Kahveci, karla kaplı dağlarda vatanı koruyan Mehmetçiklere bere örmeye karar verdi. Ördüğü bereleri Hakkari İl Jandarma Komutanlığı'na gönderen Kahveci, jandarma ekipleri tarafından teslim alındı. Kahveci'nin bu duygulandıran hareketi, Maçka Kaymakamı tarafından da takdir edildi.

 • Hakkari Şemdinli'de polisler öğrencilere trafik kurallarını anlattı
  22 Şub Hakkari Şemdinli'de polisler öğrencilere trafik kurallarını anlattı

  Şemdinli Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Şehit Ahmet Budak Mesleki ve Anadolu Lisesinde öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgi verdi. Polisler, emniyet kemerinin önemi ve sürücü ve yolcuların uyması gereken kurallar konusunda bilgilendirme yaptı. Kaymakam Ali Ekber Ateş, öğrencilere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulundu.

 • Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 12 kilo 922 gram uyuşturucu ele geçirildi
  22 Şub Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 12 kilo 922 gram uyuşturucu ele geçirildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, Şehit Jandarma Onbaşı Elimdar Yılmaz 2024-86 Duranlar-2 Operasyonu kapsamında 10 kilo 154 gram eroin ve 2 kilo 768 gram morfin ele geçirildi.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim startını Hakkari'den verdi
  22 Şub DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim startını Hakkari'den verdi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde seçim irtibat bürosu açılışında konuştu. Bakırhan, seçimi kazanmaları halinde deprem riskine karşı önlemler alacaklarını ve en yüksek oyu almak için mücadele edeceklerini belirtti. Ayrıca, CHP'nin DEM Parti ile işbirliği yaptığı iddialarına yanıt vererek, CHP'nin de doğu illerinde aday çıkardığını söyledi.

 • Hakkari'de yapılan operasyonda 10 kilo 154 gram eroin ile 2 kilo 768 gram morfin ele geçirildi
  22 Şub Hakkari'de yapılan operasyonda 10 kilo 154 gram eroin ile 2 kilo 768 gram morfin ele geçirildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 10 kilo 154 gram eroin ile 2 kilo 768 gram morfin ele geçirildi. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, operasyonun Şehit Jandarma Onbaşı Elimdar Yılmaz 2024-86 Duranlar-2 operasyonu olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Hakkari'de Zabıta Memuru Toprağa Verildi
  22 Şub Hakkari'de Zabıta Memuru Toprağa Verildi

  Hakkari Belediyesinde zabıta memuru olarak çalışan Abdullah Özdinç'in tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi üzerine düzenlenen cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

 • Hakkari'de şehit edilen 10 aylık Bedirhan Karakaya'nın ismi Sivas Şarkışla'da yaşatılacak
  22 Şub Hakkari'de şehit edilen 10 aylık Bedirhan Karakaya'nın ismi Sivas Şarkışla'da yaşatılacak

  Hakkari'de annesi Nurcan Karakaya ile birlikte PKK'lı teröristlerce şehit edilen 10 aylık Bedirhan Karakaya'nın ismi, Sivas Şarkışla'da yapımı tamamlanan spor tesisinde yaşatılacak. Tesis, gençlere eğitim imkanı sunarken, Bedirhan bebeğin adı da sonsuza kadar yaşayacak.

 • VEDAŞ, personeline yüksekte çalışma eğitimi verdi
  22 Şub VEDAŞ, personeline yüksekte çalışma eğitimi verdi

  Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren VEDAŞ, sahada görev yapan personeline yüksekte çalışma eğitimi verdi. İş güvenliğinin sağlanması, muhtemel iş kazalarının önlenmesi, iş veriminin artırılması, yeni nesil iş ekipmanlarının kullanılması ve mevcut bilgilerin güncel tutulması amacıyla verilen eğitimler, sınıf ve saha olarak iki aşamada gerçekleşti. Eğitimler sonucunda elde edilen kazanımlar saha süreçlerini iyileştirirken tüketicilere verilen hizmetin hızını da artırmaktadır.

 • Hakkari'de En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi
  22 Şub Hakkari'de En Fazla Kar Kalınlığı Kaydedildi

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, kayak merkezleri arasında en fazla kar kalınlığı, 168 santimetreyle Hakkari'de kaydedildi. Diğer kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise sırasıyla Kartalkaya'da 167, Sarıkamış'ta 152, Palandöken'de 150, Ergan'da 128, Erciyes'te 72, Yalnızçam'da 62, Uludağ'da 60, Davraz'da 50, Kartepe'de 49, Haserek'te 47, Ovacık'ta 35, Ilgaz'da 33, Yıldızdağı'nda 30, Mersivan'da 28, Denizli'de 20, Kop ve Çambaşı'nda 18, Murat Dağı'nda 13, Gevaş'ta 11, Yıldıztepe'de 15, Keltepe'de ise 5 santimetre olarak ölçüldü. Ayrıca bazı kayak merkezlerinde en düşük ve en yüksek hava sıcaklık tahminleri de verildi.

 • Hakkari'de İlk Kadın Ceza İnfaz Memuru Fatma Timur Mersin'de Vefat Etti
  22 Şub Hakkari'de İlk Kadın Ceza İnfaz Memuru Fatma Timur Mersin'de Vefat Etti

  Hakkari'de 1940'lı yıllarda göreve başlayan ilk ceza infaz koruma kadın memuru Fatma Timur, Mersin'de hayatını kaybetti. 7 çocuk annesi olan Timur'un cenazesi Mersin'de defnedilecek ve taziyesi Mezitli ilçesinde kabul edilecektir.

 • Yüksekova'da yürekleri ısıtan görüntüler - Damı kardan çökme tehlikesi yaşayan ailenin yardımına gönüllü gençler yetişti
  22 Şub Yüksekova'da yürekleri ısıtan görüntüler - Damı kardan çökme tehlikesi yaşayan ailenin yardımına gönüllü gençler yetişti

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Köprücük köyünde yaşayan Fahrettin ve Gülsima Açıkel çiftinin evlerinin damında biriken kar nedeniyle çökme tehlikesi yaşadığı öğrenildi. Bu durumu duyan Yüksekova Gençlik Merkezi gönüllüleri, yaşlı çiftin yardımına koşarak damı temizledi. İmece usulüyle gerçekleştirilen çalışma sonucunda evin tehlikeden kurtulması sağlandı.

 • Hakkari'de Gençlik Merkezi, Çökmek Üzere Olan Evleri Kurtardı
  21 Şub Hakkari'de Gençlik Merkezi, Çökmek Üzere Olan Evleri Kurtardı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Köprücük köyünde yaşayan Fahrettin ve Gülsima Açıkel çiftinin evleri çökmek üzereyken, Yüksekova Gençlik Merkezi gönüllüleri yardıma koştu. Kar temizleme çalışması sonucunda evleri kurtarılan çift, gençlerin yardımına minnettar olduklarını belirtti.

 • Hakkari Belediyesi Toplu Taşıma Filosunu Güçlendiriyor
  21 Şub Hakkari Belediyesi Toplu Taşıma Filosunu Güçlendiriyor

  Hakkari Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcı Vekili Tayyar Emre Mahmutoğlu, belediye toplu taşıma araç filosunu güçlendirdiklerini söyledi. Mahmutoğlu, ücretsiz toplu taşıma hizmeti veren sürücülerle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

 • Hakkari'de 109 kilo uyuşturucu ele geçirildi
  21 Şub Hakkari'de 109 kilo uyuşturucu ele geçirildi

  Hakkari'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 3 ayrı noktada toplam 109 kilo 504 gram uyuşturucu ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler arasında metamfetamin, eroin ve skunk bulunuyor. Hakkari Valiliği, huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

 • Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 109 kilo 504 gram uyuşturucu ele geçirildi
  21 Şub Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 109 kilo 504 gram uyuşturucu ele geçirildi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 109 kilo 504 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, çuvallar içinde 36 kilo 484 gram sentetik uyuşturucu, 10 kilo 852 gram eroin ve 62 kilo 168 gram skunk bulundu.

 • Hakkari Yüksekova'da Yetenekli Sporcular Keşfediliyor
  21 Şub Hakkari Yüksekova'da Yetenekli Sporcular Keşfediliyor

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Sportif Yetenek Taraması' kapsamında yetenekli sporcular keşfediliyor. Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda yapılan tarama sonucunda öğrenciler, ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre farklı spor branşlarına yönlendiriliyor. Proje kapsamında toplamda 2 bin 500 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 • Hakkari'deki komandolar öğrencilerin mektubuna duyarsız kalmadı
  20 Şub Hakkari'deki komandolar öğrencilerin mektubuna duyarsız kalmadı

  Hakkari'deki komandolar, Adıyaman'da okumaya yeni geçen depremzede öğrencilerin yazdığı destek mektuplarına video kliple karşılık vererek moral verdiler. Mektuplarda, 12 askerin şehit olmasıyla ilgili duygusal mesajlar yer aldı. Komandolar, öğrencilere geleceğin kendilerine, vatanın ise gençlere emanet olduğunu söyledi.

Advertisement