Bodrum'da 3 ayrı noktada çıkan yangın kontrol altına alındı! İzmir'deki yangını söndürme çalışmaları sürüyor

İzmir'in Menderes ve Bornova ilçeleri ile Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 ayrı noktada orman yangını çıktı. Bodrum'daki yangın kontrol altına alınırken, İzmir'deki yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor.

İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangınının ardından Bornova'da da makilik alanda yangın çıktı. Ekiplerin yangınlara müdahaleleri sürüyor.

EKİPLER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Menderes ilçesine bağlı Çamönü Mahallesi mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 2 helikopter, 1 uçak, 6 arazöz, 3 dozer yangına müdahale için bölgeye sevk edilirken, takviye ekip de istendi. Dumanlar, İzmir'in pek çok noktasından görüldü.

Bornova'DA DA YANGIN ÇIKTI

Öte yandan Bornova ilçesi Homeros Vadisi yakınlarında da henüz belirlenemeyen bir nedenle makilik alanda yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme helikopteri ile 4 arazöz sevk edildi. 2 ayrı noktada çıkan yangınlara ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Bodrum'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, üç ayrı noktada makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Turgutreis Mahallesi Bayrak Tepesi mevkisinde yerleşim yerlerine yakın makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. İhbar üzerine bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait 2 arazöz, 10 orman işçisi, Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı 7 itfaiye aracı ile 2 özel su tankeri sevk edildi.

Vatandaşlar, yangının yerleşim yerlerine sıçrama ihtimaline karşın kısa süreli panik yaşadı. Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği ile AKUT ekiplerinin de söndürme çalışmasına destek verdiği yangın kontrol altına alındı.

Yangında yaklaşık 50 hektarlık makilik alanın zarar gördüğü belirtildi. Çevre sakinlerinden Ilgın Beaton, her yıl aynı bölgede çıkan yangının kasıtlı olduğunu düşündüklerini söyledi.

Öte yandan alevlerin arasında kalan ve telef olmaktan son anda kurtulan iki yaban domuzunun kaçış anları, bir vatandaşın cep telefonu tarafından görüntülendi.

Kaynak: İHA
01 Ağustos 2020 Cumartesi 16:24
YORUMLAR (7)
  • Abc 35 : Yangın İzmir orman arsa eski satılık vermiyor.. Arsa orman tarihi 1928 köy tapu var ruh
  • Bodrumlu : Bodrumdaki yer kiraç arazi ağaç falan yok yani buradaki çobanlar yakıyor kışları daha iyi ot çıksın diye herseyide birilerine maletmeyin bilip bilmeden
  • IM : BU CIGERLERIMIZI YAKANLARIN ALLAH BELASINI VERSIN.INSALLAH ONLARDA COLUK COCUK AYNEN BOYLE YANARLAR.
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika