OECD tahminlerine göre Kovid-19'dan en az etkilenecek 3. ülke Türkiye

18 Eylül 2020 Cuma 15:53

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü tahminlerine göre Çin ve Güney Kore'den sonra koronavirüs salgınından "en az etkilenecek" üçüncü ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) ülkelere göre 2020 büyüme tahminlerinin yer aldığı video paylaştı. Albayrak OECD tahminlerine göre Çin ve Güney Kore'den sonra salgından "en az etkilenecek" üçüncü ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.

Albayrak paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"OECD tahminlerine göre Çin ve Güney Kore'den sonra pandemiden 'en az etkilenecek' 3. ülke Türkiye. Güçlü ekonomimiz sayesinde bu tahmin de daha iyisi ile değişecek inşaallah. Bu mücadelede tüm sağlık personelimize ve üretimi elden bırakmayan çalışanlarımıza şükran borçluyuz."

Kaynak: AA
YORUMLAR (77)
  • .. : Berat Albayrak konuştugunda bana inandırıcı gelmiyor, nedenini açıklayamıyorum ama ağzından çıkan hiçbirşeye inanasım gelmiyor. Ona göre herşey mükemmel, bazen bizden değilde başka bir ülkeden bahsediyormuş gibi dinliyorum daha inandırıcı geliyor kulağa.
  • Adalet : Bunu OECD ve yukarıdaki grafik söylüyor, bakan değil adaletli olun biraz...
  • Cod19 : Coronayı dolarlamı kapiyorsunuz diyince ben
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika