Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Güney Kore haberleri, Güney Kore son dakika, son dakika Güney Kore

Son Dakika Güney Kore Haberleri

Son dakika Güney Kore haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son güney kore haberleri anında burada.


  • 11:59 'Kore Türk Dostluğunun İzleri: Kore Savaşı ve Yemek' Anadolu Üniversitesi'nde konuşuldu

    'Kore Türk Dostluğunun İzleri: Kore Savaşı ve Yemek' Anadolu Üniversitesi'nde konuşuldu Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi, Kore Gıda Tanıtım Enstitüsü ve Güney Kore Cumhuriyeti Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı iş birliği ile yürütülen 'Kore Mutfağı Uzmanlaşma Eğitimi Projesi' çerçevesinde 'Kore Türk Dostluğunun İzleri, Kore Savaşı ve Yemek' isimli etkinlik, Atatürk Kültür...

  • 10:03 Asya Borsaları Alış Ağırlıklı Seyir İzliyor

    Asya Borsaları Alış Ağırlıklı Seyir İzliyor Küresel piyasalarda ABD'de iş gücü piyasasından alınan soğuma sinyalleri ve Çin'in kredi notu görünümünün düşürülmesiyle birlikte Asya borsaları alış ağırlıklı bir seyir izliyor. Analistler, Çin ekonomisine yönelik endişelerin hükümetin ekonomiye daha fazla destek vermesiyle törpülendiğini belirtiyor.

  • 09:07 Küresel piyasalar karışık seyrediyor

    Küresel piyasalar karışık seyrediyor Küresel piyasalar, ABD'de alının iş gücü piyasasındaki soğuma sinyallerinin ardından ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin para politikasının sonuna geldiğine ilişkin beklentiler güçlenmeye devam ederken, bugün ülkede açıklanacak ADP özel sektör istihdamı verileri yatırımcıların odağına yerleşti.

  • Dün Dün 13:20 Kuzey Kore, Senegal ve Gine'deki büyükelçiliklerini kapattı

    Kuzey Kore, Senegal ve Gine'deki büyükelçiliklerini kapattı Kuzey Kore, Angola, Uganda, Bangladeş, Nepal ve İspanya'nın ardından Senegal ve Gine'deki büyükelçiliklerini de kapattı. Bu adımın nedeni olarak ülkeye yönelik küresel yaptırımlardan kaynaklanan ekonomik sıkıntılar gösterildi.

  • Dün Dün 12:27 Rusya'nın Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz ihracı rekor kırdı

    Rusya'nın Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz ihracı rekor kırdı Kommersant gazetesine göre, Rusya'nın Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatı Kasım ayında 1,75 milyon tonla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. En büyük hacimler, Fransa ve Belçika'ya gönderildi. Tesisler Rusya'nın ikinci büyük gaz üreticisi Novatek tarafından işletiliyor. Ancak, Rus LNG'sinin Çin'e teslimatı keskin bir düşüşle 0,1 milyon tona geriledi. Uzmanlar, Avrupa pazarının artan cazibesi nedeniyle Rusya'nın arzının yeniden yönlendirildiğini belirtiyor.

  • Dün Dün 11:53 ABD, Güney Kore'nin Ukrayna'ya top mermisi sağladığını iddia etti

    ABD, Güney Kore'nin Ukrayna'ya top mermisi sağladığını iddia etti ABD basını, Güney Kore'nin Ukrayna'ya dolaylı yollardan 155 milimetrelik top mermisi sağladığını ileri sürdü. Haberde, ABD'nin Ukrayna'nın Rusya'ya karşı rekabet edebilmesi için yüksek miktarlarda mühimmat sağlamak istediği belirtildi.

  • Dün Dün 11:32 ABD, Kuzey Kore'nin uzay programları iddialarına yanıt verdi

    ABD, Kuzey Kore'nin uzay programları iddialarına yanıt verdi ABD yönetimi, Kuzey Kore'nin Washington yönetiminin uzay programlarına 'çifte standart' uyguladığı iddiasına, Güney Kore'nin Birleşmiş Milletler yaptırımlarının öznesi olmadığı şeklinde yanıt verdi.

  • Dün Dün 10:15 Fosil Yakıtlardan Kaynaklanan Karbon Emisyonları Tarihi Zirveye Ulaşıyor

    Fosil Yakıtlardan Kaynaklanan Karbon Emisyonları Tarihi Zirveye Ulaşıyor Fosil yakıtlardan kaynaklanan karbon emisyonları bu yıl geçen yıla göre yüzde 1,1 artarak 36,8 milyar tonla tarihi zirveye ulaşacak. Küresel Karbon Bütçesi ekibi tarafından yapılan araştırmaya göre, emisyonların artmasıyla küresel sıcaklık artışının 1,5 derece hedefini aşma ihtimali yüzde 50'nin üzerinde. Türkiye ise karbon emisyonu salımında 15. sırada yer alıyor.

  • Dün Dün 10:11 CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Kadınların temsili için yüzde 33 kritik eşik

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Kadınların temsili için yüzde 33 kritik eşik CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadın kimliğinin, ulusal meclislerde ve yerel yönetimlerde temsili için kritik eşiğin yüzde 33 olduğunu belirterek, 'Altındaki bir oran, kadınların temsil edilmediği anlamına gelmektedir.' ifadesini kullandı.

  • Dün Dün 09:53 Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı

    Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı Asya borsaları genel olarak satış ağırlıklı bir seyir izlerken, Hindistan'da Sensex endeksi pozitif ayrıştı. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın gelecek yıl güvercin olmayabileceği endişeleriyle küresel pay piyasalarının negatif bir seyir izlediğini belirtiyor. Çin ekonomisine ilişkin endişelerin sıcaklığını koruduğunu söyleyen analistler, hükümetin ekonomik aktiviteyi canlandırmak için büyük değişiklikler yapması gerektiğini ifade ediyor. Bugün açıklanan verilere göre, Çin'de hizmet sektörü PMI beklentileri aşarken, Japonya'da ise TÜFE beklentilerin altında kaldı. Avustralya Merkez Bankası politika faizini sabit bırakırken, güvercin tonlu açıklaması dikkat çekti. Güney Kore ve Çin borsaları düşüş yaşarken, Hindistan'da Sensex endeksi artış kaydetti.

  • Dün Dün 09:11 Küresel piyasalarda gözler PMI verilerine çevrildi

    Küresel piyasalarda gözler PMI verilerine çevrildi Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed), gelecek yıl beklendiği kadar güvercin olmayabileceğine ilişkin endişelerle negatif bir seyir izlerken, bugün gözler dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerine çevrildi.

  • 04.12.2023 04 Ara 14:46 Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kadınları daha fazla çocuk sahibi olmaya çağırdı

    Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kadınları daha fazla çocuk sahibi olmaya çağırdı Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkede doğum oranındaki düşüşün durdurulmasının 'kadınların görevi' olduğunu belirterek, kadınları daha fazla çocuk sahibi olmaya çağırdı. Kuzey Kore'deki sağlık sorunları ve ekonomik zorluklar nedeniyle pek çok ailenin birden fazla çocuk sahibi olmayı düşünmediği belirtildi. Kuzey Kore'nin nüfusunun 2070'e kadar 23,7 milyona düşebileceği tahmin ediliyor.

  • 04.12.2023 04 Ara 11:33 Güney Kore, katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

    Güney Kore, katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi Güney Kore, Jeju Adası'ndan fırlatılan katı yakıtlı uzay roketinin üçüncü test uçuşunun başarıyla gerçekleştiğini duyurdu. Roketin taşıdığı yer gözlem uydusu yörüngeye yerleşti ve ülkenin istihbarat, gözetleme ve keşif kabiliyetlerini geliştirecek. Güney Kore ordusu, katı yakıtlı uzay roketi sayesinde güvenlik talepleri doğrultusunda gözetleme ve keşif için tasarlanmış küçük uyduları fırlatabilecek.

  • 04.12.2023 04 Ara 10:00 Asya Pay Piyasaları Karışık Seyirle Başladı

    Asya Pay Piyasaları Karışık Seyirle Başladı Çin'deki gayrimenkul sektöründeki olumlu gelişmeler satış baskısını törpülüyor. Evergrande'nin borçlarından bir kısmı için alacaklılarla anlaşma sağlandı. Japonya'da ise Japon yeninin dolar karşısında güçlenmesi ihracatçı firmalar üzerinde satış baskısı oluşturuyor.

  • 04.12.2023 04 Ara 09:29 Küresel piyasalarda gözler, tarım dışı istihdam verilerine çevrildi

    Küresel piyasalarda gözler, tarım dışı istihdam verilerine çevrildi Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimlerine gelecek yılın ilk yarısında başlayabileceğine yönelik fiyatlamaların güçlenmesiyle risk iştahı artarken, bu hafta gözler ABD'de açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinden alınacak sinyallere çevrildi.

  • 03.12.2023 03 Ara 17:12 Dubai'deki BM İklim Zirvesinde Ülkeler Yenilenebilir Enerji Kapasitesini Üç Katına Çıkarma Sözü Verdi

    Dubai'deki BM İklim Zirvesinde Ülkeler Yenilenebilir Enerji Kapasitesini Üç Katına Çıkarma Sözü Verdi Dubai'de düzenlenen BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28'inci Taraflar Konferansı'nda 120'ye yakın ülke, küresel yenilenebilir enerji kapasitesini üç katına çıkarma taahhüdünde bulundu. Türkiye ise bu taahhüdü imzalamayan ülkeler arasında yer aldı. Ayrıca, 50 petrol ve gaz şirketi de metan emisyonlarını sonlandırma ve faaliyetlerini karbonsuzlaştırma taahhüdünde bulundu. ABD öncülüğündeki 22 ülke ise küresel nükleer enerji kapasitesini üç katına çıkarma planı için ortak bir deklarasyon yayımladı.

  • 03.12.2023 03 Ara 13:11 Kuş çarpması yüzünden bir F-35 savaş uçağı emekli edildi

    Kuş çarpması yüzünden bir F-35 savaş uçağı emekli edildi Güney Kore Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-35 savaş uçağı, kuş çarpması sonucu emekliye ayrıldı. Uçağın onarım maliyeti çok yüksek olduğu için emekliye ayrılma kararı alındı.

  • 03.12.2023 03 Ara 11:26 Özel Sporculardan Milli Atletler Paris 2024'te Madalya Kazanmak İstiyor

    Özel Sporculardan Milli Atletler Paris 2024'te Madalya Kazanmak İstiyor Eda Yıldırım ve Mihriban Korkmaz, 2024 Paris Paralimpik Oyunları'nda madalya kazanarak özel sporcuların başarılarını göstermek istediklerini söyledi. Yıldırım, gülle atmada başarılı bir sporcu olarak dünya sıralamasında ilk 10'a girmeyi hedefliyor. Korkmaz ise hem 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na hem de Tokyo 2020'ye katılan tek özel sporcu olduğunu belirterek, Paris'te madalya kazanmayı hedefliyor.

  • 03.12.2023 03 Ara 10:27 5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı

    5. Dünya Medya Zirvesi Guangzhou'da başladı Guangzhou'da düzenlenen 5. Dünya Medya Zirvesi, 101 ülke ve bölgeden 450'den fazla kişinin katılımıyla başladı. Zirve, küresel güvenin artırılması ve medya gelişiminin teşvik edilmesi temalıdır.

  • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

    Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

  • 03.12.2023 03 Ara 09:18 Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkçe öğrenmek için Diyarbakır'a yerleşiyor

    Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkçe öğrenmek için Diyarbakır'a yerleşiyor Güney Koreli Hyun Jung Lee, Türkiye'de belirlediği 7 ili gezip hayran kaldığı Diyarbakır'da yaşamaya karar verdi. Dicle Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Türkçe öğrenen Lee, kentte Kore mutfağı açmayı planlıyor.

  • 02.12.2023 02 Ara 23:15 Merdiven altı estetik halk sağlığı problemine neden oluyor

    Merdiven altı estetik halk sağlığı problemine neden oluyor Merdiven altı estetik halk sağlığı problemine neden oluyor 3. Ulusal Estetik Kozmetik Dermatoloji Kongresi Başkanı Prof.Dr.

  • 02.12.2023 02 Ara 23:11 Henley Pasaport Endeksi'ne göre dünyanın en güçlü pasaportları

    Henley Pasaport Endeksi'ne göre dünyanın en güçlü pasaportları Henley Pasaport Endeksi'ne göre Singapur, Almanya ve İspanya dünyanın en güçlü pasaportları olarak sıralandı. Türkiye ise 52. sırada yer aldı.

  • 02.12.2023 02 Ara 23:10 Kral Charles, Yunanistan bayraklı kravatı ile gündem oldu

    Kral Charles, Yunanistan bayraklı kravatı ile gündem oldu İngiltere Kralı III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenleri taşıyan kravat takması, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak arasındaki gerilimle gündeme geldi. Kral Charles'ın tercih ettiği kravatın, Yunanistan'ın yanında olduğu mesajını vermek amacıyla seçildiği yorumlandı. Ancak Buckingham Sarayı kaynakları, kravatın gerilimle bir bağlantısı olmadığını belirtti. İngiltere Başbakanı Sunak ise Elgin Mermerleri'nin hukuken iade edilemeyeceğini söyledi.

  • 02.12.2023 02 Ara 15:17 Kral III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenli kravatı gündem oldu

    Kral III. Charles'ın Yunanistan bayrağı desenli kravatı gündem oldu İngiltere Kralı III. Charles'ın Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak arasında yaşanan Elgin Mermerleri gerilimi sırasında COP28 İklim Zirvesi'nde Yunanistan bayrağı desenli kravat takması gündem oldu. Kral Charles'ın bu kravatı tercih etmesi, Yunanistan'ın yanında olduğu mesajını vermek amacıyla yapıldığı şeklinde yorumlandı.

  • 02.12.2023 02 Ara 14:03 7 Ülke Kömürden Temiz Enerjiye Geçiş İçin Taahhütte Bulundu

    7 Ülke Kömürden Temiz Enerjiye Geçiş İçin Taahhütte Bulundu ABD, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, İzlanda, Kosova, Norveç ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, kömürden temiz enerjiye geçişi hızlandırmak için çalışan ulusal ve uluslararası hükümetler ve kuruluşlardan oluşan ittifak Powering Past Coal Alliance katıldı. Ülkeler, yeni kömürlü termik santral geliştirmeme ve mevcut kömür santrallerini aşamalı olarak kapatma taahhüdünü duyurdu.

  • 02.12.2023 02 Ara 13:51 ABD öncülüğünde 22 ülke küresel nükleer enerji kapasitesini üç katına çıkarmak için bildiri imzaladı

    ABD öncülüğünde 22 ülke küresel nükleer enerji kapasitesini üç katına çıkarmak için bildiri imzaladı ABD liderliğindeki 22 ülke, 2030'a kadar küresel nükleer enerji kapasitesini üç katına çıkarmak için bir bildiri imzaladı. Bu bildiri, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'nde imzalandı. Ülkeler, 2050'de net sıfır emisyon hedefine ulaşmak ve küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlamak için nükleer enerjinin önemli bir rol oynadığına vurgu yaptılar. Bu taahhüt, küresel nükleer enerji kapasitesini 2050'de 2020 seviyesine göre üç katına çıkarmayı hedefliyor.

  • 02.12.2023 02 Ara 13:06 Merdiven altı estetik, halk sağlığı problemine neden oluyor

    Merdiven altı estetik, halk sağlığı problemine neden oluyor 3. Ulusal Estetik Kozmetik Dermatoloji Kongresi Başkanı Prof.Dr. Ahmet Hakan Erbil, estetik alanında bir uygulama yapılacaksa reklamla değil tavsiyeninön planda tutulması gerektiğinin altını çizerek, "Bizim alanımızda asla indirimler kampanyalar olamaz, bunlara itibar etmeyin.

  • 02.12.2023 02 Ara 12:23 Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kasım Ayı İhracat Rakamları Açıklandı

    Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kasım Ayı İhracat Rakamları Açıklandı Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), bölgenin Kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Bölge ihracatı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 oranında artarak 1 Milyar 145 Milyon 339 Bin Dolar olarak gerçekleşti. Gaziantep'in ihracatı ise Kasım ayında yüzde 3,2 artış ile 955 Milyon 722 Bin Dolar oldu.

  • 02.12.2023 02 Ara 11:40 Küresel piyasalarda gözler ABD istihdam verilerine çevrildi

    Küresel piyasalarda gözler ABD istihdam verilerine çevrildi Küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankasının (Fed) şahin politikalarının sonuna geldiğine yönelik beklentilerin de güçlenmesiyle pozitif bir seyir hakim olurken, gelecek hafta gözler ABD'de açıklanacak istihdam raporundaki veriler başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

  • 02.12.2023 02 Ara 11:18 Kuzey Kore, ABD'nin casus uydusuna saldırıyı savaş ilanı olarak kabul edeceğini açıkladı

    Kuzey Kore, ABD'nin casus uydusuna saldırıyı savaş ilanı olarak kabul edeceğini açıkladı Kuzey Kore Savunma Bakanlığı, yörüngeye gönderilen casus uyduya ABD'nin saldırması durumunda bunun 'savaş ilanı' sayılacağını bildirdi. Açıklamada, ABD'nin casus uydusunu ortadan kaldırması gereken bir askeri tehdit olarak gördüğü takdirde, Kuzey Kore'nin de ABD casus uydularını hedef alabileceği belirtildi.

  • 02.12.2023 02 Ara 09:58 Güney Kore'nin ilk yerli askeri casus uydusu başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildi

    Güney Kore'nin ilk yerli askeri casus uydusu başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştirildi Güney Kore Savunma Bakanlığı, ülkenin ilk yerli askeri casus uydusunun SpaceX'e ait Falcon-9 roketi ile ABD'nin California eyaletindeki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nden fırlatıldığını ve başarılı bir şekilde yörüngeye yerleştiğini duyurdu. Uydunun iletişim kurma kabiliyeti de sağlandı. Güney Kore, bağımsız istihbarat, gözetleme ve keşif yeteneklerini güvence altına almak için bu adımı atmıştır.

  • 01.12.2023 01 Ara 22:47 Güney Kore, SpaceX roketiyle casus uydusunu fırlattı

    Güney Kore, SpaceX roketiyle casus uydusunu fırlattı Güney Kore, ABD merkezli uzay şirketi SpaceX tarafından üretilen 'Falcon 9' adlı roketin taşıdığı casus uydusunu fırlattı. Roket, Kaliforniya'daki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü'nden kalkışını tamamladıktan sonra casus uydusunu yörüngeye yerleştirdi. Güney Kore, 2025'e kadar dört tane daha radar uydusu göndermeyi planlıyor.

  • 01.12.2023 01 Ara 18:58 19. Ankara Kitap Fuarı Başladı

    19. Ankara Kitap Fuarı Başladı 19'uncu Ankara Kitap Fuarı, ATO Congresium'da bugün başladı. 500'ü aşkın yayınevi ile sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuar, 10 Aralık'a kadar devam edecek.

  • 01.12.2023 01 Ara 18:04 19. Ankara Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

    19. Ankara Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı Eylül Fuarcılık tarafından ATO Congresium'da düzenlenen 19. Ankara Kitap Fuarı başladı. Fuarda 500'ü aşkın yazarın katılımıyla 10 gün boyunca 1000'den fazla etkinlik düzenlenecek. Fuarın onur konuğu Gülseren Budayıcıoğlu, konuk ülke ise Güney Kore.

  • 01.12.2023 01 Ara 17:37 19'uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı başladı

    19'uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı başladı BU yıl 19'uncusu düzenlenen Ankara Kitap Fuarı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.

  • 01.12.2023 01 Ara 16:51 Avustralya, Kuzey Kore'ye yaptırım uygulama kararı aldı

    Avustralya, Kuzey Kore'ye yaptırım uygulama kararı aldı Avustralya, Kuzey Kore'nin 21 Kasım'da yörüngeye askeri casus uydu fırlatmasını kınayarak, bu ülkeye yaptırım uygulama kararı aldığını açıkladı. Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore'ye katılarak Kuzey Kore'ye yaptırım uygulayacak.

  • 01.12.2023 01 Ara 11:23 AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor

    AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı Üsküp'te devam ediyor Kuzey Makedonya'nın dönem başkanlığında düzenlenen AGİT 30. Bakanlar Konseyi Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. Bugün AGİT-Asya ortakları toplanacak. Toplantıda, belge ve kararlar kabul edilecek ve Malta'nın 2024 AGİT Dönem Başkanlığı resmiyet kazanacak.

  • 01.12.2023 01 Ara 11:14 Güney Kore, Kuzey Kore'ye yaptırımlar uygulayacak

    Güney Kore, Kuzey Kore'ye yaptırımlar uygulayacak Güney Kore, Kuzey Kore'nin askeri casus uydu fırlatmasının ardından 11 kişiye tek taraflı yaptırımlar uygulama kararı aldığını açıkladı. ABD ise Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarına ve kitle imha silahları programlarını destekleyen kişilere yaptırım uygulayacağını bildirdi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ise askeri hazırlık emri verdi.

  • 01.12.2023 01 Ara 10:53 ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ait 6 milyar dolarlık fon erişimini engelleyecek yasa tasarısını kabul etti

    ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ait 6 milyar dolarlık fon erişimini engelleyecek yasa tasarısını kabul etti ABD Temsilciler Meclisi, 'Hamas'ın İsrail'e saldırılarında rol oynadığı' gerekçesiyle, daha önce serbest bıraktığı İran'a ait 6 milyar dolara erişimi engelleyecek yasa tasarısını kabul etti. Tasarı, İran'a para transferini önlemeyi amaçlarken, ayrıca söz konusu para transferinde rol alacak herhangi bir hükümet ya da bireye de yaptırım uygulanmasını öngörüyor. Tasarının Senato'da görüşülmesi bekleniyor.

  • 01.12.2023 01 Ara 10:48 ABD, Kuzey Kore'ye ek yaptırım uyguladı

    ABD, Kuzey Kore'ye ek yaptırım uyguladı ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore'nin yörüngeye casus uydusu göndermesine yanıt olarak Pyongyang destekli siber casusluk grubu Kimsuky ve 8 kişiye ek yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırımların Kuzey Kore'nin yasadışı faaliyetlerini önlemeye yönelik çok taraflı çabaların bir göstergesi olduğu belirtildi.

  • 01.12.2023 01 Ara 10:39 Güney Kore, kuşların çarpması sonucu hasar alan F-35A savaş uçağını emekliye ayıracak

    Güney Kore, kuşların çarpması sonucu hasar alan F-35A savaş uçağını emekliye ayıracak Güney Kore Hava Kuvvetleri, kuşların çarpması sonucu hasar alan F-35A tipi savaş uçağını emekliye ayırma kararı aldı. Yapılan analizde uçağın 300 bileşeninin hasar aldığı belirtilirken, onarım maliyetinin yenisini satın almaktan daha yüksek olduğu ifade edildi.

  • 01.12.2023 01 Ara 10:01 Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı

    Asya Borsaları Satış Ağırlıklı Seyir İzlerken Hindistan'da Sensex Endeksi Pozitif Ayrıştı Asya borsaları genel olarak satış ağırlıklı bir seyir izlerken, Hindistan'da Sensex endeksi pozitif ayrıştı. Çin'de açıklanan Caixin imalat sanayi PMI verisinin beklentileri aşması, ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri azalttı. Japonya'da işsizlik oranı düşerken, dolar/yen paritesi son 1 yılın en kötü aylık performansını sergiledi. Güney Kore'de Kospi endeksi ve Çin'de Şanghay bileşik endeksi değer kaybederken, Hindistan'da Sensex endeksi artış gösterdi.

  • 01.12.2023 01 Ara 09:07 Küresel piyasalarda gözler, Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarına çevrildi

    Küresel piyasalarda gözler, Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarına çevrildi Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ve yoğun veri gündemine odaklanırken, Fed yetkililerinin gelecek dönem politikalara ilişkin temkinli değerlendirmeleri risk iştahını törpülüyor.

  • 30.11.2023 30 Kas 17:16 Güney Kore'de köpek eti yasağına karşı protesto! Çiftçiler polisle çatıştı

    Güney Kore'de köpek eti yasağına karşı protesto! Çiftçiler polisle çatıştı Güney Kore'de köpek yetiştiricileri, restoran sahipleri ve köpek eti endüstrisinde çalışanlar, hükümetin köpek eti tüketimini yasaklamak istemesini protesto etti. Protestocular, başkanlık binasının önünde toplanarak yasa tasarısına karşı çıktı ve hükümetten maddi destek talebinde bulundu.

  • 30.11.2023 30 Kas 15:36 Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1)

    Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, öncü göstergelerin, enflasyonun ana eğiliminde yavaşlamanın öngörülerle uyumlu şekilde devam ettiğine işaret ettiği belirtildi.

  • 30.11.2023 30 Kas 12:55 Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu

    Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu Türkiye, yılın 3. çeyreğinde OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi oldu. Türkiye'nin yüzde 5,93'lük büyüme oranıyla Avrupa Birliği, OECD ve G20 ülkeleri arasında birinci sırada yer aldığı görüldü.

  • 30.11.2023 30 Kas 12:27 OpenAI'nın ChatGPT yapay zeka uygulaması 100 milyon kullanıcıya ulaştı

    OpenAI'nın ChatGPT yapay zeka uygulaması 100 milyon kullanıcıya ulaştı ABD merkezli OpenAI'ın ChatGPT yapay zeka uygulaması, piyasaya sürüldüğü tarihten 2 ay sonra 100 milyon kullanıcıyı aşarak en hızlı büyüyen uygulamalardan biri haline geldi. ChatGPT, bir yıl boyunca birçok ilerleme kaydederken eleştirilere de maruz kaldı. Uygulama, yeni özellikler kazanırken OpenAI da çeşitli davalara karşı karşıya kaldı. Yönetim kadrosunda da değişiklikler yaşandı.

  • 30.11.2023 30 Kas 11:32 Growtech Tarım Fuarı, 125 ülkeden 50 bin kişiyi ağırladı

    Growtech Tarım Fuarı, 125 ülkeden 50 bin kişiyi ağırladı Antalya'da düzenlenen Growtech Tarım Fuarı, 125 ülkeden yaklaşık 50 bin kişiyi ağırladı. Fuar, 18 yabancı firma ile 100'e yakın yerli üreticinin ikili görüşmelerine ev sahipliği yaptı. Fuarda, tarım sektöründe işbirlikleri ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için önemli adımlar atıldı.

  • 30.11.2023 30 Kas 11:30 2024 Okçuluk ve Para Okçuluk Faaliyet Takvimi Açıklandı

    2024 Okçuluk ve Para Okçuluk Faaliyet Takvimi Açıklandı Türkiye Okçuluk Federasyonu, 2024 yılında düzenlenecek olan okçuluk ve para okçuluk organizasyonlarının takvimini açıkladı. Takvime göre, 2024 Paris Olimpiyatları öncesi Dünya Kota Yarışması ve Dünya Kupası'nın 3. ayağı haziran ayında Antalya'da gerçekleştirilecek. Ayrıca, Salon Avrupa Şampiyonası Hırvatistan'da, Açık Hava Avrupa Şampiyonası ise Almanya'da düzenlenecek. Para okçulukta ise son kotalar Birleşik Arap Emirlikleri'nde dağıtılacak ve Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası İtalya'da yapılacak.

Advertisement