SON DAKİKA ANTİ SEMİTİZM HABERLERİ

Son Dakika Anti Semitizm Haberleri

 • 18 Şubat 2019 17:26 Polonya V4 Zirvesine Katılmayacak Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, İsrail ile yaşanan diplomatik krizin artmasından dolayı ülkesinin Vişergrad Grubu Ülkeleri (Polonya, Çekya, Macaristan ve Slovakya)-İsrail zirvesine katılmayacağını duyurdu.
 • 18 Şubat 2019 11:47 İngiliz Muhalefetinde Bölünme İngiliz İşçi Partisi'nden bir grup milletvekilinin istifa edeceği duyuruldu.
 • 14 Şubat 2019 00:27 ABD'de Ilhan Omar'a Anti-semitizm Konusunda Uygulanan "Çifte Standart" Tartışılıyor NEW ABD'de Kongreye seçilen ilk başörtülü kadın olma ünvanını taşıyan Ilhan Omar üzerinden başlayan anti-semitizm tartışmaları ve Başkan Donald Trump'ın Omar'ı istifaya çağırması, Yahudi karşıtlığı konusunda Amerikan siyasetindeki "çifte standart" tartışmalarını gündeme getirdi.
 • 13 Şubat 2019 20:08 Anti-semitizm Tartışmasında İlhan Omar'dan Trump'a Yanıt NEW ABD Kongresi'nin Müslüman üyesi İlhan Omar, anti-semitizm tartışmaları nedeniyle kendisine istifa çağrısı yapan ABD Başkanı Donald Trump'a cevap verdi.
 • 13 Şubat 2019 08:58 ABD'de Demokrat İsimlerden İlhan Omar'a Destek NEW ABD'de son günlerde antisemitizm tartışmalarıyla gündeme gelen Müslüman Kongre üyesi Ilhan Omar'a, Demokrat Partinin İlerici Meclis Alt Grubu ve partililerden destek mesajları geldi.
 • 12 Şubat 2019 21:23 Trump'tan, Ilhan Omar'a İstifa Çağrısı ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde anti-semitizm tartışmalarıyla gündeme gelen Müslüman Kongre üyesi Ilhan Omar'ın Kongre'den ya da görev yaptığı komiteden istifa etmesi gerektiğini bildirdi.
 • 12 Şubat 2019 05:18 Trump'tan İlhan Omar Açıklaması ABD Başkanı Donald Trump, Müslüman Kongre üyesi İlhan Omar'ın İsrail lobisinin ABD'de Kongre üzerindeki etkisi üzerine yaptığı yorumlara sert tepki gösterdi.
 • 12 Şubat 2019 02:44 Omar'dan Anti-semitizm Açıklaması ABD Kongresine giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan İlhan Omar, kendisine yönelik anti-semitizm suçlamalarına yanıt verirken, Amerikalı Yahudilerden özür diledi, İsrail'in ABD'deki lobicilik faaliyetlerinin göz ardı edilmemesi uyarısında bulundu.
 • 20 Kasım 2018 16:16 Airbnb, Batı Şeria'daki Evleri Sisteminden Kaldırıyor Airbnb, Batı Şeria'daki Evleri Sisteminden Kaldırıyor İnternet üzerinden ev kiralama sistemi Airbnb, işgal altındaki Batı Şeria'daki İsrail yerleşimlerini platformundan kaldıracağını duyurdu.
 • 14 Kasım 2018 12:48 Einstein'ın Mektubu Yaklaşık 40 Bin Dolara Satıldı Nobel ödüllü ünlü fizikçi Albert Einstein'ın 1922'de kız kardeşi Maja Einstein'a yazdığı ve o dönemde artan milliyetçilik ile anti-semitizmin tehlikelerine karşı uyarı mesajlarının yer aldığı mektup İsrail'de yaklaşık 40 bin dolara satıldı.
 • 10 Eylül 2018 14:09 Eskiden Ayrımcılık Vardı, Şimdi Nefret' Eskiden Ayrımcılık Vardı, Şimdi Nefret' BELÇİKA'daki İslamofobik ve ırkçı saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brüksel Parlamentosu Bağımsız milletvekili Mahinur Özdemir, 'İslamofobi' kavramının sadece Brüksel hükümeti tarafından tanındığını ancak federal devlet tarafından tanınmadığını belirterek, "Tanımadığınız bir...
 • 01 Eylül 2018 15:29 Lana Del Rey, Tepkiler Ardından İsrail Konserini İptal Etti Lana Del Rey, Tepkiler Ardından İsrail Konserini İptal Etti Şarkıcı Lana Del Rey, bazı hayranlarının ve Filistin yanlısı siyasi eylemcilerin tepkisi üzerine İsrail'deki konser programını iptal etti.
 • 20 Ağustos 2018 13:09 Stratejilerini Bozuncaya Kadar Sokakta Olacağız' Stratejilerini Bozuncaya Kadar Sokakta Olacağız' HESSEN'in başkenti Wiesbaden'de 'Mecliste AfD'yi istemiyoruz' adıyla düzenlenen mitinge SPD Genel Başkan Yardımcısı, bu partinin eyalet başbakan adayı Thorsten Saefer Gümbel, Hessen Sol Parti lideri Janine Wiessler ve Hessen Ekonomi Bakanı Yeşillerli Tarek El Wazir de katıldı.
 • 25 Temmuz 2018 17:07 Yahudilerden İsrail'in Eleştirilmesinin Anti-semitizm Sayılmasına Tepki Uluslararası Yahudi örgütleri, imzaladıkları deklarasyonla İsrail devletini "ırkçı" olarak adlandırmanın antisemitizm (Yahudi karşıtlığı) sayılmasına karşı çıktı.
 • 19 Temmuz 2018 16:36 Macaristan Başbakanı Orban, İsrail'de Macaristan Başbakanı Orban, İsrail'de Macaristan Başbakanı Viktor Orban resmi ziyarette bulunduğu İsrail’de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile biraraya geldi.
 • 08 Haziran 2018 18:43 Bakan Çelik'ten Avusturya'nın Camileri Kapatma Kararına Tepki Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Avusturya'nın camileri kapatma ve imamları sınır dışı etme kararına tepki göstererek, "(Bu karar), ırkçılığın ve İslam düşmanlığının, Avusturya hükümetini nasıl esir aldığını gösteriyor.
 • 08 Haziran 2018 18:17 AB Bakanı Ömer Çelik'ten Avusturya'ya Sert Tepki AB Bakanı Ömer Çelik, "Avusturya’nın camileri kapatma ve imamları sınır dışı etme kararı, ırkçılığın ve İslam düşmanlığının, Avusturya hükümetini nasıl esir aldığını gösteriyor" dedi.
 • 27 Mayıs 2018 14:29 Solingen Kurbanları, 'Hülya Meydanı'nda Anıldı Solingen Kurbanları, 'Hülya Meydanı'nda Anıldı Frankfurt Türk Halkevi, Saz Rock, DİDF, Alevi Kültür Merkezi, Yabancılar Meclisi ve Yeşiller'in de aralarında bulunduğu sivil toplum örgütleri ve siyasi grupların düzenlediği törene, Solingen katliamında hayatını kaybeden Genç Ailesi'nin bireyleri Hatice Genç (19), Hülya Genç (9), Saime Genç...
 • 25 Mayıs 2018 19:20 'İsrail Devleti Filistin Halkı İçin Bir Felakettir" Dindar Yahudiler tarafından kurulan ve merkezi ABD'de bulunan "Neturei Karta" (Gerçek Yahudiler) ile İsrail'in 70 kuruluşu Nekbe yıl dönümü nedeniyle bir bildiri yayımladı.
 • 16 Mayıs 2018 12:27 Yalova Üniversitesi Rektörü'nden İsrail'e Kınama Yalova Üniversitesi Rektörü'nden İsrail'e Kınama Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliama ilişkin yaptığı açıklamada, İsrail’i insanlık suçu işleyen bir terör devleti olarak nitelendirdi.
 • 09 Mayıs 2018 11:56 Fransa'nın Kur'an-ı Kerim Çıkışına Müsiad'dan Tepki Fransa'nın Kur'an-ı Kerim Çıkışına Müsiad'dan Tepki Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Başkanı Mehmet Çelenk, Fransa’da Kuran’ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasına yönelik gerçekleştirilen bildiriye tepki göstererek, Fransa’daki bildiri provokatif, çirkin ve alçak bir girişimdir" dedi.
 • 09 Mayıs 2018 10:47 Müsiad İzmir Başkanı Ülkü, Müsiad İzmir Başkanı Ülkü, "Fransa'daki Bildiri Provokatif, Çirkin ve Alçak Bir Girişimdir" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Fransa’da Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasına yönelik gerçekleştirilen bildirinin, provokatif, çirkin ve alçak olduğunu söyledi.
 • 01 Mayıs 2018 17:29 Almanya'daki İşçilerin Gündemi Hartz Iv ile Artan Kiralar Almanya'daki İşçilerin Gündemi Hartz Iv ile Artan Kiralar NÜRNBERG'de düzenlenen merkezi gösteride konuşan Almanya Sendikalar Birliği (DGB) Başkanı Reiner Hoffmann, 'Hartz IV' miktarının onurlu bir yayşam için yeterli olmadığını söyledi.
 • 11 Nisan 2018 13:25 Suriye'ye Müdahale Olacak Mı, Bekleyip Göreceğiz" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye'ye müdahale olacak mı, olmayacak mı? Esasen dünkü oylamalar bir kriter olacaktı.
 • 03 Nisan 2018 13:10 Avrupa İslamofobi Raporu 2017" Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA), "Avrupa İslamofobi Raporu 2017"de, Almanya'da Müslümanları hedef alan vaka sayısının 908, Polonya'da 664, Hollanda'da 364, Avusturya'da 256, Fransa'da 121, Danimarka'da 56 ve Belçika'da 36 olduğu belirtilirken, "Endişelenmek için...
 • 24 Mart 2018 13:44 Nefret Suçları Üç Kat Arttı Nefret Suçları Üç Kat Arttı İSTATİSTİKLERE göre Almanya'da genel olarak suç oranları geçen yıl azaldı ve birçok eyalette kriminal suçlar şimdiye kadarki en düşük seviyeyi gördü.
 • 23 Mart 2018 18:02 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na Fahri Doktora Ünvanı Verildi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terörle mücadele edeceğim" diye Irak ve Afganistan'ı işgal eden bir ülkenin bir terör örgütüne destek verdiğini tüm dünyanın kabul ettiğini belirterek, "Onun yüzüne söyleyemese de kabul ediyor.
 • 19 Şubat 2018 15:21 Müslümanlar Tedirgin! İzlanda Sünneti Yasaklayan İlk Avrupa Ülkesi Oluyor Müslümanlar Tedirgin! İzlanda Sünneti Yasaklayan İlk Avrupa Ülkesi Oluyor İzlanda erkeklere sünneti yasaklayan ilk Avrupa ülkesi olmaya hazırlanırken, bu durum hem Müslümanlar hem de Yahudiler tarafından sürdürülen yeni bir inanç özgürlüğü tartışmasına yol açtı.
 • 12 Ocak 2018 10:57 Trump'ın Davos Ziyaretinin İptali İçin Kampanya Başlatıldı İsviçre'de, ABD Başkanı Donald Trump'ın bu yıl İsviçre'de düzenlenecek olan ve her yıl çeşitli işadamları ve siyasetçilerin bir araya getirilerek küresel ekonomik sorunların tartışıldığı Dünya Ekonomik Forumu (WEF) ziyaretinin iptal edilmesi için bir kampanya başlatıldı.
 • 11 Aralık 2017 10:38 Almanya'da Gerçekleşen Kudüs Gösterilerinde İsrail Bayrağı Yakıldı Almanya'da Gerçekleşen Kudüs Gösterilerinde İsrail Bayrağı Yakıldı – Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşen ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı yapılan gösterilerde Yahudi soykırımı gerçekleşen ülkede İsrail bayrağı yakılması büyük tepki çekti.
 • 29 Eylül 2017 17:02 AB Bakanı Çelik: AB Bakanı Çelik: "Seçim Dönemlerinde Türkiye Düşmanlığı Yapan Ülkeler Kaybetti" AB Bakanı Çelik: "Seçim dönemlerinde Türkiye düşmanlığı yapan ülkeler kaybetti" Bakan Çelik, partisinin Karaisalı İlçe Başkanlığı kongresine katıldı AK Parti Karaisalı İlçe Kongresi'ne MHP de çelenk gönderdiADANA - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, seçim dönemi Avrupa Birliği...
 • 13 Eylül 2017 19:57 Bakan Çelik: Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır Bakan Çelik: Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'da akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, medya mensupları ve İngiltere'nin önde gelen Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplum temsilcileri ile birlikte "İngiltere'de ve Avrupa'da islamofobi ve diğer dini ve ırksal...
 • 13 Eylül 2017 19:05 Bakan Çelik Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır Bakan Çelik Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır Bakan Çelik Avrupa medeniyeti tehlike altındadırVIDEO YOKAynur Tattersall Londra, 13 Eylül, (DHA)- AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'da akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, medya mensupları ve İngiltere'nin önde gelen Müslüman, Hristiyan ve Yahudi...
 • 13 Eylül 2017 18:52 Bakan Çelik: Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır Bakan Çelik: Avrupa Medeniyeti Tehlike Altındadır AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'da akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, medya mensupları ve İngiltere'nin önde gelen Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplum temsilcileri ile birlikte "İngiltere'de ve Avrupa'da islamofobi ve diğer dini ve ırksal...
 • 13 Eylül 2017 14:00 AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik Londra'da Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye ve İngiltere'nin Avrupa'nın iki temel sütunu olduğunu belirterek, "İngiltere, Avrupa'nın Atlantik'e açılan kapısı, Türkiye ise Avrupa'nın Asya'ya açılan kapısı olarak Avrupa siyasetine yön vermeye devam edecekler.
 • 08 Eylül 2017 11:01 Irkçı Belediye Başkanının Büstü Tartışma Konusu Oldu Irkçı Belediye Başkanının Büstü Tartışma Konusu Oldu Türklerin yoğun olarak yaşadığı Brüksel'in Schaerbeek semtinde, ırkçı eski Belediye Başkanı Roger Nols'un büstünün kaldırılmasının istenmesi ve belediye tarafından büstün kaldırılmayacağının açıklanması tartışma konusu oldu.
 • 08 Eylül 2017 10:38 Belçika'daki Irkçı Belediye Başkanının Büstü Tartışma Konusu Oldu Belçika'daki Irkçı Belediye Başkanının Büstü Tartışma Konusu Oldu Türklerin yoğun olarak yaşadığı Brüksel’in Schaerbeek semtinde, ırkçı eski Belediye Başkanı Roger Nols’un büstünün kaldırılmasının istenmesi ve belediye tarafından büstün kaldırılmayacağının açıklanması tartışma konusu oldu.
 • 23 Ağustos 2017 09:27 AB Bakanı Çelik, Adana'da (2) Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "En tepeye Erdoğan düşmanlığını koymuşlar, Erdoğan düşmanlığının altına Türkiye düşmanlığını saklıyorlar.
 • 14 Ağustos 2017 20:31 ABD'nin Virginia Eyaletindeki Irkçı Gösteriler BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Virginia'da bir kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan ırkçı şiddet olaylarını kınadı.
 • 21 Temmuz 2017 17:46 Dha Ankara- Hdp: Mescid-i Aksa Yasağını En Sert Şekilde Kınıyoruz HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından Mescid-i Aksa'ya ilişkin yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'ni Filistin halkına karşı yürüttüğü provokatif ve baskıcı politikalardan vazgeçmeye çağırıyoruz.
 • 21 Temmuz 2017 17:46 Hdp: Mescid-i Aksa Yasağını En Sert Şekilde Kınıyoruz HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından Mescid-i Aksa'ya ilişkin yapılan açıklamada, "İsrail Hükümeti'ni Filistin halkına karşı yürüttüğü provokatif ve baskıcı politikalardan vazgeçmeye çağırıyoruz.
 • 19 Haziran 2017 09:19 Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Eyüp SALİH / ÜSKÜP,19 Haziran 2017 ( DHA ) - Makedonya'da bir dizi görüşmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün akşam bir iftar programına katıldı.
 • 19 Haziran 2017 04:54 Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Eyüp SALİH / ÜSKÜP,19 Haziran 2017 ( DHA ) - Makedonya'da bir dizi görüşmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün akşam bir iftar programına katıldı.
 • 19 Haziran 2017 04:53 Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da Iftar Programına Katıldı Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da Iftar Programına Katıldı Bakan Çavuşoğlu, Makedonya'da iftar programına katıldıEyüp SALİH / ÜSKÜP,19 Haziran 2017 ( DHA ) - Makedonya'da bir dizi görüşmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün akşam bir iftar programına katıldı.
 • 19 Haziran 2017 04:45 Dha Dış Haber - Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Dha Dış Haber - Çavuşoğlu, Makedonya'da İftar Programına Katıldı Eyüp SALİH / ÜSKÜP,19 Haziran 2017 ( DHA ) - Makedonya'da bir dizi görüşmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün akşam bir iftar programına katıldı.
 • 09 Haziran 2017 09:41 Ek-Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız BEYOĞLU Belediyesi Taksim Medyanı'nda; iş, sanat, spor, siyaset dünyasının önde gelen isimleri ile dini temsilcilerinin katıldığı iftar programı düzenledi.
 • 09 Haziran 2017 09:28 Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız BEYOĞLU Belediyesi Taksim Medyanı'nda; iş, sanat, spor, siyaset dünyasının önde gelen isimleri ile dini temsilcilerinin katıldığı iftar programı düzenledi.
 • 09 Haziran 2017 00:42 Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız BEYOĞLU Belediyesi Taksim Medyanı'nda; iş, sanat, spor, siyaset dünyasının önde gelen isimleri ile dini temsilcilerinin katıldığı iftar programı düzenledi.
 • 09 Haziran 2017 00:40 Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Beyoğlu Belediyesi'nin düzenlediği iftar programında son zamanlarda yaşanan terör olaylarına dikkat çekti.
 • 09 Haziran 2017 00:37 Dha İstanbul - Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız Dha İstanbul - Bakan Ömer Çelik: Ülkemizi Irkçılık, Mezhepçilik Belasından Korumak Durumundayız *Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik; "Bakan Çelik: "Irkçılık, yabancı, göçmen düşmanlığı mezhepçilik ve din adına birbirinin canına kast etmek bugün insanlığa çok büyük acılar, bedeller ödetiyor.