Son dakika Bakırköy Kadın Cezaevi haberleri, Bakırköy Kadın Cezaevi son dakika, son dakika Bakırköy Kadın Cezaevi

Son Dakika Bakırköy Kadın Cezaevi Haberleri

Son dakika Bakırköy Kadın Cezaevi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bakırköy kadın cezaevi haberleri anında burada.


 • 27.01.2023 27 Oca 23:26 Sodev'in '2022 İnsan Hakları Ödülü' Gezi Tutuklularına Verildi... Ayşe Buğra: 'Adaletin Varlığı, Birlikte Yaşamanın Ön Koşuludur' Sodev'in '2022 İnsan Hakları Ödülü' Gezi Tutuklularına Verildi... Ayşe Buğra: "Adaletin Varlığı, Birlikte Yaşamanın Ön Koşuludur"

  Sosyal Demokrasi Vakfı’nın (SODEV) ‘İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü’ne, 2022 yılında Gezi Parkı davası tutukluları layık görüldü. İstanbul’da düzenlenen törende konuşan iş insanı Osman Kavala’nın eşi Ayşe Buğra, “Büyük bir adaletsizliğe, büyük bir gaddarlığa maruz kalan insanlar için, bu adaletsizliğin ve bu gaddarlığın farkında olanların varlığı son derece önemli. Adaletin, bağımsız bir yargı sisteminin varlığı, birlikte yaşamanın bir ön koşuludur” dedi.

 • 27.01.2023 27 Oca 17:02 Mustafa Sarıgül'den Azerbaycan'a başsağlığı: 'Biz iki millet, bir devletiz' Mustafa Sarıgül'den Azerbaycan'a başsağlığı: "Biz iki millet, bir devletiz"

  Mustafa Sarıgül'den Azerbaycan'a başsağlığı: "Biz iki millet, bir devletiz" Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Azerbaycan'ın İran'daki büyükelçiliğine düzenlenen saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

 • 24.10.2022 24 Eki 18:45 Özgür Özel, Silivir Cezaevi'nin Önünden AKP'ye Seslendi: 'Zulüm ile Abad Olunmaz' Özgür Özel, Silivir Cezaevi'nin Önünden AKP'ye Seslendi: "Zulüm ile Abad Olunmaz"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yapılmayan belgeselden, darbeden, sipariş edilmemiş, edildiği söylenip asla ispatlanamamış pizzalardan, dış güçler tarafından getirildiği iddia edilen piyanistin çaldığı çalmadığı şarkılardan sorumlu tutulup da burada tutulanlardan bir darbe, dış güçler, cebir, şiddet böyle ilişkilerle bu masum insanların üzerinden bir oyun oynuyorsunuz. Şunu sormak lazım ya bir gün köye gerçekten kurt gelirse ne olacak? Bu kadar yalandan sonra gerçeklere kim inanacak? Buradan Fahrettin Koca’ya, Adalet Bakanı’na ve Cumhurbaşkanı’na sesleniyoruz; zulüm ile abad olunmaz” dedi.

 • 29.08.2022 29 Ağu 14:18 Gülşen'in tahliye kararı sonrası cezaevi önünde hareketlilik başladı Gülşen'in tahliye kararı sonrası cezaevi önünde hareketlilik başladı

  Şarkıcı Gülşen'i tahliye olmadan önce cezaevi önünde hareketlilik başladı.

 • 27.08.2022 27 Ağu 12:29 Yurttaşlar, Gezi Tutuklularına Destek Mektubu Yolladı Yurttaşlar, Gezi Tutuklularına Destek Mektubu Yolladı

  Taksim Dayanışması üyeleri ile yurttaşlar; Silivri Cezaevi ve Bakırköy Kadın Cezaevi’nde bulunan Gezi Parkı davası tutuklularına mektup gönderdi. Taksim Dayanışması üyesi Akif Burak Atlar, “Adalet sadece Gezi davasında değil, toplumda birçok noktada aradığımız ve günden güne buharlaşan, yok olan, ihtiyacımız olan, herkesin ihtiyacı olan bir kavram ve bunu maalesef günden güne kaybediyoruz” dedi.

 • 31.07.2022 31 Tem 18:03 Kadıköy'de evden 60 bin dolarlık saat çalan hırsızlar yakalandı Kadıköy'de evden 60 bin dolarlık saat çalan hırsızlar yakalandı

  Kadıköy'de girdikleri evden 60 bin dolar değerinde saat, 16 bin dolar değerinde ziynet eşyası ve küçük çelik kasa çalan iki kadın yakalandı.

 • 17.06.2022 17 Haz 17:34 Çakırözer, Bakırköy Kadın Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti. Çakırözer, Bakırköy Kadın Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Etti.

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde Gezi Davası’nda tutuklanan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater Utku ve Mine Özerden’i ziyaret etti. Çakırözer, Özerden’in 52 gündür tek kişilik hücrede kaldığını söylediğini; Çiğdem Mater Utku’nun ise “İki aydır tek başına kalan Mine ile bir araya gelme talebimiz karşılanmıyor. Biz de Mücella Hanım ile toplam 9 metrekarelik bir yerdeyiz. Yaşam alanımız 4 metrekare” dediğini aktardı.

 • 25.05.2022 25 May 16:47 Gezi Davası Tutuklularından Mesaj: 'Korku İmparatorluğu ve Korku Duvarlarına Teslim Olmayalım' Gezi Davası Tutuklularından Mesaj: "Korku İmparatorluğu ve Korku Duvarlarına Teslim Olmayalım"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve Bartın Milletvekili Aysun Bankoğlu, Gezi Davası’nda hapis cezası verilen Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden'i Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde ziyaret etti. Karaca; Yapıcı, Mater ve Özerden’in “Hep birlikte, cesaretle mücadele edelim ve yaratılmak istenen korku imparatorluğu ve korku duvarlarına tekrar teslim olmayalım” mesajı verdiğini aktardı.

 • 06.05.2022 06 May 20:38 CHP'li Kaboğlu Gezi tutuklularını ziyaret etti: Yerleri burası değil! CHP'li Kaboğlu Gezi tutuklularını ziyaret etti: Yerleri burası değil!

  CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Gezi Davası tutuklularını Silivri Cezaevi ve Bakırköy Kadın Cezaevi'nde ziyaret etti.

 • 06.05.2022 06 May 18:50 'Gezi Tutuklularını' Ziyaret Eden Kabaoğlu: ''Biz Haklıyız' Diyorlar, Ama Haksız Bir Biçimde Tutulmanın Verdiği Ortak Rahatsızlık da Var' "Gezi Tutuklularını" Ziyaret Eden Kabaoğlu: "'Biz Haklıyız' Diyorlar, Ama Haksız Bir Biçimde Tutulmanın Verdiği Ortak Rahatsızlık da Var"

  CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Gezi Davası tutuklularını cezaevinde ziyaret etti. Kabaoğlu, "Ortak özellik hepsinin morali iyi moralinin iyi olmasının nedeni ‘Biz haklıyız’ diyorlar. Ama haksız bir biçimde tutulmanın verdiği ortak rahatsızlık da var. Adil yargılanma hakkının gereklerinin tümüyle ortadan kaldırılmış olmasından kaynaklanıyor. Bu 7 kişi bu dava dosyasının kendi kişisel dosyalar olmadığını bir toplumsal dosyası sorun dosyası olduğunun bilincindeler. Zamanın emniyet müdürü, valisi nerede? O zamanın Belediye Başkanı neden sonradan görevden alındı? O zamanın Cumhurbaşkanı neden şimdi 'haksızlık yapılıyor’ dedi. Taksim Dayanışması grubu neden Başbakan tarafından ağırlandı? Bütün bunlar bu hareketin bu ortak tavrın meşruluğunu gösteriyor" dedi.

 • 02.05.2022 02 May 14:03 Mücella Yapıcı: ' 'Non Bıs Idem' İlkesine Göre Aynı Şuçtan Tekrar Yargılanmak Mümkün Değil, Büyük Hukuksuzluk' Mücella Yapıcı: " 'Non Bıs Idem' İlkesine Göre Aynı Şuçtan Tekrar Yargılanmak Mümkün Değil, Büyük Hukuksuzluk"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gezi davasında hükümözlü olan Mücelle Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden ile Bakırköy Kadın Cezaevinde yaptığı görüşmenin ardından onların mesajlarını aktardı. Yapıcı, Çakırözer aracılığıyla gönderdiği mesajında, "2014 yılında açılan davada biz beş kişi beraat ettik. Ve o beraat kararı kesinleşti. O yüzden eski Roma’dan beri evrensel kural olan ‘Non Bis İdem’ ilkesine göre aynı suçtan tekrar yargılanmam mümkün değil. Büyük hukuksuzluk" dedi.

 • 26.04.2022 26 Nis 18:43 Özgür Özel: 'Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu' Özgür Özel: "Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, mahkûmiyet kararıyla sonuçlanan Gezi Davası’na ilişkin, “Dün mahkemede AKP’den aday adayı olduğu söylenen hakimin durumu kesinleşti. Kendisi, 3 yıl öncesine kadar AK Parti üyesi bir avukattı, AK Parti teşkilatından yargı teşkilatına devşirildi. Peki bu kişinin eşi? Samsun Bafra’da hemşireydi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra hakimin eşi tutuklandı, 3 ay süreyle hapishanede yattı. Beraat etmedi, suçunu kabul etti. Fethullahçı örgütlenmeden olduğunu kabul etti ve Samsun Bafra’da 160 kişinin ismini vererek itirafçı oldu. İtirafçı olduğu için şartlı olarak da tahliye oldu. Dün ‘siz darbecisiniz’ kararını veren hakimin evli olduğu eşi, 15 Temmuz darbesini yapan cemaatin bir mensubu; bunu kabul ediyor, itirafçı oluyor, 160 tane de isim veriyor” dedi.

 • 31.03.2022 31 Mar 09:58 2 aydır aranıyordu! Hakkında yakalama kararı bulunan Yağmur Sarnıç teslim oldu 2 aydır aranıyordu! Hakkında yakalama kararı bulunan Yağmur Sarnıç teslim oldu

  Eski eşi futbolcu Emre Aşık'ı öldürmek için plan yaparak tetikçi tuttuğu iddiasıyla gündem olan Yağmur Sarnıç hakkında yakalama kararı bulunuyor. Kesinleşmiş, ertelenmiş hapis cezaları bulunan ve 2 aydır arandığı konuşulan Sarnıç, teslim oldu. Ünlü isim, işlemlerden sonra 3 günlük zorlama hapsini yatmak için Bakırköy Kadın Cezaevi'ne götürüldü.

 • 22.03.2022 22 Mar 15:48 KADIKÖY'DE BAKICI DEHŞETİ KAMERADA KADIKÖY'DE BAKICI DEHŞETİ KAMERADA

  KADIKÖY'de 80 yaşındaki Alzheimer hastası kadının vücudundaki morluk ve şişlikleri fark eden ailesi eve gizli kamera yerleştirdi.

 • 14.02.2022 14 Şub 12:08 Son dakika! HIRSIZLARIN İŞ YERLERİNİ YAĞMALADIKLARI ANLAR KAMERADA Son dakika! HIRSIZLARIN İŞ YERLERİNİ YAĞMALADIKLARI ANLAR KAMERADA

  Son dakika haberlerine göre İSTANBUL'da sabaha karşı girdikleri iş yerlerinden hırsızlık yapan çetenin üyesi iki kadın, polis ekipleri tarafından yakalandı.

 • 10.07.2021 10 Tem 14:13 Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını paylaşan Aygün Aydın tutuklanarak cezaevine gönderildi Hakan Sabancı ile olan yazışmalarını paylaşan Aygün Aydın tutuklanarak cezaevine gönderildi

  Hakan Sabancı ile yazışmalarını sosyal medyadan ifşa ettiği gerekçesiyle hakkında koruma kararı aldırılan ancak bu karara uymayarak sosyal medya paylaşımlarına devam eden oyuncu Aygün Aydın'ın hakkında üç günlük zorlama hapsi verildi. Aygün Aydın, polis eşliğinde Bakırköy Kadın Cezaevi'ne götürüldü.

 • 02.11.2012 02 Kas 15:04 Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  Bakırköy Kadın Cezaevi önünde toplanan bir grup, cezaevlerinde yaşanan açlık grevlerine ilişkin oturma eylemi yaptı.

 • 01.11.2012 01 Kas 13:00 Tgs, Açlık Grevindeki Gazetecilerle Görüşmek İçin Başvurdu Tgs, Açlık Grevindeki Gazetecilerle Görüşmek İçin Başvurdu

  Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), açlık grevindeki gazetecileri ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.

 • 01.11.2012 01 Kas 00:13 Taksim Meydanı'nda Açlık Grevi Protestosu Taksim Meydanı'nda Açlık Grevi Protestosu

  BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, sanatçılar İlkay Akkaya da gruba destek verdi.

 • 31.10.2012 31 Eki 23:24 Taksim'de Açlık Grevlerinde 50'inci Gün Protestosu Taksim'de Açlık Grevlerinde 50'inci Gün Protestosu

  Taksim'de Açlık grevindeki tutuklularla dayanışan kadınlar ile İHD üyeleri, açlık grevinin 50'inci gününde olmasına ilişkin basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirildi.

 • 07.06.2012 07 Haz 11:22 Kader Mahkumu Çocuklara Cezaevinde Oyun Odası Kader Mahkumu Çocuklara Cezaevinde Oyun Odası

  Çanakkale E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlü annelerinden ayrılamadıkları için cezaevinde yaşamak zorunda olan çocuklara oyun odası hazırlandı.

Advertisement