SON DAKİKA BİDAT HABERLERİ

Son Dakika Bidat Haberleri

 • 07 Mart 2018 10:32 Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Görmez: Sahte Bal Satanlarla İlgilendiğimiz Kadar Sahte Din... DİYANET İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türkiye'nin din istismarı pazarına dönüştürülmesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, "Sahte bal satanlarla ilgilendiğimiz kadar sahte din tüccarları ile ilgilenmiyoruz.
 • 15 Eylül 2017 14:24 Analiz - Sahve Şeyhleri Yeniden Suudi Rejiminin Hedefinde Eylül ayının ortasına yaklaşırken Suudi Arabistan'da önemli isimlerin birbiri ardına tutuklandıkları haberi ajanslara düştü.
 • 28 Nisan 2017 19:14 Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu Sempozyumu" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftası'yla ilgili tartışmalara ilişkin, "Tam da biz 100 bin personelimizle, 100 ilahiyat fakültesiyle, 15 Temmuz'da bu ülkeye yönelen işgal, ihanet, darbe teşebbüsünden sonra toplumsal güvenimizi örmeye çalışırken Diyanet'in, devleti...
 • 22 Nisan 2017 01:12 Diyanet İşleri Başkanı Görmez Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftası'na ilişkin iddialara yönelik, "Hiçbir kardeşimizin kalbinde zerre kadar bir şüphe, bir endişe kalmasın.
 • 21 Nisan 2017 15:11 Diyanetten Kutlu Doğum Haftası Açıklaması Açıklaması Diyanet İşleri Başkanlığı, her sene bir bilgi, aydınlanma ve irfan ziyafetine dönüşen Kutlu Doğum Haftası'nın istismar edilmesine, kuralsızca eleştirilmesine ve itibarsızlaştırılmasına müsamaha göstermeyeceklerini bildirdi.
 • 19 Ocak 2017 09:03 Ardahan İl Müftüsü Şaban Kondi, Göreve Başladı Ardahan İl Müftüsü Şaban Kondi, Göreve Başladı Gaziantep İl Müftü yardımcısı Şaban Kondi, Ardahan İl Müftülüğüne atandı.
 • 18 Ocak 2017 19:48 Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı Ardahan Müftüsü Şaban Kondi, "Özellikle 15 Temmuz'dan sonra insanların dine ve dindarlara bakışı ciddi anlamda yara almıştır.
 • 18 Ocak 2017 17:43 Ardahan Müftüsü Kondi Açıklaması Ardahan Müftüsü Şaban Kondi, "Özellikle 15 Temmuz'dan sonra insanların dine ve dindarlara bakışı ciddi anlamda yara almıştır.
 • 24 Aralık 2016 10:34 Noel Yarın Kutlanacak Noel Yarın Kutlanacak Dünyaca ünlü "Noel Baba" karakteri, süslenen çam ağaçları ve hediyelerle özdeşleşen Noel, Hristiyan dünyasının büyük bir bölümü tarafından yarın kutlanacak.
 • 30 Kasım 2016 17:38 Görmez - 33. Il Müftüleri Istişare Toplantısı Sonuç Bildirgesi Adana'da 81 il müftüsünün katılımıyla düzenlenen 33. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nın sonuç bildirgesinde, FETÖ'nün hain darbe girişiminin, din kisvesi altında menfaat devşiren, ayrıştıran ve sinsi planları ile toplumun bilincinde derin yaralar açan din istismarcılarına karşı etkin...
 • 30 Kasım 2016 16:32 33. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Adana'da 81 il müftüsünün katılımıyla düzenlenen 33. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nın sonuç bildirgesinde, FETÖ'nün hain darbe girişiminin, din kisvesi altında menfaat devşiren, ayrıştıran ve sinsi planları ile toplumun bilincinde derin yaralar açan din istismarcılarına karşı etkin...
 • 28 Kasım 2016 15:39 Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (2) Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (2) Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bugün Müslümanlar için en önemli konu, din istismarı meselesidir.
 • 03 Eylül 2016 13:50 Hacıların Arafat Heyecanı Hacıların Arafat Heyecanı En önemli hac farizalarından Arafat Vakfesi için Suudi hükümeti çalışmalarını hızlandırdı.
 • 08 Mayıs 2016 13:11 Gelenek ve Modernite Arasında İslam Yorumları Gelenek ve Modernite Arasında İslam Yorumları" Toplantısı Sona Erdi Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile İslami İlimler Araştırma Vakfı’nın (İSAV) ortaklaşa düzenlediği “Gelenek ve Modernite Arasında İslam Yorumları” konulu tartışmalı ilmi toplantı sonuç ve değerlendirme oturumu ile sona erdi.
 • 27 Ocak 2016 15:44 Diyanet İşleri Başkanı Görmez Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, DAEŞ ve benzeri terör örgütleri için "Yürüttükleri sözde savaşları için de kendilerince bir hukuk ortaya koymaya çalışıyorlar.
 • 06 Ocak 2016 12:02 Doç. Dr. Şeker: Müslümanlık Adına Milletin Kafası Boşaltılıyor Doç. Dr. Şeker: Müslümanlık Adına Milletin Kafası Boşaltılıyor İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Fatih M. Şeker, “Günümüzde, İslam dini ve Müslümanlık adına tarihte ne var ne yok milletin kafası boşaltılmaya çalışılıyor.
 • 16 Ekim 2015 23:47 Muharrem İftarı Farklı İnançları Bir Araya Getirdi Muharrem İftarı Farklı İnançları Bir Araya Getirdi Dünya Ehl-i Beyt Vakfı'nın organize ettiği Muharrem İftarı'nda konuşan eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, her zaman bir Yezid ve onun karşısında da bir Hüseyin olacağını söyledi.
 • 19 Eylül 2015 13:39 İşte Kurbanla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar İşte Kurbanla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Kurban Bayramı'nda gerçekleştirilen ve dinde yeri olmayan hurafelere karşı, ibadetini sağlıklı bir şekilde yerine getirmek isteyenlere uyarılarda bulunuldu.
 • 19 Eylül 2015 11:39 Kurban Hurafelerine Dikkat Kurban kanını insanların alnına, ev duvarlarına veya araçlara sürme gibi geleneklerin, İslam dininde olmadığı belirtildi.
 • 16 Eylül 2015 14:57 Kutsal Topraklarda Kutsal Topraklarda "Hacı" Olmak İçin Son Hazırlıklar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Arafattan görüntü-Arafat'a çıkan hacı adayları-Dua eden hacı adayları-Türk hacı adaylarıyla röportaj-Suudi Arabistan'da eğitim gören Muhammet Abdullah ile röportaj- Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt ile röportaj Kutsal topraklarda "hacı" olmak için son hazırlıklar- Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar bütün hızıyla sürüyor- Hazreti Adem ve Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştukları yer olan Cebel-i Rahme'de şimdiden yoğunluk yaşanıyor Kutsal topraklara gelen iki milyonu aşkı Müslüman'ın hacı olmak için arife günü ve Kurban Bayramı'nda bulunacakları Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar devam ediyor.
 • 16 Eylül 2015 13:43 Kutsal Topraklarda "Hacı" Olmak İçin Son Hazırlıklar Kutsal topraklara gelen iki milyonu aşkı Müslüman'ın hacı olmak için arife günü ve Kurban Bayramı'nda bulunacakları Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar devam ediyor.
 • 17 Ağustos 2015 13:35 31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Daiş ve benzeri hareketler, İslâm’ın farklı yorumlarından oluşan tuhaf ve ilginç bir kolajlamayla Müslümanların bütün dini duyarlılıklarını rehin almış, ürettiği nahoş imajlarla İslâm’ı yeryüzü ölçeğinde kanlı bir din olarak takdim etmekte sınır tanımamıştır.
 • 14 Temmuz 2015 17:33 Bayram Namazını Yasaklayan IŞİD, Ramazan'ı da Erken Bitirdi Bayram Namazını Yasaklayan IŞİD, Ramazan'ı da Erken Bitirdi IŞİD terör örgütü, bayram namazı bidat sayarak yasaklarken, Ramazan ayının da 28 gün sürdüğünü öne sürerek erken bitirdi.
 • 29 Haziran 2015 01:19 Dini Azınlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerine Verilen İftar Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Güney sınırımızda, Suriye sınırımızda ve Irak sınırımızda, hem oradaki insanlık dramlarının bitmesi için mültecileri, oradan gelen kardeşlerimizi en iyi şartlarda karşılamaya devam edeceğiz ama çok güçlü bir siyasi iradeyle eğer Türkiye'nin sınır güvenliğine bir halel gelecek olursa, eğer Türkiye kendisinin, bu huzur bahçesinin tehdit edildiği kanaatine varacak olursa her türlü ihtimale karşı da hazırlıklıdır ve bu hazırlık konusunda gerekli çalışmaların hepsi yapılmıştır" dedi.
 • 17 Mayıs 2015 14:56 Erzurum - Efkan Ala: Demokrasinin İdamının Kararıdır Erzurum - Efkan Ala: Demokrasinin İdamının Kararıdır Efkan Ala: Demokrasinin idamının kararıdır ERZURUM, (DHA) - İÇİŞLERİ eski Bakanı Efkan Ala, Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını eleştirdi.
 • 17 Mayıs 2015 14:36 Efkan Ala: Demokrasinin İdamının Kararıdır Efkan Ala: Demokrasinin İdamının Kararıdır İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını eleştirdi.
 • 07 Mayıs 2015 11:51 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gana'dan gelen Gana Ticaniyye Konseyi Başkanı Abul Faidi Abdulai Ahmed Maikano ve beraberindeki heyet ile İslam dünyasının geleceği için dua etti.
 • 22 Nisan 2015 14:27 Ümmetin Renkleri Buluşması" İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek "Ümmetin Renkleri Buluşması" programı tanıtıldı.
 • 08 Nisan 2015 10:22 Şebinkarahisar Müftüsü İsa Yaykın'dan Örnek Proje Şebinkarahisar Müftüsü İsa Yaykın'dan Örnek Proje Giresun’un Şebinkarahisar İlçe Müftüsü İsa Yaykın yaptığı “Bölge Toplantıları” projesi ile ilçe merkezi ve köylerinde vatandaşlar ile bir araya geliyor.
 • 15 Aralık 2014 15:06 Kilis'te Ehl-İ Beyt Panelleri Devam Ediyor Kilis'te Ehl-İ Beyt Panelleri Devam Ediyor Kilis’te, Yeni Mesaj Gazetesi tarafından düzenlenen Ehli-Beyt panellerinin birisi daha gerçekleştirildi.
 • 08 Aralık 2014 15:32 V. Din Şurası Ankara'da Başladı V. Din Şurası Ankara Bilkent Otel'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katıldığı açılış programıyla başladı.
 • 08 Aralık 2014 14:38 5. Din Şurası 5. Din Şurası Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Bugün, ateş çemberinin ortasında yer alan ülkemiz, hala bir esenlik ülkesi olarak umut vaat etmeye devam ediyorsa, bunda pek çok sebebin yanında din eğitimini, din öğretimini ve din hizmetlerini başından beri ciddiye alarak bugünün dünyasında onu ikame etmeye çalışmasının payı asla göz ardı edilemez” dedi.
 • 21 Kasım 2014 18:56 Bülent Arınç Konya'da Bülent Arınç Konya'da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde başarıya ulaşılması halinde Türkiye’nin kronik bir sorunundan kurtulacağını belirterek, "Türkiye terörün acılarını saracak.
 • 21 Kasım 2014 18:49 Bülent Arınç: 'Türkiye Terörün Acılarını Saracak' Bülent Arınç: 'Türkiye Terörün Acılarını Saracak' Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde başarıya ulaşılması halinde Türkiye’nin kronik bir sorunundan kurtulacağını belirterek, 'Türkiye terörün acılarını saracak.
 • 14 Ekim 2014 18:14 Işid, Bidat Olarak Gördüğü Tarihi Eserleri Talan Ederek Terörü Finanse Ediyor Terör örgütü IŞİD, bidat olarak kabul ettiği tarihi değere sahip her şeyi yok etmiyor.
 • 04 Ekim 2014 13:55 IŞİD, Bayram Günü Kabir Ziyaretini Yasakladı IŞİD, Bayram Günü Kabir Ziyaretini Yasakladı IŞİD, Irak'ın Diyala vilayetine bağlı Celevla ve Es-Sadiyye nahiyelerinde halkın "kabir ziyareti"ne engel oldu.
 • 04 Ekim 2014 13:19 IŞİD'ten Irak'ta Kabir Ziyareti Yasağı Terör örgütü IŞİD, Irak'ın Diyala vilayetine bağlı Celevla ve Es-Sadiyye nahiyelerinde, halkın Kurban Bayramı dolayısıyla kabir ziyaretine engel oluyor.
 • 30 Eylül 2014 11:33 Kurban Kanını Alna Sürmek Doğru mu? Kurban Kanını Alna Sürmek Doğru mu? Prof. Dr. Ahmet Yaman; "Kesilen kurbanın kanını, kişinin yüzüne veya ev ya da aracının bir yerine sürmek hiçbir dini dayanağı olmayan bir uygulamadır" uyarısında bulundu.
 • 27 Eylül 2014 16:13 İmam Hatip Lisesi Öğretmeninden İlk Kitap İmam Hatip Lisesi Öğretmeninden İlk Kitap Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Sait Özçelik, "Hadislerde Okuyarak Tedavi" adlı ilk kitabını yayınladı.
 • 22 Eylül 2014 14:55 İlahiyatçı Prof.dr. Talip Türcan Açıklaması İlahiyatçı Prof.dr. Talip Türcan Açıklaması Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Talip Türcan, kurbanın akıl sahibi olması koşuluyla belirli bir gelire sahip her zengin müslüman tarafından kesilmesi gerektiğini söyledi.
 • 22 Haziran 2014 13:59 Kaçak Elektrikle İftar ve Sahura Kalkılır Mı?' Erzurum İl Müftüğü, Alo 190 Fetva Hattı'na vatandaşlardan 'Kaçak elektrikle iftar ve sahura kalkılır mı?' gibi Ramazan ayına yönelik ilginç sorular geldiğini bildirdi.
 • 01 Haziran 2014 09:50 Cenaze Yıkama Kursunu Tamamlayanlara Sertifikaları Verildi KIRKLARELİ (AA) Lüleburgaz Müftülüğü ve Halk Eğitim Merkezi'nce düzenlenen cenaze yıkama ve kefen hazırlama kursu sona erdi.
 • 29 Mayıs 2014 12:09 Hurafelere Karşı, Cenaze Yıkama Kursu Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Müftülük ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle "cenaze yıkama ve kefen hazırlama kursu" düzenlendi Müftü Günay: "Kursu, İslam'da olmayan hurafe ve bidat uygulamaları ortadan kaldırmak için açtık"
 • 09 Mayıs 2014 17:39 Siirt'te Kazımiyye Kur'an Kursu'nun Temeli Atıldı Siirt'te 350 kişilik Kazımiyye Yatılı Kur'an Kursu binasının temeli atıldı.
 • 01 Mayıs 2014 11:44 Rockçı İmam'a Tehdit Rockçı İmam'a Tehdit Rockçı İmam olarak bilinen Antalya'nın Kaş ilçesi Pınarbaşı köyü imamı Ahmet Muhsin Tüzer, New York'ta verdiği konser sonrası aldığı tehditler nedeniyle Kaş Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 02 Şubat 2014 11:56 Alo Fetva'ya Hurafeler Soruluyor Alo Fetva'ya Hurafeler Soruluyor Manisa Müftülüğü, 'Alo 190 Fetva' hattına, geçen yıl 5 bin 600 kişinin çeşitli konularda soru yönelttiğini bildirdi.
 • 31 Ocak 2014 09:59 Alo Fetva Hattı'na Gelen İlginç Sorular Gülümsetti Alo Fetva Hattı'na Gelen İlginç Sorular Gülümsetti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türk Telekom İşbirliğiyle başlatılan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen Alo 190 Fetva Hattında vaiz ve vaizelere en çok nikah ve boşanma ile ilgili sorular yöneltiliyor.
 • 22 Eylül 2013 14:26 Mevlid-İ Şerif Müellifi Süleyman Çelebi Yad Edildi Mevlid-İ Şerif Müellifi Süleyman Çelebi Yad Edildi Peygamber Efendimizin hayatının asırlarca en etkili şekilde anlatılmasını sağlayan 16 bahir ve 400 den fazla beyitten oluşan Vesiletün Necat manzumesini yazan Süleyman Çelebi, ölümünün 591.yıldönümünde kabri başında dualarla yad edildi.
 • 29 Temmuz 2013 13:59 Çarşamba'da Kur'an Ziyafeti Çarşamba'da Kur'an Ziyafeti Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Adapark Tarihi Çarşamba Evi Meydanı'nda Kur'an ziyafeti verildi.
 • 11 Nisan 2013 09:00 Buhari ve Müslim İttifak Ettiği Hadisler Kitabı Buhari ve Müslim İttifak Ettiği Hadisler Kitabı Buhari ve Müslim İttifak Ettiği Hadisler Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Buhari ve Müslim İttifak Ettiği Hadisler Kitabı kitabının kısa özeti.