Son dakika Chinua Achebe haberleri, Chinua Achebe son dakika, son dakika Chinua Achebe

Son Dakika Chinua Achebe Haberleri

Son dakika Chinua Achebe haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son chinua achebe haberleri anında burada.

 • 10.12.2019 06:31 Jeremy Corbyn: Sosyalist bir hükümet programı hedefleyen İşçi Partisi lideri sürpriz yapabilecek mi? Jeremy Corbyn: Sosyalist bir hükümet programı hedefleyen İşçi Partisi lideri sürpriz yapabilecek mi?

  İngiltere'de Perşembe günü yapılacak erken seçimde Brexit için yeni bir anlaşma ve referandum vadeden İşçi Partisi lideri ayrıca yoksullukla mücadele, ulaşım ve enerji hizmetlerinin kamulaştırılması, üniversite harçlarının kaldırılması sözü veriyor.

 • 25.07.2019 16:14 Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye

  BBC Kültür, farklı ülkelerden yazarlara başvurarak kuşaktan kuşağa aktarılan, kıtaları aşan ve toplumu değiştiren hikâyeleri seçmelerini istedi.

 • 25.07.2019 16:09 Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye

  BBC Kültür, farklı ülkelerden yazarlara başvurarak kuşaktan kuşağa aktarılan, kıtaları aşan ve toplumu değiştiren hikâyeleri seçmelerini istedi.

 • 25.07.2019 16:04 Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye

  BBC Kültür, farklı ülkelerden yazarlara başvurarak kuşaktan kuşağa aktarılan, kıtaları aşan ve toplumu değiştiren hikâyeleri seçmelerini istedi.

 • 15.04.2019 00:21 her şey parçalanmaya başladığında… her şey parçalanmaya başladığında…

  Afrika edebiyatının önemli isimlerinden Chinua Achebe gerçekçi tarzda yazdığı ve çoğunlukla Batı'nın Afrika'yı kolonileştirmesi üzerine kaleme aldığı romanlarıyla her ne kadar yerel bir hikaye anlatsa da yarattığı karakterler ve kurgularıyla evrensel meselelere değinmeyi başaran nadir yazarlardan.

 • 13.04.2019 15:38 Daha İyi Fotoğraf Çekmek İçin 10 Ünlü Yazardan 10 Müthiş Tüyo Daha İyi Fotoğraf Çekmek İçin 10 Ünlü Yazardan 10 Müthiş Tüyo

  Yazarların fotoğraf çekmek konusunda tüyo vermesi kulağa saçma gelebilir. İster inanın ister inanmayın, onların hayata bakış açıları fotoğraf çekmek için de yol gösterici bir nitelik taşıyor. Peki daha iyi fotoğraf çekmek için onlardan neler öğrenebiliriz?

 • 05.04.2018 15:43 Derin Tarih'in Nisan Sayısı Çıktı! Derin Tarih'in Nisan Sayısı Çıktı!

  Güncel tartışmalara müspet bir katkı sağlamak için İslamın altın çağına vurulan kadın mührünü Derin Tarih dergisi kapağına taşıdı.

 • 09.06.2017 12:06 Jeremy Corbyn: İngiltere'de İşçi Partisi'ni Canlandıran Lider Jeremy Corbyn: İngiltere'de İşçi Partisi'ni Canlandıran Lider

  Muhafazakâr kesimin sürekli "Liderlik vasfı yok" diyerek eleştirdiği İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, erken genel seçimin en büyük sürprizini yaptı ve Muhafazakâr Parti'nin tek başına iktidara gelmesini önledi.

 • 04.10.2016 11:11 Yazar Torun: Yazar Torun: "Batı, Edebiyat Yordamıyla Afrikalı ve Asyalı Zihinleri Sömürmüştür"

  Erzurum’da ŞEHİRDER’in yürüttüğü Başbakanlık Uluslararası Öğrenciler Akademisi çerçevesinde Kuramsal edebiyat eleştirmeni, Yazar-Editör Şahin Torun akademi öğrencilerine ve diğer katılımcılara ‘Sömürge edebiyatı, sömürgeciliğin tarihi ve dilsel yazınsal kaynakları’ başlığıyla katıldığı derste, örnekleriyle sömürgeciliği ve sömürgeciliğin tarihi boyunca örnekleriyle sömürge edebiyatını anlattı.