SON DAKİKA DENGİR MİR MEHMET FIRAT HABERLERİ

Son Dakika Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri

 • 21 Mart 2018 16:52 Mersin'de Zeytin Dallı Nevruz Kutlaması Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı kutlamalara HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan da katıldı
 • 21 Mart 2018 16:30 Mersin'de Zeytin Dallı Nevruz Kutlaması Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı kutlamalara HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ile HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan da katıldı
 • 16 Mart 2016 21:26 Barzani, Hdp Mersin Milletvekili Fırat ile Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 13 Mart 2016 17:37 Dengir Mir Mehmet Fırat: Müzakere Masası Tekrar Kurulacak Dengir Mir Mehmet Fırat: Müzakere Masası Tekrar Kurulacak HDP'li vekil Dengir Mir Mehmet Fırat, "Bu çatışma döneminde ölenlere yazık. Müzakere masası tekrar kurulacak. Taraflar tekrar masaya oturacaklar." dedi.
 • 13 Mart 2016 15:10 Yüksekdağ: Yüksekdağ: "550 Milletvekilinin Dokunulmazlığı Kaldırılsın" HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın da katıldığı kongrede konuşan Yüksekdağ, HDP'nin 7 Haziran seçimlerinde aldığı 13
 • 12 Mart 2016 12:27 HDP'li Fırat'tan 'Özyönetim' İtirazı: Özyönetim Yasama Meclisi'nde Olur HDP'li Fırat'tan 'Özyönetim' İtirazı: Özyönetim Yasama Meclisi'nde Olur HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'tan 'Özyönetim' eleştirisi geldi: Özyönetim ilanlarla olmaz. Özyönetim merkezi hükümetle yetki paylaşımıdır bu da yasama Meclisi'nde olur.
 • 04 Mart 2016 19:30 Cumhuriyet, Kurulduğundan Bugüne Böylesine Bir Ortam, Bir Süreç Yaşamadı" AK Parti'nin kurucularından olan HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, yaşanılanların çok üzücü olduğunu belirterek "Artık o hale geldi ki, bu ülkede yaşamak arzusu, insanlarda kalmadı.
 • 07 Şubat 2016 17:48 Mardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin Verilmedi Mardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin Verilmedi Aralarında HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Celal Doğan, Mithat Sancar, Dirayet Dilan Taşdemir, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu heyet, İdil yol ayırımında durduruldu
 • 21 Aralık 2015 10:00 Fırat: Türkiye AKP Hükümetiyle, Geleceği Tehdit Altında Bir Ülke Haline Geldi Fırat: Türkiye AKP Hükümetiyle, Geleceği Tehdit Altında Bir Ülke Haline Geldi AK Parti'nin kurucularından da olan HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, gazetecilerin içeri atıldığını, bankalara, kişilerin mal varlıklarına hukuksuz olarak el konulduğunu belirterek, "Hukuksuz olarak da operasyon üstüne operasyon yapılıyor.
 • 19 Aralık 2015 10:09 HDP'li Vekil: Erdoğan'ın Telefonundaki Açılış Mesajı Artık Yoktur HDP'li Vekil: Erdoğan'ın Telefonundaki Açılış Mesajı Artık Yoktur HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, Erdoğan'ın telefonunun açılış mesajında bir dönem 'Baba, böbürlenme; senden büyük Allah var' yazdığını, o açılış mesajının artık olmadığını söyledi.
 • 17 Aralık 2015 22:29 Erdoğan'ın Telefonunda 'Baba, Böbürlenme; Senden Büyük Allah Var' Yazıyordu' Erdoğan'ın Telefonunda 'Baba, Böbürlenme; Senden Büyük Allah Var' Yazıyordu' HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti'nin kurucularından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonunu açtığında açılış mesajında evladının yazmış olduğu bir mesaj bulunduğunu belirterek "Bunu bize onurla gösterirdi: 'Baba, böbürlenme; senden büyük Allah var.' Tahmin ediyorum şimdi yok, o açılış mesajı yoktur.
 • 12 Aralık 2015 08:16 HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Mercedes'ine El Konuldu HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Mercedes'ine El Konuldu Yurda getirilişlerinde usulsüzlük yapıldığı belirlenen lüks otomobillere yönelik operasyon düzenleyen Ankara Emniyeti, HDP'li milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına el koydu
 • 10 Aralık 2015 18:22 Barzani, Hdp Heyeti ile Görüştü - Dengir Mir Mehmet Fırat Barzani, Hdp Heyeti ile Görüştü - Dengir Mir Mehmet Fırat GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın açıklamaları ANKARA - Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, HDP heyeti ile bir araya geldi.
 • 08 Aralık 2015 19:27 Elvan, CHP ve Hdp Mersin Milletvekilleri ve Stk'larla Bir Araya Geldi Elvan, CHP ve Hdp Mersin Milletvekilleri ve Stk'larla Bir Araya Geldi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın gelişi ve konuşması- CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın konuşması- HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın konuşması- Aile fotoğrafının çekinilmesi Başbakan Yardımcısı Elvan'ın kabulü- Elvan, CHP ve HDP'nin Mersin milletvekilleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini kabul etti- Elvan: - "Milletvekillerimiz, hangi partiden olursa olsunlar, büyük bir nezaket gösterdiler.
 • 08 Aralık 2015 18:33 Başbakan Yardımcısı Elvan'ın Kabulü   HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ise Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın 1915 yılından sonra yeniden bir alt üst olma dönemini yaşadığını söyledi
 • 22 Kasım 2015 17:55 26. Dönem Meclis Başkanlığı Seçimleri İkinci Turu Tamamlandı 26. Dönem Meclis Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda 523 milletvekili oy kullandı, İsmail Kahraman 318 oy, Gülsün Bilgehan 126 oy, Yusuf Halaçoğlu 39 oy, Dengir Mir Mehmet Fırat 40 oy aldı.
 • 22 Kasım 2015 16:41 26. Dönem Meclis Başkanlığı Seçimleri Birinci Turu Tamamlandı İsmail Kahraman 316 oy, Gülsün Bilgehan 127 oy, Yusuf Halaçoğlu 41 oy, Dengir Mir Mehmet Fırat 41 oy aldı
 • 22 Kasım 2015 11:35 TBMM Başkanlığı Seçimi Bugün Yapılacak TBMM Başkanlığı Seçimi Bugün Yapılacak Başkanlık yarışı AK Parti'den İsmail Kahraman, CHP'den Gülsün Bilgehan, HDP'den Dengir Mir Mehmet Fırat ve MHP'den Yusuf Halaçoğlu arasında geçecek
 • 21 Kasım 2015 15:39 Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Belli Oldu Hdp Meclis Başkanı olarak Dengir Mir Mehmet Fırat'ı aday göstereceğini açıkladı.
 • 21 Kasım 2015 14:15 TBMM Başkanı Seçimi HDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanlığına aday oldu.
 • 21 Kasım 2015 13:20 TBMM Başkanı Seçimi HDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanlığına aday olacağını bildirdi.
 • 21 Kasım 2015 12:31 Hdp 'Nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Fırat HDP’nin 26. dönem Meclis başkanı adayı Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 21 Kasım 2015 12:29 HDP'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat Oldu HDP'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat Oldu HDP'nin Meclis Başkan adayı, tıpkı 7 Haziran seçimlerinden sonra olduğu gibi Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 21 Kasım 2015 12:18 Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin meclis başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 14 Kasım 2015 21:37 Fırat: Fırat: "Hiç Bir İdeal Silahla Elde Edilemez" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kayıt işlemleri, - Dengir Mir Mehmet Fırat'ın açıklamaları, Milletvekilleri kayıt yaptırıyor- HDP'li Fırat: - "Hiç bir ideal ve varılmak istenen nokta, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemez. Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, hiç bir ideal ve varılmak istenen noktanın, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemeyeceğini belirterek, "Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" dedi.
 • 14 Kasım 2015 17:28 Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, hiç bir ideal ve varılmak istenen noktanın, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemeyeceğini belirterek, "Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" dedi.
 • 14 Kasım 2015 16:40 Dengir Mir Fırat: Hukuk Kuralları Onu Çiğneyenlere Dahi Bir Gün Gerekli Olur Dengir Mir Fırat: Hukuk Kuralları Onu Çiğneyenlere Dahi Bir Gün Gerekli Olur Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Samanyolu Yayın Grubu'nun TÜRKSAT’tan indirilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 14 Kasım 2015 16:10 Hdp'li Fırat: Hdp'li Fırat: "Terörün Her Türlüsünü Lanetliyorum" HDP Mersin Dengir Mir Mehmet Fırat, Fransa’da yaşanan terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, terörün her türlüsünü lanetlediğini belirterek, silahlı olan bütün mücadelelerin müzakere yoluyla çözülebileceğini söyledi.
 • 12 Kasım 2015 10:32 Demirtaş, 1 Kasım Seçimleri Sonrası İstifa Teklif Etmiş Demirtaş, 1 Kasım Seçimleri Sonrası İstifa Teklif Etmiş " diyerek destek verdikleri gerekçesiyle Celal Doğan ve Dengir Mir Mehmet Fırat'a tepki gösterildiği ve "Bizi AKP'ye yakınlaştırmak isteyen bir damar var" yorumu yapıldığı öğrenildi
 • 02 Kasım 2015 18:22 Fırat: Başkanlık Sisteminin Referanduma Sunulması Süreci Başlayacaktır Fırat: Başkanlık Sisteminin Referanduma Sunulması Süreci Başlayacaktır 1 Kasım seçim sonuçları ile ilgili açıklama yapan HDP Mersin Milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, başkanlık sisteminin gelebileceğini söyledi
 • 02 Kasım 2015 18:16 Fırat: Türkiye Sonu Belli Olmayan Tünele Girdi Seçim sonuçlarını değerlendiren HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, "Türkiye sonu belli olmayan tünele girdi, anayasa değişikliğiyle başkanlık sisteminin referanduma sunulması süreci başlayacaktır" dedi.
 • 29 Ekim 2015 18:25 Dengir Mir Mehmet Fırat: 450 Milletvekili Alsalar da Huzur Olmayacak Dengir Mir Mehmet Fırat: 450 Milletvekili Alsalar da Huzur Olmayacak Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP Malatya İl Teşkilatı, milletvekili adayları Aydın Erdoğan ve Perihan Yücekaya ile birlikte Malatya Esnaf Kefalet Odası, Rışvanlılar Derneği, Çelikhanlılar Derneği ile Mazlum-Der Şubesini ziyaret etti
 • 27 Ekim 2015 15:36 Dengir Mir Fırat: Yapılan Değil Hukuka, Ahlaka da Aykırı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Koza-İpek Grubu'na yapılanların değil hukuka, ahlaka da aykırı olduğunu belirtti.
 • 08 Ekim 2015 16:12 Hdp Mersin Adaylarını Tanıttı Hdp Mersin Adaylarını Tanıttı sıra milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, 1 Kasım'da hükümet kurulsa bile 4 yıl sürmeyeceğini öne sürerek, "En fazla 1-2 yıl içinde erken seçim olacağı kanısındayım
 • 08 Ekim 2015 11:54 Dengir Mir Fırat: Sarayın İktidarı İçin Estirilen Devlet Terörü Var Dengir Mir Fırat: Sarayın İktidarı İçin Estirilen Devlet Terörü Var Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Türkiye'de savaşın olduğu kanısında olmadığını, sarayın iktidarını devam ettirebilmek için estirilen bir devlet terörü olduğunu ifade etti.
 • 07 Ekim 2015 21:23 Mersin - 'Mafyatik Bir Devlete Dönüşme Çabası Var' Mersin - 'Mafyatik Bir Devlete Dönüşme Çabası Var' Mersin'de HDP'nin kadın milletvekili adayı gözaltına alındı (ek) 'MAFYATİK BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 18:59 Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı- Ek 1 Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı- Ek 1 Mersin'de HDP'nin kadın milletvekili adayı gözaltına alındı (ek) 'MAFYATİK BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 17:57 Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı (2) Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı (2) 'mafyatik BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 15:56 Mersin'de Hdp 4. Sıra Adayının Gözaltına Alınması Protesto Edildi Mersin'de Hdp 4. Sıra Adayının Gözaltına Alınması Protesto Edildi HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, "Bugün 7 arkadaşımız hukuk dışı ve ahlak dışı bir yapılanma ile gözaltına alınmıştır" derken, Mersin Milletvekili Çilem Öz ise gözaltı sayısının 9'a yükseldiğini söyledi
 • 07 Ekim 2015 15:33 Dengir Mir Fırat: Seni Mutlaka Ama Mutlaka Yargının Karşısına Çıkaracağız Dengir Mir Fırat: Seni Mutlaka Ama Mutlaka Yargının Karşısına Çıkaracağız Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, 'Seni başkan yaptırmayacağız' sloganının 'Seni diktatör yaptırmayacağız' şeklinde değiştirdiklerini hatırlatarak, "Seni mutlaka ama mutlaka yargının karşısına çıkaracağız ve gereği orada mutlaka yapılacak.
 • 05 Ekim 2015 16:32 Dengir Mir Mehmet Fırat: Erdoğan, Hasan Cemal'e 'Hasan Abi' Derdi T24'e konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti'nin kurulduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bugün 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten yargılanan Hasan Cemal'e 'Hasan abi' diye hitap ettiğini söyledi.
 • 17 Ağustos 2015 12:41 Demirtaş'ın Deniz Yatağındaki Fotoğrafıyla İlgili, HDP'li Fırat'tan Açıklama Demirtaş'ın Deniz Yatağındaki Fotoğrafıyla İlgili, HDP'li Fırat'tan Açıklama HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın interneti sallayan tatil fotoğrafıyla ilgili HDP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat konuştu
 • 14 Ağustos 2015 13:07 HDP'li Fırat: Koalisyon Seçimden Sonra HDP'li Fırat: Koalisyon Seçimden Sonra HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti ile CHP arasında yürütülen koalisyon görüşmelerinin sonucunun erken seçimden hemen sonra alınacağını söyledi.
 • 31 Temmuz 2015 12:37 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Açıklaması   -"MHP'ye hücum ettiler" Yalçın, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın MHP'nin yargıyı göreve çağırması nedeniyle MHP'ye hücum ettiğini iddia ederek açıklamasında şunları kaydetti: "Tartışmayı, 1980 Askeri Darbesi'ne zemin hazırlamak üzere küresel güçlerce kurgulanan Kahramanmaraş, Çorum ve Sivas olaylarına götürerek bunların sorumlusunun MHP olduğunu öne sürmüşlerdir
 • 20 Temmuz 2015 17:02 HDP'li Fırat: Saldırının Hedefi Türkiye HDP'li Fırat: Saldırının Hedefi Türkiye HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Suruç ilçesinde Amara Gençlik ve Kültür Merkezi'nde yapılan bombalı saldırının Türkiye'ye yönelik olduğunu söyledi.
 • 01 Temmuz 2015 16:33 Murat Yetkin'in Meclis Başkanlığı Hesabı Şaşırttı Murat Yetkin'in Meclis Başkanlığı Hesabı Şaşırttı Oylama neticesinde Ekmeleddin İhsanoğlu ve Dengir Mir Mehmet Fırat elendi
 • 01 Temmuz 2015 16:06 Meclis'te 3. Tur Oylamadan da Sonuç Çıkmadı, 4. Tura Geçildi Meclis'te 3. Tur Oylamadan da Sonuç Çıkmadı, 4. Tura Geçildi AK Parti Sivas Milletvekili Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yarıştığı Meclis Başkanlığı seçimlerinin üçüncü turunda 548 milletvekili oy kullandı
 • 01 Temmuz 2015 15:08 Meclis Başkanlığı İçin Son Tur Oylamaları Meclis Başkanlığı İçin Son Tur Oylamaları HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Dengir Mir Mehmet Fırat 4
 • 01 Temmuz 2015 12:09 Demirtaş: Ülke Sorunlarının Çözümü İçin MHP ile Aynı Masaya Otururuz Demirtaş: Ülke Sorunlarının Çözümü İçin MHP ile Aynı Masaya Otururuz 'MHP’nin HDP’nin desteklediği adayın desteklemeyeceği açıklamasına' yönelik soruya Demirtaş, öncelikle kendi adaylarının son tura kalması için çalıştıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Meclis Başkanlık koltuğuna bugün HDP’nin desteklediği Dengir Mir Mehmet Fırat oturur diye düşünüyoruz
 • 30 Haziran 2015 20:17 HDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda Çekilebilirim HDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda Çekilebilirim HDP'nin Meclis Başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, seçim yarışında "çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasılıklar var mı?" sorusuna "Olabilir, çekilebilirim" dedi.