SON DAKİKA DİKOTOMİ HABERLERİ

Son Dakika Dikotomi Haberleri

 • 19 Mart 2019 15:16 Analiz - Seçimlerin Gölgesinde Tırmanan Keşmir Gerilimi Keşmir sorunu Hindistan ile Pakistan arasında 72 yıldır çözümlenememiş ve tarihte iki ülkeyi tam üç kez sıcak savaşa sürüklemiş bir ihtilaf.
 • 14 Aralık 2018 21:20 2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, "Türkiye'yi gelecek dönemde kültür alanında dünyanın en önemli merkezlerinden biri haline getireceğiz.
 • 14 Ağustos 2018 16:27 Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu" Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yeni gelinen noktada AK Parti'nin önündeki mesele, ekonomik alanda adaleti merkeze alan bir siyaset izlemesidir.
 • 08 Mayıs 2018 12:23 Türkiye'nin Tehditler ve Fırsatlar Dikotomisi: Suriye Suriye sahasının tehditler ve fırsatlar bazlı analizini yapmak, Türkiye'nin Suriye politikasını çok boyutlu bir biçimde resmetme imkanı sağlayacaktır.
 • 12 Nisan 2018 12:01 Analiz - Suud İçin Vehhâbîlik'ten Dönüş Mümkün Mü? Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed b. Selman'ın (MBS) kısa süren Mısır, İngiltere ve Fransa ziyaretleri bir yana, 18 gün süren ve iyi bir PR çalışmasının ürünü olan ABD ziyaretinde gerek hemen her kesimden önde gelen kişi ve kurumlarla görüşmeler, gerekse bir kısmı Türk medyasına da...
 • 01 Şubat 2018 11:58 Analiz - Terörü Meşrulaştırma Aracı Olarak Ypg'li Kadın 'Savaşçılar' Zeytin Dalı harekatının dokuzuncu gününde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensupları Burseya dağını ele geçirdiği sıralarda, Rudaw English'in twitter hesabından, YPJ militanı 20 yaşındaki bir kadının gerçekleştirdiği intihar saldırısında bir Türk tankını imha ettiği ve...
 • 25 Ekim 2017 12:04 Yeni Yönetim Biçimi: Derin Yönetim Yeni Yönetim Biçimi: Derin Yönetim Meksikalı yönetmen Alejandro Inarritu’nun 4 Oscar’lı başyapıtı “Birdman” filmi çok önemli bir kavramı bizlerin sorgusuna açıyor: “Gerçek olan Gerçeğin” olanaklılığı.
 • 05 Nisan 2017 17:50 YÖK'te YÖK'te "Müzik Üniversitesi" İçin Arama Konferansı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, müzik üniversitesi kurulmasına ilişkin, "Türkiye'de şu anda 34 konservatuvar var. 35'inci konservatuvarı kurma çabası değil. Hedefimiz asla bu olmamalı.
 • 14 Mart 2017 18:17 Aeü'de El Dokumaları Sergisi Diller Yüksekokulu Fuayesi'nde düzenlenen "Dikotomi El Dokumaları" sergisinde çağdaş ve geleneksel el dokumaları yer aldı
 • 31 Ocak 2016 14:24 Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Küçükyılmaz Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, "Millet, bir kez kazandığı hakkı kolayca iade etmesi için ortada bir sebep bulunmadığına ve 10 Ağustos 2014'te devlet başkanını seçmenin tadını aldığına göre, geriye sadece bu fiili durumu hukuki hale getirmek adına başkanlık sistemini hayata geçirmek kalmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 03 Aralık 2015 23:52 Davutoğlu, Bakü'de İş Dünyasının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biraz önce notlarıma '3B' diyerek yazdım, sonra '4B' diye İngilizcesi için aktardım. Bu bizim, ekonomik faaliyet alanımızı ve kapsamını da gösteren bir husus." dedi.
 • 03 Aralık 2015 22:58 Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması Başbakan Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de iş dünyası temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, “Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var” dedi.
 • 03 Aralık 2015 22:56 Davutoğlu: Davutoğlu: "Dünyada Hiç Bir Ülke, Türkiye'nin Azerbaycan'a Azerbaycan'ın da Türkiye'ye Güvendiği... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması - İş adamları Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da- Davutoğlu: (1)"Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var"- "Biz Pekin, Bakü, Boğaziçi, Brüksel, bütün bu Asya koridorunda, hem enerji hem ulaşım hatlarının, Türkiye ile Azerbaycan'ın omurgasını teşkil ettiği bir eksende gelişmesini arzuluyoruz"- "Şimdi Bakü'de sizler nezdinde Azerbaycan'a ve dünyaya da ilan ederek söylüyorum, biz bir Asya milletiyiz ve biz olmadan Kafkasya'nın ve Asya'nın tarihi de yazılamaz"- "Türkiye'ye, dikotomik şekilde bakanlar, Türkiye'yi sadece Asya yönüyle görenler var ya da yine aynı dikotomik tarzda Avrupa yönüyle görenler var. Halbuki biz Asya'nın da Avrupa'nın da kimliğini özümsemiş ve bu köprü olma rolünü, merkez olma rolüne dönüştürme kudretini göstermiş bir ülkeyiz" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var" dedi.
 • 03 Aralık 2015 22:41 Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Dha DIŞ HABER- Davutoğlu 'Türkiye ve Rusya gibi köklü devlet geleneğine sahip iki ülkenin yetkililerinin bu sorunları yüz yüze konuşarak çözecek iradeyi göstermeleridir' Başbakan Davutoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki programı kapsamında Four Seasons Hotel'de, iş dünyasının temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katıldı.
 • 03 Aralık 2015 22:41 Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Dha DIŞ HABER- Davutoğlu 'Türkiye ve Rusya gibi köklü devlet geleneğine sahip iki ülkenin yetkililerinin bu sorunları yüz yüze konuşarak çözecek iradeyi göstermeleridir' Başbakan Davutoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki programı kapsamında Four Seasons Hotel'de, iş dünyasının temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katıldı.
 • 03 Aralık 2015 22:38 Davutoğlu: Davutoğlu: "Biz Olmadan Kafkasya'nın ve Asya'nın Tarihi de Yazılamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması- İş adamları Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da- Davutoğlu: (1)"Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var"- "Biz Pekin, Bakü, Boğaziçi, Brüksel, bütün bu Asya koridorunda, hem enerji hem ulaşım hatlarının, Türkiye ile Azerbaycan'ın omurgasını teşkil ettiği bir eksende gelişmesini arzuluyoruz"- "Şimdi Bakü'de sizler nezdinde Azerbaycan'a ve dünyaya da ilan ederek söylüyorum, biz bir Asya milletiyiz ve biz olmadan Kafkasya'nın ve Asya'nın tarihi de yazılamaz"- "Türkiye'ye, dikotomik şekilde bakanlar, Türkiye'yi sadece Asya yönüyle görenler var ya da yine aynı dikotomik tarzda Avrupa yönüyle görenler var. Halbuki biz Asya'nın da Avrupa'nın da kimliğini özümsemiş ve bu köprü olma rolünü, merkez olma rolüne dönüştürme kudretini göstermiş bir ülkeyiz" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var" dedi.
 • 03 Aralık 2015 22:35 Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Davutoğlu ?türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Dha DIŞ HABER- Davutoğlu 'Türkiye ve Rusya gibi köklü devlet geleneğine sahip iki ülkenin yetkililerinin bu sorunları yüz yüze konuşarak çözecek iradeyi göstermeleridir' Başbakan Davutoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki programı kapsamında Four Seasons Hotel'de, iş dünyasının temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katıldı.
 • 03 Aralık 2015 22:32 Davutoğlu "Türkiye ve Rusya Gibi Köklü Devlet Geleneğine Sahip İki Ülkenin Yetkililerinin Bu... Başbakan Davutoğlu, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki programı kapsamında Four Seasons Hotel'de, iş dünyasının temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katıldı.
 • 03 Aralık 2015 22:26 Davutoğlu: Davutoğlu: "Azerbaycan ile Türkiye'yi Ebediyen Birbirine Bağlayacak Projeler Bekliyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması- İş adamları Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da- Davutoğlu: (1)"Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var"- "Biz Pekin, Bakü, Boğaziçi, Brüksel, bütün bu Asya koridorunda, hem enerji hem ulaşım hatlarının, Türkiye ile Azerbaycan'ın omurgasını teşkil ettiği bir eksende gelişmesini arzuluyoruz"- "Şimdi Bakü'de sizler nezdinde Azerbaycan'a ve dünyaya da ilan ederek söylüyorum, biz bir Asya milletiyiz ve biz olmadan Kafkasya'nın ve Asya'nın tarihi de yazılamaz"- "Türkiye'ye, dikotomik şekilde bakanlar, Türkiye'yi sadece Asya yönüyle görenler var ya da yine aynı dikotomik tarzda Avrupa yönüyle görenler var. Halbuki biz Asya'nın da Avrupa'nın da kimliğini özümsemiş ve bu köprü olma rolünü, merkez olma rolüne dönüştürme kudretini göstermiş bir ülkeyiz" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var" dedi.
 • 03 Aralık 2015 22:16 Davutoğlu: Davutoğlu: "Rusya ile İletişim Kanallarımızı Her Zaman Açık Tutacağız" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da- Davutoğlu: (1)"Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var"- "Biz Pekin, Bakü, Boğaziçi, Brüksel, bütün bu Asya koridorunda, hem enerji hem ulaşım hatlarının, Türkiye ile Azerbaycan'ın omurgasını teşkil ettiği bir eksende gelişmesini arzuluyoruz"- "Şimdi Bakü'de sizler nezdinde Azerbaycan'a ve dünyaya da ilan ederek söylüyorum, biz bir Asya milletiyiz ve biz olmadan Kafkasya'nın ve Asya'nın tarihi de yazılamaz"- "Türkiye'ye, dikotomik şekilde bakanlar, Türkiye'yi sadece Asya yönüyle görenler var ya da yine aynı dikotomik tarzda Avrupa yönüyle görenler var. Halbuki biz Asya'nın da Avrupa'nın da kimliğini özümsemiş ve bu köprü olma rolünü, merkez olma rolüne dönüştürme kudretini göstermiş bir ülkeyiz" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var" dedi.
 • 03 Aralık 2015 21:58 Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Rusya ilişkilerinde geçtiğimiz zorlu süreçte de Azerbaycan ile kurduğumuz yakın diyaloğun büyük bir önemi var" dedi.
 • 28 Eylül 2014 17:27 Başbakan Davutoğlu: Esad'a 7 Saat Dil Döktüm Başbakan Davutoğlu: Esad'a 7 Saat Dil Döktüm Davutoğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 2014-15 Akademik Yılı açılışında, "Olaylar bu kadar büyümeden önce Suriye Devlet Başkanı Esad ile 7 saat boyunca konuştum" dedi.
 • 17 Aralık 2012 15:30 Artuklu Üniversitesi'nde 'Mimarlıkta Merkez- Çevre Sorunsalı' Konulu Seminer Artuklu Üniversitesi'nde 'Mimarlıkta Merkez- Çevre Sorunsalı' Konulu Seminer Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Mimarlık Fakültesi ile Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi'nin, Mardin Eğitim Vakfı'nın (MARSEV) destekleriyle ortaklaşa düzenleyeceği 'Mimarlıkta Merkez- Çevre Sorunsalı'nı ele alan seminer ve...
 • 17 Aralık 2012 11:53 Artuklu Mimarlık Fakültesi'nden Anlamlı Seminer Artuklu Mimarlık Fakültesi'nden Anlamlı Seminer Seminere ODTU ve Artuklu Üniversitesinden bir grup araştırmacı ve akademisyen katkıda bulunacak.
 • 16 Ekim 2012 13:32 Her Âşıka Mâşukunu Gösterecek Bir Ayna Her Âşıka Mâşukunu Gösterecek Bir Ayna Söze ve kalıba sığmayan 'aşkın' bir yönü vardır 'aşk'ın.
 • 31 Temmuz 2012 13:05 İstanbul Tasarım Bienali Sokaklarda Konuk editörlüğünü Emre Arolat'ın üstlendiği "Yıldız Falı / Horoscope" başlıklı dördüncü sayı yayınlandı.