Alman Firma Silikonlar İçin Uyarmış - Son Dakika
Dünya

Alman Firma Silikonlar İçin Uyarmış

Alman Firma Silikonlar İçin Uyarmış

Alman kimyasal ürün dağıtıcı şirketi Brenntag, Fransız PIP şirketine silikon sattığını ancak göğüs protezi üreticisi şirkete, bu ürünün sanayi kullanımına yönelik olduğunu belirttiğini bildirdi.

03.01.2012 22:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Alman kimyasal ürün dağıtıcı şirketi Brenntag, Fransız PIP şirketine silikon sattığını, ancak sağlık için zararlı silikon kullandığından şüphelenilen göğüs protezi üreticisi şirkete, bu ürünün sanayi kullanımına yönelik olduğunu belirttiğini bildirdi.

Alman şirketince yapılan açıklamada, Fransız sağlık güvenliği kurumunun (Afsaaps) 2010'da bu konuyla ilgili taleplerine de tam olarak yanıt verildiği belirtildi.

Yetkililere gerekli tüm bilgileri sağlamaya hazır olunduğu vurgulanan açıklamada, Fransız firmasına satılan ürünlerin sanayi kullanımına yönelik olduğunu belirten belgelerin şirket kayıtlarında mevcut olduğuna işaret etti.

Brenntag firmasının açıklamasında ayrıca, müşterilerden, teslim edilen ürünlerin kendi üretimlerinde kullanmaya uygun olup olmadığını teyit etmelerinin de her zaman istendiği ifade edildi.

Merkezi Fransa'nın güneyindeki Var'da bulunan ve 2010'dan beri kapalı bulunan Fransız Poly Implant Prothese (PIP) şirketinin, sağlık için zararlı silikon kullandığından şüpheleniliyor.

Şirketin bu göğüs silikonlarından dünyada çoğunluğu Latin Amerika, İspanya ve İngiltere'de olmak üzere 400 bin ila 500 bin adet sattığı tahmin ediliyor.

- BERLİN

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Alman Firma Silikonlar İçin Uyarmış - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail, İran'ın saldırı için İHA havalandırdığını açıkladı
  00:11 İsrail, İran'ın saldırı için İHA havalandırdığını açıkladı

  İsrail ordusu, İran'ın ülkeye saldırmak üzere silahlı insansız hava araçları (İHA) havalandırdığını duyurdu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkenin savunma sistemlerinin aktif hale getirildiğini ve ordunun hazır olduğunu belirtti. İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ise İsrail'in düzenlediğini söylediği saldırının ülkesinin topraklarına yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayarak, cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

 • İran İHA'ları İsrail'e doğru ilerliyor
  00:09 İran İHA'ları İsrail'e doğru ilerliyor

  İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Daniel Hagari, İran'dan fırlatılan insansız hava araçlarının İsrail'e doğru ilerlediğini açıkladı. IDF, İHA'ları izlemekte ve ülkeye ulaşmalarının birkaç saat alacağını belirtti. IDF, hedefleri erken imha etmek için çalışacak ve kamuoyunu saldırılar hakkında bilgilendirecektir.

 • İran İsrail'e Hava Saldırısı Başlattı
  00:09 İran İsrail'e Hava Saldırısı Başlattı

  İsrail'in İran Konsolosluğu'na düzenlediği saldırının ardından gerilim tırmanıyor. İran, İsrail'e hava saldırısı başlattığını duyurdu. İsrail ordusu ise savunmalarının hazır olduğunu belirtti. İran ve ABD de saldırıyı doğruladı. İran'ın insansız hava araçları ve seyir füzelerini hareket ettirdiği bildirildi. Hizbullah da İsrail'e roketli ve insansız hava araçlı saldırı düzenledi. İran'ın Ortadoğu'daki en büyük balistik füze ve İHA cephaneliğine sahip olduğu belirtildi.


Advertisement