Bilim insanları dünyanın sonu için tarih verdi! - Son Dakika

Bilim insanları dünyanın sonu için tarih verdi!

20.01.2022 20:09

Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen araştırma, bir anda gündem oldu. Bilim insanları, güneşin yaklaşık 5 milyar yıl ömrünün kaldığını belirterek, güneşin yok olması durumunda Dünya'nın ve insanlığın da sonunun geleceğinin altını çizdi. Araştırmacılar ayrıca, Güneş'in sonunun geldiği zaman, ısı vermeyen kırmızı bir top halini alacağını da belirtti.

Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen araştırmalar, dünya genelinde büyük yankı uyandırıyor. BGR Araştırma Enstitüsü'ne bağlı bilim insanları, Dünya'nın sonu için ne kadar zaman kaldığını hesaplamak adına Güneş'in yaşını incelemeye aldı.

GÜNEŞ HENÜZ ÇOK GENÇ

Ancak bilim insanları tarafından yapılan araştırma sonucunda yüreklere su serpen bilgiler elde edildi. Araştırmacılar, Güneş'in henüz çok genç olduğunu tespit ederek, yaklaşık 5 milyar yıllık bir ömrü daha olduğunu belirledi.

SONU GELDİĞİNDE ISI VERMEYECEK

Bilim insanları, Güneş'in sonuyla ilgili daha önce yapılan araştırmaları destekleyen sonuçlar da elde etti. Buna göre Güneş, sonu geldiğinde artık Dünya'ya ısı vermemeye başlayacak. Güneş, kırmızı bir gezegen olarak varlığını sürdürecek.

GÜNEŞ YOK OLURSA NE OLUR?

Dünyamız ışık ve ısı kaynağından yoksun hale düştüğü için yavaş yavaş soğumaya başlayacak. Fakat bu öyle çok ani biçimde olmayacak. Sıcaklığın sürekli düştüğünü gün gün yavaşça hissedeceğiz. Bununla beraber, yaşayabilmek için Güneş ışığına bağımlı olan bitkiler fotosentez yapamayacak hale gelecekler.

TÜM BİTKİLER YOK OLACAK

Yaklaşık 1 hafta 10 gün içinde yeryüzündeki tüm yeşil bitkiler ölüp yok olacak. Mantarlar ise fotosenteze ihtiyaç duymadıkları ve yeryüzü henüz donmadığı için bir süre daha hayatlarına devam edecekler.

1 AY İÇİNDE ÖLECEĞİZ

Tabii bizler de acil tedbirler alacağız. Güneş'in yok olduğunu gören yetkililer çok hızlı biçimde sıcak jeotermal suların bolca bulunduğu İzlanda gibi yerlere korunaklı şehirler inşa etmeye başlayacaklar. Kendi elektriğini üretebilen ve ısısını sağlayabilen bu jeotermal kentler geçici ancak uzun yıllar insanların yaşaması için yeterli olacak. Fakat insanlığın büyük kısmı, yer ve kaynak sıkıntısı nedeniyle bu yapılarda yaşama şansı bulamayacak. Çoğumuz, elimizde olanlar tükendikten sonra soğuktan, susuzluktan ve açlıktan birkaç ay içinde öleceğiz.

YORUMLAR (8)
  • Osman Berk: Yine insanları bir yere gudumlestirmeye çalışan bir haber..kaos için birebir...ben özgür irademle inanmıyorum..tek inandığım şey Allah bilir...bu haberlerle dunayada kaos oluşturup insanları bir noktaya götürmeye çalışıyorlar...geç bu islerj.. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Faruk kırıcı: 5 milyar yıl içinde insan dünyada var olabilecek mi hâlâ onu hesaplasalar yazının uygunluk testinden geçmesi an meselesi olurdu doğal felaketler in bu hızla artması ve Uzay dan gelebilecek göktaşı benzeri tehditlerle birlikte çeşitli Yok oluş senaryoları insanın kıyameti görmesi içn fazlasıyla yetiyor ama eğer bu zaman zarfında bir yol bulup dış uzayda yaşamını sürdürebilecek konumlar edinebilse gezegen olması şart değil yapay gezegen olabilir o zaman sürdürülebilir yaşantıya sahip olur Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Araştırma: Çin'in Geliştirdiği Ağızdan Alınan Kovid-19 İlacı Omicron Varyantına Karşı Etkili Araştırma: Çin'in Geliştirdiği Ağızdan Alınan Kovid-19 İlacı Omicron Varyantına Karşı Etkili Plandemi Büyük Buluşma Platformu'ndan 'kimyasal spreyleme' iddiasıyla suç duyurusu Plandemi Büyük Buluşma Platformu'ndan 'kimyasal spreyleme' iddiasıyla suç duyurusu SUBÜ öğrencilerinin 105 projesi TÜBİTAK desteği kazandı SUBÜ öğrencilerinin 105 projesi TÜBİTAK desteği kazandı

Son Dakika Dünya Bilim insanları dünyanın sonu için tarih verdi! - Son Dakika


Advertisement