Kurt Cobain'ın Kızından İlginç İtiraf - Son Dakika

Kurt Cobain'ın Kızından İlginç İtiraf

09.04.2015 16:07
Kurt Cobain'ın Kızından İlginç İtiraf

27 yaşında intihar eden Nirvana'nın solisti Kurt Cobain kızı Frances Bean, Nirvana belgeselinde söyledikleri dünyayı şok etti.

27 yaşında intihar eden Nirvana'nın solisti Kurt Cobain ve Courtney Love'ın 22 yaşındaki kızı Frances Bean Cobain'in Nirvana belgeseli 'Montage of Heck'in Sundance premier'inde samimi itiraflarda bulundu.

Daha önce müzik dergisi Rolling Stone'da stajyer olarak çalışan Cobain'ın kızı, dergiye verdiği röportajda 'Nirvana'nın müziğinin pek de fanı olmadığını, Oasis'i Nirvana'ya tercih ettiğini' açıkladı!

"OASİS'İ TERCİH EDERİM"

'Nirvana'yı pek sevmiyorum. Özür dilerim ama ben Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre gibi grupları daha çok seviyorum.

"HER DİNLEDİĞİMDE AĞLARI"

Grunge akımı pek ilgilenmediğim bir şey. Fakat 'Territorial Pissing' (Nirvana'nın 'Nevermind' albümünde yer alan bir şarkısı) inanılmaz iyi bir şarkı. Bir de 'Dumb'ı (Nirvana'nın 'In Utero' albümünde yer alan bir şarkısı) her dinlediğimde ağlıyorum. Bence bu şarkı Kurt'un kendisine nasıl baktığını anlatan bir şarkı…'

"O HAYATTAN DAHA BÜYÜK"

'Hiç tanımadığım babamı idol bellemek tuhaf olurdu, bir fan olsam bu garip olmaz mıydı? 15 yaşındayken bu gerçeğin kaçınılmaz olduğunu anladım. Arabada oturuyor radyo dinlerken birden babamı duyuyorum. O, hayattan daha büyük. Ve kültürümüz de ölü müzisyenlere kafayı takmış.

AZİZ KURT

Aslında Kurt ailesini olabilecek en garip şekilde terk etmiş herhangi bir adamdan daha farklı biri değil. Ama öyle değil… İnsanlar onu heykelleştiriyor ve onu Aziz Kurt yapıyorlar.'

Hayalet görmüş gibiydiler

Nirvana'nın diğer elemanları Dave (Grohl), Krist (Novoselic) ve Pat (Smear) evimize gelir ve bana baktıklarında hayalet görmüş gibi olurlardı, çünkü Kurt'ü görürlerdi. Çünkü Ona çok benziyordum ve onun gibi davranıyordum.'

İNTİHAR NOTUNU BULDUĞUMDA...

'Beklenmedik bir şekilde onun intihar notunu buldum. Açtım ve oradaydı. Tanık olduğum her şey gibiydi, anlamsızdı. Müziği bırakmakla ilgili bir sorunu yoktu, açıkça konuşabilirdi. Eğer sahneye çıkmak istemiyorsa çıkmazdı bu kadar basit. Bu intihar mektubunun esas bir temeli yoktu.'
Kurt Cobain 5 Nisan 1994'te intihar ettiğinde kızı Frances Bean henüz 2 yaşındaydı.

YORUMLAR
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Dünya Kurt Cobain'ın Kızından İlginç İtiraf - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement