Libya'da Mahkumlardan Firar Girişimi - Son Dakika
Dünya

Libya'da Mahkumlardan Firar Girişimi

Libya\'da Mahkumlardan Firar Girişimi

Libya'da cezaevinden kaçmaya teşebbüs eden tutuklularla yaşanan kargaşa sırasında 2 güvenlik görevlisi yaralandı.

02.01.2012 08:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Libya'da cezaevinden kaçmaya teşebbüs eden tutuklularla yaşanan kargaşa sırasında 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi.

Başkent Trablus'ta, Muammer Kaddafi döneminde asker olarak görev yapan ve ülkede bir süre önce yaşanan iç savaş sırasında tutuklananların kaldığı cezaevinden bir grubun, akşam saatlerinde kaçma girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Yaşanan kargaşa sırasında bölgede kısa süre elektriklerin kesildiği ve 2 güvenlik görevlisinin silahla yaralandığı belirtildi. Firar etmeye çalışan grubun ise güvenlik güçleri tarafından yakalandığı öğrenildi.

Olayın ardından cezaevi çevresinde güvenlik önlemlerinin artırıldığı gözlenirken, yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Bu arada kentin farklı bölgelerinden zaman zaman silah sesleri duyuldu. - TRABLUS

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Libya'da Mahkumlardan Firar Girişimi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunanistan tarafından denize bırakılan göçmenler sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı
  16:12 Yunanistan tarafından denize bırakılan göçmenler sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan tarafından Ege Denizi'ne bırakılan düzensiz göçmenlerin sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığını duyurdu. MSB tarafından yapılan açıklamada, Yunanistan'a ait sahil güvenlik unsurlarının düzensiz göçmenleri taşıyan 2 adet botu denize bırakarak bölgeden ayrıldığı görüntülendi. Durum ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirilerek düzensiz göçmenlerin kurtarılması sağlandı.

 • Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanlar helikopterle tahliye ediliyor
  16:05 Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanlar helikopterle tahliye ediliyor

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Antalya'da meydana gelen teleferik kazası sonucu Konya'dan havalanan AS-532 Couger tipi helikopterin, mahsur kalan vatandaşları tahliye etmek için çalışmalara devam ettiğini duyurdu.

 • İran Devrim Muhafızları İsrail bağlantılı bir kargo gemisini ele geçirdi
  15:47 İran Devrim Muhafızları İsrail bağlantılı bir kargo gemisini ele geçirdi

  İran Devrim Muhafızları, Hürmüz Boğazı'nda İsrail bağlantılı bir kargo gemisini ele geçirdi. İran devleti haber ajansı IRNA, Muhafızlara ait bir helikopterin Portekiz bayraklı MSC Aries gemisine el koyduğunu ve İran sularına yönlendirdiğini bildirdi. Bu olay, Tahran'ın bölgeyi deniz trafiğine kapatabileceği yönündeki uyarısından günler sonra gerçekleşti.

 • Avustralya'da 7 kişinin öldüğü saldırının ayrıntıları ortaya çıktı
  15:21 Avustralya'da 7 kişinin öldüğü saldırının ayrıntıları ortaya çıktı

  Avusturalya'nın Sydney kentinde bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda ölenlerin sayısı saldırganla birlikte 7'ye yükselirken saldırganın 40 yaşında bir erkek olduğu belli oldu. Olayın terör bağlantısının bulunmadığı tespit edildi.

 • İran, Hürmüz Boğazı'nda İsrail'le bağlantılı ticari gemiye baskın düzenledi
  15:01 İran, Hürmüz Boğazı'nda İsrail'le bağlantılı ticari gemiye baskın düzenledi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu, Hürmüz Boğazı yakınlarında İsrail ile bağlantılı bir ticari gemiye helikopterle baskın düzenledi. İsrail'in İran'ın Şam Büyükelçiliği'ne gerçekleştirdiği saldırıya misilleme olarak gerçekleşen bu olay, bölgedeki tansiyonu artırdı.

 • Avusturalya'da alışveriş merkezindeki bıçaklı saldırıda ölü sayısı 7'ye yükseldi
  14:44 Avusturalya'da alışveriş merkezindeki bıçaklı saldırıda ölü sayısı 7'ye yükseldi

  Avusturalya'nın Sydney kentinde bulunan bir alışveriş merkezinde gerçekleşen bıçaklı saldırıda ölenlerin sayısı saldırganla birlikte 7'ye yükseldi. Saldırganın 40 yaşlarında olduğunu belirten Yeni Güney Galler Emniyet Genel Müdürü Karen Webb, saldırının terör bağlantısı olmadığını açıkladı. Saldırıda 9 aylık bir bebek de hayatını kaybetti.

 • Gazze'de can kaybı 33 bin 634'e yükseldi
  14:43 Gazze'de can kaybı 33 bin 634'e yükseldi

  İsrail'in 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bin 686'ya, yaralı sayısı ise 76 bin 309'a yükseldi. Son 24 saatte Gazze Şeridi'ne düzenlenen 5 saldırıda 52 kişi hayatını kaybetti, 95 kişi yaralandı. Toplamda ise Gazze Şeridi'nde 190 gündür süren saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bin 686'ya, yaralı sayısı ise 76 bin 309'a ulaştı.


Advertisement