Libya'dan Suriye Halkına Destek - Son Dakika
Dünya

Libya'dan Suriye Halkına Destek

Libya\'dan Suriye Halkına Destek

Libya Dışişleri Bakanı Hayal, Suriye'de Esad rejimine kaosu sona erdirmesi halkına kulak vermesi önerilerinde bulundu.

03.01.2012 12:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

03.01.2012 - Libya Dışişleri Bakanı Aşur Bin Hayal,

" Suriye'de Esad rejiminin en kısa zamanda insanları öldürmeye son verip, halkın demokrasiye geçiş talebine kulak vermesini umut ediyoruz" dedi. LIBYA - - TRIPOLI

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Libya'dan Suriye Halkına Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • İran'ın dron saldırısının ardından THY'nin uçakları İstanbul'a dönüyor
    02:16 İran'ın dron saldırısının ardından THY'nin uçakları İstanbul'a dönüyor

    İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlatmasının ardından Tahran Hava Sahası tüm ticari uçuşlara kapatılması nedeniyle Türk Hava Yolları'nın uçağı havadan geri döndü. İstanbul-Meşet, İstanbul-İsfahan ve İstanbul-Şiraz uçuşlarını yapan uçakları ise havada tur atarak geri dönüş için kararı bekliyor.

  • İran, İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı
    02:03 İran, İsrail'e balistik füze saldırısı başlattı

    İran Devlet Haber Ajansı IRNA, savunma kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrail'e balistik füze saldırısı başlatıldığını ve tamamlandığını duyurdu. İran'ın BM Daimi Temsilciliği yetkilisi, saldırının sonuçlandığını ve İsrail'in yeni bir hamle yapması durumunda karşılığının daha ağır olacağını belirtti. Ayrıca Ürdün Devlet Sözcüsü, ülkede olağanüstü hal durumunu yalanlayarak, herşeyin normal seyirde devam ettiğini ve sadece tedbir amaçlı hava sahasının kapatıldığını belirtti. AVRUPA BİRLİĞİ'NDEN İRAN'IN SALDIRISINA KINAMA AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell İran'ın başlattığı saldırılara ilişkin, 'AB, İran'ın İsrail'e kabul edilemez saldırısını şiddetle kınıyor. Bu benzeri görülmemiş bir gerilim, bölgesel güvenliğe yönelik ciddi bir tehdittir' dedi. İSRAİL SAVAŞ KABİNESİNİ TOPLADI İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın başlattığı hava saldırısının ardından başkent Tel Aviv'deki Kirya Askeri Üssü'nde savaş kabinesini topladı. İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Said İrevani de ABD'nin olası müdahalesine ilişkin 'Bu Tahran ve Tel Aviv arasındaki bir çatışma, Amerika uzak durmalı. İsrail rejimi bir hata daha yaparsa İran'ın tepkisi çok daha sert olur' açıklamasında bulundu. Temsilcilik'ten yapılan açıklamada ayrıca, '(İran'ın İsrail'e saldırısı) Bu iş şu an sonuçlandı sayılır. Eğer İsrail bir hata daha yaparsa İran'ın karşılığı daha ağır olacaktır' denildi.


Advertisement