Kabe'de tartışma yaratan görüntüler! Sosyal medyada tepki çekti - Son Dakika

Kabe'de tartışma yaratan görüntüler! Sosyal medyada tepki çekti

03.12.2022 00:55

Suudi Arabistan'da Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram bölgesinde tepki çeken görüntüler kaydedildi. Safa-Merve tepeleri arasında kalan alanın yürüyerek tamamlanması gerekirken elektrikli araçlarla gidilmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Suudi Arabistan'da Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram bölgesinde kaydedilen görüntüler İslam dünyasında tartışma yarattı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde Safa ve Merve tepeleri arasındaki yürüyüşün elektrikli araçlarla yapıldığı görüldü.

ELEKTRİKLİ ARAÇLA İBADETE TEPKİ

Sosyal medya kullanıcıları elektrikli araçla ibadet yapanlar için dini değerlerin aşağılandığı eleştirisini getirdi.

Kabe'de ibadette yeni dönem! Görüntüler tartışma konusu oldu

SA'Y EYLEMİ

Hac ya da umre için tavaf yapıldıktan hemen sonra, Mescid-i Haram'ın doğu tarafında bulunan Safa ve Merve tepeleri arasında gidip gelinerek yapılan Sa'y eyleminde Safa tepesinden başlanır ve 4 kez gidilip 3 kez dönülür. Sosyal medyaya düşen görüntülerde ibadetini yapan insanların iki bölge arasında elektrikli araçlar kullandığı görülüyor. Mescid'i Haram bölgesinde kaydedilen görüntüler tepki çekti.

YORUMLAR (2)
  • Uğur Yazıcı: Bir süre sonra bu olay normal karşılanacak ve her şeyin değiştiği gibi bu ibadet de değişecek... Cevap Yaz 28 6 Yayından Kaldır
  • Azalea Wu: Hocalara metaversede hacı olmak mümkün mü diye sormuşlardı, hocalar mümkün olmadığını söylüyordu ama sanırım kabeye gidip hacı olmak tarihe karışacak, gidipte şartları yerine getirmedikten sonra oturdukları yerden izleyerek hacı olurlar artık gidişat bunu gösteriyor. Cevap Yaz 68 7 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Dünya Kabe'de tartışma yaratan görüntüler! Sosyal medyada tepki çekti - Son Dakika


Advertisement