Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi'nden okullara eğitim - Son Dakika
Eğitim

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi'nden okullara eğitim

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi\'nden okullara eğitim

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi yetkilileri, ilçedeki okullarda düzenlenen eğitimlerle öğrencilere hayvan bakımı ve koruma konularında bilgi veriyor.

09.10.2023 14:07  Güncelleme: 14:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi yetkililerince okullarda düzenlenen eğitimler sürüyor.

Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bakımevinden veteriner hekim Ahmet Çavdar ve veteriner Özhan Malkoç, ilçedeki 20 okulda yaklaşık 500 öğrenciye sunum yaptı.

Sunumlarda bakımevinin faaliyetleri, hayvan sahiplendirme prosedürleri ve sonrasında yapılması gerekenler, sokak hayvanlarının beslenmesi, sokak hayvanlarına takılan küpe ve çiplerin amacı ve önemi ile yaralı bir hayvan görüldüğünde yapılması gerekenler anlatıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, sunumların çok faydalı olduğunu belirtti.

Kendisinin de zaman zaman eğitimleri takip ettiğini dile getiren Sarıkurt, "Yapılan etkinlikte, yaşamı birlikte paylaştığımız can dostlarımızın yaşam haklarının korunup gözetilmesi, onlara gösterilecek sevginin önemine dair bilgilere yer verildi. Yapılan sunumları dikkatle dinleyen çocuklar, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlilerine eşlik eden hayvan dostlarımızı da doyasıya sevme fırsatı buldu. Bu tür etkinliklerin sayısını arttırarak devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Ergene'de resim ve İstiklal Marşı okuma yarışmaları düzenlenecek

Ergene'de Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında resim ve İstiklal Marşı'nın ilk 2 kıtasını okuma yarışmaları düzenlenecek.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, düzenlenecek yarışmaların renkli görüntülere sahne olacağını belirtti.

Anaokulu ve İlkokul öğrencilerinin katılacağı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verileceğini ifade eden Yüksel, yarışmalara son başvuru tarihinin 20 Ekim olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Eğitim Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi'nden okullara eğitim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çankaya Belediyesi 23 Nisan'da Çocuk Şenliği Düzenledi
  11:53 Çankaya Belediyesi 23 Nisan'da Çocuk Şenliği Düzenledi

  Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kuğulupark'ta, 'Çocuk Şenliği' düzenledi. Çocuklar animasyon gösterisi, yarışmalar ve çeşitli etkinliklerle eğlendi.

 • Aydın'da Tarım Fuarı'na Yoğun İlgi
  11:20 Aydın'da Tarım Fuarı'na Yoğun İlgi

  Aydın'da düzenlenen Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı'na on binlerce kişi ziyaret etti. Fuarın en ilgi çeken standı ise İş Makineleri Operatörlük Eğitim Kursu ve Belgesi veren Belgesem oldu. Çocuklar gerçek iş makinesi ile kum oynamanın keyfini yaşadı.

 • Kayseri OSB Teknik Kampüsü İçin Protokol İmzalandı
  11:15 Kayseri OSB Teknik Kampüsü İçin Protokol İmzalandı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulması planlanan Kayseri OSB Teknik Kampüsü için protokol imzalandı. Yaklaşık 35 bin metrekare alanda, 55 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak kampüs için çalışmalar hızlandı. Proje kapsamında fakülte binası, meslek yüksekokulu binası ve ilköğretim okulu yapılacak. Kayseri OSB'nin eğitim alanında da önemli bir merkez haline gelmesi hedefleniyor.

 • Mahsun Kırmızıgül'ün Dinle şarkısı 23 Nisan etkinliklerinde kullanılamadı
  11:09 Mahsun Kırmızıgül'ün Dinle şarkısı 23 Nisan etkinliklerinde kullanılamadı

  Ankara'da bir okulda çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında kullanılacak olan Mahsun Kırmızıgül'ün Dinle şarkısı, okul müdürü tarafından yasaklandı. Kırmızıgül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çocukların bu durumdan çok üzgün olduklarını belirtti ve müdüre tepki gösterdi.

 • Milli Savunma Üniversitesi, Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için kamu spotu hazırladı
  11:06 Milli Savunma Üniversitesi, Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için kamu spotu hazırladı

  Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı kapsamında 3 Nisan-10 Mayıs günleri arasında yapılacak aday tercihleri için kamu spotu hazırladı. Kamu spotunda, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri personelinin faaliyetleri ile MSÜ öğrencilerinin eğitim görüntüleri yer aldı. Spotta, 'Ülkene ve milletine hizmet etmek için, şanlı Türk ordusundaki geleceğin için Milli Savunma Üniversitesi seni bekliyor. Senin ve ülkenin geleceği burada' denildi.

 • Yenimahalle Belediyesi Gençlere Kütüphane Hizmeti Sunuyor
  10:58 Yenimahalle Belediyesi Gençlere Kütüphane Hizmeti Sunuyor

  Yenimahalle Belediyesi, sınavlara hazırlanan ve ders çalışma ortamına ihtiyaç duyan gençler için ilçenin 12 ayrı noktasında kütüphane hizmeti sunuyor. Haftanın 7 günü 09.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphaneler, gençlerin kitap okuma ve araştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. Yenimahalle'de eğitime verilen destek vurgusu yapılan haberde, okumayı ve araştırmayı seven bir neslin yetişmesinin önemi vurgulanıyor.

 • KBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi
  10:29 KBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıfta öğrenim gören 135 öğrenci için önlük giyme töreni düzenlendi. Törende konuşan KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ak, hekimliğin fedakarlık isteyen ve önemli sorumlulukları olan bir meslek olduğunu vurguladı. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Doğan ise beyaz önlüğün temizlik, güç, sorumluluk ve kutsallık simgesi olduğunu belirtti. Tören, öğrencilerin önlüklerini giymesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

 • BAİBÜ öğrencileri Mudurnu'da restorasyon çalışmalarına başladı
  10:21 BAİBÜ öğrencileri Mudurnu'da restorasyon çalışmalarına başladı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu öğrencileri, tarihi Mudurnu ilçesinin sokaklarında restorasyon çalışmaları için kolları sıvadı. Mudurnu yöresine has binaların mimari yapılarını inceleyen öğrenciler, eskisini bozmadan restorasyon için kolları sıvadı. Mimari cephe giydirme hakkında proje yapan öğrenciler çalışmalarını ilerleyen zamanda Mudurnu Belediyesi'ne sunacak.

 • Düzce'deki Osmaniye İlkokulu öğrencileri Akçakoca Kaymakamlığı'nı ziyaret etti
  09:05 Düzce'deki Osmaniye İlkokulu öğrencileri Akçakoca Kaymakamlığı'nı ziyaret etti

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde bulunan Osmaniye İlkokulu öğrencileri, meslekleri daha iyi tanımak için Akçakoca Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. Ziyaret programında öğrenciler, Kaymakam Mustafa Can ile sohbet ederek mesleği yerinde öğrenme fırsatı buldu.

 • 13. Alaçatı Ot Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu
  23:38 13. Alaçatı Ot Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

  İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen 13. Alaçatı Ot Festivali, 'öze dönüş' sloganı ve 'şevketi bostan' temasıyla gerçekleştirildi. Festivalin son gününde Amfi Tiyatro'da düzenlenen 'en güzel yemek' ve 'en çok çeşit ot toplama' yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yemek yarışmasında birinciliği Ebru Devecioğlu, ikinciliği Mevlüde Kitapçıoğlu, üçüncülüğü de Necla Işıklıoğlu elde etti. Vejetaryen dalında ise Deniz Alagöz birinci seçildi. Tıbbi aromatik ve yenilebilir otlardan oluşan en çok çeşit ot toplama yarışmasında ise Nurcan Erden birinci, Eşenur Derin Kurnaz ikinci ve Esmanur Kurnaz üçüncü oldu.

 • Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda KÖFN Konseri
  22:18 Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda KÖFN Konseri

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın son gününde, müzik grubu KÖFN, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserde en sevilen parçalarını seslendiren müzik grubuna çok sayıda kişi eşlik etti. Adanalı müzikseverler, konser sonunda müzik grubunun performansını alkışladı.


Advertisement