Fransa'da da bazı Kinder çikolata ürünleri geri çağrıldı - Son Dakika

Fransa'da da bazı Kinder çikolata ürünleri geri çağrıldı

05.04.2022 17:27

İngiltere Sağlık Güvenliği Kurumu'nun açıklaması sonrası Kinder Sürpriz yumurtalarıyla bağlantılı bir salgında çocuklara salmonella bulaşması nedeniyle bazı parti yumurtaların geri çağrıldı. İngiltere'den sonra Fransa'da da tonlarca Kinder ürünü geri çağrıldı

Ferrero'dan yapılan açıklamada, Fransa'da raflarda yer alan Belçika'da üretilmiş tonlarca Kinder çikolata ürününün "salmonella vakalarıyla" muhtemel bağlantısı nedeniyle geri çağrıldığı belirtildi. Fransa'da marketlerde satılan Kinder ürünlerinin salmonella vakalarıyla herhangi bir bağlantısının tespit edilmediği, tüketicilerden de henüz şikayet gelmediği aktarılırken, geri çağırmaya konu ürünlerin tüketilmemesi istendi.

FRANSA'DA HENÜZ VAKA YOK

Geri çağrılan ürünler arasında Kinder Sürpriz yumurtaları, Schoko-Bons ve küçük yumurtalar ile diğer bazı Kinder çikolatalar yer alıyor. Fransa'da henüz salmonella vakası rapor edilmedi.

İNGİLTERE'DE 63 ÇOCUĞA BULAŞTI

İngiltere'de 63 çocuğa, Kinder Sürpriz yumurtalarıyla bağlantılı bir salgında salmonella bulaşmasının ardından, Ferrero firması önlem olarak son kullanma tarihi 11 Temmuz 2022 ve 7 Ekim 2022 arasında olan 2 parti yumurtayı geri çağırmıştı. Salgın nedeniyle herhangi bir can kaybı bildirilmedi.

SALMONELLA BELİRTİLERİ

Salmonellanın belirtileri arasında ishal, mide bulantısı, kusma ve ateş yer alıyor. Vakaların çoğunda birkaç gün içinde belirtiler ortadan kalkarken, özellikle küçük yaştakiler ve bağışıklık sistemi zayıfların zaman zaman hastaneye kaldırılması gerekebiliyor.
YORUMLAR
500
İngiltere'de 90 yaşında bir kadın 40 saat ambulans, 20 saat sedye bekledi İngiltere'de 90 yaşında bir kadın 40 saat ambulans, 20 saat sedye bekledi Evliliklerinin 25'inci yılını kutlamak için Londra'dan Marmaris'e geldiler Evliliklerinin 25'inci yılını kutlamak için Londra'dan Marmaris'e geldiler
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Fransa'da da bazı Kinder çikolata ürünleri geri çağrıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement