İngiltere'de Yeni Otomobil Kayıtları Yüzde 116 Arttı - Son Dakika
Ekonomi

İngiltere'de Yeni Otomobil Kayıtları Yüzde 116 Arttı

İngiltere\'de Yeni Otomobil Kayıtları Yüzde 116 Arttı

İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu'nun açıklamasına göre, ülkede geçen ay trafiğe kayıt olan yeni otomobil sayısı yüzde 116 artarak 132 bin 990'a ulaştı. Bu, 2021'den bu yana en yüksek nisan verisi olarak kaydedildi. Yılın ilk 4 ayında ise trafiğe katılan yeni otomobil sayısı 2022'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 164 arttı.

04.05.2023 12:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İngiltere'de trafiğe kayıtlı yeni otomobil sayısı, geçen ay yüzde 11,6 artış kaydetti.

İngiliz Motorlu Araç Üreticileri Topluluğu'ndan (SMMT) yapılan açıklamada, ülkede geçen ay trafiğe kayıt olan yeni otomobil sayısının yüzde 11,6 artarak 132 bin 990'a ulaştığı, bunun 2021'den bu yana en yüksek nisan verisi olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.

Nisan ayı verisinin 2019'un aynı dönemine göre yüzde 17,4 daha düşük olduğu bildirilen açıklamada, bu yılın ilk 4 ayında ülkede trafiğe katılan yeni otomobil sayısının 2022'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 16,4 arttığı belirtildi.

Geçen ay en çok satan yeni otomobilin 3 bin 550 adet ile Ford Puma, 3 bin 250 adet ile Vauxhall Corsa ve 3 bin 73 ile Kia Sportage olduğu kaydedilen açıklamada, yılın ilk 4 ayında ise ülkede en çok satan yeni otomobilin 14 bin 34 adet ile Vauxhall Corsa olarak kayıtlara geçtiği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SMMT Üst Yöneticisi Mike Hawes, "Yeni otomobil pazarı, tedarik zinciri baskılarının hafifletilmesinin yardımıyla giderek büyüyor." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İngiltere'de Yeni Otomobil Kayıtları Yüzde 116 Arttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bitlis'te Çiriş Otu Satışı Başladı
  14:54 Bitlis'te Çiriş Otu Satışı Başladı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle dağlık ve ormanlık arazilerde toplanan çiriş otu tezgahlarda satılmaya başlandı. Vatandaşlar, çiriş otunu ilçe merkezine getirerek kurdukları tezgahlarda satışa sunuyor. Çiriş otu, çorba, yumurta, pilav ve börek yapımında kullanılıyor ve doğal olduğu için çeşitli hastalıklara iyi geliyor.

 • Hakkari Dağlarında Doğal Bitkilerin Satışı
  14:53 Hakkari Dağlarında Doğal Bitkilerin Satışı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinin sınır kesimlerinde doğal olarak yetişen ve baharın habercisi olan bitkiler, vatandaşlar tarafından toplanarak satışa sunuluyor. Dağlardan toplanan bu bitkiler, Hakkari merkez ve Çukurca ilçesi bölgesinde çarşı merkezinde satılarak aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Seyyar satıcılık yapan Cengiz Baygun, şifalı bitkileri toplayarak pazarda satışını gerçekleştiriyor ve bu işi yapmasının sebebi olarak başka bir işinin olmamasını gösteriyor.

 • Seferihisar Belediyesi Gödence Köyü'nde Sakız Ağacı Dikti
  14:44 Seferihisar Belediyesi Gödence Köyü'nde Sakız Ağacı Dikti

  Seferihisar Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Gödence Köyü'ndeki 30 dönümlük araziye 50 adet sakız ağacı dikerek ilçedeki tarım çeşitliliğini artırmayı hedefliyor.

 • Türkiye ile Mali arasındaki ticaret hacmi 2023 yılında 255 milyon doları aştı
  14:42 Türkiye ile Mali arasındaki ticaret hacmi 2023 yılında 255 milyon doları aştı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye ile Mali arasındaki ticaret hacmi 2023 yılında 255 milyon doları aştı" dedi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, gelir beyannamesi vermeyenlere çağrıda bulundu
  14:39 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, gelir beyannamesi vermeyenlere çağrıda bulundu

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir beyannamesi vermeyen 400 binden fazla mükellefin olduğunu açıkladı. Şimşek, beyanname vermeyenlere de çağrıda bulunarak, 'Pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz' dedi.

 • Dünya Bankası kredisiyle 11 bin Suriyeliye tarım alanında kadro verilecek iddiası
  14:39 Dünya Bankası kredisiyle 11 bin Suriyeliye tarım alanında kadro verilecek iddiası

  İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, Dünya Bankası'nın Türkiye'ye verdiği kredi anlaşmasında tarım alanında 2028 yılına kadar 11 bin Suriyeli sığınmacıya tarım alanında kadro verilmesi şartının da yer aldığını açıkladı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ise Tarım Bakanı'na sorduğunu ve bunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Karakaş, sosyal medya hesabından ilgili anlaşmaya dair belgeleri paylaştı.

 • Kayseri'de pastırmacılık yapan Yasin Güzel: Pastırma ve sucuk satışları Ramazan Bayramı'nda arttı
  14:30 Kayseri'de pastırmacılık yapan Yasin Güzel: Pastırma ve sucuk satışları Ramazan Bayramı'nda arttı

  Kayseri'de pastırmacılık yapan Yasin Güzel, Ramazan Bayramı'nda yerli ve yabancı turistlerin kente gelmesiyle pastırma ve sucuk satışlarının arttığını belirtti. Güzel, bayram sonrasında ise işlerin durduğunu ancak gurbetçilerin gelmesiyle tekrar yoğunlaşmayı beklediklerini söyledi. Ayrıca, et fiyatlarında bir artış olmaması nedeniyle pastırma ve sucuk fiyatlarında da değişiklik olmadığını ifade etti.

 • Meclis lokantasındaki fiyatlar tartışma yarattı! Pilav 10 TL, tereyağlı fasulye 42 TL
  14:24 Meclis lokantasındaki fiyatlar tartışma yarattı! Pilav 10 TL, tereyağlı fasulye 42 TL

  Asgari ücretin 6 katından fazla kazanan milletvekillerinin Meclis lokantasındaki yemekler için ödedikleri tutarlar tartışma konusu oldu. İnternette paylaşılan bir adisyonda pilavın 10 TL, cacığın 10 TL ve tereyağlı İspir fasulyesinin 42 TL'den satıldığı görüldü.


Advertisement