Çiftçilere silajlık mısır tohumu desteği - Son Dakika

Çiftçilere silajlık mısır tohumu desteği

15.04.2022 12:01

Isparta İl Özel İdaresi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve belediyeler, çiftçilere silajlık mısır tohumu desteği sağlayacak.

Isparta İl Özel İdaresi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve belediyeler, çiftçilere silajlık mısır tohumu desteği sağlayacak.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalvaç, Şarkikaraağaç ve Keçiborlu ilçelerinde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilere silajlık mısır tohumu desteği için çalışma yaptıklarını söyledi.

Kurum olarak daha önce bazı ilçe ve köylerde çilek, sera ve mantar sektörüne desteklemeler yaptıklarını hatırlatan Zadeoğlu, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin de katkısıyla hibe desteğinin yüzde 75'e yükseldiğini belirtti.

Zadeoğlu, üç ilçeye 1,3 milyon lira ödenek gönderildiğini ifade etti.

YORUMLAR
500
İzmir Büyükşehir Belediyesi yarım asırlık fıstık çam ağacını kesti! Vatandaşlar ayağa kalktı İzmir Büyükşehir Belediyesi yarım asırlık fıstık çam ağacını kesti! Vatandaşlar ayağa kalktı Yozgat'ta kayınpederle eski damat arasında silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı Yozgat'ta kayınpederle eski damat arasında silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı Giresunsporlu futbolcular, maç sonu soyunma odasında Galatasaray'a gönderme yaptı Giresunsporlu futbolcular, maç sonu soyunma odasında Galatasaray'a gönderme yaptı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çiftçilere silajlık mısır tohumu desteği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement