Koza Holding'deki 5 Kayyumdan 3'ü Diğer İkisini Şikayet Etti - Son Dakika
Ekonomi

Koza Holding'deki 5 Kayyumdan 3'ü Diğer İkisini Şikayet Etti

Koza Holding'te görev yapan 5 kayyumun arasında anlaşmazlık çıktı. Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Akçil, başkan yardımcısı ve bir üye kayyum iki üye kayyumu mahkemeye şikayet etti.

17.06.2016 08:45  Güncelleme: 08:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Koza Holding'e atanan 5 kayyum arasında itilaf çıktı. Heyette yer alan 3 kayyum, "verimli ve uyumlu çalışmaları" engellendikleri gerekçesiyle kayyumlar Hikmet Keleş ve Hamza Yanık'ın görevlerine son verilmesi için Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu. Hakimlik bu talebi kabul etti.

SAVCI KARARI KALDIRDI

Ancak soruşturmayı sürdüren savcı, verilen karara itiraz etti. İtirazı görüşen Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, kayyumlar Keleş ve Yanık'ın görevlerine son verilmesine ilişkin kararı kaldırdı. Kararda, iki kayyum hakkındaki verimli çalışmadıkları yönündeki iddiaların soyut olduğu kaydedildi.

Paralel yapı iddiasıyla başlatılan soruşturmada Akın İpek'in sahip olduğu Koza İpek Holding Grubu'na kayyum atanmıştı. Kayyum heyetinde görev yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçil, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrullah Dağıstan ve Yönetim Kurulu Üyesi Arif Yalçın, Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak, kayyum heyetin yeniden yapılandırılmasını talep etti.

UYUMLU ÇALIŞAMIYORUZ

3 kayyum, hakimliğe verdiği dilekçede, uyum içerisinde verimli çalışmalar yapıldığı anlatılarak, "Görevde olan diğer 2 kayyum, kayyum heyeti içerisinde uyumlu ve verimli çalışma yapılmasını engellemekte ve bu sebeple şirketlerin sağlıklı yönetilmesi ve soruşturma dosyasına katkı sağlanmasının olumsuz etkilenmektedir. Şirketlerin daha iyi yönetilmesi ve soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi açısında kayyum heyeti yapısının yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir" denildi.

2 YENİ İSİM GELDİ

3 kayyumun, heyetin yeniden yapılandırılması talebini Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, 7 Haziran tarihinde, "soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla" kabul etti. Kararda, daha önce kayyum olarak atanan Hikmet Keleş'in tüm şirketler yönünden, Hamza Yanık'ın ise ATP Koza Turizm Seyahat ve Ticaret AŞ hariç diğer tüm şirketler yönünden kayyumlık görevlerini karar tarihi ile sonlandırdı. Keleş ve Yanık'dan boşalan yerlere Avukat Süleyman Ünlü ile Avukat Bülent Yağmur görevlendirildi.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararına savcılık itiraz etti. İtirazı görüşen Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın itirazını kabul etti. Kararda, görevine son verilen kayyumların hangi gerekçe ile görevlerinin sonlandırıldığı hususunda bir açıklama bulunmadığı belirtilerek, "Diğer 3 kayyum ile verimli çalışmayacaklarına ilişkin soyut kabul ile yetinildiği, kararlar ile kayyumlık görevi için yeterliliği ve yetkinliği bulunduğu kabul edilen kişilerin durumlarında hangi olumsuz halin tespit edildiğinin dosya içeriği ile belirlenmediği de görülmüştür" denildi.

Koza Holding\'deki 5 Kayyumdan 3\'ü Diğer İkisini Şikayet Etti
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Ekonomi Koza Holding'deki 5 Kayyumdan 3'ü Diğer İkisini Şikayet Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (11)

 • ANTALYALI YORUK...: Birde kayyum furyasi cikti desenize suna sirketleri paralel ayagiyla bitirme modasi...zaten surketler beceriksiz ekonomik kararlarinizla birer birer batiyor az daha sabredin kayyumsuz biterler...daha sonra bol keseden filistinde oldugu gibi yabancilara sattiginiz canim vatan topraklarinin ustune esantiyon olarak promosyon verdiginiz yabancilara vatandaslik hakkiyla kendi oz vatanimda multeci siginmaci durumuna dusecegiz ve sen sarayli ve akp.eserinizle gurur duyacaksiniz bu kafayla..... 5 15 Yanıtla
 • ADINIZ NE Kİ: AKP DE HAK HUKUK ADALET İNSAN HAKLARI HİÇ BİR ŞEY KALMAMIŞ. BAŞKASININ MALINA ÇÖREKLENMEYİ ADET HALİNE GETİRMİŞLER. BENDEN DEĞİLSEN MALINA ÇÖREKLENİRİM MANTIĞIYLA HAREKET EDİYORLAR. 11 2 Yanıtla
 • bunebe: Kayyum larda paralelci çıktı.Hay sizin yapacağınız işin... 2 9 Yanıtla
 • AYDIN: AKP MÜLKİYET HAKINI İPTAL ETMİŞ YANDAŞ LARA PEŞKEŞ ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR. 8 0 Yanıtla
 • sadık: PARA BASAN ŞİRKETLER,KAYYIMLA,KIYIMA UĞRATILMAYA YANDAŞLARA YALTAKÇILARA PEŞKEŞ ÇEKİLMEYE BAŞLANDI BU VEBALLERI NASIL ÜZERİNİZDEN ATACAKSINIZ YAZIK ÇOK YAZIK.... 5 0 Yanıtla
 • ANTALYALI YORUK...: Yeyin birbirinizi, ne kadar olsa stajlisiniz birbirinizi yemede... 4 0 Yanıtla
 • Manşet: Türkiyede savaş cıkacak ancak ülke o zaman huzura erecek. Ölen ölür kalan sağlar bizimdir hesabı. Şuan dünyada gerileyen tek ülke türkiye. 1 2 Yanıtla Osmanlı16: SENİN bu işlerden çok anladığın belli Bu gerileme konusunda eminsin yani hemde TÜRKİYE 0 0
 • Dıdı: Allah biliyorya ilerde bunların hali ne olur aceba.al sana vizyon sma tarihi bellimi bilmem.köylerine kaçarlar sanırım ozman.hiç birşey ebedi olmadıki.kaddafi,saddam daha kimler 2 0 Yanıtla
 • Ovama: Agliyan mali gülen yaramaz her kese bi isim tam 2 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • İzmir'de kafe ve restoranlarda fiyat listesi denetimi yapıldı
  12:46 İzmir'de kafe ve restoranlarda fiyat listesi denetimi yapıldı

  İzmir Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, Alsancak semtindeki bazı kafe ve restoranlarda fiyat listesi denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde işletmelerin fiyat listesi bulundurup bulunmadığı kontrol edildi. Ayrıca, kapı girişlerindeki fiyat listeleri ve masalardaki fiziki menüler de denetlendi.

 • Tarım ve Orman Bakanı, Türkiye Şeker Fabrikaları'nda 390 sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu
  12:35 Tarım ve Orman Bakanı, Türkiye Şeker Fabrikaları'nda 390 sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. fabrikalarında istihdam edilmek üzere 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. bünyesindeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere çeşitli branşlarda toplam 390 sürekli işçi alımı gerçekleştireceğiz' ifadelerini kullandı. - ANKARA

 • Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretimi için ilaçlama çağrısı yapıyor
  12:30 Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretimi için ilaçlama çağrısı yapıyor

  Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık üretiminin yaygınlaştırılması için zararlı haşerelere karşı ilaçlama çağrısı yapıyor. Yapılacak çalışma ile fıstık ağaçlarında yüksek verim hedefleniyor. Şanlıurfa'da 45 milyon fıstık ağacı bulunuyor ve geçtiğimiz yıl 107 bin ton fıstık üretimi yapıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, fıstık bahçelerinde üreticilerle bir araya gelerek ilaçlama konusunda bilgilendirme yapıyor.

 • Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı
  11:59 Ticaret Bakanlığı, yiyecek ve içecek işletmelerinde fiyat listesi denetimi yaptı

  Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara, İstanbul ve İzmir'deki yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işletmelere yönelik tarife ve fiyat listelerinin görünür şekilde işletmenin önüne ve masaların üzerine konulması uygulamasına ilişkin denetim yaptı. Denetimlerde, işletmelerin fiyat ve tarife listelerinin uygun şekilde yerleştirilip yerleştirilmediği kontrol edildi. Denetimlerin devam edeceği ve eksik bilgi veren işletmelere idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 • Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı
  11:57 Çin'in sivil havacılık pazarı rekor rakamlara ulaştı

  Çin'in sivil havacılık pazarı, hem yolcu hem kargo taşımacılığı hacmi bakımından ilk çeyrekte rekor rakamlara ulaştı. Yolcu seyahatleri yüzde 37 artarak yaklaşık 180 milyona yükseldi. Kargo taşımacılığı ise yüzde 34,4 artarak 2,01 milyon tona ulaştı. Mart ayında yolcu taşımacılığı yüzde 25,7 artarken, kargo taşımacılığı yüzde 28,2 arttı.

 • Merkez Bankası: Şubat Ayında Cari İşlemler Hesabı 3 Milyar 265 Milyon Dolar Açık
  11:55 Merkez Bankası: Şubat Ayında Cari İşlemler Hesabı 3 Milyar 265 Milyon Dolar Açık

  Merkez Bankası, Şubat ayı ödemeler dengesi istatistiklerini yayınladı. İstatistiklere göre; Şubat ayında cari açık 3 milyar 265 milyon dolar oldu. Altın ve enerji hariç cari işlemler hesabında 2 milyar 106 milyon dolarlık fazla oluştu. Ödemeler dengesi tanımlı dış ticaret açığı 4 milyar 751 milyon dolar olarak hesaplandı. Resmi rezervlerde 6 milyar 230 milyon dolar net azalış kaydedildi. Hizmetler dengesi kaynaklı net girişler 2 milyar 381 milyon dolar, birincil gelir dengesi kalemi 849 milyon dolar net çıkış, ikincil gelir dengesi kalemi 46 milyon dolar net giriş kaydetti. Doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net çıkışlar 142 milyon dolar, portföy yatırımları ise 4 milyar 415 milyon dolar tutarında net giriş kaydetti.

 • Kars'ta yasa dışı keklik avı: 2 kişi suçüstü yakalandı
  11:49 Kars'ta yasa dışı keklik avı: 2 kişi suçüstü yakalandı

  Kars'ta yapılan koruma kontrolleri sonucunda, Sarıkamış kırsalında yasa dışı keklik avladığı tespit edilen 2 kişi suçüstü yakalandı. Kaçak avcılara 57 bin 406 lira ceza kesildi ve ele geçirilen keklikler doğaya salındı.

 • Hong Kong Uluslararası Havalimanı, 2010 yılından bu yana dünyanın en işlek kargo havalimanı olarak kalmaya devam ediyor
  11:47 Hong Kong Uluslararası Havalimanı, 2010 yılından bu yana dünyanın en işlek kargo havalimanı olarak kalmaya devam ediyor

  Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından açıklanan geçici rakamlara göre, Hong Kong Uluslararası Havalimanı 2023 yılında toplam kargo hacmi bakımından 13. kez dünyanın en işlek kargo havalimanı konumunu korudu. Hong Kong Havalimanı İdaresi Başkanı Jack So, havalimanının mükemmel verimliliği ve birinci sınıf yük taşımacılığı hizmetlerinin lider konumunu desteklediğini belirtti. Havalimanı İdaresi, Hong Kong'un rekabet gücünü artırmak için hava taşımacılığı sektörüyle işbirliği yapmaya devam edeceğini vurguladı. Üç Pist Sistemi'nin tamamlanmasıyla havalimanının yolcu ve kargo kapasitesi önemli ölçüde artacak.

 • Dumlupınar ilçesinde hububat ekili alanlarda ürün gelişim, hastalık ve zararlı kontrolleri yapılıyor
  11:41 Dumlupınar ilçesinde hububat ekili alanlarda ürün gelişim, hastalık ve zararlı kontrolleri yapılıyor

  Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından hububat ekili alanlar kontrol edilerek ürün gelişimleri incelenip, hastalık ve zararlı kontrolleri gerçekleştirildi.

 • Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Işıkhan net konuştu
  11:40 Asgari ücrete ara zam olacak mı? Bakan Işıkhan net konuştu

  Dün akşam yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete temmuz ayında yapılacak bir ara zammın gündemlerinde olmadığını söyledi.


Advertisement