SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 18 Eylül 2017 13:48 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Çanakkale, Yalova ve Bilecik'te 2017-2018 eğitim öğretim dönemi törenlerle başladı.
 • 15 Eylül 2017 19:45 Şehit Fethi Sekin Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Açıldı Şehit Fethi Sekin Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Diyorlar ki 'Eğitimden kaygı duyuyorum.
 • 25 Ağustos 2017 15:38 MEB'den "Geleceğin Eğitimine Katkı" Ödülü Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) bu yıl ilk defa "Geleceğin Eğitimine Katkı" ödülleri verilecek.
 • 31 Mayıs 2017 14:01 Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem Açıklaması Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Tüm çocuklarımızın kaliteli eğitime erişimi, yükseköğretimde fırsat eşitliği olanaklarının artırılması, nitelikli öğretmenlerin yetiştirilmesi ve Suriyeli öğrencilerin eğitimin tüm kademelerine sorunsuz ulaşmalarını sağlamak Bakanlığımızın...
 • 25 Mayıs 2017 14:17 MEB Eba Yarışmaları Ödül Töreni Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, öğrencilere çok çalışmaları tavsiyesinde bulunarak, "Sizler, bu ülkenin yarınlarısınız. Sizin varlığınız, cesaretiniz, emeğiniz ve vatan sevginiz ne denli büyükse Türkiye Cumhuriyeti o denli büyük ve muzaffer olacaktır.
 • 27 Nisan 2017 19:18 Türkiye'deki Eğitim Sistemi Bosna Hersek'te Anlatıldı Türkiye'deki Eğitim Sistemi Bosna Hersek'te Anlatıldı Türkiye'deki mevcut eğitim sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından Bosna Hersek'te anlatıldı.
 • 27 Nisan 2017 17:54 Türkiye'deki Eğitim Sistemi Bosna Hersek'te Anlatıldı Türkiye'deki mevcut eğitim sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından Bosna Hersek'te anlatıldı.
 • 22 Şubat 2017 13:09 F Klavye Kursları Yaygınlaştırılmalı" AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Türkiye'de F klavye kullanımı konusunda farkındalık yaratılmasını isteyerek, "Başta Meclis olmak üzere, F klavye kurslarının yaygınlaştırılması gerekiyor.
 • 22 Şubat 2017 10:43 Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi'nde Z-Kütüphane ve Hobi Alanı Açılışları Yapıldı Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi'nde Z-Kütüphane ve Hobi Alanı Açılışları Yapıldı Bilecik’in Pazaryeri İlçesi Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesinde faaliyete geçirilen Z-Kütüphane ve Hobi Alanı açılışları yapıldı.
 • 27 Ocak 2017 18:00 Meb, Bett Show Teknoloji Fuarı'nda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığını (MEB) temsilen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'a katıldı.
 • 27 Ocak 2017 10:17 Bonibo' ile Matematiği Eğlenceli Hale Getirdi Bonibo' ile Matematiği Eğlenceli Hale Getirdi MUĞLA Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Bekir Cevizci'nin tasarımını yaptığı 'Bonibo' isimli eğitsel oyun, öğrencilerin matematik dersini eğlenceye çeviriyor.
 • 02 Ocak 2017 15:49 Öğretmenlere Teknolojinin Eğitimde Kullanımı Anlatıldı Öğretmenlere Teknolojinin Eğitimde Kullanımı Anlatıldı Tekirdağ 50. Yıl Ortaokulunda düzenlenen programla öğretmenlere başta akıllı tahta olmak üzere teknolojinin eğitimde etkin kullanımına yönelik eğitim verildi.
 • 02 Ocak 2017 11:10 Öğretmelere, Öğretmelere, "Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitimi" Verildi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi 50. Yıl Ortaokulu’nda, ildeki her okuldan bir öğretmenin katıldığı “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitimi” düzenlendi.
 • 31 Aralık 2016 17:42 Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı - Tübitak Başkanı Ergin Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı - Tübitak Başkanı Ergin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, geçici olarak yaşanılan sıkıntılardan dolayı Türkiye'nin biraz bilimden, teknolojiden uzaklaşmış olabileceğini belirterek, "Ama biz asli gündemimize dönmek zorundayız. Bu iklimi de sağlayacak olan siyasi iktidarlardır.
 • 31 Aralık 2016 14:52 Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı (1) Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, geçici olarak yaşanılan sıkıntılardan dolayı Türkiye'nin biraz bilimden, teknolojiden uzaklaşmış olabileceğini belirterek, "Ama biz asli gündemimize dönmek zorundayız. Bu iklimi de sağlayacak olan siyasi iktidarlardır.
 • 29 Aralık 2016 20:04 Altın Şişler Çocuklar Için Örüyor Altın Şişler Çocuklar Için Örüyor" Projesi Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisince başlatılan "Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" projesi kapsamında Ordulu kadınların ördüğü bere ve atkılar, öğrencilere verildi.
 • 29 Aralık 2016 18:12 Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" Projesi Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisince başlatılan "Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" projesi kapsamında Ordulu kadınların ördüğü bere ve atkılar, öğrencilere verildi.
 • 16 Aralık 2016 21:07 Eba, "Google 2016 Arama Trendleri" Listesinde Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Google'ın 2016 arama trendlerinde yer alan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) 17 milyonu aşkın öğretmen ve öğrenciye, 12 bin haber, 63 bin görsel, 65 bin video, 6 bin ses kaydı, 2 bin dergi, 17 bin çeşitli ders dokümanı ve 781 kaynak kitapla, aktif bir biçimde...
 • 14 Aralık 2016 12:17 Gess Fuar ve Konferansları" Türkiye'de Düzenlenecek Dersliklerdeki eğitim ve öğretimin kalitesini artırmayı amaçlayan GESS (Global Educational Supplies and Solutions) Fuar ve Konferansları, Türkiye'de de düzenlenecek.
 • 09 Aralık 2016 18:35 Celaleddin Ökten Hoca Imam Hatip Ortaokulu Açıldı Celaleddin Ökten Hoca Imam Hatip Ortaokulu Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bütçede en çok kaynağı nereye ayırmışsa, o hükümet oraya önem veriyor demektir.
 • 09 Aralık 2016 17:38 Celaleddin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bütçede en çok kaynağı nereye ayırmışsa, o hükümet oraya önem veriyor demektir.
 • 09 Aralık 2016 05:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Onayladığı Kanun Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Onayladığı Kanun Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "Milli Eğitim Bakanlığının Tes¸kilat ve Go¨revleri Hakkında Kanun Hu¨kmu¨nde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hu¨kmu¨nde Kararnamelerde Degˆis¸iklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 08 Aralık 2016 21:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanun Onayı (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "Milli Egˆitim Bakanlıgˆının Tes¸kilat ve Go¨revleri Hakkında Kanun Hu¨kmu¨nde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hu¨kmu¨nde Kararnamelerde Degˆis¸iklik Yapılmasına Dair Kanun" ile Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme...
 • 02 Aralık 2016 01:55 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3) Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3) TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşan Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'na göre, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında, Milli Eğitim...
 • 01 Aralık 2016 04:23 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulunda Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 20 maddesi daha kabul edildi.
 • 18 Kasım 2016 11:22 Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru Bankası Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru Bankası Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8’nci sınıf öğrencilerine soru bankası hazırlatıldı.
 • 04 Kasım 2016 15:14 Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet Yılmaz Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 15:08 Eğitimin Geleceğine Teknoloji Yön Verecek Eğitimin Geleceğine Teknoloji Yön Verecek" Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, geleceğin öğrenme ve öğretme yöntemlerine eğitim teknolojilerinin yön vereceğini söyledi.
 • 04 Kasım 2016 14:37 Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 14:29 Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek' Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek' Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi, bu yıl 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara'da düzenlendi.
 • 06 Ekim 2016 17:01 Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "15 Temmuz da bir daha silinmeyecek şekilde hem tarihe hem de bu milletin demokratik sürecinde önemli bir dönem noktası olarak yazıldı.
 • 06 Ekim 2016 15:27 Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, beşinci sınıflarda hazırlık mahiyetini kazanır şekilde İngilizce'nin ağırlık seviyesini arttıracaklarını belirterek, "Muhakkak İngilizce ağırlıklı ama sadece İngilizce ile değil, başka yabancı dillerin de olması Türkiye'yi açar. Bizim Afrika'ya da Uzak Doğu'ya da açılmamız lazım." dedi.
 • 06 Ekim 2016 12:43 Bozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı Daha Bozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı Daha Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Fen Lisesi, 2016 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı’na sunmuş olduğu projesiyle Erasmus + Programı ana eylem 2-yenilik ve iyi uygulama değişimi için işbirliği programı altında yer alan stratejik ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe desteğini almaya hak kazandı.
 • 04 Ekim 2016 15:31 Güneş, Toplantı Düzenledi Güneş, Toplantı Düzenledi Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, “Çok zeki olmak her zaman vatan sevgisi için yetmiyor.
 • 19 Eylül 2016 13:21 Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini Çaldı Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini Çaldı Başbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan’da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.
 • 17 Ağustos 2016 19:52 Çorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı Buldu Çorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı Buldu Dava açan öğretmeni Danıştay haklı bulduÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 17:35 Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı Buldu Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı Buldu ÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 09:37 Danıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir Haktır Danıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir Haktır Çorum'da görev yapan bir öğretmene, mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi. Dava açan öğretmeni Danıştay haklı buldu.
 • 13 Ağustos 2016 10:17 Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye Hazırlayacak Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye Hazırlayacak MEB'den yapılan açıklamaya göre, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün (YEĞİTEK) hizmete sunduğu dijital içerik, ders destek ve paylaşım platformu EBA, yeni eğitim öğretim yılına yeniliklerle girecek.
 • 13 Ağustos 2016 09:44 Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye Hazırlayacak Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye Hazırlayacak Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hazırlanan çalışma kapsamında, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soruları ve bu soruların öğretmenler tarafından hazırlanan video çözümleri, yeni eğitim öğretim yılında Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayınlanacak.
 • 05 Ağustos 2016 17:58 Milli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgi Milli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgi Yaz tatilini yarıda bırakarak bu kurslarda görev alan tüm idareci ve öğretmenleri de tebrik eden Bayrak, "Bu kurslarda kullanılan, Fatih Projesi Kapsamında kurulmuş olan etkileşimli tahtalar derslerde verimliliği artırmaktadır
 • 27 Temmuz 2016 16:16 Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar... Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar... Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği (TBMPD) Başkanı Yılmaz Sönmez, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde devlet büyüklerinin iletişim kanallarının devre dışı bırakıldığını savundu.
 • 03 Temmuz 2016 12:01 Tüm Sınıflar Akıllandı Tüm Sınıflar Akıllandı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, bilişim teknolojileri altyapısının tamamlanması, öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojisini kullanma yetkinliğinin artırılması, bilgi ve iletişim destekli öğretim programlarının geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 2010'da iş birliği protokolü imzalandı.
 • 01 Temmuz 2016 23:01 Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması Fatih Projesi kapsamında da 315 etkileşimli tahta, 7 bin 326 tablet bilgisayar ve 7 bin 895 noktada da bilgisayar internet ağına bağlandık
 • 29 Haziran 2016 10:22 Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan Geçti Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan Geçti TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 29 Haziran 2016 02:33 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda Kabul Edildi (3) Öğretim üyeliğinden ayrılarak Bakanlar Kurulu üyesi ve milletvekili seçilenler, ayrıldıkları üniversiteye kadro şartı aranmaksızın, başka bir üniversiteye ise kadro olması şartıyla atanacak.
 • 09 Haziran 2016 16:54 Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz başkanlığında yapıldı.
 • 06 Haziran 2016 11:29 Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Başarısı Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Başarısı Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından değerlendirmeye değer bulundu.
 • 02 Haziran 2016 13:45 Estonya ile Eğitimde Bilgi Paylaşımı Estonya ile Eğitimde Bilgi Paylaşımı Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen; Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köyceğiz Belediyesi, Atatürk İlkokulu, Kızılyaka Ortaokulu ve Köyceğiz Gücü Gençlik Spor Kulubü’nün ortak olduğu Estonya merkezli ´Let´s Discover Digital Learning and Technology´ (Dijital Öğrenme ve Teknolojiyi Keşfedelim) başlıklı proje kapsamında ilk ulus ötesi toplantı 22-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Estonya´nın Paide-Järva şehrinde gerçekleştirildi.
 • 01 Haziran 2016 14:11 Bakan Yılmaz, Gürün'den Gelen Öğrencileri Kabul Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katılımcı detayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Bakan Yılmaz'a ilkokul diplomasının hediye edilmesi Bakan Yılmaz'ın öğrencilere hediye vermesi Bakan Yılmaz, Gürün'den gelen öğrencileri kabul etti Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz" "FATİH Projesi bitirildiğinde, Türkiye'nin her köşesinde 780 bin kilometrekarede, 81 ilimizde her öğrencimize fırsat eşitliğini sağlayacağız" "Okursanız daha iyi düşünürsünüz çünkü okudukça ufkunuz genişler, ufkunuz genişledikçe daha iyi görürsünüz, daha iyi anlarsınız, kendinizle, çevrenizle barışık olursunuz" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.