Son Dakika Haberleri: Suriye'nin Dişi 'Che Guevara'sı Esad'a Karşı

Suriye'nin Dişi 'Che Guevara'sı Esad'a Karşı

7 yıl önce

1
Suriye'de Esad rejimiyle muhalifler arasındaki çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Halep kentinde de, Filistinli bir kadın, kocasıyla birlikte cephede savaşıyor. Arkadaşları ona "Guevara" lakabı taktı.
2
Uluslararası haber ajansı Reuters, Suriye'nin Halep kentinde, Esad güçlerine karşı savaşan Filistinli bir kadının hikayesine fotoğraflarla yer verdi.
3
Halep'te Esad güçlerine karşı savaşan Al Vaad Taburu'nun komutanıyla evli olan Filistinli öğretmen, şimdi kocasıyla birlikte savaşıyor.
4
Muhalif saflarda keskin nişancı "sniper" olarak savaşan Filistinli kadın, evlilik yoluyla Suriye'ye taşınmış.
5
Esad rejimine karşı direniş başlamadan önce bir okulda, müdür yardımcısı olarak görev yapan genç kadını, cephedeki arkadaşları "Guevara" olarak tanıyor.
6
Lakabını Arjantinli ünlü gerila lideri Che Guevara'dan alan genç kadın, Esad'ın devrilmesi sonrası yeniden eski hayatına dönmeyi hayal ediyor.
7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 21.01.2013 01:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin