Taliban üyelerinin makyajlı, çiçekli ve el ele fotoğrafları ortaya çıktı - Son Dakika

Taliban üyelerinin makyajlı, çiçekli ve el ele fotoğrafları ortaya çıktı

25.10.2019 08:04

Afganistan'da faaliyette olan Taliban üyelerinin, gözleri sürmeli ve el ele tutuştuğu fotoğraflar ortaya çıktı.

1
Afganistan'ın Kandahar şehrinde, 2002'de Alman fotoğrafçı Thomas Dworzak tarafından çekilen fotoğraflar yıllar sonra servis edildi.
2
Dünyanın en prestijli uluslararası fotoğraf ajanslarından biri olan Magnum Photos çalışanı Thomas Dworzak'ın 2002 yılında Afganistan'daki yerel bir stüdyodan satın aldığı fotoğraflarda Taliban üyelerinin yüzlerindeki aşırı makyaj, plastikten yapılmış çiçekler, altın saat, telsiz ve güneş gözlükleri dikkat çekiyor.
3
Taliban'ın kontrolündeki bölgelerde fotoğraf çektirmek yasak olmasına rağmen bazı stüdyoların açık olduğu, yurt dışına gitmek isteyen vatandaşların pasaport için buralarda fotoğraf çektirdiği belirtildi.
4
Birçok kişinin söz konusu fotoğrafları kendisinin çektiğini zannettiğini belirten fotoğrafçı Thomas Dworzak, "Bölgede bulunan bir stüdyoya girdim ve arka tarafta çekilmiş bu kareleri gördüm. O dönemde Taliban üyeleri kaçıyordu. Stüdyonun sahibine 'Çok mutlu görünüyorlar, bu fotoğrafları almaya gelmeyecekler' deyip satın almayı teklif ettim. Bu tarz fotoğraflar çektiği için ona gıpta ile baktım" diye konuştu.
5
Dworzak, fotoğrafların "Taliban'ın ikiyüzlülüğünü gösterdiği şeklinde yorumlanabileceğini", ancak oldukça dokunaklı olduğunu söyleyerek, "Önemli olan şu; bu fotoğraflar Taliban'ın bilinen şekline uymuyor. Bunları ancak Hindistan ya da Pakistan gibi yerlerde bulabilirsiniz. İşin en ilginç tarafıysa Taliban üyelerinin fotoğraf çektirmesinin yasak olması" diye de sözlerine ekledi.
6
Thomas Dworzak'a ait fotoğraflar, 20 Şubat-17 Mayıs tarihleri arasında Masculinities: Liberation Through Photography (Erkeksilik: Fotoğraflarla Özgürleşmek) adlı sergi çerçevesinde Annette Messager, Isaac Julien ve Catherine Opie gibi 50 farklı sanatçının çalışmasıyla birlikte Londra'daki Barbican Sanat Merkezi'nde gösterilecek.
7
8
9
10
11
Dworzak'ın görüntüleri elde ettiği fotoğrafçı Said Kamal, fotoğraflara canlı arka planlar da dahil olmak üzere efektler eklerdi.
12
13
14
15

Son Dakika Taliban üyelerinin makyajlı, çiçekli ve el ele fotoğrafları ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (16)
  • filozof: binlerce yıldır ilkel inançlara sarılan din mezhep tarikat kavgalarında mahfolan ilimden sanayiden eğitimden habersiz yaşayan arapların gelişmiş batıya kaçmak için denizlerde ölmesi anlayana yeterli ibrettir, Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • suat genç: bunlar yakalayıp zorla bu tür resim çektirip güya algı ile en korktuğu örgüte zarar verme oyunu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • SELEFİ: KAFIR MEDYA BILMIYOR NE CIKARA ... SURMEYI SUNNET DIYE CEKIYORLAR AMA KAFIR MEDYA ALISMIS LUT KAVMI GIBI OLMAYA HERKESIDE KENDI GIBI SANIYOR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
15:32
Advertisement