Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı - Son Dakika
Genel

Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı

Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı Adana'da Muay Thai Milli Takim Antrenörü dezavantajlı çocuklara ücretsiz kurs vererek onları suçtan uzaklaştırıyor Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, çocukları spor yaparken ziyaret edip tebrik ettiADANA - Adana'da Muay Thai Milli Takim Antrenörü...

17.11.2019 10:41  Güncelleme: 10:44

Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı

Adana'da Muay Thai Milli Takim Antrenörü dezavantajlı çocuklara ücretsiz kurs vererek onları suçtan uzaklaştırıyor

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, çocukları spor yaparken ziyaret edip tebrik etti

ADANA - Adana'da Muay Thai Milli Takim Antrenörü dezavantajlı çocuklara ücretsiz kurs vererek onları suçtan uzaklaştırıyor.

Adana'da Muay Thai Milli Takim Antrenörü Hakan Şahade, çoğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden göç eden ailelerin çocuklarının suça bulaşmaması için onlar için ücretsiz kurs başlattı. Şahade kapı kapı gezip ailelerle görüşerek çocukları muay thai kursuna aldı. Burada yaklaşık 110 sporcuya kurs veren Şahade, "Çocuklarımız genelde güney Adana tarafından gelen sporcularımız. Burada muay thai ve kick boks antrenmanı yapıyorlar. Spor aracılığıyla çocuklarımızı disipline edip topluma kazandırıyoruz. Burada 7 tane milli antrenörümüz var 110'a yakın sporcumuz 25 tane milli sporcumuz var. Avrupa ve dünya derecesi olan çocuklarımız çıkıyor. Bu çocuklarımız genelde D-400 karayolunun alt kısmında kenar mahallelerde bulunan çocuklarımız. Elimizden geldiği kadar bu çocuklarımızı topluma kazandırıyoruz. En iyi şekilde hem milli takımda yer alıyorlar hem de İstiklal Marşımızı tüm dünyada söyletiyorlar. İnşallah buradan Adana ve ülkemize nice sporcular yetiştiririz" dedi.

Kursa katılan Ahmet Tarhan isimli çocuk ise, "Spora kendimi korumak için başladım. Hem salonumuzu hem Adanamızı hem de ülkemizi temsil etmek için antrenmanlar yapıyorum. Şampiyon olmak Avrupa ve dünya dereceleri yapmak istiyorum. Vatan için bayrak için milletim için spor yapıyorum. Gülbahçesi Mahallesinde oturuyorum, kendimi korumak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmak için spor yapıyorum. Allah'ın izniyle şampiyon olup bayrağımızı dalgalandıracağım" diye konuştu

Beyzanur Çilek ise, "Kendimi geliştirmek milli sporcu olmak ve daha yüksek hedeflerime ulaşmak için buraya geliyorum. Herkese tavsiye ediyorum hocalarımı ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Arkadaş ortamım çok iyi burada aile gibiyiz hocalarım bana ve bizlere çok destek oluyorlar hepsine çok teşekkür ederim" dedi.

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ta spor yapan çocukları salonda ziyaret etti. Aktaş tebrik ettiği çocuklara hediyeler verdi. Polis kıyafeti giyen çocuklar Aktaş'a gösteri sundu.

Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Çocuklar suçtan muay thai ile uzaklaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement