Oğluna Peynir Yedirme Çabası Sinem'i Pizzacı Yaptı - Son Dakika
Genel

Oğluna Peynir Yedirme Çabası Sinem'i Pizzacı Yaptı

Oğluna peynir yedirme çabası Sinem'i pizzacı yaptı Adana'da peynir yemeyen çocuğuna peyniri pizzanın içerisine koyarak sevdiren genç kadın, evde pizza yapmada ustalaşınca kendi işinden ayrılıp pizzacı açtı Pizzacı Sinem Eski Doğan: "Hobi olarak başladım, kendi işimi kurdum" "Oğluma peynir...

02.07.2017 09:52

Oğluna peynir yedirme çabası Sinem'i pizzacı yaptı

Adana'da peynir yemeyen çocuğuna peyniri pizzanın içerisine koyarak sevdiren genç kadın, evde pizza yapmada ustalaşınca kendi işinden ayrılıp pizzacı açtı

Pizzacı Sinem Eski Doğan: "Hobi olarak başladım, kendi işimi kurdum"

"Oğluma peynir yedirme hevesi, hayatıma yön verdi"

ADANA - Adana'da peynir yemeyen çocuğuna peyniri pizzanın içerisine koyarak sevdiren Sinem Eski Doğan, evde pizza yapmada ustalaşınca kendi işinden ayrılıp KOSGEB desteği ile pizzacılığa başladı. Doğan, "Pizzaya oğlum için peyniri ve sevdiği şeyleri de ekledik ve bir baktık oğlumuz artık kahvaltıda bizimle birlikte peynir yiyen birisi oldu. Bu kabullenişi pizzayla sağladık. Daha sonra ise hobi olarak başladığım pizza işini sevip pizzacı açtım" dedi.

Evli ve 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Sinem Eski Doğan, 8 yaşında ki peynir yemeyen çocuğuna peyniri pizzanın içerisine koyarak sevdirmeye çalıştı. Oğluna peyniri pizza sayesinde sevdirmeyi başaran anne, daha sonra pizza yapmayı hobi haline getirdi. İlk olarak evinde ki fırınına granit taşı döşeten genç kadın, internet üzerinden bulduğu tariflerle pizza işinde sürekli kendisini geliştirdi. Doğan'ın yönetici asistanı olarak çalıştığı şirkette ise geçen sene KOSGEB tarafından girişimcilik eğitimi düzenlendi ve genç kadın bu eğitime katılıp girişimcilik sertifikası aldı. Pilot olan eşi Süleyman Doğan'dan da destek alan genç kadın, 3 ay önce ise çalıştığı şirketten ayrılıp kendi işini yapma arayışına girdi. Sinem Eski Doğan, KOSGEB'den aldığı 20 bin TL hibe desteğiyle 10 Haziran tarihinde sadece İtalyan pizzalarının satıldığı 'Acasa Pizza' isimli pizzacısını açtı ve 2 kadına da istihdam sağladı.

"Oğlum, hayatıma yön verdi"

Kendi işinin patronu olmaktan mutluluk duyduğunu ve ekonomiye katma değer sağladığını anlatan Doğan, kendi çocukları ile de işi sayesinde artık daha fazla vakit geçirdiğini belirtti.

Pizza yapmaya oğlu sayesinde başladığını ve daha sonra hobiye ardından da ustalığa dönüştüğünü kaydeden Sinem Eski Doğan, "Oğlum bizimle birlikte yemek yemeğe başladığında peynir sevmediğini gördük fakat yemesi de gereken bir şey olduğu için peyniri nasıl sevdirebilirim diye düşünürken aslında çok uluslararası bir ürün olan pizza aklıma geldi. Pizza yedirsek mi diye düşünürken dışarıdaki yiyeceklere güvenemediğimizden evde denemeler yapmaya başladık. Peyniri bir şekilde yemeye başladığını gördük. Pizzaya peyniri ve onun sevdiği şeyleri de ekledik ve bir baktık oğlumuz artık kahvaltıda bizimle birlikte peynir yiyen birisi oldu. Bu kabullenişi pizzayla sağladık. O denemelerle bende aslında hayatıma yön veren başka bir şey bulmuş oldum" dedi.

"İşimi büyütme hayalim var"

Hedefinin kurumsallaşarak büyümek olduğunu belirten genç kadın, "3 sene içerisinde belki okullaşmak, belki daha büyük bir restorant olmak, şubeleşmek gibi hedeflerimiz ve hayallerimiz var" ifadelerini kullandı.

Gelen müşterilerine sağlıklı pizza yedirmenin amacı olduğunu belirten Doğan, internet üzerinden de onlarca pizza tarifi yapmayı öğrendiğini ve restorantında hepsini denediğini sözlerine ekledi.

Annesi sayesinde peyniri ve pizzayı seven Han Doğan'da, "Eskiden peynir yemiyordum. Annemin pizzaları ile peyniri de yemeye başladım" diye konuştu.

Oğluna Peynir Yedirme Çabası Sinem\'i Pizzacı Yaptı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Oğluna Peynir Yedirme Çabası Sinem'i Pizzacı Yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement