Son dakika Gökhan Coşkun haberleri, Gökhan Coşkun son dakika, son dakika Gökhan Coşkun

Son Dakika Gökhan Coşkun Haberleri

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu
  10 Ara Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, Afrodit ve Dionysos heykellerinin başları bulundu. Kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

 • Daikin ve Sakarya Üniversitesi, Hidrojen Yakıtlı Kombi Projesiyle TÜBİTAK'tan Destek Aldı
  28 Kas Daikin ve Sakarya Üniversitesi, Hidrojen Yakıtlı Kombi Projesiyle TÜBİTAK'tan Destek Aldı

  Daikin Türkiye AR-GE departmanı ve Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen 'Yüzde 100 Hidrojen Yakıtlı Kombi Tasarımı ve Prototip İmalatı' projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Proje, yeşil hidrojenin kullanımını sağlayacak kombi modellerinin geliştirilmesini hedefliyor.

 • Mersin-Ankara Otobüsünde Sivil Trafik Polisi Denetimi
  11 Eki Mersin-Ankara Otobüsünde Sivil Trafik Polisi Denetimi

  Mersin'den Ankara'ya sefer yapan bir otobüse görevli olarak binen sivil trafik polisi, şoförlerin trafik kurallarına uyup uymadığını denetledi. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı tarafından yapılan bu denetimlerle otobüs şoförlerinin trafik güvenliğine ilişkin davranışları ve kurallara uygun araç kullanıp kullanmadıkları kontrol ediliyor. Sivil trafik polisi, seyahat süresince şoförün trafik kurallarına uygun hareket edip etmediğini gözlemledi ve takograf denetimi sonucunda ceza uygulandı. Ayrıca Sivrihisar-Ankara kara yolunda da gece boyunca otobüs denetimleri gerçekleştirildi ve şoför ve yolculara bilgilendirmeler yapıldı.

 • ABD'de Türkiye konulu konferansı provoke etmeye çalışan Ermeni protestoculara polis müdahale etti
  30 Eyl ABD'de Türkiye konulu konferansı provoke etmeye çalışan Ermeni protestoculara polis müdahale etti

  LOS ABD'nin Los Angeles şehrinde polis, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve USC Annenberg İletişim ve Gazetecilik Okulu Kamu Diplomasisi Yüksek Lisans programı ortak sponsorluğunda düzenlenen konferansta sözlü ve fiziksel saldırıda bulunan Ermeni gruba müdahale etti.

 • Dışişleri'nden, ABD'de Türk ve Azerbaycanlı diplomatların uğradığı saldırıya sert tepki
  30 Eyl Dışişleri'nden, ABD'de Türk ve Azerbaycanlı diplomatların uğradığı saldırıya sert tepki

  ABD'deki Ermeni bir grup, konferansa katılan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan'a, Azerbaycan'ın Los Angeles Başkonsolosu Ramil Gurbanov'a ve heyetlerine saldırdı. Olaya art arda tepkiler gelirken Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hukuki sürecin başlatılacağı belirtildi.

 • Ermenilerden ABD'de provokasyon! Türkiye büyükelçisi ve büyükelçilik çalışanlarına saldırdı
  30 Eyl Ermenilerden ABD'de provokasyon! Türkiye büyükelçisi ve büyükelçilik çalışanlarına saldırdı

  ABD'deki radikal Ermeniler bir programa konuşmacı olarak katılmak için Los Angeles'a gelen Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan ve Büyükelçilik çalışanlarına saldırdı.

 • ABD'de Türk ve Azerbaycanlı yetkililere saldırı düzenlendi
  30 Eyl ABD'de Türk ve Azerbaycanlı yetkililere saldırı düzenlendi

  ABD'nin Los Angeles şehrinde düzenlenen bir konferansta Türk ve Azerbaycanlı yetkililere yönelik sözlü ve fiziksel saldırı gerçekleştirildi. Protestocular salondan çıkarıldıktan sonra dışarıda toplanan grup da gürültü yaparak programı etkilemeye çalıştı. Konferansta konuşan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, iletişim ve anlayışın arttırılması gerektiğini vurguladı.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Roma dönemine ait kozmetik ürünleri bulundu
  23 Eyl Aizanoi Antik Kenti'nde Roma dönemine ait kozmetik ürünleri bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazılarda, Roma dönemine ait bijuteri ürünleri ve makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünlerine ait kalıntılar ortaya çıkarıldı. Kazılar, Kütahya Valiliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve sponsor firmaların desteğiyle sürdürülüyor. Kazı başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun, buluntuların antik kentin ticari ve sosyal yapısına ışık tuttuğunu belirtti. Ayrıca, kazılarda ele geçirilen makyaj malzemelerinin Romalı kadınlar tarafından kullanıldığı ve günümüzdeki makyaj malzemelerine benzerlik gösterdiği ifade edildi.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Yeni Sezon Çalışmaları Başladı
  31 Tem Aizanoi Antik Kenti'nde Yeni Sezon Çalışmaları Başladı

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde restorasyon ve kazı çalışmalarıyla yeni bulguların ortaya çıkarılması hedefleniyor. Antik kentteki kazılar, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun başkanlığında sürdürülüyor. Aizanoi Antik Kenti'nde bulunan Agora'nın tamamen açığa çıkarılmasıyla ticaret alanları ve anıtsal yapılar bütünleştirilecek. Ayrıca, Penkalas Çayı'ndaki üçüncü köprüyle antik tiyatro da restore edilecek.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Yeni Sezon Kazı Çalışmaları Başladı
  05 Tem Aizanoi Antik Kenti'nde Yeni Sezon Kazı Çalışmaları Başladı

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizanoi Antik Kenti'nde yeni sezon kazı çalışmaları başladı. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan antik kentteki kazılar, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından sürdürülüyor. Bu yıl yapılacak kazı çalışmalarında yeni bulguların gün yüzüne çıkarılması bekleniyor. Kazı ekibi, geçmişin sırlarını açığa çıkarmak için büyük bir özveriyle çalışıyor.

 • NBA maçında Türk kültürü tanıtıldı
  30 Oca NBA maçında Türk kültürü tanıtıldı

  YUNUS Emre Enstitüsü (YEE), Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletinde NBA takımları Cleveland Cavaliers ve Los Angeles Clippers arasındaki müsabakada 'Türk Kültür Mirası Gecesi' etkinliği düzenlendi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 26 Aralık-1 Ocak Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı
  02 Oca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 26 Aralık-1 Ocak Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, 26 Aralık 2022-1 Ocak 2023'ü kapsayan Dezenformasyon Bülteni yayımlandı.

 • Kütahya'da arkeologları heyecanlandıran kazı! Aizanoi Antik Kenti'nde 2 metre 10 santim yüksekliğe sahip tek parça heykel bulundu
  23 Ara Kütahya'da arkeologları heyecanlandıran kazı! Aizanoi Antik Kenti'nde 2 metre 10 santim yüksekliğe sahip tek parça heykel bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Aizanoi Antik Kenti'nde gerçekleştirilen kazı çalışmalarında; 2 metre 10 santim yüksekliğe sahip erkek heykeli bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun ender bulunan bir esere denk geldiklerini ifade ederek, "Bu heykel bugüne kadar bulduğumuz neredeyse tam tek heykel." dedi. Kazıda ayrıca Yunan mitolojisi tanrılarından "Eros" ile "Dionysos" ve yarı tanrı "Herakles"in heykel başları da gün yüzüne çıkarıldı.

 • Aizanoi halkının 1700 yıllık pagan heykelleri Koca Çay'da bulundu
  22 Kas Aizanoi halkının 1700 yıllık pagan heykelleri Koca Çay'da bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde Aizanoi Antik Kenti'ndeki arkeolojik kazılarda Roma İmparatorluğu'nun Hristiyanlığı kabul etmesinden sonra kırılarak çaya atıldığı tahmin edilen pagan inancına ait heykellerin parçaları bulundu.

 • Aizanoi'de Romalılardan kalma yuvarlak planlı çeşme kalıntısı bulundu
  06 Kas Aizanoi'de Romalılardan kalma yuvarlak planlı çeşme kalıntısı bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde Roma dönemine ait şadırvan benzeri çeşme kalıntısı gün ışığına çıkarıldı.

 • AİZANOİ ANTİK KENTİ'NDE 2 BİN YILLIK HEYKEL PARÇALARI GÜN YÜZÜNE ÇIKARILDI
  31 Eki AİZANOİ ANTİK KENTİ'NDE 2 BİN YILLIK HEYKEL PARÇALARI GÜN YÜZÜNE ÇIKARILDI

  KÜTAHYA'nın Çavdarhisar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Aizanoi Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında 2 bin yıl önceye ait erkek başı heykel ile mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit heykeline ait parça, gün yüzüne çıkarıldı.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde 2 bin yıllık heykel parçaları gün yüzüne çıkarıldı
  31 Eki Aizanoi Antik Kenti'nde 2 bin yıllık heykel parçaları gün yüzüne çıkarıldı

  KÜTAHYA'nın Çavdarhisar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Aizanoi Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları sırasında 2 bin yıl önceye ait erkek başı heykel ile mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit heykeline ait parça, gün yüzüne çıkarıldı.

 • Aizanoi Antik Kenti kazısında mermer güneş saati bulundu
  18 Eyl Aizanoi Antik Kenti kazısında mermer güneş saati bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki "İkinci Efes" olarak nitelendirilen "Aizanoi Antik Kenti"nden geçen Koca Çay'daki (Penkalas) kazıda mermer güneş saati tespit edilerek, gün ışığına çıkarıldı.

 • ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 18 Eylül 2022
  18 Eyl ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 18 Eylül 2022

  Jandarma köpeğinin "gözünden" rehine kurtarma operasyonuJandarma timlerinin rehine kurtarma, terör, patlayıcı tespiti operasyonlarına yönelik eğitimlerde köpeklerin vücuduna yerleştirilen aksiyon kameralar, en sıcak anları kayıt altına aldıTatbikatta jandarma köpeği...

 • Sinemanın Yeni Kraliçe ve Kralı Seçildi
  28 Tem Sinemanın Yeni Kraliçe ve Kralı Seçildi

  Bu yıl 5. kez düzenlenen "Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması" önceki gece  Boyut Çelik Kapı'nın ana sponsorluğunda yapılırken gecenin sunuculuğunu güzel oyuncu Ayça Kuru yaptı.

 • Kıvılcım Ural'dan Yeni Tekli: 'Ben Vazgeçmezsem'
  04 Tem Kıvılcım Ural'dan Yeni Tekli: 'Ben Vazgeçmezsem'

  İlk albümünü 2013'te çıkaran Kıvılcım Ural, kariyerinin 10'uncu yılına yaklaşırken 'Ben Vazgeçmezsem' teklisi ile yaza hızlı bir giriş yapıyor.

 • 'Herkül'ün başsız heykeli bulundu! Aizanoi Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları mermer heykeli gün yüzüne çıkardı
  17 Ara "Herkül"ün başsız heykeli bulundu! Aizanoi Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları mermer heykeli gün yüzüne çıkardı

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Aizanoi Antik Kenti'ndeki Penkalas çayında yürütülen kazı çalışmaları sırasında, Yunan mitolojisinde "Herakles" olarak bilinen yarı tanrı "Herkül"ün baş kısmı olmayan mermer heykeline ulaşıldı. Kazı Koordinatörü Prof. Dr. Gökhan Coşkun, bulunan heykelin arkeoloji literatüründeki "dinlenen Herakles" tiplemesi ile uyumlu olduğunu açıkladı.

 • Aizanoi Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında 'Herkül'ün baş kısmı olmayan mermer heykeline ulaşıldı
  17 Ara Aizanoi Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında "Herkül"ün baş kısmı olmayan mermer heykeline ulaşıldı

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Aizanoi Antik Kenti'ndeki Penkalas çayında yürütülen kazı çalışmaları sırasında, Yunan mitolojisinde "Herakles" olarak bilinen yarı tanrı "Herkül"ün baş kısmı olmayan mermer heykeline ulaşıldı. Kazı Koordinatörü Prof. Dr. Gökhan Coşkun, bulunan heykelin arkeoloji literatüründeki "dinlenen Herakles" tiplemesi ile uyumlu olduğunu belirtti.

 • AİZANOİ ANTİK KENTİ'NDE 1800 YILLIK KANDİL, SAÇ İĞNESİ VE KAŞIK BULUNDU
  13 Kas AİZANOİ ANTİK KENTİ'NDE 1800 YILLIK KANDİL, SAÇ İĞNESİ VE KAŞIK BULUNDU

  KÜTAHYA'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nin 'Agora' olarak adlandırılan bölümünde yürütülen kazı çalışmalarında, 1800 yıllık geçmişe sahip, biri kemik işleme atölyesi olarak kullanılan toplam 4 dükkan ortaya çıkarıldı.

 • Aizanoi Antik Kenti kazısında 'kemik atölyesi' ve 'kandil dükkanı' kalıntıları ortaya çıkarıldı
  13 Kas Aizanoi Antik Kenti kazısında "kemik atölyesi" ve "kandil dükkanı" kalıntıları ortaya çıkarıldı

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nin "agora" olarak adlandırılan çarşısında, kemik işlenen bir atölye ve kandil satışı yapılan bir dükkana ait olduğu düşünülen bulgulara ulaşıldı.

 • Aizanoi Antik Kenti kazısında 'Afrodit' ve 'Dionysos' heykel başları bulundu
  29 Eki Aizanoi Antik Kenti kazısında "Afrodit" ve "Dionysos" heykel başları bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'ndeki çayda yürütülen kazı çalışmalarında, mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası "Afrodit" ile şarap tanrısı "Dionysos" heykellerinin baş kısmı gün yüzüne çıkarıldı.

 • Aizanoi Antik Kenti kazısında 'Hygieia heykeli' bulundu
  19 Ağu Aizanoi Antik Kenti kazısında "Hygieia heykeli" bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında, mitolojide geçen Hygieia'nın tasvir edildiği bir heykel gün ışığına çıkarıldı.

 • Aizanoi'de 12 ay boyunca kazı yapılacak
  15 Ağu Aizanoi'de 12 ay boyunca kazı yapılacak

  Aizanoi'de 12 ay boyunca kazı yapılacak Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı: "Aizanoi'nin kültür turizmi anlamında çok önemli bir destinasyon merkezi olması için tüm bakanlıklar olarak bu çalışmaya imza atmayı istiyoruz.

 • Aizanoi Antik Kenti'ndeki Zeus Tapınağı'nın anıtsal kutsal alan giriş yapısı bulundu
  30 Tem Aizanoi Antik Kenti'ndeki Zeus Tapınağı'nın anıtsal kutsal alan giriş yapısı bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında, Zeus Tapınağı'nın anıtsal merdivenli giriş kapısı ortaya çıkarıldı.

 • Vali Ali Çelik: 'Aizanoi'de değişim başladı'
  09 Tem Vali Ali Çelik: "Aizanoi'de değişim başladı"

  Aizanoi Antik Kenti Turizm Destinasyonu Paydaş Toplantısı, Kütahya Valisi Ali Çelik'in başkanlığında yapıldı.

 • Tokyo Paralimpik Oyunları'na bedensel engelli 36 sporcu kota aldı
  24 Nis Tokyo Paralimpik Oyunları'na bedensel engelli 36 sporcu kota aldı

  Bedensel engelli milli sporcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelenen "Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları"na, 6 branşta, 36 kota hakkı elde etti.

 • Ampute futbol ve tekerlekli sandalye basketbol milli takımları, Antalya'da kamp yapacak
  11 Mar Ampute futbol ve tekerlekli sandalye basketbol milli takımları, Antalya'da kamp yapacak

  Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Ampute Futbol Milli Takımı ile 2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda yer alacak Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Erkek Takımı, Antalya'da kampa girecek.

 • BTO'dan seminer
  07 Ara BTO'dan seminer

  Balıkesir Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde "Türk Gıda Kodeksi Gıda Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği" toplantısı gerçekleştirildi.

 • Aydın cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı
  16 Eyl Aydın cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı

  Cinayetin ardından 'Seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (3)TUTUKLANDIAydın'ın Efeler ilçesinde, ayrı yaşadığı iki çocuğunun annesi Fatma Coşkun (32) ile taziye evinde yaşadığı kavgayı ayırmak istediği ileri sürülen Tuncay Ardınç'ı (28) bıçakla öldüren Gökhan Coşkun (38), sevk...

 • Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (3)
  16 Eyl Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (3)

  TUTUKLANDIAydın'ın Efeler ilçesinde, ayrı yaşadığı eşi Fatma Coşkun ile tartışırken, araya giren Tuncay Ardınç'ı bıçaklayarak öldüren Gökhan Coşkun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 • Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (3)
  16 Eyl Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (3)

  TUTUKLANDIAydın'ın Efeler ilçesinde, ayrı yaşadığı eşi Fatma Coşkun ile tartışırken, araya giren Tuncay Ardınç'ı bıçaklayarak öldüren Gökhan Coşkun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 • Dha yurt bülteni - 15
  16 Eyl Dha yurt bülteni - 15

  Ortak devriyedeki helikopterleri gören teröristler, kazıyı bıraktıSuriye'nin kuzeyine kurulması planlanan güvenli bölgede 5'inci hava devriyesini yürüten Türk ve ABD helikopterleri, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında yer alan Suriye'nin Haseke iline bağlı terör örgütü PKK/PYD...

 • Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (2)
  16 Eyl Cinayetin ardından 'seni ne çok sevdiğimi anlamışsındır' paylaşımı (2)

  JANDARMAYA TESLİM OLDUAydın'ın Efeler ilçesinde, ayrı yaşadığı iki çocuğunun annesi Fatma Coşkun (32) ile taziye evinde yaşadığı kavgayı ayırmak istediği ileri sürülen Tuncay Ardınç'ı (28) bıçakla öldüren Gökhan Coşkun (38), Efeler İlçe Jandarma Komutanlığı'na gidip, teslim oldu.

 • Öldürdü, kaçtı, sosyal medyadan bu mesajı paylaştı: Şimdi seni ne kadar çok sevdiğimi anlamışsındır
  16 Eyl Öldürdü, kaçtı, sosyal medyadan bu mesajı paylaştı: Şimdi seni ne kadar çok sevdiğimi anlamışsındır

  Aydın'ın Efeler ilçesinde ayrı yaşadığı eşi Fatma Coşkun ile tartışırken araya giren Tuncay Ardınç'ı bıçaklayarak öldüren Gökhan Coşkun'un, olay sonrası sosyal medyadan "Şimdi seni ne kadar çok sevdiğimi anlamışsındır" mesajını paylaştı.

 • Eşine bıçakla saldırırken araya gireni öldürdü! 1 gün önce yazdığı not kan dondurdu
  15 Eyl Eşine bıçakla saldırırken araya gireni öldürdü! 1 gün önce yazdığı not kan dondurdu

  Aydın'da, ayrı yaşadığı eşine bıçakla saldıran cani koca, çifti ayırmak için araya giren aile yakınını bıçaklayarak öldürdü. Cani adamın olaydan bir gün önce sosyal medyada, "Karşıma kimi çıkaracaksan ona söyle, ölmeyi de öldürmeyi de göze alsın." yazdığı ortaya çıktı.

 • Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkekler Avrupa Şampiyonası
  30 Ağu Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkekler Avrupa Şampiyonası

  Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası B Grubu ilk maçında yarın Rusya ile karşı karşıya gelecek.

 • Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkekler Avrupa Şampiyonası
  27 Ağu Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkekler Avrupa Şampiyonası

  Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımı, Polonya'da yarın başlayacak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı.

 • Robot Sophia Stem Zirvesi İçin Türkiye'de
  04 Mar Robot Sophia Stem Zirvesi İçin Türkiye'de

  Türkiye'de eğitimin kalitesini önemli ölçüde arttırmayı ve öğrencilerin öğrenme süreçlerini iyileştirmeyi amaçlayan önemli bir iş birliğine imza atıldı.

 • Türkiye, Stem Eğitimi Alanında En İyi Uygulama Merkezi Oluyor
  04 Mar Türkiye, Stem Eğitimi Alanında En İyi Uygulama Merkezi Oluyor

  Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitiminin kalitesini önemli ölçüde artırmayı ve öğrencilerin öğrenme süreçlerini iyileştirmeyi amaçlayan 'STEM Eğitim Projesi' Uluslararası Stem Eğitim Zirvesi kapsamında İstanbul'da tanıtıldı.

 • Aslan Yalova'da Farklı Kükredi
  03 Ara Aslan Yalova'da Farklı Kükredi

  - Aslan Yalova'da farklı kükredi İncesu Yılın Antrenörü ödülünü Aldı YOSK: 45 - Galatasaray: 91YALOVA - G. Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nin 7. haftasında Galatasaray, deplasmanda Yalova Ortopedikler Spor Kulübü'nü 46 sayı farkla 91-45 yendi.

 • Aslan Yalova'da Farklı Kükredi
  03 Ara Aslan Yalova'da Farklı Kükredi

  G. Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nin 7. haftasında Galatasaray, deplasmanda Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nü 46 sayı farkla 91-45 yendi.

 • Tff 3. Lig 1. Grup: Manisa Bbsk: 1- Bayburt Grup Özel İdare: 0
  25 Mar Tff 3. Lig 1. Grup: Manisa Bbsk: 1- Bayburt Grup Özel İdare: 0

  TFF 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta açık ara lider durumda bulunan ve şampiyonluk için adeta gün sayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, karşılaşma öncesi en yakın takipçisi olan Bayburt Grup Özel İdare’yi kendi evinde 1-0 yenmeyi başardı.

 • Batı Karadeniz Hedef Büyüttü, İlk Kafile Zonguldak'ta
  21 May Batı Karadeniz Hedef Büyüttü, İlk Kafile Zonguldak'ta

  Batı Karadeniz hedef büyüttü, ilk kafile Zonguldak'ta "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" çalışması sonrası turistler Zonguldak'a gelmeye başladıZONGULDAK - Zonguldak'ta BAKKA tarafından hazırlanan "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" isimli tanıtım çalışması olumlu sonuç verdi.

 • Bakka'nın Çalışması İlgi Gördü, İlk Kafile Zonguldak'ta
  21 May Bakka'nın Çalışması İlgi Gördü, İlk Kafile Zonguldak'ta

  Zonguldak’ta Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından hazırlanan "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" isimli tanıtım çalışması olumlu sonuç verdi.

 • Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı
  21 May Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı

  - KAÜ STEM Kampı'na ev sahipliği yaptıKARS - Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın başlattığı "Prof. Dr. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM" kampına Kafkas Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

 • Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı
  21 May Kaü Stem Kampı'na Ev Sahipliği Yaptı

  Nobel Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın başlattığı “Prof. Dr. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM” kampına Kafkas Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

 • Kelebeğin Rüyasına Yolculuk' Tanıtım Organizasyonu Gerçekleştirildi
  04 May Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" Tanıtım Organizasyonu Gerçekleştirildi

  "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi Filyos'un ulusal platformlarda bilinirliğinin artması amaçlanıyorZONGULDAK - Zonguldak Valiliği koordinasyonunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" isimli çalışma Zonguldak'ın...

 • Kelebeğin Rüyasına Yolculuk' Tanıtım Organizasyonu
  04 May Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" Tanıtım Organizasyonu

  Zonguldak Valiliği koordinasyonunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından hazırlanan “Kelebeğin Rüyasına Yolculuk” isimli çalışma Zonguldak’ın Filyos beldesi ile devam etti.

 • Havacı Askerlerin Bylock Davası
  19 Nis Havacı Askerlerin Bylock Davası

  FETULLAHÇI Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları iddiasıyla 14'ü tutuklu 15 havacı askerin "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, ikametgahı başka illerde görünen 14...

 • Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri' Etkinliği
  12 Kas Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri" Etkinliği

  Ordu'nun Ünye ilçesinde düzenlenen "Yunus Emre Edebiyat ve Kitap Günleri"nde, aralarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da bulunduğu araştırmacı ve yazarlara çeşitli dallarda ödüller verildi.

 • Cumhuriyet 93 Yaşında
  29 Eki Cumhuriyet 93 Yaşında

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93. yılı dolayısıyla Fatsa ve Ünye ilçelerinde kutlama törenleri düzenlendi.

 • Ünye'de Cumhuriyetin 93. Yılı Coşkuyla Kutlandı
  29 Eki Ünye'de Cumhuriyetin 93. Yılı Coşkuyla Kutlandı

  Ordu’nun Ünye ilçesinde Cumhuriyetin ilan edilişinin 93. yıl dönümü törenle kutlandı.

 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru
  28 Eki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru

  Fatsa ve Ünye ilçelerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

 • Ünye'de 30 Ağustos Kutlaması
  30 Ağu Ünye'de 30 Ağustos Kutlaması

  30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ünye’de bir kutlama programı gerçekleştirildi.

 • Ünyeliler 'Milli İrade Nöbeti Diploması'nı Aldı
  11 Ağu Ünyeliler 'Milli İrade Nöbeti Diploması'nı Aldı

  15 Temmuz hani darbe girişiminin ardından ilk dakikalardan itibaren aradan geçen 27 günden meydanları biran olsun boş bırakmayan Ünyelilere ’15 Temmuz Milli İrade Nöbeti Diploması’ verildi.

 • Ordu Hakkari'de Şehit Olan Uzman Çavuş'un Ailesi Gözyaşlarına Boğuldu
  24 Haz Ordu Hakkari'de Şehit Olan Uzman Çavuş'un Ailesi Gözyaşlarına Boğuldu

  Hakkari'de şehit olan Uzman Çavuş'un ailesi gözyaşlarına boğulduHakkari'de teröristlerce şehit edilen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Kerim Örtücü'nün acı haberi, memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi'nde yaşayan ailesine verildi.

 • Hakkari'de Şehit Olan Uzman Çavuş'un Ailesi Gözyaşlarına Boğuldu
  24 Haz Hakkari'de Şehit Olan Uzman Çavuş'un Ailesi Gözyaşlarına Boğuldu

  Hakkari'de teröristlerce şehit edilen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Kerim Örtücü'nün acı haberi, memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi'nde yaşayan ailesine verildi.

 • Şehit Ateşi Ünye'ye Düştü
  24 Haz Şehit Ateşi Ünye'ye Düştü

  Hakkari’deki hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Kerim Örtücü’nün henüz 4 aylık uzman çavuş olduğu ve ilk görev yerinde şehit düştüğü bildirildi.

 • Kız Çocukları İçin 'Stem Kampları Projesi'
  01 May Kız Çocukları İçin "Stem Kampları Projesi"

  Ardahan Üniversitesi Spor Salonu'ndaki törene, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, proje koordinatörü Gökhan Coşkun ile kampa katılan 100 öğrenci ve velileri katıldı.

 • Kız Çocukları İçin 'Stem Kampları Projesi' - Ardahan
  30 Nis Kız Çocukları İçin "Stem Kampları Projesi" - Ardahan

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Spor Salonundaki tröene katılan öğrenciler Proje Koordinatörü Gökhan Coşkun'un konuşması - Kura çekimi ve ödül verilmesi Kız çocukları için "STEM Kampları Projesi" Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Sancar'ın desteğiyle hayata geçirilen, Türkiye'nin 7 ilinden ortaokul 6. sınıf öğrencisi 700 kız çocuğunun dahil olduğu eğitim projesinin 2 günlük Ardahan etabı tamamlandı "Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Kampları" projesinin 2 günlük Ardahan etabı, ödül töreniyle sona erdi.

 • Ardahanlı Kızlar, Aziz Sancar'ın Projesinde Yer Almak İçin Yarıştı
  30 Nis Ardahanlı Kızlar, Aziz Sancar'ın Projesinde Yer Almak İçin Yarıştı

  Ardahanlı kızlar, Aziz Sancar'ın projesinde yer almak için yarıştıNOBEL Kimya Ödülü sahibi Türk Bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar adına başlatılan ve kız çocuklarını bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimine yönlendirmeyi amaçlayan 'Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM Kampları? projesinin 4'ncü etabı Ardahan'da tamamlandı.

 • Kız Çocukları İçin Stem' Ardahan'da
  30 Nis Kız Çocukları İçin Stem' Ardahan'da

  Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın adıyla düzenlenen, yedi ilden ortaokul altıncı sınıf öğrencisi 700 kız çocuğunun dahil olacağı eğitim projesinin kentteki etabının açılış paneli, Ardahan Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'nda yapıldı.

 • Ardahan'da Kız Öğrencilere Aziz Sancar Teşviği
  29 Nis Ardahan'da Kız Öğrencilere Aziz Sancar Teşviği

  Ardahan'da kız öğrencilere Aziz Sancar teşviğiNobel Kimya Ödülü sahibi Türk Bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar adına başlatılan, kız çocuklarının bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimine yönlendirmeyi amaçlayan 'Prof. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM' kampları projesi Ardahan'da gerçekleştirildi.

 • Şanlıurfa Aziz Sancar?ın ?stem Kampları? Projesi Şanlıurfa?da Başladı
  23 Nis Şanlıurfa Aziz Sancar?ın ?stem Kampları? Projesi Şanlıurfa?da Başladı

  Aziz Sancar'ın 'STEM Kampları' projesi Şanlıurfa'da başladıNOBEL Kimya Ödülü sahibi Türk Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, 'Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM (bilim teknoloji) Kampları' projesi, Şanlıurfa'da başladı.

 • Aziz Sancar'ın 'Stem Kampları' Projesi Şanlıurfa'da Başladı
  23 Nis Aziz Sancar'ın 'Stem Kampları' Projesi Şanlıurfa'da Başladı

  Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, 'Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM (bilim teknoloji) Kampları' projesi, Şanlıurfa'da başladı.

 • Ünye'nin Dünkü Çocukları Yine Eğlendirdi
  23 Nis Ünye'nin Dünkü Çocukları Yine Eğlendirdi

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ordu’nun Ünye ilçesinde coşku ile kutlandı.

 • Kız Çocukları İçin 'Stem Kampları Projesi' - Mersin
  16 Nis Kız Çocukları İçin "Stem Kampları Projesi" - Mersin

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin projelerini hazırlaması Proje Yöneticisi Gökhan Coşkun'un açıklamaları Öğrencilerin proje sunumları ve çalışmaları hakkında bilgi vermesi Öğrencilerin çalışmalarından görüntüler Kız çocukları için "STEM Kampları Projesi" Projenin Mersin etabı öğrencilerin sunumlarıyla tamamlandı İlköğretim 6. sınıf kız öğrenciler için küresel eğitim, bilim ve kültür alışverişi konularında farkındalık sağlamak amacıyla başlatılan "Prof. Aziz Sancar Girls In STEM (GIS) Projesi"nin Mersin etabı sona erdi.

 • Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem' Projesinin Mersin Kampı Tamamlandı
  16 Nis Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem' Projesinin Mersin Kampı Tamamlandı

  Nobel ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismi verilerek Harriet Fulbright Enstitüsü tarafından başlatılan Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM projesinin Mersin Kampı tamamlandı.

 • Kız Çocukları İçin 'Stem Kampları Projesi'
  15 Nis Kız Çocukları İçin "Stem Kampları Projesi"

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Panelden genel görüntüler Proje Yöneticisi Gökhan Coşkun'un konuşması, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen'in konuşması Kız çocukları için "STEM Kampları Projesi" Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz Sancar'ın desteğiyle Türkiye'nin 7 ilinden, ilköğretim 6. sınıf 700 kız öğrencinin dahil olacağı eğitim projesinin Mersin etabı başladı Proje yöneticisi Çoşkun: "Projeye Aziz Sancar adını verdik.

 • Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem' Projesi Mersin'de
  15 Nis Aziz Sancar Kız Çocukları İçin Stem' Projesi Mersin'de

  Nobel ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın girişimiyle Harriet Fulbright Enstitüsü tarafından başlatılan “Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM” projesi ile Mersin’de ortaokul 6. sınıfta okuyan 2 kız öğrenciden biri ABD Silikon Vadisi’ne, biri de Güney Kore’deki yaz kampına gitme fırsatı elde edecek.

 • Girls İn Stem-zonguldak Sona Erdi
  10 Nis Girls İn Stem-zonguldak Sona Erdi

  8-9 Nisan 2016 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan Girls in STEM Projesi 9 Nisan Cumartesi günü yapılan eğitim ve ödül töreniyle sona erdi.

 • Foça Gerenköyspor Gençlerle Yola Devam Ediyor
  16 Mar Foça Gerenköyspor Gençlerle Yola Devam Ediyor

  2013 yılının Ekim ayında başlayan Genç Kadro oluşturma çabaları sonucunda U19 ligine katılamasada özel maçlarla grubu bir arada tutmaya çalışan Adil Uylukçu, yine bir dostluk maçı etkinliği ile köyün gençlerini buluşturdu.

 • Engellileri Anlamak İçin Empati Kurdular
  13 Oca Engellileri Anlamak İçin Empati Kurdular

  Ünye Belediyesi, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi.

 • Kaymakam ve Belediye Başkanına '24 Kasım' Sürprizi
  24 Kas Kaymakam ve Belediye Başkanına '24 Kasım' Sürprizi

  Ordu’nun Ünye ilçesinde düzenlenen “24 kasım Öğretmenler Günü” programında Ünye Kaymakamı Mustafa Demir’e sürpriz olarak bulunduğu okulda müdürlük görevini yürüten Rasim Ağca ile görüntülü telefon konuşması gerçekleştirilirken, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a ise sürpriz olarak ilkokul öğretmeni programa davet edildi.

 • Mahkumlar Hayata Fidanla Tutunacak
  05 Kas Mahkumlar Hayata Fidanla Tutunacak

  Ünye Denetim Serbestlik Müdürlüğü tarafından, cezaevinden tahliye olduktan sonra denetim altına alınan hükümlülerin kamuya kazandırılması amacıyla hatıra ormanı oluşturuldu.

Advertisement