Son dakika Gülay Koçoğlu haberleri, Gülay Koçoğlu son dakika, son dakika Gülay Koçoğlu

Son Dakika Gülay Koçoğlu Haberleri

Son dakika Gülay Koçoğlu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son gülay koçoğlu haberleri anında burada.

 • 16.02.2016 11:22 Kestane Hem Keyif Hem Sağlık Veriyor"

  Kış mevsiminde tüketimi artan kestanenin kalp, kanser ve diyabet hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olduğu, tansiyon ve kan basıncını da düzenlediği bildirildi.

 • 05.12.2015 11:14 Meyveleri Kurutmak Yerine Dondurun Meyveleri Kurutmak Yerine Dondurun" Önerisi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuru gıdalardan detay - Prof. Dr. Gülay Koçoğlu ile röportaj - Detaylar "Meyveleri kurutmak yerine dondurun" önerisi- CÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koçoğlu: - "Tüketiciler, vitamin açısından kurutma yerine derin dondurucuda saklama yöntemini tercih edebilir çünkü dondurucuda saklanan ürünlerin A, B ve C vitamini açısından besin değeri oldukça yüksek" MERVE TOPUZ - Güneşte kurutulan meyve ve sebzelerde güneş ışınları nedeniyle bazı vitaminlerin yok olduğu, derin dondurucuda saklanan gıdaların ise A, B ve C vitamini açısından daha zengin kaldığı belirtildi.

 • 05.12.2015 11:04 Meyveleri Kurutmak Yerine Dondurun" Önerisi

  Güneşte kurutulan meyve ve sebzelerde güneş ışınları nedeniyle bazı vitaminlerin yok olduğu, derin dondurucuda saklanan gıdaların ise A, B ve C vitamini açısından daha zengin kaldığı belirtildi.

 • 16.07.2015 11:59 Ramazandan Sonra "Merdiven Çıkın" Önerisi

  Oruç nedeniyle yavaşlayan metabolizmayı ramazan ayından sonra tekrar hızlandırmak için ilk 10 gün beslenmeye dikkat edilmesi ve asansör kullanmak yerine daha sık merdiven çıkılması önerildi.

 • 20.06.2015 11:53 Ramazanda Susuzluğa Karşı Bitki Çayı Tüketimi Önerisi

  Uzun ve sıcak ramazan günlerinde susamamak için oruç tutulan süre dışında bitki çayı içilmesinin faydalı olacağı bildirildi.

 • 29.03.2015 11:06 Gripten Korunmak İçin "Turşu Tüketin" Önerisi

  Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, içerisindeki probiyotikler sayesinde grip ve benzeri enfeksiyonlara karşı koruma sağlayan turşunun ve suyunun tüketilmesini önerdi.

 • 22.02.2015 11:24 Kuru Üzüm, Çocukların Okuldaki Doktoru Olacak"

  Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, okullarda öğrencilere sütün yanı sıra kuru üzüm dağıtılacak olmasının yerinde bir karar olduğunu belirterek, "Üzüm sütle verildiği zaman çocukların sağlığını olumlu yönde etkileyecektir.

 • 14.12.2014 11:11 Hamilelikte Bitki Çayına Dikkat

  CÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koçoğlu: "Hamilelerin bitki çaylarını fazla tüketmesi anne ve bebek sağlığı açısından sakınca yaratabiliyor.

 • 26.07.2014 11:28 Bayramda 5 Öğün Yiyin Bayramda 5 Öğün Yiyin"

  Uzmanlar, Ramazan Bayramı'nda vatandaşlara sağlık sorunu yaşamamaları için üç ana öğün ile bunu destekleyen iki ara öğünde beslenmelerini, tatlı ve et yerine meyve sebze tüketmelerini önerdi CÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu: "Hamurlu ve şerbetli tatlılar bu dönemde çok tüketiliyor, bunları minimum düzeyde tüketmeliyiz.

 • 16.07.2014 11:08 İftardan Hemen Sonra Uyumak Reflüyü Tetikliyor İftardan Hemen Sonra Uyumak Reflüyü Tetikliyor

  CÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koçoğlu: "İftardan hemen sonra uyumak yerine yürüyüşe çıkmalıyız. Herkese iftardan sonra en az yarım saat yürümelerini öneriyoruz.

 • 26.06.2014 11:47 Ramazanda Sağlıklı Beslenme İçin 10 Öneri Ramazanda Sağlıklı Beslenme İçin 10 Öneri

  CÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Koçoğlu, ramazan ayında sağlıklı beslenmek için "Mutlaka sahura kalkın", "Sahurda süt, iftarda ayran için", "Hamur işlerinden kaçının, tam tahıllı yiyecekleri tercih edin", "İftarda tatlı yemeyin", "İftardan sonra uyumayın", "Öğün sayısını 4'e çıkarın", "Günde en az 2 litre su için" gibi önerilerde bulundu.

 • 24.04.2013 16:30 Lise Öğrencilerine "Sağlıklı Beslenme Konferansı"

  CÜ Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Gülay Koçoğlu, lise öğrencilerine "Sağlıklı Beslenme" konulu konferans verdi.

 • 18.02.2013 12:00 Lifli Gıdalar, Bağırsak Kanserinden Koruyor

  Önder Felek - Meyve, sebze, kuru baklagil ve tam tahıl ürünleri gibi lif yönünden zengin gıdaları tüketmenin, bağırsak kanserinden koruduğu bildirildi.