SON DAKİKA GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Haberleri

 • 16 Ekim 2018 16:18 Design Week Turkey, Benjamin Hubert'i Ağırlayacak Design Week Turkey, Benjamin Hubert'i Ağırlayacak Türkiye’de tasarım kültürü oluşturmak, Türkiye’nin tasarım gücünü dünyaya tanıtmak ve tasarımın ekonomideki rolünün önemine dikkat çekmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Design Week Turkey, 3 günde;
 • 16 Ekim 2018 12:09 Design Week Turkey Katma Değer Yaratmada Tasarımın Önemine Dikkat Çekecek Design Week Turkey Katma Değer Yaratmada Tasarımın Önemine Dikkat Çekecek Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Design Week Turkey, katma değer yaratmada tasarımın önemine dikkat çekmeyi ve cari açığın azaltılmasında en önemli unsur olan ihracatın tasarımın katkısı ile artacağına dikkat...
 • 16 Ekim 2018 10:25 Domateste Suçlu, Girdi Maliyeti ve Tuta Zararlısı' Domateste Suçlu, Girdi Maliyeti ve Tuta Zararlısı' DOMATESİN kilogram fiyatının tezgahlarda yükselmesi üzerine gözlerin çevrildiği komisyoncular, fahiş fiyatlarla kazanç sağladıkları yönündeki haberleri yalanladı.
 • 15 Ekim 2018 19:14 Ticaret Bakan Yardımcısı Metin, Sarp'ta İncelemede Bulundu Ticaret Bakan Yardımcısı Metin, Sarp'ta İncelemede Bulundu Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Sarp Sınır Kapısı'nın modernizasyonu bittiğinde hem araç hem de yaya geçişinde çok daha hızlı gümrük işlemleri hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyledi.
 • 15 Ekim 2018 17:42 Ticaret Bakan Yardımcısı Metin, Sarp'ta İncelemede Bulundu Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Sarp Sınır Kapısı'nın modernizasyonu bittiğinde hem araç hem de yaya geçişinde çok daha hızlı gümrük işlemleri hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyledi.
 • 15 Ekim 2018 16:03 ABD'de Perakende Satışlar Beklentinin Altında Kaldı ABD'de perakende satışlar, eylül ayında yüzde 0,1 artarak beklentinin çok altında kaldı.
 • 15 Ekim 2018 14:53 Okuldan 'Yerli Üretim'e Tanıtım Desteği Okuldan 'Yerli Üretim'e Tanıtım Desteği Samsun Ladik İmam Hatip Ortaokulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında ’Yerli Üretim Logosu’nu ilçeye tanıttı.
 • 15 Ekim 2018 11:26 Türkiye ile Madagaskar Gümrükleri Arasındaki İlişkileri Geliştirmeliyiz Türkiye ile Madagaskar Gümrükleri Arasındaki İlişkileri Geliştirmeliyiz" - Malatya Dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar'ın Gümrük İdaresi Başkanı Eric Rabenja, Türkiye ile Madagaskar arasındaki gümrük iş birliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
 • 15 Ekim 2018 09:25 Körfez Ticaret Odası'nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak Körfez Ticaret Odası'nda Yılın En Kapsamlı Dış Ticaret Semineri Yapılacak Körfez Ticaret Odası oda bünyesinde toplantı ve eğitimlere son hız devam ediyor.
 • 15 Ekim 2018 09:02 Gündem / 15 Ekim 2018 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde İkinci AK Parti İlçe Başkanları Toplantısı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 35.
 • 14 Ekim 2018 16:08 Ticaret Bakanı Pekcan: Vatandaş, Satın Alınan Ürünü Cep Telefonundan Denetleyebilecek Ticaret Bakanı Pekcan: Vatandaş, Satın Alınan Ürünü Cep Telefonundan Denetleyebilecek Sebze ve meyve ticaretinde bildirim modelinin hayata geçtiğini duyuran Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Vatandaşlarımız, sebze ve meyvelere ilişkin perakendecinin alış fiyatı dahil her aşamada oluşan fiyat bilgilerine ulaşabilecek" dedi.
 • 14 Ekim 2018 16:04 Bursa'da Tarım ve Hayvancılık Fuarları Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 11'inci Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı sona erdi.
 • 14 Ekim 2018 15:21 Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Sona Erdi Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Sona Erdi GÜÇLÜ ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının son trendlerinin yer aldığı BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 11.
 • 13 Ekim 2018 10:03 Ttg Danışma Kurulu'na Uzman Üye Getirilecek Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) Danışma Kurulunda, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) teklifi ve Ticaret Bakanlığının onayıyla belirlenen TTG'nin faaliyet konuları ile ilgili uzman üyeler de yer alacak.
 • 13 Ekim 2018 09:49 Kuşadası Ticaret Odası'nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Yapıldı Kuşadası Ticaret Odası'nda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Yapıldı Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçılar Birliği işbirliğiyle, Kuşadası Ticaret Odası ev sahipliğinde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri yapıldı.
 • 12 Ekim 2018 19:06 Dha Yurt Bülteni 21 Rahip Brunson, serbest (6)RAHİP EVİNE GETİRİLDİİzmir'de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edilip, tahliyesine karar verilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, İzmir Açık Ceza...
 • 12 Ekim 2018 19:05 Bursa Valiliği'nden, Fiyat Artışı ve Stokçuluğa Karşı Genelge BURSA Valiliği, 'Haksız fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin' genelge yayımladı.
 • 12 Ekim 2018 13:45 Ünlü Rus Futbolcular Kokorin ve Mamaev Tutuklandı Ünlü Rus Futbolcular Kokorin ve Mamaev Tutuklandı Rusya'nın ünlü futbolcularından Kokorin ile Mamaev, bakanlık çalışanına saldırıdan dolayı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 12 Ekim 2018 13:41 Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Afyonkarahisar'da Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni, Afyonkarahisar'a geldi.
 • 12 Ekim 2018 13:22 4. Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri Çalıştayı 4. Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri Çalıştayı Kayseri'de yenilenebilir enerjide kooperatifleşme çalışmaları kapsamında "4. Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri Çalıştayı" düzenlendi.
 • 12 Ekim 2018 12:37 Stokçulara ve Fahiş Fiyata Ürün Satana Adli ve İdari İşlem Stokçulara ve Fahiş Fiyata Ürün Satana Adli ve İdari İşlem İçişleri Bakanlığının stokçu-fahiş fiyat artıranlarla ilgili valiliklere verdiği ‘genel emir’ çıkarma yetkisinin ardından Antalya Valiliği harekete geçti.
 • 12 Ekim 2018 11:11 Baib, Bölge İhracatını Artırmak İçin Katar'da Baib, Bölge İhracatını Artırmak İçin Katar'da Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), bölge ihracatını hem ürün çeşitliliği hem de pazar çeşitliliği bağlamında artırmak çalışmaları çerçevesinde Katar’da bu yıl ilk kez düzenlenen ’Katar 1. Uluslararası Ürün Fuarı’na katıldı.
 • 12 Ekim 2018 10:56 Rus Milli Futbolcular Kokorin ve Mamaev Tutuklandı! Rus Milli Futbolcular Kokorin ve Mamaev Tutuklandı! Rusya'nın ünlü futbolcularından Alexander Kokorin ile Pavel Mamaev, bakanlık çalışanına saldırıdan dolayı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 12 Ekim 2018 10:36 Paü Öğrencilerine Sosyal Kooperatifçilik Tanıtıldı Paü Öğrencilerine Sosyal Kooperatifçilik Tanıtıldı Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Projesi kapsamında Denizli’de düzenlenen etkinliklerin üniversite ayağındaki İlham Verenler Söyleşisi’ne PAÜ ev sahipliği yaptı.
 • 12 Ekim 2018 05:47 Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de Türkiye ile bazı ülkeler arasında imzalanan bazı anlaşmaların yürürlüğe girdiği tarihlerin tespit edilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 12 Ekim 2018 00:42 Bakan Pekcan: Bakan Pekcan: "Girişimcilerimiz Daha da Güçlenecek ve Daha Yeni Boyutlar Kazanacaktır" Bakan Pekcan: "Girişimcilerimiz daha da güçlenecek ve daha yeni boyutlar kazanacaktır"İSTANBUL - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin Girişimcileri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmasında "Ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz...
 • 11 Ekim 2018 23:51 Bu Başarılar Türkiye'yi Yüksek Gelirli Ülkeler Sınıfına Yükseltecektir Bu Başarılar Türkiye'yi Yüksek Gelirli Ülkeler Sınıfına Yükseltecektir" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin Girişimcileri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmasında, "Ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz daha da güçlenecek ve daha yeni boyutlar kazanacaktır.
 • 11 Ekim 2018 23:34 Bakan Pekcan: Bakan Pekcan: "Girişimcilerimiz Daha da Güçlenecek ve Daha Yeni Boyutlar Kazanacaktır" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’nin Girişimcileri Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmasında "Ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz daha da güçlenecek ve daha yeni boyutlar kazanacaktır.
 • 11 Ekim 2018 23:30 Türkiye'nin Girişimcileri Ödül Töreni Türkiye'nin Girişimcileri Ödül Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İnanıyorum ki, bugün ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz ile daha da güçlenecek ve yeni boyutlar kazanacaktır ve bu başarılar Türkiye'yi yüksek gelirli ülkeler sınıfına yükseltecektir.
 • 11 Ekim 2018 23:04 Bakan Pekcan: Bakan Pekcan: "Girişimci Zihinler Bir Ülkenin Zenginliğidir" Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İnanıyorum ki, bugün ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz ile daha da güçlenecek ve yeni boyutlar kazanacaktır ve bu başarılar Türkiye'yi yüksek gelirli ülkeler sınıfına yükseltecektir.
 • 11 Ekim 2018 22:05 Türkiye'nin Girişimcileri Ödül Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İnanıyorum ki, bugün ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz ile daha da güçlenecek ve yeni boyutlar kazanacaktır ve bu başarılar Türkiye'yi yüksek gelirli ülkeler sınıfına yükseltecektir.
 • 11 Ekim 2018 17:16 Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Isparta'da Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Isparta'da Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Isparta'daISPARTA - Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde sosyal kooperatif modelinin tanıtılması, farkındalık oluşturulması ve desteklenmesi amacıyla başlatılan 'Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi...
 • 11 Ekim 2018 16:47 Ayakkabının Oscarları Ayakkabının Oscarları" Sahiplerini Buldu Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, “İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği” bünyesinde ayakkabı sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve katma değerli ürün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen “3.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.
 • 11 Ekim 2018 16:16 Esnaf Kart" Konya'da Tanıtıldı Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ iş birliğiyle hazırlanan Esnaf Kart'ın tanıtımı Konya'da gerçekleştirildi.
 • 11 Ekim 2018 15:37 Türkiye-Afrika 2. Ekonomi ve İş Forumu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünya ticaretinin en önemli sorunlarından birisinin artan korumacılık eğilimleri olduğunu belirterek, "Bizler, korumacılığın ülke ekonomisine katkı sağlamaktan ziyade fiyatları yükselteceği, alım gücünün azalmasına ve yoksulluk oranlarının artış göstermesine...
 • 11 Ekim 2018 15:00 Ayakkabının Oscarları" Sahiplerini Buldu Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin destekleriyle, "İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği" bünyesinde ayakkabı sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve katma değerli ürün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen "3.
 • 11 Ekim 2018 14:41 Gümrükler Güvenlik Tehditlerinin Yok Edilmesinin Anahtarı" Ticaret Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Osman Nuri Beyhan, "Artık gümrükler, çok hızlı bir şekilde artış gösteren dış ticaret işlemlerinin kolaylaştırılmasının yanı sıra her geçen gün artan uluslararası güvenlik tehditlerinin yok edilmesinin anahtar idareleri haline gelmiştir.
 • 11 Ekim 2018 11:29 Perakendecilerden Kooperatiflere Tam Destek Perakendecilerden Kooperatiflere Tam Destek Gıda Perakendecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıda sektörün önde gelen perakendecileri 9 Ekim Salı günü Ortak Gelişim Kongresi’nde bir araya gelerek, beşinci kez sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirdi.
 • 11 Ekim 2018 11:08 Türkiye ile Gümrük İş Birliğini Daha da Artırmak İstiyoruz Türkiye ile Gümrük İş Birliğini Daha da Artırmak İstiyoruz" Güney Kore Gümrük İdaresi Dış İlişkiler Direktörü Jea Ho Jung, "Türkiye ve Kore, çok ciddi ve güçlü ilişkileri olan iki ülke. Bu durum aynı zamanda gümrüğe de yansımış vaziyette.
 • 11 Ekim 2018 10:02 İçişleri Bakanlığı'ndan 'Stokçular' İçin Genelge İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca döviz kurunda meydana gelen dalgalanmadan yararlanarak, stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş artıran işletme sahiplerine karşı harekete geçildi.
 • 11 Ekim 2018 09:41 İçişleri Bakanlığı'ndan Stokçulara Karşı Genelge İÇİŞLERİ Bakanlığı, son günlerde kurda yaşanan dalgalanmadan yararlanarak stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş şekilde artıran işletmelere karşı harekete geçti.
 • 11 Ekim 2018 09:06 Enflasyonu Düşürmek İçin Yapılan Fiyat Denetimleri ve Yüzde 10 İndirim Ne Kadar Etkili Olabilir? Enflasyonu Düşürmek İçin Yapılan Fiyat Denetimleri ve Yüzde 10 İndirim Ne Kadar Etkili Olabilir? Türk lirasındaki değer kaybının ardından ülke genelinde raflardaki ürünlerin fiyatının yükselmeye başlamasının ardından bakanlıklar ve yerel yönetimler çeşitli denetimler başlattı, belli ürünlerde yüzde 10 indirim olacağı açıklandı.
 • 10 Ekim 2018 23:53 Tasarıma ve Modaya Yön Veren Kültürün İçerisinde Olmamız Gerekiyor" Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Tasarıma ve modaya yön veren kültürün içerisinde olmamız gerekiyor.
 • 10 Ekim 2018 20:32 Kocaeli'de Ekmeğe Yapılan Zamma Bakanlıktan Ret Geldi Kocaeli'de Ekmeğe Yapılan Zamma Bakanlıktan Ret Geldi Kocaeli’de 250 gramdan 210 grama düşürülerek 1.25 TL’den satılmasına karar verilen ekmeğe yapılan zam, Ticaret Bakanlığı ile Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nden Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderilen ret yazısı ile geri alındı.
 • 10 Ekim 2018 19:45 Bakan Pakdemirli'den Rusya'dan Kırmızı Et İthalatı Yanıtı - Moskova Bakan Pakdemirli'den Rusya'dan Kırmızı Et İthalatı Yanıtı - Moskova Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Rusya'nın Türkiye'ye kırmızı et ihraç etmesi talebine ilişkin, "Türkiye farklı bir dine mensuptur.
 • 10 Ekim 2018 17:47 ABD'de Toptan Eşya Stokları Yükselişini 10'uncu Aya Taşıdı ABD'de toptan eşya stokları ağustosta aylık yüzde 1 artarak yükselişini 10'uncu aya taşıdı.
 • 10 Ekim 2018 17:28 Gtb Laboratuvarı, Türkak Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi Gtb Laboratuvarı, Türkak Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş, TÜRKAK Akreditasyon Sertifikası ve kapsamını yeniledi.
 • 10 Ekim 2018 16:57 Gtb Laboratuvarına Türkak Akreditasyonu Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Laboratuvar ve Depoculuk AŞ, TÜRKAK Akreditasyon Sertifikası ve kapsamını yeniledi.
 • 10 Ekim 2018 16:11 Aa'nın "Yükselen Afrika" Kitabı Afrika Forumu'nda Anadolu Ajansı'nın (AA), Afrika ve kıtadaki ülkeler hakkında yapmış olduğu özel dosya çalışmalarını yeni bir kurguyla okuyuculara sunduğu "Yükselen Afrika" kitabı, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda Afrikalılarla buluştu.
 • 10 Ekim 2018 14:33 Sivas Valiliğinden Fırsatçılara Sert Uyarı Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, fırsatçılık yaparak fiyat artışı yapanların cezalandırılacağı belirtildi.