6 YILDIR GÖSTERİLMEYEN OĞLU İÇİN 2 AYDIR YÜRÜYEN BABA DİYARBAKIR'A ULAŞTI - Son Dakika
Güncel

6 YILDIR GÖSTERİLMEYEN OĞLU İÇİN 2 AYDIR YÜRÜYEN BABA DİYARBAKIR'A ULAŞTI

İSTANBUL'da yaşayan, 6 yıl önce eşi ABD vatandaşı S.V.W.'nin ülkesine götürdüğü oğlu Levi'yi bir daha göremeyen dizi oyuncusu Yalçın Çalışkan (43), durumu protesto etmek için yürümeye karar verdi.

15.03.2022 10:06  Güncelleme: 10:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İSTANBUL'da yaşayan, 6 yıl önce eşi ABD vatandaşı S.V.W.'nin ülkesine götürdüğü oğlu Levi'yi bir daha göremeyen dizi oyuncusu Yalçın Çalışkan (43), durumu protesto etmek için yürümeye karar verdi. 2 ay önce İstanbul'dan yola çıkıp Karadeniz'i yürüyerek geçen Çalışkan, Erzurum ve Bingöl üzerinden Diyarbakır'a ulaştı. Çalışkan, "Beni oyaladı, her yerden engelledi, artık oğlumu göstermiyor. Yetiştirme yurdunda büyüdüğüm için oğlumun babasız büyümesini istemiyorum" dedi.

İstanbul'da yaşayan dizi oyuncusu Yalçın Çalışkan, 2008'de ABD vatandaşı S.V.W. ile evlendi. Çift sorunlar yaşayınca, 6 yıl önce 7 yaşındaki oğulları Levi'yi de alıp ABD'ye giden S.V.W., bir daha Türkiye'ye dönmedi. Çalışkan, durumu protesto etmek için 2 ay önce yürüyüşe başladı. Sakarya'dan başlayıp, Türkiye'nin birçok kentini gezen, yaşadığı durumu anlatıp farkındalık oluşturmayı amaçlayan Çalışkan, 2 ayın sonunda Diyarbakır'a ulaştı.

'BENİ SÜREKLİ OYALADI'

Yürüyüşünü İstanbul Mecidiyeköy'de sonlandırmayı amaçladığını anlatan Çalışkan, "Karadeniz'i olduğu gibi geçerek Artvin'e giriş yapıp ve oradan sırasıyla Erzurum, Bingöl ve bugün de Diyarbakır'dayım. Şimdi de Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye derken Akdeniz'e girip, Akdeniz ve Ege kıyılarını yürüyerek ve oradan da Marmara'nın etrafından İstanbul Mecidiyeköy'de bu yürüyüşü bitirmek istiyorum. Ben 6 yıldır görmediğim oğluma kavuşmak için yürüyorum. Çocuğumu çok özledim. İnşallah bu yürüyüşüm bir farkındalık yaratır. Eşimle Türkiye'deyken bazı sorunlar yaşadık. Kendisi alıp çocuğumu götürdü Amerika'ya. 'Bugün geleceğim, şöyle geleceğim' gibi vaatlerle beni sürekli oyaladı. Beni her yerden engelledi, artık oğlumu bana göstermiyor. Ben kendim de yetiştirme yurdunda büyümüş bir birey olarak, annesiz, babasız büyüdüğüm için oğlumun babasız büyümesine tabi ki gönlüm elvermiyor. Oğlumun babasız büyümesini istemiyorum. Herkes bana neden yeni bir hayat kurmadığımı soruyor. Kusura bakmayın dünyaya bir kere geliyorsunuz ve ben oğlumu yetiştirmek istiyorum, ona sevgimi vermek istiyorum. Tek istediğim budur" diye konuştu.

'İNSANLAR BANA YARDIMCI OLUYOR'

İstanbul'da dizilerde roller alarak geçimini sağladığını ancak tümünü yolda harcadığını belirten Çalışkan, hem bölgedeki vatandaşların hem de belediyelerin yolculuğu sırasında kendisine yardımcı olduklarını söyledi. Çalışkan, İnşallah İstanbul Mecidiyeköy'e vardığımda yürüyüşümün bir amacına ulaştığını göreceğim" dedi.

6 YILDIR GÖSTERİLMEYEN OĞLU İÇİN 2 AYDIR YÜRÜYEN BABA DİYARBAKIR\'A ULAŞTI
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 6 YILDIR GÖSTERİLMEYEN OĞLU İÇİN 2 AYDIR YÜRÜYEN BABA DİYARBAKIR'A ULAŞTI - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!
  09:09 Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!

  Counter-Strike 2, Valve tarafından piyasaya sürülen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan bir oyun. Oyunun şimdiye kadar 207,2 milyon kopya sattığı ve 7,4 milyar dolar hasılat elde ettiği bildiriliyor. Counter-Strike 2'nin popülaritesi ve e-spor turnuvalarıyla birlikte topluluğunun da büyümeye devam ettiği belirtiliyor.

 • TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris
  09:09 TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris

  TCL, TV donanımı işinde olan bir teknoloji şirketi olarak orijinal içerik üretmeye başladı. TCLtv+ platformunda yayınlanacak olan Gelecek Durak Paris adlı kısa romantik film, yapay zeka kullanılarak üretildi. İnsan yazarlar ve aktörlerin katkılarıyla hazırlanan film, yapay zekanın üretkenliğini gösteriyor. Fragmanı yayınlanan film, karakterlerin görünüşleri ve duygusal ifadeleri açısından eleştiriler alsa da, TCL'nin geleneksel içerik üretmeye devam edeceği belirtiliyor.

 • Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor
  09:09 Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor

  JP Morgan ve Barclays analistlerine göre, iPhone 16 ailesi yapay zeka özelliklerinden çoğunu almayacak. Apple, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 17 ile yapay zeka konusunda önemli geliştirmeler yapacak. iPhone 17 ailesi, geniş RAM kapasitesi ve daha büyük sinirsel işlem birimi ile üretken yapay zekayı kullanmayı mümkün hale getirecek. iPhone 16 serisinin ise şu anda satışta olan iPhone 15 modellerine kıyasla büyük farklar yaratmayacağı düşünülüyor. Apple, iPhone 17 ile birlikte iOS 17 yazılım optimizasyonlarından yararlanacak ve Siri'yi geliştirmek için mikrofonları yükseltecek.

 • Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı
  08:17 Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 4 gün süren 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firarinin yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahıslar arasında hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları, terör ve kaçakçılık gibi suçlardan arananlar bulunuyor. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçleri tebrik edildi.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi
  08:10 Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılan 2 kişi daha teleferikten indirildi. Halen 3 yetişkin ve 4 çocuk tahliye edilmeyi bekliyor.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı
  07:57 Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasının ardından asılı kalan kabinlerden 98 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirten Yerlikaya, 7 helikopter, 543 personel, 108 araç ve 4 ambulans ile bir drone'un kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti.


Advertisement