Amatör Maçta Olaylar Çıktı - Son Dakika
Güncel

Amatör Maçta Olaylar Çıktı

Amatör Maçta Olaylar Çıktı

Edirnespor Gençlik Kulübü ile Lüleburgazspor arasındaki futbol maçı öncesi, takım taraftarları ile polis arasında gergin anlar yaşandı.

26.03.2013 16:36  Güncelleme: 16:37

Edirne'de, Bölgesel Amatör Ligi (BAL) takımlarından Edirnespor Gençlik Kulübü ile Lüleburgazspor arasındaki futbol maçı öncesi, ev sahibi takım taraftarları ile polis arasında gergin anlar yaşandı. Otobüsten inen misafir takım taraftarlarına da taş atan Edirnespor Gençlik Kulübü taraftarlarına polis biber gazı sıkarak müdahale etti.

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Edirnespor Gençlik Kulübü ile Lüleburgazspor karşılaşmasına ev sahibi ekibin taraftarları yoğun ilgi gösterdi. Edirnepor Gençlik Kulübü taraftarları, polisin geniş güvenlik önlemi altında otobüsten inerek kendileri için ayrılan tribüne çıkmak isteyen Lüleburgazspor taraftarlarına taş atıp küfür etmeye başladı. Bunun üzerine polis, Edirnespor Gençlik Kulübü taraftarlarına biber gazı sıkarak müdahale etti. Buna kızan taraftarlar ise polise de taş attı. Olaylarda bir taraftar gözaltına alınırken, polis amirleri ve taraftar grubun liderleri araya girdi ve olaylar büyümeden sonlandırıldı.

Ardından Edirnespor Gençlik Kulübü taraftarları açık tribünde, 20 kişilik Lüleburgazspor taraftarları da çevresi tel örgülerle çevrili misafir takım tribününde karşılaşmayı yan yana izledi. İki taraftar grubunun arasına dizilen çok sayıda polis ise güvenlik önlemi aldı. Ancak buna rağmen 2 takımın taraftarları da birbirlerine tribünden çok sayıda taş attı. Atılan çok sayıda taş nedeniyle Lüleburgazspor taraftarları uzun süre karşılaşmayı üstü kapalı tribüne giriş kapısından izlemeye çalıştı. Polis, taraftarları ise güçlükle sakinleştirdi. Atılan taşlardan yaralanan olmazken, polis karşılaşma sonrası çıkabilecek olayların önüne geçmek için Lüleburgazspor taraftarlarını maçın 70'inci dakikasında stattan çıkarttı ve polis eskortu eşliğinde Lüleburgaz'a gönderildi. Karşılaşmayı ise ev sahibi eki 3-0 kazandı. - Edirne

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Amatör Maçta Olaylar Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement