Ankara Operası Sahneledi - Son Dakika
Güncel

Ankara Operası Sahneledi

Ankara Operası Sahneledi

Aspendos Festivali'nde "Tannhäuser" gecesi yaşandı.

17.09.2012 09:54

19. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali ünlü Alman besteci Richard Wagner'in Tannhäuser operası ile devam etti. Alman rejisör Peter Hans Lehmann'ın sahneye koyduğu, Wagner'in etkileyici müziğinin tüm renklerini içinde barındıran, insan ruhunun ancak aşk ile kurtulacağının anlatıldığı efsanevi Tannhäuser operasını Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları sahneledi. Aspendos Antik Tiyatro'da sanatseverlerle buluşan Tannhäuser 'de sanatçılar güçlü performanslarıyla beğeni topladı.

Ankara Operası sahneledi

Gecede orkestrayı şef Winfried Müller yönetti. Alessandro Cedrone , Philip White ve Lyubomira Aleksandrova 'nın koro şefi olduğu eserde; dekor ve kostüm Savaş Camgöz , ışık tasarım ise Fuat Gök imzası taşıyor. Bale sanataçılarınında yer aldığı eserin koreografisi ise Nilgün Bilsel Demireller'e ait. Eserde ; Tuncay Kurtoğlu "Hermann Landgraf Von Thuringen", Efe Kışlalı "Tannhauser", Feryal Türkoğlu, "Elisabeth", Mehlika Karadeniz "Venüs", Arda Aktar, "Wolfram Von Eschinbach" rolüyle sahne aldı.

Festival "Carmina Burana" ile veda ediyor

Sona yaklaşan 19. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali muhteşem bir konserle sanatseverlere veda edecek. Festivalin kapanış konseri Carmina Burana'yı ,  festivalin ev sahibi Antalya Devlet Opera ve Balesi sahneye koyuyor.  Ünlü Alman besteci  Carl Orff tarafından  oluşturulan sahne kantatı Carmina Burana, 120 kişilik dev bir kadroyla  17 Eylül Pazartesi günü saat 20:30 'da Aspendos Antik Tiyatro'da sanatseverlerin karşısında olacak.  Eserde orkestrayı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve  Genel Sanat Yönetmeni Şef Rengim Gökmen yönetecek.  Kapanış temsilinin bilet fiyatı ise diğer temsillerden farklı olarak 10 TL 'den satışa sunuldu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ankara Operası Sahneledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement