Aylık Takip Ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika
Güncel

Aylık Takip Ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Aylık Takip Ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Aylık Takip ve Koordinasyonun Mayıs ayı toplantısında kamu adına yapılan çalışmalar ve hazırlanan projeler detaylarıyla birlikte ele alındı.

01.06.2015 11:18  Güncelleme: 11:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Vali Orhan Düzgün başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet ve yatırımlarının takip ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla her ay yapılan Aylık Takip ve Koordinasyonun (ATAK) Mayıs ayı toplantısında kamu adına yapılan çalışmalar ve hazırlanan projeler detaylarıyla birlikte ele alındı.

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Mayıs ayı Aylık Takip ve Koordinasyon (ATAK) Toplantısı'na Vali Yardımcıları Erdoğan Aygenç, Mehmet Emin Avcı, Mustafa Masatlı, Mehmet Aktaş ve İlçe Kaymakamları, YURT-KUR Bölge Müdürü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Çevre ve Şehircilik, İl Sağlık, Göç İdaresi Müdürleri ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) temsilcisi katıldı.

Vali Düzgün, 7 Haziran tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin yaklaştığını hatırlatarak, seçim sürecinin Kayseri'de huzur ve güven içerisinde tamamlanabilmesine yönelik çalışmaların eksiksiz yürütülmesini istedi.
Vali Düzgün, Kaymakamlıklar ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının uyguladıkları ve uygulamayı planladıkları projelerin kamu düzeninin sağlanması, toplumsal sorunların çözülmesi ve vatandaş odaklı yenilikler getirmesi açısından taşıdığı öneme dikkati çekti.

Toplantının gündem maddeleri arasında yer alan; yapımı devam eden ve planlanan öğrenci yurtları, 112 Acil Çağrı Merkezi, kentsel dönüşüm çalışmaları, Şehir Hastanesi Kampüsü inşaatı, Mülteci ve Sığınmacılar için Kabul ve Geri Gönderme Merkezi konularının da görüşüldüğü toplantıda Vali Düzgün, ilin her alanda gelişmesine, halkın hayat standardının  yükseltilmesine yönelik çalışmaların, planlanan sürede yapılması konusundaki çalışmaların sürdürülmesi talimatını verdi.

Vali Düzgün, konuşmasının ardından, toplantı gündeminde yer alan konular hakkında ilgili kaymakamlar ve kamu kurumlarının yöneticilerinden bilgiler aldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aylık Takip Ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uyuşturucu Satıcılarının Ev ve İş Yerleri Didik Didik Arandı
  09:26 Uyuşturucu Satıcılarının Ev ve İş Yerleri Didik Didik Arandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işlediği tespit edilen 6 şüpheli eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda 10 kilo 764 gram esrar, 39 gram sentetik uyuşturucu, 2 bin 870 uyuşturucu hap, 100 fişek, bir tüfek ve uyuşturucudan elde edildiği değerlendirilen 250 bin lira ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • İskenderun'da Uyuşturucu Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı
  09:21 İskenderun'da Uyuşturucu Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işlediği tespit edilen 6 şüpheli, eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda 10 kilo 764 gram esrar, 39 gram sentetik uyuşturucu, 2 bin 870 uyuşturucu hap, 100 fişek, bir tüfek ve 250 bin lira ele geçirildi.

 • Trafikte gören 'robot' sanıyor
  09:21 Trafikte gören 'robot' sanıyor

  Fekeli maden işçisi Harun Karaca, İstanbul'da engelli bir arkadaşından ilham alarak öğrendiği elektrikli tek teker ulaşım aracı ile Adana ve çevresini geziyor. Karaca, trafikte kendisini robot zanneden insanların dikkatini çekiyor. Aracın 150 kilometre menzili ve 80 kilometre hızı olduğunu belirten Karaca, ehliyet gerektirmeyen ve amortisör sistemi bulunan aracın kullanımının kolay olduğunu söyledi. Karaca, aracın rahatlıkla her yere ulaşım sağladığını ve görenleri şaşırttığını ifade etti.

 • Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi Ziyaret Etti
  09:19 Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi Ziyaret Etti

  Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, yeni göreve başlayan Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi ziyaret ederek tebrik etti ve başarılar diledi.

 • Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Gün Doğumunda Muhteşem Görüntüler
  09:18 Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Gün Doğumunda Muhteşem Görüntüler

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, gün doğumunda görsel bir şölen sunuyor. Türkiye'nin önemli sulak alanlarından biri olan bu bölge, 365 kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Doğa tutkunları ve fotoğrafçılar tarafından sıklıkla ziyaret edilen Kızılırmak Deltası, her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor.

 • Artvin'de çöp döküm sahasında gece yangın çıktı
  09:18 Artvin'de çöp döküm sahasında gece yangın çıktı

  Artvin merkeze bağlı Varyant mevkiinde çöp döküm ve depolama sahasında çıkan yangın, metan gazı patlaması sonucu meydana geldi. Artvin Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı.

 • Şarjlı süpürge patladı, evde mahsur kalan şahsı itfaiye kurtardı
  09:17 Şarjlı süpürge patladı, evde mahsur kalan şahsı itfaiye kurtardı

  Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde prizde olan şarjlı süpürgenin patlaması sonucu ev dumanla kaplandı. Ev sahibi balkonda mahsur kaldı ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Dumandan etkilenen şahıs hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Fekeli maden işçisi Harun Karaca, elektrikli tek teker ulaşım aracıyla Adana'yı geziyor
  09:16 Fekeli maden işçisi Harun Karaca, elektrikli tek teker ulaşım aracıyla Adana'yı geziyor

  Fekeli maden işçisi Harun Karaca, İstanbul'da engelli bir arkadaşından ilham alarak öğrendiği elektrikli tek teker ulaşım aracıyla Adana ve çevresini geziyor. Karaca, trafikte kendisini robot zannettiklerini söyleyerek, tek teker üzerinde hem ulaşımını sağlıyor, hem de yolların keyfini çıkarıyor. Karaca, aracın özelliklerini anlatarak, Türkiye'de sadece 200 kişide bulunan bu aracın Adana ve çevresinde sadece kendisinde olduğunu belirtti. Karaca'nın bu araçla gezmekten keyif aldığını ve insanların şaşkınlıkla karşıladığını ifade etti.

 • Mersin Mut ilçesinde açık alanda erik hasadı başladı
  09:15 Mersin Mut ilçesinde açık alanda erik hasadı başladı

  Türkiye'nin kayısı ve erik üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin'in Mut ilçesinde, seradan sonra açık alanda da erik hasadı başladı. Sezonda 100 bin ton rekolte beklenen ilçede açık alanda hasat edilen eriklerin boyuna göre 50 ile 350 TL arasında alıcı bulduğu belirtilirken, ilerleyen günlerde fiyatın biraz daha düşmesinin beklendiği kaydedildi.


Advertisement