Başbakanlık'taki Silahlı Eylem - Son Dakika
Güncel

Başbakanlık'taki Silahlı Eylem

Başbakanlık\'taki Silahlı Eylem

Başbakanlık Merkez Bina'da Bakanlar Kurulu'nun toplanmasından yaklaşık 15 dakika sonra silahlı bir eylem gerçekleşti.

05.11.2012 17:03

Başbakanlık Merkez Bina'da Bakanlar Kurulu'nun toplanmasından yaklaşık 15 dakika sonra silahlı bir eylem gerçekleşti. İsminin Nuri Başkapan olduğu öğrenilen kişi, elindeki kurusıkı tabancayla havaya 3 el ateş ettikten sonra teslim oldu.

Başbakanlık Merkez Bina'da, Bakanlar Kurulu'nun toplanmasından kısa süre sonra hareketli dakikalar yaşandı. Toplantının başlamasından 15 dakika sonra Merkez Bina'da bakanların giriş yaptığı bölümde silah sesleri duyuldu. A kapısından içeri giren bir şahsın, silahını ateşlediği öğrenildi. Korumaların hemen apar topar eylemciyi etkisiz hale getirdiği görülürken, silahını ateşleyen şahsın Nuri Başkapan olduğu öğrenildi.

Kayserili olduğu öne sürülen şahsın, arama cihazından geçmeden önce silahını çıkartarak 3 el ateşlediği belirtildi. Kurusıkı tabancasıyla havaya 3 el ateş eden şahsın daha sonra ise direnmeden korumalara teslim olduğu öğrenildi.

Olayın ardından emniyet görevlileri ve olay yeri inceleme ekipleri, Başbakanlık Merkez Bina'da etrafında incelemelerde bulundu. Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay da, Başbakanlığa gelerek olayla ilgili bilgi aldı ve çalışmaları denetledi.

Nuri Başkapan'ın sorgulanması işlemine Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın da katıldığı tahmin ediliyor. Başbakanlık'tan ise olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başbakanlık'taki Silahlı Eylem - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement