Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Başkan Edebali'den 'Doğa' Yürüyüşü - Son Dakika

Başkan Edebali'den 'Doğa' Yürüyüşü

Doğanın korunması ve spor ile sağlıklı yaşama önem veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yeşilin eşsiz güzelliklerinin yansıması olan Yıldırım'da 'Doğaya Saygı Yürüyüşü 'ne katıldı.

Başkan Edebali\'den \'Doğa\' Yürüyüşü
29.02.2016 - 15:08,  Güncelleme: 15:12

Uludağ'ın eteklerinde yer alan Fidyekızık Köyü ile Cumalıkızık Köyü arasında kalan parkurda, Yıldırım Kent Konseyi tarafından düzenlenen yürüyüşe Başkan İsmail Hakkı Edebali'ye; Vali Yardımcıları Nevzat Ergün ile İbrahim Avcı, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ertuğrul Sünel, Yıldırım Belediye Meclisi Üyeleri, Yıldırım Kent Konseyi Üyeleri, Yıldırım Dağcılık Kulübü Üyeleri, Bursa Severler Derneği Üyeleri ve doğa gönüllüleri eşlik etti.

Sağlıklı yaşam için sporun vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Spor yalnızca kapalı mekânlarda yapılan bir etkinlik olmaktan çıkarılmalıdır. Doğal güzellikleriyle adeta cennetten bir bahçe olan Uludağ'ın eteklerinde kurulu olan ilçemiz, benzersiz yürüyüş parkurları ve doğa sporları alanları ile tarihin kucaklaşmasına ev sahipliği yapmaktadır. Hemşerilerimizle birlikte, ülkemizin farklı bölgelerinden gelerek şehrimizi ziyaret eden tüm misafirlerimizi doğayla kucaklaşmaya, tabiatın eşsiz manzaralarını görmeye davet ediyorum" dedi.

'YEŞİLİ KORUMAK HERKESİN GÖREVİ'

Gerçekleşen yürüyüşte doğanın korunması ve yaşatılmasına da vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Tabiatla buluştuğumuz bu etkinlikte; doğanın yaşamımız için ne kadar önemli olduğunu, yeşilin korunması ve yaşatılması gerekliliğini bir kez daha görmüş olduk. Yetişmesi yıllar alan oksijen deposu ağaçların yok edilmemesi, aksine daha da çoğaltılması gerekmektedir. Bu bizlere ecdadımızdan kalan mirasın gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir vazifedir" diye konuştu.

Baharın gelişi ile orman yangınlarının da yaşanabileceğini hatırlatan Başkan Edebali, "Kış mevsiminin geride kalması, baharın başlangıcıyla doğa yeniden uyanıyor. Hayatın günlük stresinden uzaklaşmak isteyen hemşerilerimiz yeşille bir araya gelip piknik yapıyor. Ancak bu günlük gezilerden arda kalan söndürülmemiş ateş, binlerce hektar ormanı ve içerisinde yaşayan canlıyı yok ediyor. Vatandaşlarımızı bu konuda hassas davranmaya ve yeşili korumaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Başkan Edebali'den 'Doğa' Yürüyüşü - Son Dakika


Advertisement