Belediye Konservatuvarı'ndan Muhteşem Yılsonu - Son Dakika
Güncel

Belediye Konservatuvarı'ndan Muhteşem Yılsonu

Belediye Konservatuvarı\'ndan Muhteşem Yılsonu

Manisa Belediyesi Konservatuvarı, Yılsonu Programını Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda Gerçekleştirdi.

21.06.2011 15:41  Güncelleme: 15:43

Manisa belediyesi konservatuvarı, yılsonu programını niobe açık hava tiyatrosu'nda gerçekleştirdi. Türk Halk Müziği korosunun yanı sıra halkoyunları ve Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun skeçleriyle Manisalılara unutulmaz bir gece yaşatan Belediye Konservatuvarı, bir kez daha Manisalılardan tam not aldı.

Manisa'da 2010 yılının Kasım ayında hizmete açılan Manisa Belediyesi Konservatuvarı, yılsonu programıyla ilk öğrenim dönemine veda etti. Niobe Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, Funda Solak, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Belediye birim müdürleri ve yüzlerce Manisalı katıldı.

Program öncesi Manisa'da kültür ve sanat alanında katkılar sağlayan kişi ve kurumlara onur ödülü verildi. İlk kez verilen ödüllere kişi dalında Mehmet Emin Avşar, kurum dalında ise Manisa Ticaret ve Sanayi Odası layık görüldü. Onur ödüllerini Belediye Başkanı Cengiz Ergün verdi.

Efeler Ağlayan Kaya'da

Ödül töreninin ardından Manisa Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. 'Körfezdeki Üç Beş Güzel' türküsüyle başlayan konser, 'Kerimoğlu Zeybeği' ve 'Mendilimin Yeşili' ile devam etti. Türkülere Manisa Belediyesi Halkoyunları Ekibi danslarıyla eşlik etti. Daha sonra Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından 'Yedi Kocalı Hürmüz' ve 'Keşanlı Ali Destanı' adlı oyunlar canlandırıldı.

Koronun şefliğini Belediye Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Sener Akıncı yaparken, Manisa Belediyesi halkoyunları ekibi de, gösterileriyle Manisalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Manisa Belediyesi Halkoyunları ekibinin Ağlayan Kaya'nın üzerinde yaptığı gösteri de, Manisalılardan büyük alkış aldı. Gecenin sonunda Belediye Başkanı Cengiz Ergün, programın düzenlenmesinde emeği geçenleri plaketle onurlandırdı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Belediye Konservatuvarı'ndan Muhteşem Yılsonu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement