Cemil Sait Barlas'ın Adı Yaşatılacak - Son Dakika
Güncel

Cemil Sait Barlas'ın Adı Yaşatılacak

Cemil Sait Barlas\'ın Adı Yaşatılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'e emek vermiş önemli şahsiyetlerin adlarını ve görsellerini taşıyan tasarımları kente kazandırmaya devam ediyor.

28.04.2012 13:03  Güncelleme: 13:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bakan, siyasetçi, gazeteci merhum Cemil Sait Barlas'ın adını taşıyan görsel tasarımın açılışı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Cemil Sait Barlas'ın oğlu gazeteci-yazar Mehmet Barlas ve eşi gazeteci-yazar Canan Barlas, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İ.Fuat Özçörekçi, Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu ve sevenlerinin katılımları ile yapıldı.

Atatürk Mahallesi, Duisburg Bulvarı üzerinde Cemil Sait Barlas'ın adını taşıyan caddede yapılan, mermer üzerine Cemil Sait Barlas'ın kalem işi portresinin ve kısa özgeçmişinin yer aldığı görsel tasarımın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak bu şehre hizmet etmiş olan şahsiyetleri anmayı kendimize daima bir görev biliyoruz. Gaziantep'te doğmuş büyümüş ve Gaziantep kökenli insanların kentimize sundukları değerli katkılara bir minnet ifadesi olarak adlarını kentin çeşitli yerlerindeki mekanlarda yaşatmayı kendimize prensip edindik ve bunun için 5 yıl önce Büyükşehir Meclisimizde bir karar aldık" dedi.

Gaziantep'in yetiştirdiği çok değerli Bakan, siyasetçi, gazeteci Cemil Sait Barlas'ın adını taşıyan bu cadde üzerinde anısını ölümsüzleştirmek için bu anı plaketini hazırladıklarını söyleyen Başkan Güzelbey, Cemil Sait Barlas'ın kısa özgeçmişini törene katılanlarla paylaştı.

Başkan Güzelbey, "Şehrimize, ülkemize çok fazla emeği geçmiş bir şahsiyet olan Cemil Sait Barlas'ı burada bu vesileyle minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.

Eşi Canan Barlas ve Başkan Güzelbey ile birlikte kurdeleyi açan gazeteci-yazar Mehmet Barlas, "Başkan Güzelbey'e ve Büyükşehir Belediyesine bu kadirşinaslıklarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Antep gerçekten bizim hayatımızda farklı bir olay, Antep'i o kadar çok yazdım ve konuştum ki, çok sevgili arkadaşım Hasan Pulur'a sordular, sen nerelisin diye? O da ben Gaziantep'in İlçesi Erzurum'danım dedi. Yani benim çevremde Antebin yeri o kadar önemli. Babam için de, dedem için de, amcalarım içinde. Antep Antep'tir, babamın da Antep'te bu cadde ile yaşaması beni daha da mutlu ediyor, teşekkür ediyorum" dedi.

Babası, merhum Cemil Sait Barlas'ın kalem işi görsel tasarımının işlendiği portreyi uzun bir süre seyreden Mehmet Barlas'ın duygulu anlar yaşadığı görüldü.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Cemil Sait Barlas'ın Adı Yaşatılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı
  01:59 Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde bir motosiklet sürücüsü, virajı alamayarak dereye düştü ve yaralandı. Kaza sonucunda yaralanan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı
  01:36 Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen kazada, virajı alamayan bir motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı
  01:35 İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, kimliği belirlenemeyen bir sürücü tarafından kullanılan otomobil, kontrolden çıkarak park halindeki iki araca çarptı. Sürücü kaza yerini terk ederken, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Otomobil çekici yardımıyla kaldırılırken, polis sürücünün bulunması için çalışma başlattı.

 • vivo Y200i: Uygun Fiyatlı Android Modeli Geliyor
  01:10 vivo Y200i: Uygun Fiyatlı Android Modeli Geliyor

  Akıllı telefon pazarında adını sıkça duyuran vivo, ürün kataloğunu genişletmeye devam ediyor. Şirketin yakında piyasaya süreceği vivo Y200i modelinin özellikleri ortaya çıktı. 6.72 inç boyutunda LCD ekran, Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 işlemci, 8 GB veya 12 GB RAM seçenekleri, 50 MP ana kamera ve 6000 mAh batarya gibi özelliklere sahip olan vivo Y200i, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

 • Ünlü femomen Dilan Polat'ın kurduğu vakıf faaliyet göstermediği gerekçesiyle fesh edildi
  01:09 Ünlü femomen Dilan Polat'ın kurduğu vakıf faaliyet göstermediği gerekçesiyle fesh edildi

  Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, vergi usul kanunu ve bahis kanunlarına muhalefet suçlarından cezaevinde bulunan Dilan Polat'ın kurduğu Dilan Polat Kadın ve Çocuklara Eğitim ve Destek Vakfı, 1.5 yıllık süreç içerisinde faaliyet göstermediği gerekçesiyle fesh edildi. Vakıf, eğitim projeleri, seminerler, atölyeler ve rehberlik programları gibi faaliyetleri gerçekleştirmediği ortaya çıktı. Yönetiminde eşi Engin Polat da bulunan vakfa Engin Polat 1 milyon TL bağış yapmıştı.


Advertisement